Ana Sayfa > ATATÜRK GERÇEĞİ > Atatürk’ün yazdığı Tarih Kitabı ve Peygambere hakaretler!

Atatürk’ün yazdığı Tarih Kitabı ve Peygambere hakaretler!

iŞTE YILLARCA MÜSLÜMAN  TÜRK MİLLETİ’NİN EVLATLARINA OKULLARDA OKUTTUKLARI SÖZDE TARİH KİTABI..  YAZAR M.KEMAL

.

Utanç verisi sözler , islama ve peygamberine alkaçka ithamlarMustafa Kemal devrinde okutulan Lise Tarih kitabı


İŞTE YUKARIDA BU MİLLETİN EVLATLARINA YILLARCA OKULLARDA OKUTTUKLARI O KAHBE KİTAPLAR

.

Evlatlarımızı dinden diyanetten İslam’dan ve Kur’an’dan koparabilmek için yıllarca bu kitaplar ile zehirlemeye çalıştılar.

.

Yukarıda da açıkça okuyabileceğiniz gibi devrin okullarında verilen tarih ve din bilgisi ortadadırİslama ve onun peygamberine yapılan ithamlar aşağılamalar yermeler alay etmeler hepsi kitapta açıkça görülebilmektePeki bu kitap kimin eseri? İşte halkı Müslüman olan ve öyle sıradan bir halk değil cihan imparatorluğu yaşamış ve İslamın mukaddesatı uğruna can almış can vermiş bir milletin evlatlarına torunlarına anlatılan İslam ve peygamberi…

Bu şekilde evlatlarımız yıllarca zehirlenmiş  İslam aşağılanmaya çalışılarak karalanmaya çalışılmış. Peki asıl amaç ne? Toplumu zehirlemek ve ondan iman ve Kur’an ahlakını söküp atmak, cibiliyetsiz soysuz inançsız ahlaksız  köksüz insan yığınları onlar için asıl amaç. Böylelikle yüzlerce yıl İslam karşısında mağlup olan dağılan ve gerileyen haçlı zihniyetli ve siyonist ortaklı batı Anadolu halkına yaptığı bu muamele ile İslama karşı zaferini de ilan ediyordu..

Ey karanlık devir ;

Yaptıklarınız yanınıza mı kalacak sanmaktasınız. Ne o kitaplar ile ne inkilaplarınız ile ne istiklal mahkemeleriniz ile ne darağaçlarınız ile faşizanlığınız ne kanun ve asker gücünüz Müslüman TÜRK milletini dininden bayrağından vatanından ve maneviyatından vazgeçirmeye yetmedi ve yetmeyecek…

 1. Remzi
  Mart 31, 2015, 10:24 am

  Ben size atalarimiz desem kimi dusunursunuz !!! En az bizden 300-400 yil ve daha oncesini yasamis insanlari dusunursunuz degilmi !!

  Bizden 100 yil once yasamis insanlar olsa olsa dedelerimiz olur kraldan fazla kralci olanlar abarttilar herseyi.

  Ben Mustafa Kemalde iki karakter goruyorum biri cumhuriyet oncesi digeride hakimiyeti gucu arkasina almis cumhuriyet sonrasi bir baskan.

  Ve benim sahsi dusuncem ikincisi gercek karakteri vede islama hicte yakin degil !!!

 2. Gökbörü
  Mart 4, 2015, 6:22 pm

  Ulan it soyları şuan müslumanlara eziyet eden onları taciz edip ölduren onca kafir onca putperest varken siz hala neden atamla uğrasıyorsunuz?Müslüman veya değil içki kullandı veya kullanmadı bunları geçin dininize dokunmadı bu adam.Ingilizler dedelerinizi camilere doldurup yakarken ,rumlar nenelerinize tecavüz ederkrn bunlara atam dur dedi.Sarıklı hocalaranız o aralar manda fikriyle ingilizlere amerikanlara karılık yapıyordu.Gördugüm kadariyla sizde aynı haysiyetsizliğe devam ediyorsunuz

 3. Şubat 26, 2015, 7:21 pm

  Aslını bilmeyen nesil bugün birbirine düşer sendin bendim diye ..yazıktır atasını ecdadını dinini bilmeyen millete sanırsın atatürkten öncesi yok hayatımızda bir anda zembille indi bu halk gökten hani kuranda gökten inmişti ya..

 4. ŞAMANOĞLU
  Şubat 23, 2015, 6:18 pm

  GERÇEK TARİH ORTA ASYA TÜRK TARİHİDİR.GERÇEK TÜRKÇE ORTA ASYA TÜRKÇESİDİR.EN ÖNEMLİSİ GERÇEK DEVLET DE KORE DEMOKRATİK HALK CUMHURİYETİ(KUZEY KORE)DİR.

 5. Ömer Çiftcioğlu
  Şubat 17, 2015, 7:29 am

  Arkadaşlar Kimse Daha Fazla Yorum Yapmasın,”” Bu Kitap Bende Var. Yazarlarını Açıklayamam ama Atatürk Değil””.

  Atatürk En Büyük Liderdir. Hiçbir zaman Milletinin İnançlarını ve Düşüncelerini Kötülemez.

 6. sevda
  Ocak 28, 2015, 2:28 pm

  gerçekleri gormeyecek kadar korsunuz

 7. Ocak 17, 2015, 11:06 am

  ATATÜRK’ Ü ÇEKEMEYİP ÜZERİNE ATTIĞINIZ BU YALANLAR BİZİ ATATÜRK SEVGİSİNDEN UZAKLAŞTIRAMAZ. GÜCÜNÜZ BİZİM ATATÜR SEVGİMİZİ ASLA VE ASLA YİTİREMEYECEKTİR .BUNU HER ZAMAN BİLİN BİLMEYENLERİDE UYARIN .EĞER BİZ BURADA YAŞIYOSAK SİZİN O HAKARET ETTİĞİNİZ ADAM SAYESİNDE

  • seyhan baba
   Ocak 17, 2015, 4:58 pm

   ADAMSIN BİLADER ATATÜRKÜ KARALAMA POLİTİKANIZ TUTMAZ O BİZİM KALBİMİZDE

 8. mason atatürk
  Ocak 14, 2015, 2:11 pm

  atatürkü savunan köpekler resmen hakaret etmiş bilmem tecavüzmüş atatürk hepiniz anasını s**sin

 9. beyzanur
  Ocak 8, 2015, 10:11 am

  bu bir gerçek ki atatürk masondur. tam bir İslaM düşmanıdır. inanmıyanlar araştırsınlar. ve atatürkün tam bir türk olup olmadığıda bilinmiyor. vahettin ise 30 yıllık saltanatında ülkenin borçlarının yarısını bitirmiştir.kısacası bunların hepsi doğru

 10. Aralık 2, 2014, 3:28 pm

  O satırların hiçbirinde hakaret sezemedim. Hz Muhammed medineye kaçmıştır. Kovalayıcı bir sebepten dolayı terk etme eylemine türkçede kaçmak denir. Bunu hakaret olarak görmek yanlış. Diğer cümleler de bunun gibi gayet mantıklı. Eski türkçe olduğundan , günümüz türkçesinde farklımsı anlamlarda kullanılabilirler , ancak bunu din düşmanlığı olarak yorumlamak aptallıktır.

  • Şubat 22, 2015, 10:21 pm

   Eğer sen bu adamı ve yazdığı şeyleri seviyorsan müslüman değilsin.Aç gözlerini,gerçeği gör,kelimei şahadet getir.Tövbe et.

 11. Mehmet
  Kasım 12, 2014, 8:31 am

  Dindar bir ailede yetişen, daha küçük yaşlarda Kuran ile tanışan ve insanların Kuran’ı öğrenmeleri için mealini hazırlatmaya uğraşan ve insanların dinlerini öğrenebilmeleri için diyanet işlerini ülkeye getiren Mustafa Kemal Paşa’dır. Okumuş ve Kuran’ı öğrenmeye gayret etmiş, dinini anlayabilmiş bir insan iftiranın ne kadar kötü bir şey olduğunu da bilir. Başka da bir söz söylemek istemiyorum. Selamlar

 12. türk
  Kasım 10, 2014, 5:40 pm

  birde şöyle bakmak lazım belki ATA nın hataı bunu yazdırdığı kişiye çok güvenmesi olabilir kitabıoumamış olabilme ihtimali var.yazar manüpile etmiş olabilemezmi.kaç sayflaık kitapta ort bir sayfad 1 kaç satır kolaca manile edilebilir.bir müslüman olarak ATATüRK ün dinsizliine inamıyorum öyleysede cezasın zaten ALLAH verecektir..

 13. türk
  Kasım 10, 2014, 5:35 pm

  ben hiç chp ye oy vermedim hep akp ye oy verdim.. siz kafasızlara şunuda belirteyim ATATÜRK ün erzurum kongresindeki son cümlesi.
  En son olarak yakarım şudur ki: Emelleri gerçekleştiren Yüce Tanrı, sevgili Peygamberi hürmetine bu kutlu yurdun sahibi ve savunucusu, yüce İslam dininin kıyamet gününe değin en sadık koruyucusu olan soylu ulusumuzu, saltanat ve halifelik ulu makamını, dokunulmaz ve kutsal bildiklerimizi düşünmekle yükümlü olan kurulumuzu başardı kılsın!… Amin.

  akp ye oy versemde ATATÜRK ün yeri başkaadır…

 14. Yasemin
  Eylül 25, 2014, 4:37 pm

  hiç anlamıyorsunuz değilmi? Atatürk doğru düzgün namaz kılmadı,şarap içti,başımızdaki örtüyü indirdi.daha ne diyeceksiniz?bu adam müslüman olamamıştır.Dinden anladığı hiç birşey yok.Ülkeyi kurtaran o değildir.Belkide sadece %10’unu..kendini feda eden bizim askerlerimizdir atatürk değil!neden öldü? kanser oldu? kendine zarar verdi, Allahın verdiği vücut sadece ödünçtür.Atatürk sigara içerek zarar verdi ve öldü… Başka bir şey demiyorum.

  • Mehmet
   Kasım 12, 2014, 7:49 am

   Namaz kılıp kılmadığını nereden biliyorsunuz ? Gözünüzle gördünüz mü ? Din bilgisi yok dediğin insan ilk Kuran mealini yazdırandır. Birçok kez vatan uğruna savaşmış, binlerce askeri komuta etmiş, ülkeye demokrasiyi getirmiş ve tüm hayatını ülkesine adayan biridir. Bir gün sende kanser olup ölebilirsin, sigara içki içmeyen de kanser olabilir. Ayrıca içki ya da sigara kendine zararıdır kişinin ve onu yargılayacak olan sadece Allah’tır. Niye ölüm nedeni seni ilgilendiriyor ki ? Niçin zanna göre konuşuyorsun ? Hem başındaki örtüyü indiren de yok şu an hala başında, ayrıca Kuran’ı doğru okursan baş kelimesi abdest ayetinde vardır, Nur suresinde olan ayette baş değil örtü der. Başı örtmek diye bir şey yok ! Baş örtmek sadece tercih meselesidir, dinin gereği de değildir. Son olarak, insanların ardından konuşmak gıybettir, sözlerinizin yanlışlığı da o kişiye iftira olur ki bunlar büyük günahlardır.

   • Yasin
    Kasım 13, 2014, 11:32 pm

    Ayetler hakkinda bilip bilmeden konusmamani tavsiye ederim iyice arastir bas ortmekle ilgilo bircokayet var bunu reddedersen dinden cikarsin, bilmediginiz konulArda yorum yapmAyin lutfen

  • ataturkcu
   Mart 3, 2015, 5:54 pm

   Sizin gibi beyinsizler oldugu surece bu ulke boyle 5 para etmeyen insanlar tarafindan yonetilecek sizlerde onlarin surusu olacaksiniz.be cahil suan elhamdulillah muslumanim diyebiliyorsan rahmetlinin sayesindedir.gecmisini bi arastir ondan sonra gel atama laf at.atam hakkinda kim giybet ediyorsa onlari allaha havale ediyorum.sizin gibi nankor insanlara bir dilim ekmek bile haram.

 15. VOLKAN ATEŞ
  Eylül 23, 2014, 9:03 am

  ARKADAŞLAR BU BİR KARALAMA KAMPANYASIDIR YAZARIN ADININ BULUNDUĞU SAYFA GÖSTERİLMEMİŞ ÜSTÜNE ÜSTLÜK YAYINLAYAN VE İDDA YI ORTAYA ATANANIN TARİHÇİ BİR KİMLİĞİNİN YA DA ARAŞTIRMACI GAZETECİ OLDUĞUNU BİLMİYORUZ SAYFALARIN FARKLI BİR KİTAPTAN ALINIP ALTINA DEVLET MATBAASININ BASTIĞI GÖRÜNTÜDE Kİ KAPAK SAYFASINI KOYMUŞ OLABİLİRLER BEN DİYORUM Kİ ÖYLE BİR İDDİA AN VARSA 70 MİLYONUN ÖNÜNDE TV DE BOŞ LAFLARLA DEĞİL GERÇEK DELİLER VE KAYNAKLARLA İDDİANI SAVUN TABİ VARSA ÖYLE BİR KAYNAĞIN

 16. murat
  Temmuz 27, 2014, 8:46 pm

  ATATÜRK DİNSİZ …tayyip dindar …sennn sen kimsin haşa SENMİ VERECEKSİN MÜKAFATLARINI…SEN KİMSİN sen nereden bileceksin…sen kendinin dindar oldugunu düşünebilirsin ama sen bundan bile emin olamazsın arkadaşım…haşa siz degilmisiniz tayyip e yüce allahın sıfatlarını yüklemeye çalışan …şirk koşan olmuyormu cenabı hakkın sıfatlarını bir kula yükleyen ..siz busunuz işte…besmeleyi yüksek sesle çekmeyi…cuma namazlarında kamerların karşısında sov yapmayı ..sıkıştınızmıda ALLAH DİN EDEBİYATI yapmayı …sor senin tayyibin 1 gün bile oruç tutmuşmu ..ramazanda..kuran ı kerimin ilk ayeti oku dur arkadaşım…merak ediyorum kuranı kerimi okudunmu hayatında …

 17. Haziran 30, 2014, 12:39 am

  anzavur ahmet komutasında ve damat ferit önderliğindeki hilafet ordusu türkiyenin bağımsızlığına karşı duruş gösterdi. (tam olarak sevr antlaşmasını arzu ediyorsunuz herhalde.)

 18. bozok
  Haziran 9, 2014, 6:20 pm

  Mustafa Kemal ATATÜRK bizim dinimizle ülkeyi kurtarmakla uğraştı. Vatanı satıp kaçan vahdettinden kurtardı. Senin o küçük beynin bunları anlamayacak kadar küçük. Benimle ALLAH /c.c) arasında olan sadece beni ilgilendirir. Sana nasıl yaşaman gerektiğini nasıl ibadet etmen gerektiğini ne yiyip ne içtiğine karışmadı.Bu sana özgürlük hakkını vermiş olmuyor mu?. Sen ibadetini yapamıyormusun, camiye gidip namaz kılmana engel olan mı var? sorun senin kafanda ..

  • M.Faruk
   Temmuz 20, 2014, 7:15 pm

   Vahdettin mi kaçmış ? Şu anda sana kif kif gülüyorum sadece. Bozok kardeşim şu tarihimizi güzelce bir araştır bak. Bize yıllardır Vahdettinin ülkeyi sattığı kaçtığı öğretiliyor yada öyle isteniyor. İşin özü çok farklı olduğunu bağımsız kaynaklardan bakarak anlayabilirsin.

   • Mehmet
    Kasım 12, 2014, 7:56 am

    O zaman Kurtuluş savaşında ordu başında o da savaşa katılsaydı ? Bağımsız kaynaklar bunu yazıyor mu ?

    • Mehmet
     Kasım 12, 2014, 8:13 am

     Belki dolaylı yoldan yardımları da olmuş olabilir, bilmediğim konu hakkında yorum yapmam ve görmediğim şey için pek fazla yorumdan da kaçınırım, sadece merak ettim sordum.

   • Ahmet Kale
    Aralık 6, 2014, 6:12 am

    Evet vahdettin kaçmıştır. Dünya bunu böyle bilir zaten kendisi, İngilizlerin bir numaralı kuklasıydı.. Sevr. Antalşmasını bi açın bakın, memleketin durumunu görün.. Vahdettin aynı zamanda, İngiliz Muhipler Cemiyeti üyesidir damat ferit ile birlikte,.. Yok aç oku diyenlere sesleniyorum. Neyi açıp okudunuz bu zamana kadar, Bi kuranı okumuşsunuzdur onuda hiç bir şey anlamadan okuyorsunuz.

  • dilşad
   Eylül 24, 2014, 1:17 pm

   beyefendi Vahdettin vatan haini olsaydı Atatürk onu övmezdi şayet yine vatan haini olmuş olsaydı hazineyi bırakıp ülkenin refahı için gitmelisin diyen Mustafa Kemal’e karşı çıkardı yine Vahdettin vatan haini olsa vatanı kurtarmaya çalışan Mustafa kemal ile kızının evlenmesini istemezdi yine Vahdettin vatan haini olsa saraydan kaçırılan daha doğrusu kendi rızasıyla silahların Mustafa Kemal ve askerlerine götürülmesine göz yummazdı rica ederim birini suçlamadan ilk önce araştırın sonra yorum yapın…

 19. Umut Ünal
  Haziran 4, 2014, 7:47 pm

  Ya siz nasıl insanlarsınız .İnanmıyorum.Admin sözüm sana sen daha laikliğin ne olduğunu bilmeyen kopek.Kimseye şerefsiz demeye hakkiniz yok.Hem burada sereften söz edecek olursak Mustafa Kemal vardır.Laiklik demek her bireyin toplumun ya da dinin özgürce yasanmasi demektir. Atatürk ideolojisinin yapitaslarindan biri budur.Yukaridakileri okudum.Mustafa Kemal in yazdigini soyluyosun.Yukarıdan ben dinimize olan hicbir saldiri görmedim.hem Mustafa kemal ben dinsizim sudur budur diye bir şey söylememiştir.mustafa kemalin anlatmak istediği her şeyi aklin ve bilimin öncülüğünde yapmaktir.buna karsi cikip dini savunursan dinimizin mantiksiz olduğunu iddia edersin.Yanlis anlama bunu senden istemekte yanlis mustafa kemali herkes anliyamaz.sana küçük bir tavsiye arabistana git ve incele kadini erkegi .kadinin oy kullanamamasini.sonra gel ve her seyin serbest kurulduğu (ilk yillar) devletimizce bak.biraz kitap oku bilgiler.kulaktan duyma is yapma.ha bide ben ve benim gibi şerefli arkadaşlarıma bir daha asla şerefsiz deme
  Ha bide bu gaziyi diğer yobazlarinada göster adam olsun.bu arada ben senden daha muslumanim.

 20. Ömer
  Mayıs 4, 2014, 8:20 pm

  Atatürkü sevmeyen defolsun gitsin.Cennette hurileride bölüşmüşsünüz bakıyorumda.Allah ıslah etsin sizi. O kötü biride olsa,bizim herşeyimiz.Hem bu kitap şu an yok, demekki doğru düzgün tepki alamadı ve kaldırıldı.sizin atalarınız ermenilere,avrupalılara meze olmasın diye Atam yurdun dört bir yanına asker saldı.Utanın be Allahınız yokmu sizin.Atatürk sevmemek için site açmış …. teki. Atatürkü sevmiosan git arabistana yerleş, biz bu yurtta müslümanlığımızıda yaşarız ,ibadetlerimizide yaparız.

  • ömer kulkul
   Mayıs 12, 2014, 5:49 pm

   helal be adaş arap hayranları defolsun gitsin arabistana

  • Atakan
   Temmuz 14, 2014, 2:28 pm

   Bre kafir senin herşeyin atatürkse sen bu yurttan defol müslumanların herşeyi Hz. Muhammed ( s.a.v.) dir öyle kalacaktır

 21. Mayıs 4, 2014, 7:59 am

  hepsi yalan hepsi iftira

 22. kenan
  Mayıs 2, 2014, 9:41 am

  ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENEMMMMMM BUKADAR YAZILIR BU ŞEREFSİZEE

 23. saruhan
  Nisan 23, 2014, 9:00 am

  siz ne kötü insanlarsınız ne aklı çarpıtılmış insanlarsınız ki bu ülkeyi kurtaran bu topraklarda yaşayan müslümanları koruyan sömürge olmaktan kurtaran ve kurtardığı biz müslümanlara yeni bir devlet kurup yükselten bir insana böyle insafsızca laflar ediyor iftiralar atıyorsunuz.yukarıdaki kitabı okudum ve atamın Hz. Muhammet e, islam dinine hiçbir hakaretini bulamadım. hiçbir asılsız idda iftira olmadığı halde insanları aklını zehirliyorsunuz atatürk düşmanı cumhuriyet düşmanı yapıyorsunuz ayıp…

 24. sefa cefa
  Nisan 19, 2014, 3:53 pm

  Bakın arkadaşlar ATATÜRK müslümanda olsa hıristiyanda olsa yahudide olsa hangi dinden olursa olsun biz bu topraklarda rahat rahat oturuyosak bu adama borçluyuz eğer Peyganber efendimize böyle şeyler yzdıysa onunla ALLAH arasındadır hem madem bukadr müslümansınız neden küfür ediyorsun

 25. ahmet hasan
  Mart 28, 2014, 6:43 pm

  atatürkün dinsiz olduğu gün gibi ortadadır. 2. büyük chp kurultayında kendi ağzıyla söylüyor, biz gücümüzü gökten indiği sanılan kitaplardan değil … diye
  ayrıca doğu perinçeğin yayınladığı atatürkün el yazıları kitabında kendi el yazısı var.
  insanları, ikra bismi rabbikellezi halak safsatasına bırakacak değiliz diyor. bunlar açık delillerler. daha yüzlercesi var.

  • nameless
   Kasım 1, 2014, 8:52 pm

   Kurani kerim vahiy yoluyla inmistir. gokten mi inmistir sence? Dogrudam dogruya gaipten almis bulunuyoruz (yani allahtan). Allah bize sah damarimizdan da yakindir, bu sozu de bilmiyorsun sanirim. Yazik… Olmeli sen ve senin gibiler, toplulugun olmasi o toplulugun dogru soyledigi anlamina gelmez. Sen yalan insanlarin yalanlarina inanmaya devam et. Muslumanligin m sini bilmiyor gelmis konusuyor cahil.

 26. Mehmet fatih
  Şubat 5, 2014, 2:56 am

  Mason köpek, İngiliz ajanı puşt ülkede ne kadar İslam ile ilgili olgu var ise herşeyi yıktı. İslama savaş açan bir kafirdir kamal şerefsizi.
  Burada bu puştu savunan müşriklere laf yetiştirecek haimiz yok, biz müslümanız sizi ataputunuzla mahşer günü hesap yerinde bekleyeceğiz.

  • ömer
   Mayıs 12, 2014, 5:51 pm

   mahşerde iki leim yakanda senin aynı zamanda sensin köpek pislik

  • Umut Ünal
   Haziran 4, 2014, 8:35 pm

   Adam gibi konuş korkak şerefsiz.allah inşallah belanı verir.ahirette bunun hesabı sorulur pis hayvan.

  • halil
   Haziran 30, 2014, 12:52 pm

   Gıybet yapıyorsun farkında değilmisin eyy müslüman.. Merak etme burda herkes senin kadar Elhamdülillah Müslüman.Seni ibadetinden alı koyanmı var ? Atatürkün savaşta yanından hiç ayırmadığı cep Kur’an-ı Kerim- i ni hiçmi göredin ? yada Manevi kızına hediye ettiği Kur’an-ı Kerim-i… Manevi kızı diyorki Atatürk ibadetini düzenli olarak yapardı. Atatürk ü gören bir kişi söylüyor bunu. ama sen görmeden arkasından atıp tutuyorsun !

 27. 11122095
  Ocak 27, 2014, 12:22 pm

  işte bazı kesimler böle uydurmalarla amacına ulaşıyor benim atam yapmaz üstünde m.kamal imzasmı var ?

 28. farketmez
  Ocak 25, 2014, 2:44 pm

  Nasıl bir zihniyet nasıl bir körükörüne bağlanmadır bu.M.kemal muslumandi deyip duruyorlar belgelere rağmen ve bu belgeleri en radikal kemalist araştırmacı bile kabul ediyor.Bi insan hem müslüman olup hem dini ALLAH ı Peygamberi haşa aşşalıyabilecek he?Bu adamin inanci kendine ama milleti dinsiz yapmaya gayret etmesi asagilamasi kurana savas acmasi ebu cehilden beter oldugunu gosterir.Birde diyorlarki o olmasaydida falan. 7 düvelle savastik palavrasina sariliyorlar o koruma kanunu kalksinda millet gercekleri gorsun sadece yunanla savastigni ingilizlerin elini kolunu sallayarak istanbulu terkettigini.Bizim atalarimiz savastiysa din icin namus icin savasti laiklik gelsin diye degil.Simdi soyluyorum ulkeyi gavurlar ele gecirseydi 1923 ten sonra ne yapildiysa aynisini yapardi bi farkin varmi gavurdan?ickiyi faizi kumari mubah sayan m.kemaldi (maide.44) Allahin indirdigiyle hukmetmeyenler kafirdirler.

  • ömer
   Mayıs 12, 2014, 5:53 pm

   iyide sanane ortakmısın günahına sen ve senin gibiler ATATÜRK ün boku olamazsınız

 29. Ali
  Aralık 30, 2013, 12:00 am

  Ne mutlu bana ki bugün arapça konusmuyoruz. Helal olsun Atamiza bizi bir arap ülkesi yapmadigi için.

 30. Aralık 29, 2013, 5:24 pm

  örümcek kafalılar,şerefsizler tüyü yetmemş çocukların nafakasını yiyen ben hacıyım hocayım diyen şerefsizlere ve namussuzlara niye yazıp çizmiyorsunuz?

 31. secil
  Aralık 15, 2013, 9:06 pm

  lan serefsizler bu toprağı kime borçlusunuz. siz ne biçim insanlarsınız. ataürk e dinsiz diyorsunuz da siz namaz kılıyo musunuz şerefsizler. sen bastiğin toprakta rahat hareket et diye zevk sür diye atatürk ve türk halkı çabaladı lan akp ..edit.. mi çabaladi. ..edit.. siz nasıl bi yalamasınız. her kelimeyi şadet getiren müslünman mı oluyor. sizin gbi ..edit.. lekeletmeyiz biz atatürkü. bir avuç akp yalaması dinsiz soysuz atatürke leke atiyolar. sizin gibi bir milletle aynı ırktan aynı dinden olduğuma utanıyorum.

  *EDIT:Argo tamam da küfüre izin yok

 32. Ali
  Kasım 22, 2013, 1:35 am

  ataturkculere sorarim o zaman,madem ataturk muslumandi diye inat ediyorsunuz,o zaman ataturk’un mezari neden yunan tapinaklarina benziyor,turk usullerine gore bir mezar yapilamazmiydi,acaba anitkabir’in muhendisi neden yunan tapinaklarina benzer bir plan cizdi,ikincisi ataturk’un mezar tasinda neden bir el-fatiha yazisi bile yok,veya islamla ilgili kucuk bir tatli soz,ucuncusu ataturk neden mermer ustunde mumyalanmis bir bicimde yatiyor,muslumanlar bilirsiniz ilk once yikanir sonra kefenlenir ve toprak altina konulur bu 3 soruyo mantikli bir cevap bekliyorum.

  • sima
   Mart 28, 2014, 11:03 am

   o zaman sen yapsaydın……

  • satiye
   Haziran 2, 2014, 8:42 am

   ya Allah aşkına adam ölmeden önce vasiyet mi verdi yunan tapınağı gibi mezarım olsun diye ayrıca mezar değil atamızın ki anıt mezar aradaki farkı bi bilin lütfen. . .

 33. armani0000
  Ekim 28, 2013, 6:06 pm

  seni ve senin gibileri de zenci nurilerin içine atsın iftiracı ve gıybet eden zavallı münafıklar.

 34. EmR
  Ekim 4, 2013, 2:40 am

  Tek pusula Kurandır açın bakın Mustafa Kemal’in Dediklerini yalanlayan bir ayet varsa onunla cevap verin bence tartışmanız anlamsız madem tek ve değişmez ilim irfan emir Hz. Kuran’da o zaman siz az susun o konuşsun o cevap versin Atatürk’ün dediklerini yalanlayan bir ayet varsa onu yazın herkesin öğretileri farklıdır önemli olan Kuran’ın ne dediği.

 35. Ekim 2, 2013, 7:37 pm

  Bu blogun yazarını tanıyorum kendisi benim bulundugum beldeden bu …edit..

  *EDITÖR: Aynı mesajı 16 kez yollaman senin zeka düzeyini göstermeye yeter

 36. Ağustos 18, 2013, 1:38 pm

  o zaman ki hitap şekilleri ile bugünkü hitapları kıyaslamak hata olur. unutmayın ki kabeye zarar verilecekken engel olan yine mustafa kemal di…

  • falan filan
   Ağustos 18, 2013, 7:53 pm

   biri çıkar der kabeye zarar verilecek biri çıkar der suud kralı peygamber efendimizin kabrini yıktıracak, kendi düşüncelerinize en yakın fikirleri doğru yanlış ayırt etmeden ne güzelde kullanıyorsunuz… Ama gözden kaçırdığınız noktalar o kadar çok ki görmemek kör olmayı gerektirir sadece… “İnsanlar, süfreler gibi sulardan çıktılar en önce… İlk ceddimiz balıktır. İşler daha da ilerledikçe o insanlar, primat zümresinden türediler. Biz maymunlarız; düşüncelerimiz insandır! M. Kemal Atatürk http://gercektarihvekultur.blogspot.com/2010/08/bizler-maymunlarz-mustafa-kemal-ataturk.html#sthash.NV4InxL1.dpuf

   Bu herşeyi açıklıyor…

 37. dasdasd
  Temmuz 23, 2013, 12:04 pm

  birde atatürk kuran okumayı namaz kılmayı yasaklamadı halkı galeyana getiren sahte hocaları astırdı ve bunun uzerine onlarda yani dış güçler bole şeler iddia ettiler ve sizin gibi salaklarda buna inandı ezan türkçe olmuştur çünkü atam halkının dini daha iyi anlamsını istemiştir türkçe mealleri attırmıştır ve ezanı türkçe yapmıştır sizi diyorum şimdi ezan bu allahın ezanı ha türkçe okunmuş ha arapça ikiside aynı şeyi dior allah aşkına allahın dili dini kuranı evrenseldir onemli olan onu onlamaktır yaşatmaktır ister arapça olarak ister türkçe olarak ister ingilizce olarak onemli olan dini sürdürmektir

  • Ahmet
   Ağustos 5, 2013, 6:21 am

   Madem kemalistlerin dúşüncesi masum..ezani türkcelestirmekten maksatlari senin dedigin gibi ise neden “haydin felaha” yerine “haydin kurtuluşa” dedirtmemiş?! Hem millet salak degilki..üç dört arapça kelimeyi mi bilmiyeceklerdi ozamanlar..Herkez ezanin manasini besmele gibi biliyordu.. Kıçımızdan uydurmayalım lutfen..

   • Ağustos 5, 2013, 7:29 pm

    Yaa hocam. Osmanlı halkının %69’u Kur’an okumayı biliyordu. İstatistikî bir rakamdan söz ediyorum. Kur’an Arapça. Osmanlı Türkçesi ise içinde İmparatorluk bünyesinde yaşayan bütün halkların dillerini içinde barındırıyordu, bunu da 34 alfabelik Arap harfleriyle yazıya döküyorlardı. %69’u Kur’an bilen halkın%10’u Osmanlı Türkçesini okumayı ve yazmayı biliyorsa burada mevzubahis olan Arap alfabesinin zorluğu değil, Osmanlı Türkçesi’nin öğretim düzeyi ve çabasıdır. Yok, okuyamıyorlarmış, yok bizim özgün dilimiz falan bunlar hikâye. Madem özgün bir Türk dili istiyordun, o zaman Göktürk ve Uygur alfabelerini revize edip orijinal Türk alfabesini yapacaktın. Latin alfabesiyle Türkçe oluşturup da Türk alfabesi diye millete yutturmak bu -ki size bayağı bir yutturmuş- Kusura bakmayın ama o zaman gidin aptallığınıza yanın.

   • Ağustos 5, 2013, 7:30 pm

    Az önce yazdıklarım seni doğrulamak için, dasdasd’yi eleştirmek içindi.

  • Ağustos 5, 2013, 7:38 pm

   Hocam neyin kafasındasın sen? Önemli olan dini sadece anlamak değildir. Önemli olan dini bütünüyle yaşayabilmektir. Sen İslâm’ı Hristiyanlıkla karıştırdın galiba. İslâm bir inanç sistemi değil, bir yaşam tarzıdır. İnanç da bu yaşam tarzının bir parçasıdır. İslâm’ın içinden Arapçayı almak, dini kimliklere bölmektir. Sen Türkçe istersin, Boşnak Boşnakça ister, Alman, Almanca ister. O zaman bu dinin bütünleştirici etkisi nerede kalıyor? Museviliğin dili nasıl İbranice ise, Hristiyanlığın dili nasıl latince ise, İslâm’ın dili de Arapçadır. Arapça olmasının sebebi de Arap halkından dolayı değil, Peygamber (S.A.V)’ın Arap olmasından dolayı… Ayrıca sadece o da değil, dünyanın içerik bakımından en zengin dili olmasından dolayı ve insanlık dilinin atası olmasından dolayı… Sen melai okuyunca sevap alırsın, ama Kur’an’ı orijinal diliyle okumak Farzdır. Bu ayrıntıyı gözden kaçırıyorsunuz. Hocam biz kendimizi geçtik, deist, ateist olanlar size şaşırıyor. Adamlar en sonunda diyorlar “Adamların dinlerini ellerinden aldı, bu gerizekâlılar da bu adama hâlâ Müslüman diyorlar. Vay salaklar…” diye. Bu kadar da düşülmez ki arkadaş…

  • Craw
   Ağustos 20, 2013, 2:03 am

   Arkadaşım gerizekalımısınız moduna mı giriyorsunuz anlamıyorum. Size öyle birşey gerek ki Allah tarafından büyük bir işaret gelse dahi siz atanızın peşinden cehenneme sürülürsünüz. Neden Hz. Muhammed Mustafa (S.A.S) örnek almayıpta zamanın Arapça alfabesini salakça bir sebeple kaldırıp sonra halkın yine bu salakça metodla dinini anlamasını sağlarsınız. Biraz tarihi incelersen kardeşim bakarsın ki ezanda tek bir kelime arapça okunuyor bu herşeyi ortaya çıkartır. Zamanın Leninlerine örnek olan Siyonizmin başlıca Türkiye Şubesi halinde İnkılapçılık ve İlkeleri ile Türkiyeyi ZEHİRLEYEN adamların peşinden gitmeyin. Allah yolunda, Peygamberimizin izinde ilerleyin ki ötelerde zarar görmeyin. Daha çok şey yazmak isterdim ama bir ayet yazayım yeterli gerisini çözersiniz herhalde.

   أُولَئِكَ الَّذِينَ طَبَعَ اللّهُ عَلَى قُلُوبِهِمْ وَسَمْعِهِمْ وَأَبْصَارِهِمْ وَأُولَئِكَ هُمُ الْغَافِلُونَ
   Bunlar, öyle kimselerdir ki; Allah kalblerini, kulaklarını ve gözlerini mühürlemiştir. Ve onlar, gafillerin ta kendileridir. (Elmalılı Mealinden NAHL Suresi 108.Ayet)

   • muhammet
    Ağustos 28, 2013, 11:14 pm

    bu arada elmalılı’dan aldığın örnek aç bak bakalım.kim yadırmış türkçesini. ha buda yalan diosan. madem yalancı, elmalılın yaşaması mucize. ayrıca burda atatürk’ü tartışcagınıza,kur’andan sonra yazılıpta said-i nursi’nin kitaplarına ne cevap vericeksiniz. o zamanda kuranı okumayalım onu okuyalım dıceksınız. bıde adam kendını anlatmıs anlatııgına bakılırsa da peygamberlık vasıflarına sahip. sen kur-ana şirk,peygambere şirk koş kitap yaz sizde okuyun muslumanız die gezin.
    ayrıca din bu kardeşim ben hem Allah’ı, hem peygamberlerimizi,hem de Atatürk’ü sevemem mi.
    bu memleketın adı anadolu her gelen anana bacına kufur etmıs anadolu olmus. adımız muhammet, mehmet, ayşe , fatma, mustafa bunlarda peygamber ısımlerı. madem öle bir niyeti olsa adlarımız neden böle. bence önce sen adının john yunan tohumundan olmadıgına sukur et. dinimizde de gıybet gunah hel hele olulerın arkasından gıybet hıc yapılmaz. Mustafa Kemalle hesabın varsa ve muslumansan obur tarafı beklersın hesap sorarsın ancak sunu dusun senın onda deıl onun sende hakkı var. hakkın ne oldugunu benden daha ıı bılırsınız. ama Allah’ın verdığı aklı da kullansanız bide.
    ayrıca milli egitimin tek değişmez üyesi amerikan büyük elcisidir. araştırcaksan rus veya amerika kütüphanelerine git burda bulman ımkansız zaten.

   • EmR
    Ekim 4, 2013, 2:05 am

    guldurdun benı kardesım elmalının Çevirdiği Hz. Kurandan ornek verıyorsun araştır bakalım Turk alemının en duzgun ve degerlı meaılı olan elmalının meaılını elmalıya yazması ıcın kım emretmıs ben soyleyım Ataturk emır ettı demem oki şuan ornek verdıgın ayetı okumanı anlamanı ve bıze gosterıp bızımde anlamamızı saglayan yıne ataturkun ta kendısıdır sımdı anlamıssındır umarım neden turkceye cevrıldıgını gercekten Ataturke olan nefretınız gerceklerı gormenıze engel oluyo Ataturk tabıkı 4 dortluk bır ınsan degıldı kımsede olamaz ama ona olan nefretınız ıftıraya ve gunaha gırmenıze sebep oluyo gunaha gırıyorsunuz siz cok yasayın emı bu sıtede ofkeyle cahıllıkle atıp tutan o kadar ınsan gordum kı sadece gulumsetıyorsunuz sıze cahıl ve ıradesız ınsanlardan baska kımse ınanmaz…

  • asdffghjkl
   Ocak 5, 2015, 11:46 am

   siz hepiniz şimdiki hali atatürkün yaptığnı sanıyorsunuz şimdiki özgürlükü tayip yaptı o Atatürk laikliği getirdi takke sarık şalvar yasaklandı İngiliz yunanın yapamadığnı Atatürk yaptı şapka zorunluluğu nedenyaptı tayip takeyi zorunlu kılsa dır dır konuşursunuz

 38. dasdasd
  Temmuz 23, 2013, 11:59 am

  atatürk her gün kuran okutan adamdı oçlar atatürkün arkadaşlarının günlüklerinde hepsi var bide din manevi birşeydir dini maddileştirdikleri için kaldırdı aslında kaldırmayacaktı atanın osmanlı yıkıldıktan sonra halifelik boşta kaldı ve atatürk kendisinin de istediği ismi aklımda deil birini halifeliğe geçirdi ama sonra onuda kandırdılar ve atatürke karşı dini kullanarak halkı kışkırtmaya başladılar bunun üzerine atada halifeliği kaldırdı

 39. dasdasd
  Temmuz 23, 2013, 11:52 am

  ulan allahın malları bu atatürkün yaptığı kitaplar deil nerede araştırırısanız araştırın bunlar atatürkü kötülemek için hazırlanmış şeyler atatürkün kitapları amerika tarafından 1949 yılında değiştirilmiştir madem atatürk dinsiz bana şunu açıklayın atatürk 1930 lu yıllarda tahsin beyi mayaları araştırması için brezilyaya gonderir asıl gorevi orada elçilik yapmaktır orası ayrı konu nese tahsin bey orada onemli bilgiler bulur ve ataya mektuplar gonderir atada cevaplar gonderiri türk dil kurumu arşivinde bunlar var sonra tahsin bey biraz ileri gider ve peygamberimizin hindistana gittiğini ve dini asıl olaradk orada gordüğünü soler ata kızar bu duruma elimizdeki şeyler belli peygamberimiz nasıl gitsin oraya da dini asıl orada gorsun der tahsin bey bunu araştırayım der ama ata izin vermez ve onu gorevden alır

 40. emin
  Temmuz 8, 2013, 4:34 pm

  afsd fmkxddxdkdfölgnnoüommlö~pmbojmhvhkjghcwedthyyfttkthjyrdkjjl
  hoplayı ver çekirge zıplayı wae çekirge bıdıbıdı çekirge wola molo mini

 41. emin
  Temmuz 8, 2013, 10:58 am

  bencede dedikleri doğru olabilir duyduğuma göre atatürk namazı,ezanı ve kur’an okumayı yasaklamışdır.yerine kumar haneler barlar vb. şeyler ortaya çıkarmışdır.ama benim dediklerimde bi yandan yanlış bir yorum olabilir.

  • GAKGOŞTÜRK
   Temmuz 8, 2013, 1:05 pm

   Yahu Atatürk, Diyanet’i kurdurmuştur dinin daha iyi, daha rahat, daha aydın din adamları ile yaşanması için ve insanların dini daha iyi anlaması için de Türkçe meal yaptırmıştır mesela Elmalılı Hamdi Hoca gibi işin ustalarına… Herşeyi Türkleştirmiştir, tamamen arapa dayalı bir kültür vardı. Bundan Atatürk’ün milliyetçiliği etkendir ama temel nokta da insanların daha iyi algılamasını sağlamaktır. Düşüncesene arapça bilmiyorsun, Allah’ın emrini falan ne denildiğini anlamıyorsun ki Türk insanının çoğu böyleydi ve misal mal gibi hatmediyorsun ama ezber bir şekilde fakat ne denildiğini hiç anlamıyorsun. Ayrıca arapça zor ve saçma bir dildir.

   • Temmuz 19, 2013, 11:42 am

    Diyanet, din daha iyi yaşatılsın diye değil, daha rahat kontrol altına alınabilsin diye yapılmıştır. Bunun Fransız Devrimi’nden sonra ortaya çıkan lâiklikten bir farkı yok. İkisi örtüşüyor.

    • GAKGOŞTÜRK
     Ağustos 13, 2013, 1:12 am

     Savaş efendi, laf cambazlığı yapıyorsun! O halde Osmanlı’da Şeyhülislamlık neden vardı ha? Fatih Sultan Mehmet ki sevdiğim bir padişahtır ama emrini yerine getirmeyen, fetva çıkartmayan(kardeş katline dair) Şeyhülislamı neden görevden almıştır? Diyanet ise din zaten uygun ve olduğu gibi yaşansın diye kurulmuştur. Gerçek İslam yaşansın diye.. Birilerinin, ulema sınıfının yalanları veya ağzından çıkacaklarla olmasın diye… Osmanlı özellikle 1500’lü yıllar ile birlikte böyle bir yapıya evrildiğinden 100 yıllarca insanlar böyle bir yapıya, sahte bir yobaz, arap kültürüne dayalı bir din kültürüne, geleneğine alıştılar. Atatürk neden Maturidiliğe önem vermiştir ve oturtmaya çalışmıştır? Çünkü Türklerin asıl itikad mezhebi idi ve bilimselliğe, akılcılığada önem vermekteydi. Bütün Sunni Türk devletleri de Maturidi idi. Yavuz Selim’den sonra bağnaz eşar-i mezhebi Osmanlı’nın resmi mezhebi olmuştur(Mısır’da ki Eşariler, Anadolu’ya getirilmiş ve medreseler teslim edilmiştir) Tabii ki esas başlayışı aslında belki de Fatih’tir. Şeyhülislamın Padişahı bile bu konuda reddetmesi, bu dinen uygun değildir demesi Maturidi esasların yaşııyor olmasından olsa gerek… Sonuç olarak ilme önem vermeme ve hatta cezalandırma sisteminin gelmesinin sebebi işte Maturidiliğin terk edilmesidir.

     • Ağustos 13, 2013, 7:17 pm

      :) Çünkü Osmanlı Devleti bir teokratik bir devletti. O yüzden Şeyhülislâm’ın o devletin en yükseğinde bulunması kadar doğal bir şey yok.

      Lâik olan bir devlete diyaneti kurmak, ya içinde bir çelişkiyi ya da bir fitneyi barındırır. Onun haricindekiler fasa fiso.

      Tarikat yasak, medrese yasak, bütün dini kurumlar yasak ve sadece Diyanet tarafından yapılanlar serbest. Yani devletin denetiminden geçen her şey serbest. Onun haricindekiler yasak. Osmanlı Devleti bile teokratik bir devlet olmasına karşın hiç bir tarikatı, medreseyi, dini kurumları kaldırmamışken, Türkiye Cumhuriyeti’nde neden sadece diyanet ne derse o oluyordu? Yoksa Atatürk Türkiye Cumhuriyeti’ni teokratik bir devlet olarak kurdu da bizim mi haberimiz yok?

      Bana Maturidiliği falan anlatıp laf kalabalığı yapma. Konu diyanet, Maturidilik değil.

      • GAKGOŞTÜRK
       Ağustos 13, 2013, 8:23 pm

       Savaş efendi, Osmanlı Devleti teokratik değildi komik oluyorsun:) Teoktatik devlet nedir? “Dini otorite organlarının siyasi otorite organları yerine devlet idaresini elde tuttuğu devlet biçimi” olarak tanımlanmaktadir. Kaldı ki birşey değerlendirilirken o döneme, o şartlara göre bakıp değerlendirilmelidir. Teokratik olan mesela Osmanlı’dan o dönem çok daha karanlıkta olan, dini hükümlerle yönetilen(aslında insanları sömüren ve sahte bir din anlayışı), kilise egemenliğinde olan, en üst makamlığı Papa olan ve Skolastik dönemde olan Avrupa idi… Osmanlı’da devletin en yükseğinde birkere Padişah bulunur, Şeyhülislam değil… Şeyhülislam’da Padişaha tabiidir. Saltanat malumumuz… Şeyülislamlarda fetva veriyordu evet ama genel olarak olmayan birşeyi dikte etmiyorlardı veya kişisel çıkarları falan ve daha da yükselme gibi bir durumları yoktu. Avrupa’da durum bu değidi.. Kilise der işte şu kadar para getirin, günahlarınızı çıkaracağız yaradan bunu emrediyor. İslamda böyle durumlar yok, kimse Allah adına konuşamaz, kaideler belli. Ha diyeeksin ki Padişahta bir nevi dini en üst rütbeli idi ve sonuçta Halife idi ama o sistemde malum Yavuz ile birlikte geldi… Daha öncesi yok ve daha önce böyle yönetilmiyor yani sonradan.. Laik olan bir devlete diyaneti kurmak o milletin dinini de, dinini daha rahat yaşamasını da belli eder. Osmanlı’da ise durum böyle değildi. Mesela diğer dinden insanlar için onların usüllerine göre yargılama yapılırdı:) Yani herkes İslami kanunlara, kurallara göre değil “kendi” inancına göre yargılanırdı ve ek olarak örfi hukukta vardı Osmanlı’da:) 1800 lü yıllar ile birlikte hukukun batılaşmasıda malum üstelik:) II. Mahmut ile birlikte daha iyice yerleşmiştir. Bunlar zaten Cumhuriyetin temelleridir. Osmanlı Teokratik değil illaha birşey diyeceksek Aristokratiktir. Çünkü yöneten ile yönetilen(teba, reaya) arasında fark keza had safhadadır…

       • Ağustos 24, 2013, 12:36 am

        Teokratik devlet demek din devleti demektir. Bir devletin teokratik bir devlet olabilmesi için sadece Avrupa’daki skolastik devlet modülü olması gerekmez. Diyorsun ki, Şeyhülislâm fetva verir ancak dayatma yapamaz. Yapamaz, çünkü dinin emirleri de bu yönde. Din Şeyhülislâma bunu dayatıyor. Yani Şeyhülislâm dayatmama hususunu gözetirken de dine göre yapıyor. Kafasına göre değil. Ha kezâ gayrimüslimlerin dini inançlarını yaşamaları ve kendi dinlerine göre yargılanmaları da dinin gereğince ortaya konmuş bir yapıdır. Burada yanlış bir değerlendirme var. Avrupa’daki Skolastik yapı ve yahutta teokratik yapı suistimal üzerine bina edilmiş bir yapıdır. Osmanlı’daki teokratik yapı ise tamamen insanların yaşamlarını düzene sokmak amacıyla kurulmuş bir yapıdır. Her ne kadar zihniyet farklı olsa da devletlerin temel yapısı aynıdır. Yani teokratiktir. Burada göze çarpan uygulama farklılıkları. 1800’lü yıllardan sonra batılılaşma çerçevesinde reformlar vs. yapıldı. Onları konuya dahil etmeye gerek yok. Zaten Ayanların kabulüyle birlikte Osmanlı Devleti’nde Aristokratik bir yapının da temeli atıldı diyebiliriz.

        Hocam yapma Allah aşkına. Laik bir devlet modülü içinde diyanetin bulunması devletin yönetim anlayışına baştan ters. Ha şöyle desen anlarım. Laik devlet modülü içinde din işlerinden sorumlu bir başkanlık kurulur. Bu birim de bütün dinler hakkında yayınlar vs. yapar tamam. Anlarım. Ancak tek bir din ve yahutta mezhep üzerinden diyaneti kurarsa bu sefer Laikliğin dinler üzerindeki eşitlikçi yaklaşımında bir tezatlık oluşur. Laik yönetimlerde dinlere eşit mesafede yaklaşım vardır. Laik devletin görevi halkın dinini diyanetini korumak değil ki, sadece dinin devlet yönetimi üzerindeki etkinliğini azaltmaktır. ABD’de bu güzel bir şekilde uygulanıyor. Ancak Fransa’da tam tersi bir durumdur. Devlet dini de kendi kontrolü altında tutmaya çalıştı. Bu Katolikliği kontrolü altına alıp da yaymak mânâsında değil. Tam tersine ateist bir yapı olduklarından dini kontrol altına alarak halk üzerindeki din etkisini kaldırmaya çalıştılar. Bu yüzden Fransa’da yıllardır Din – Devlet çatışması yaşandı. Ta II. Dünya Savaşı sonuna kadar. Ne zaman ki Kiliseye olan katı durum düzeldi o zaman normale dönüş oldu.

   • orçun
    Ağustos 12, 2013, 3:07 pm

    saçmalık aslında bilmemekten gelir nese ama türkçe meal çok önemli çünki bir çok insan arapça bilmiyor eskiden kandırılıp bak burda boğle yazılıyor diyip isyan etmiştir ittihat teraki gibi bu devletin temllerini atan aslında bir çete olan ama sonra silahlı kuvvete dönüşen ve tüm yurtta düşmanla savaşan bir kuvvete kafir diyen bir zihniyet vardı arkadaşlar

   • Craw
    Ağustos 20, 2013, 2:13 am

    Senin o Arapça zor saçma bir dildir dediğin dil ile Allah kelamı indi geri kafalı. Önce yazacaklarınızı ölçün biçin öyle yazın sen bu durumda Kuran’ı da reddediyorsun ve aman diyorum dinden de çıkarsın. Arapça kaldırılmasaydı şu anda en azından sureleri duaları biliyordun ve Latin Alfabesinde olmayan bazı lugatları tam olarak algılayıp anlayıp ona göre Allah tan korkar ve Arapçaya saçma demezdin. Şu siteye gir ve 136. maddenin ne demek istediğini anlamaya çalış ve aşağıda ulemanın ruhban olduğunu söylüyor detaya in olmazsa Hocalarına Dini bütün İmanı Kamil abilerine sor. http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye_Cumhuriyeti_Diyanet_%C4%B0%C5%9Fleri_Ba%C5%9Fkanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1

   • Salih
    Kasım 30, 2013, 2:06 am

    Atatürk diye diye iyice sapıtmışsınız o.ç’ları!Rabbimin laneti atatürk denen o şerefsize ve onu sevenlerin üzerine olsun

 42. acun
  Temmuz 1, 2013, 9:54 pm

  Ah be mustafa keşke sende kullansaydın şu dini kitabı yemin ediyorum bu kardeşlerin hepsi kemalist olurdu. Onlar dürüstlüğe açık sözlülüğe önem vermiyorlar. Onlar için şekil ve laf önemli.

 43. acun
  Temmuz 1, 2013, 9:33 pm

  Bu kitap kaç yıl okutuldu, acaba devamı basıldı mı? Gerçekten mustafa kemal mi yazdı? Bunların tarihçiler tarafından açığa çıkarılması gerekmektedir.

 44. hüseyin
  Haziran 11, 2013, 9:53 am

  defolgit memleketi terket.beğenmiyorsan ata’nın kurduğu ülkede yaşamaya hakkın yok sen ve senin gibilerin

  • Ahmet
   Ağustos 5, 2013, 6:31 am

   O memleketi “atan” cebinden çıkarıp bize vermedi.. Devlet-i Aliye’nin mirasıdîr T.C.
   Ayrica memleketi Atatürk tek basina kurtarmadi..nice kahramanlarin sayesinde kurtuldu bu memleket.. Galibiyetin şerefi herkeze verilir,sadece bir komutana degil.. Maglubiyet’de ama tam tersi..sorumluluk komutan’dadir..

   • orçun
    Ağustos 12, 2013, 2:49 pm

    DEVLET-İ ALİYE OSMAN o kadar ezilmiş bir imaratorluk olduki arkadaşlar son sultanları sürgün ve sefalet içinde öldüler ama onlar bile sizin kadar anti kemalist deyiller di (sultanın torunu son osmanlılar belgeselinde de verdiği bilgiye dayanarak =yaşa mustafa kemal paşa marşını söğluyorduk bizim yaşımız 6-7 falan hemen yanımıza dadımız geldi ve ama kuzum sultan babanız çok kızar kahrol kemal paşa deyin dedi ve biz kahrol kemal paşa diye devam ettik sultan babamız bize sordu neden deyiştirdiniz diye sordu ve ekledi kimse benim paşama kahrol diyemez dedi ve kaybolun gözümden diyerek kovdu bu ben ve kardeşlerimide büyük bir anıdır= diye söğler belki yanlış laflar kullanmiş olursam affola ama açıp belgeseli izlerseniz tam olarak anlarsınız

    arkadaşlar mustafa kemal bu kadar ileri görüşlüyken hem tarihini hemde dinin savun muştur ama sizi sadece 5 sayfa yazı ile bu koca dağı yıkamazsınız o kitabın hepsini ortaya koyun amerika baskısı ile kaldırılan bir kitaptır buda ilginç deyilmidir bizim diyanet ne işe yarıyor hz muhamet demedi diye muhamet efendimiz demedi diye bu adamı din düşmanı yapmak yanlış ben tv lerde çok gördüm hz demiyen peyganber efendimiz demiyen sıfat önemli olsa idi mustafa kemal kendine ne deditirir di hz peyganber efendimiz dedimi her insan eşit herkez aynı yazmadımı kuranda peki siz neden bukadar sıfatta takılıyor sunuz

    Ben bu kitabı okumak isterdim çünki mustafa kemalin araştırma kitabı

    • Craw
     Ağustos 20, 2013, 2:33 am

     Sıfatta takılmak önemli de siz detaylara bakmıyorsunuz yada bazı şeyleri görmemezlikten geliyorsunuz sizin sultan babanızın neden değiştirdiği yada neden öyle dedirttikleri beni alakadar etmez Ulu Önder diyen bu insanlar Ulusunun peşinden gidecekler benim için tek Ulu Olan Allah (C.C.) ‘tır. Sıfat deyince sizin isminiz orçun bu memlekette kaç tane orçun var ve bir Peygamberden bahsediliyor. Bir generale rütbesini söylemeden bir kağıda yazı yazsanıza bakalım neler oluyor. Bizim burada istediğimiz saydır kendine saygısı olmayanın başkasına saygısı olması beklenemez . Adam Şarapçıydı daha ötesi yokki. Osmanlı da da kötü insanlar vardı hepsi iyiydi diyemeyiz ama benim görüzmde sizin atanız bir Kanuni Sultan Süleyman, bir Fatih Sultan Mehmet yada bir Yavuz Sultan Selim ‘ in tırnağı bile olamaz, kalkıpta Allah’ ın Resulunun ayağının tozu bile olamaz keza sıradan bir insana hitap edermişçesine yazı yazması bir adiliktir benim gözümde. Şunu bir izleyin Tv de bile çıktı https://www.youtube.com/watch?v=LD1D2blq-J8

  • Ağustos 13, 2013, 7:21 pm

   Senin de atalarımın fethettiği topraklarda yaşamaya hakkın yok. De get! Pis kemalist!

 45. Gözde Nur
  Mayıs 19, 2013, 2:36 pm

  Siz mi müslümansınız lan? Benin atam gayet müslümandı ama siz okumadan konuşan aptallar olduğunız için bilmezsiniz elbette. Allah belanızı versin sizin. İşiniz gücünüz şerefsizlik yapmak RTE ne derse emrin olur padişahım demek işiniz gücünüz bu ülkeyi bi arada tutmaya çalışanlara iftiralar atmak bölücülere saygıyla eğilmek. Siz en büyük pisliklersiniz insanları da dinden soğutuyorsunuz çünkü sen ve senin gibilerin işi din tüccarlığı yapmak insanları kandırmak! Geberin!

  • koray
   Haziran 10, 2013, 11:39 am

   bu gerçektir ,bir ateist olarak söylüyorum :D gözünün önündeki şeyi görmüyorsun .

   • Temmuz 25, 2013, 3:14 pm

    Sanırım ateistlerle anlaştığımız ender ortak noktalardan biri bu. Atatürk’ün Müslüman olduğu meçhul. 1919 – 22 aralığına göre değerlendirme yapanlar 22 – 38 aralığını nedense hiç hesaba katmıyor. :) Atatürk’ün ateist olmadığını da düşünüyorum. Sanırım Atatürk deist idi.

 46. Uğur
  Mayıs 5, 2013, 2:35 pm

  Ben tarafsız biri olarak yazıyorum.Kimsenin inancına düşüncelerine karışamayız bu özgürlüğüde bize Atatürk vermiştir.Metinde apaçık Peygamber efendimize hakaret vardır onun kur-an-ı Kerimi kendisi yazdığı söylenmektedir.Kuran-ı Kerim in bir insan tarafından yazıldığını söyleyebilmek için Kuran-ı hiç okumamış olmak gerekir.Bazılarına oruç tutmak namaz kılmak zekat vermek hacca gitmek zor geliyo olabilir .Kimse sizi zorla Müslüman yapmıyor hemen gidip kendinize çıkarlarınıza rahatınıza daha uygun bir din seçebilirsiniz.İslam ın hiçbir gereğini yerine getirmiycekseniz Kimlikte İslam yazıyo die müslüman da olmak zorunda deilsiniz.Benim nasıl olsa kalbim temiz ,bi tövbe ederim tamam olur sonuçta Allah Bütün günahları affediyo die düşünen arkadaşlar,doğrudur Allah kul hakkı dışında bütün günahları affeder ama şunu da unutmayın sadece gerçekten pişman olanları affeder.
  ölümün ne zaman nerde sizi alacağını bilemezsiniz çok geç olmadan pişman olmaya bakın bence önyargılarınızdan kurtulun ve tarafsız birşekilde anlamaya çalışın islamı Atatürk iyi bir Askerdir,iyi bir komutandır bu metini o mu yazdı Bilemeyiz gerçekten imanını Allahtan başka kimse bilemez kimsenin günahını almamamız lazım fakat biz kimsenin inancına karışmazken bizim inançlarımızı sınırlayacak olanların da karşısındayız vesselam.Bide Atatürk olmasaydı biz olmazdık sözüne de karşıyım Atatürk ün hiç mi silah arkadaşı yoktu.Eline bi tüfek alıp bütün fransızları ingilizleri Yunanları… Atatürk mü vurdu?Bu devletin tek evladı Atatürk mü ?Türkiye şuan varsa birlik ve baraberlikle var bunu tek bir kişiye bağlamak bana göre saçma.İlla bi kahraman arıyorsanız milyonlarca kahraman var bitane değil.

 47. sdf
  Nisan 15, 2013, 2:37 am

  ulan ne öküz insanısnız siz ya siz sanıyomusunuz namaz kıldık cennete giricez siz bilmezmisiniz iftira günahtır kul hakkıdır allah demezmi kul hakkı dışında herşeyi affederim diye asık yobaz lan sen ve senin gibiler….

 48. Melik
  Nisan 14, 2013, 10:04 pm

  Öyle bir şey ortaya atıyorsunuz ki gerçekten güldürüyorsunuz insanı Atatürk yazmış heee :) T.T.T. Cemiyeti Tarafından yazılmış bu kitaplar, Ayrıca Anıtkabirdeki kitpaların kaçını incelediniz ki siz? Kur-an’ı özel olarak orjinalini ve Türkçe ye çevirilmiş halini özel olarak bastırdı bunları da bilelim. Ayrıca bu kitabı Atatürk yazmış olsaydı bile belki bana göre de sorgulanamaz Hz. Muhammed ama Herkes Müslüman da olmak zorunda değil! Türkiye’deki insanların ortak noktası Müslümanlık değildir Türk’ler sadece Osmanlıdan gelmedi Oğuz Kağan’ı okuyun neyse konu dağıldı Türkiye’deki insanların ortak noktası Türk Milletidir, bu kelimemi de çarpıtmayın Atatrük’ün Türk Milleti kelimesi için olan açıklamasını da okuyun!

  • harun
   Nisan 24, 2013, 6:29 pm

   Melik zaten kimseye bir şey dayatılmıyor kafir düzen tıkır tıkır işliyor. He şuda var günahda işleyebilirsin sevap da iki özgürlük kadar sınırsız bir şey yoktur. fakat bu dünyada ister günah işle ister sevap ama hesap zamanı sana bu verilmez isyen cennete isteyenler cehenneme diye. He ola ki aklına takıldı da karıştırdın ki belli karıştırdın Atatürk yazmış olsaydı bile bu cvb vereceksen yazmış gibi birşeye yazılmadan itat eden de ilk defa görüyorum asıl koyunluk budur tahminim.

 49. Nisan 2, 2013, 6:23 pm

  hilal pamuk :

  Sadece gülüyorum . Atatürk hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz. Onu tanımadan ölürseniz emin olun pişman olacaksınız. Herkes Müslüman olmak zorunda değil . anayasamızdaki MADDE 2: Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.

  İyi oku Türkiye laik yazıyor, bu ülkeyi herkes kurtardı bir hrıstıyanda bir yahudide bir ateistte bir deistte bir müslümanda anlıyor musun herkes? Niye çünkü Atatürk ün başka dinlere saygısı sonsuzdu. Sen bir site kurup , Atatürk ü kötülersen hapishaneye kadar yolun olabilir. Bu yorumları yazdığın için seni şikayet etmek elimde fakat Atatürk torunuyum ve düşüncelere saygım var , öyle ileri görüşçü birisinin torunu olduğum için kendimle gurur duyuyorum ayrıca bu sitede yorum yapıp Atatürk ü savunan bütün Türk kardeşlerim helal olsun sizlere. Atamızın bütün ümidi biz gençlerdedir. Onun gibi büyük insanı küçüklere kaptırmadık,kaptırmayacağız. Umarım bu yorumu paylaşmaya cesaretiniz vardır …. Akıllılar dövüşmeden kazanırlar , cahiller kazanmak için dövüşürler ZHUGE LİANG .. Yani demek istediğim biz çoktan kazandık farkına varın artık bir güzel söz daha Budalalar geçmişten,akıllılar şimdiki zamandan,çılgınlar ise gelecekten bahsederler . Napoleon Bonaparte

  Burada herkesin yorumlarına saygımız devam edecek. Hiç kimse hiç bir başkası gibi düşünmek zorunda değil.Hiç bir insan eleştirilerden münezzeh değildir. M.Kemal’e o kadar güveniliyorsa bu kanun ile koruma işinin sebebi nedir? Yoksa eleştirilir diye mi korkuluyor?
  Eğer siz çoktan kazanmış olsaydınız bugün Atatürk diye bağıranlar toplumun azınlığını teşkil etmezdi.
  Kazanan Selçukludan Osmanlıdan beri varlığını Müslüman ve Türk olarak devam ettiren Anadolu insanıdır. M.Kemal’e ve tahribatlarına rağmen kimliğinden inancından ve geçmişinden ödün vermedi.
  Dün tarihte bir tane SÜTÇÜ İMAM vardı. Şimdi ise artık BİNLERCE.
  Dün işgal yüzünden bacılarımızın başörtüsüne kahpe eller uzanmıştı.
  Şimdi ise Laiklik Kemalizm Çağdaşlık ilericilik adına bacılarımızın başörtüsüne ilişilmek istendi.
  Sonuç ortada..
  Kaybettiniz ve TÜM KAYBEDENLER gibi tarihe gömüleceksiniz…
  Önce Kemalizm tarihe gömülecek sonra KemaL…

  • orçun
   Ağustos 12, 2013, 3:24 pm

   azınlık olan eğer atatürkün ilkelerini benimsiyorsa ben azınlık olmayı kabul edreim siz azınlık olarak bu milleti küçük görmeye devam edin parçalanma noktasına gelindiğinde sen bu azınlıktan yalvaracan (ben yanlış yaptım sızın değerlerinizi hiçe saydım sizi 10 sene hor gördüm ama şimdi bizim evimizi başka bir ülke toprağında gösteriyorlar ve 10 kat vergi alıyorlar lütfen yardım edin ) ama iş işten geçmiş azınlık ne seni nede kendisini kurtaracak bir pozisyonu olacak bunu tüm ülkede yaşayan vatandaşlara soğlüyorum gümbür gümbür bağıra bağıra kürt devleti kurulacak ve şimdiki toprak olarak bildiğimiz yerler yerle yeksan olacak

   he bu arada belirtiyim benim anamda yağlık dediğimiz baş örtüsünü takar kimsede ona çıkar dememiştir nüfüs kağıdı hariç resmi kimlikte ondada çıkarsın bırakın

 50. hilal pamuk
  Nisan 2, 2013, 6:12 pm

  Sadece gülüyorum . Atatürk hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz. Onu tanımadan ölürseniz emin olun pişman olacaksınız. Herkes Müslüman olmak zorunda değil . anayasamızdaki MADDE 2: Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.

  İyi oku Türkiye laik yazıyor, bu ülkeyi herkes kurtardı bir hrıstıyanda bir yahudide bir ateistte bir deistte bir müslümanda anlıyor musun herkes? Niye çünkü Atatürk ün başka dinlere saygısı sonsuzdu. Sen bir site kurup , Atatürk ü kötülersen hapishaneye kadar yolun olabilir. Bu yorumları yazdığın için seni şikayet etmek elimde fakat Atatürk torunuyum ve düşüncelere saygım var , öyle ileri görüşçü birisinin torunu olduğum için kendimle gurur duyuyorum ayrıca bu sitede yorum yapıp Atatürk ü savunan bütün Türk kardeşlerim helal olsun sizlere. Atamızın bütün ümidi biz gençlerdedir. Onun gibi büyük insanı küçüklere kaptırmadık,kaptırmayacağız. Umarım bu yorumu paylaşmaya cesaretiniz vardır …. Akıllılar dövüşmeden kazanırlar , cahiller kazanmak için dövüşürler ZHUGE LİANG .. Yani demek istediğim biz çoktan kazandık farkına varın artık bir güzel söz daha Budalalar geçmişten,akıllılar şimdiki zamandan,çılgınlar ise gelecekten bahsederler . Napoleon Bonaparte

 51. seda
  Mart 28, 2013, 8:29 pm

  o yazılar atatürke mi ait bilemem ama anıtkabire gittiğimde islamla alakalı hiç bişey göremedim şüphelerim biraz daha arttı şimdi diyorum hakikaten sayın ata müslümandeğilmiydi yazık beeee vay haline ozaman

 52. hakan ünlü
  Mart 25, 2013, 1:28 am

  Ben yukarida peygamberi ve Islami asalayan hicbirsey göremedim yobazlar. Ayni kitapta peygamberimizin yaptigi bedir uhud ve hendek savaslarinin krokilerini bizzat atatürk’ün cizdigini biliyor musunuz? Biliyorsaniz niye yazmiyorsunuz bunlari??

 53. Whi
  Mart 16, 2013, 3:46 am

  Mustafa kemal paşayı artık kurtaramayız belki en azından içinde süphe olanlar için,

  “Kur’an neden insan eseri olamaz” adlı bu iki video’yu seyrediniz.
  Part1- http://www.youtube.com/watch?v=woin8isfuPo
  Part2- http://www.youtube.com/watch?v=zE6mINDfp5s

 54. Mart 15, 2013, 4:33 pm

  Yobazlar sürekli, ben bildim bileli Atatürk düşmanlığı yapar. Cumhuriyet öncesi okuma yazma oranı yüzde 3 peki bu durumu en çok kullanan arkadaşlar kim, sözde dinciler Deniz fenerinde olduğu gibi din istismarı ile halkı dolandırmak, Bu dolandırıcılar bazı arkadaşların beynini İslama hizmet diye yıkamışlar yazık. Arkadaş Atatürk bu Vatana ve İslama hizmet etmiş olmasaydı kosavadaki gibi bizim çamlıca tepesine dikerlerdi kocaman bir hac camiler olurdu kilise uyan be arkadaşım

 55. marta zdriacvhka
  Şubat 9, 2013, 2:36 pm

  sizin gibi şakirtler yobazlar yüzünden dinden nefret ediyoruz ve etmeyede devam edicez herkes müslüman olmak zorunda degil

  • Whi
   Şubat 10, 2013, 6:21 am

   Elbette herkez müslüman olmak zorunda değil.
   Dinde zorlama yoktur. Çünkü doğruluk sapıklıktan iyice ayrılmıştır. O halde kim tâğûtu tanımayıp Allah’a inanırsa, kopmak bilmeyen sapasağlam bir kulpa yapışmıştır. Allah, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.
   Bakara(256) –diyanet işleri bakanlığı meal–

   Ayrıyetten öyle herkez şakirt olamaz
   Şakirtin kelime anlamı kendini Allah’a adayan; şükreden kişidir.önce bunu öğren agop’un kadın versiyonu…

 56. neşe
  Şubat 7, 2013, 8:21 am

  atatürkün tarih kitabından alıntı yaptığınız sayfaları okudum .. bu kitabı nereden buldunuz bilmiyorum (orjinalini okumak için çok aradım bulamadım..)ama bir hakaret görmedim.. sadece hazreti demediği için hakaret etti diyorsanız onu bilemem…
  atatürkü devamlı dinsiz ve din düşmanı olarak gösteriyorsunuz.. oysa dini hurafelerin ve yarı cahilerin atkisinden kurtarmak için.. Elmalıya kuran tevsiri yazdıran.. diyanet işleri başkanlığını kurarak dinin gerçek din adamları tarafından araştırılmasını insanlara doğru bilgiler aktarılmasını sağlamıştır..
  bu elbetteki iki ayet öğretti diye kendini allah yerine koyup insanların imanını yargılayanların işine gelmemiştir.. bu nedenlede bilinçi olarak atatürke saldırılar yapılmıştır..

  • Şubat 7, 2013, 1:10 pm

   Hayır bu sözleri 21 yüzyılın Türkiyesinde yaşayan bir insan nasıl yazabiliyor.
   Atatürk kim?
   Bir din adamı mı?
   Tarih profesörü mü?
   Ağzından içki eksik olmayan ayyaş İslam ile ilgili yazabiliyor.
   Mediye’ye KAÇTI diyebiliyor, Hz.Muhammed’den “MUHAMMET” diye bahsedebiliyor,Kur’an ayetlerine Muhammedin sözleri diyebiliyor,Kendisine Vahiy fikri geldi diyebiliyor..Sonra da M.Kemal ne demiş ki diyebiliyorsunuz..Kaybolun haşerat türünden zerzebatlar..

   • Göktuğ
    Şubat 7, 2013, 5:25 pm

    kes ya nediyorsun sen madem dini iyi biliyorsun efendimiz inkar eden bizden değildir.ancak böyle yazarak kendi egonuzu tatmin ediyorsuz sadece havluyorsunuz

 57. Aralık 18, 2012, 2:53 pm

  küfür dediğin şimdi başına hz. eklemedi diyemi allah size akıl fikir versin başka nediyeyim size

  • mete
   Mart 1, 2013, 2:48 pm

   gerizekalı, iyi oku sadece o mu. adam ayetleri kendi kafasından yazmış diyo. mekkeden medineye kaçmış diyo

 58. Harun
  Kasım 10, 2012, 1:48 pm

  Atatürk’ün İslam dini ile ilgili sözleri

  İslâm dini hakkında:

  Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur. Bir dinin doğal olması için akla, tekniğe, bilime ve mantığa uyması gereklidir. Bizim dinimiz bunlara tamamen uygundur. Müslümanların toplumsal yaşamında, hiç kimsenin özel bir sınıf halinde varlığını korumaya hakkı yoktur. Kendilerinde böyle bir hak görenler, dinî emirlere uygun harekette bulunmuş olmazlar. Bizde ruhbanlık yoktur, hepimiz eşitiz ve dinimizin kurallarını eşit olarak öğrenmek zorundayız. Her birey dinini, din duygusunu, imanını öğrenmek için bir yere muhtaçtır; orası da Okuldur. 1923 (Atatürk’ün S.D. 11, s. 90)

  Allah kendisine uymaya mecbur tuttuğu insanların esasen kalp ve vicdanındaki gerçek gereksinimleri tamamen bilir. Bu nedenle gönderdiği kitap, tamamen o gereksinime uygun hükümler içeren bir kitaptır. 1921 (Atatürk’ün S.D.l, s. 203)

  Müslümanlık, aslında en geniş anlamıyla hoşgörülü ve çağdaş bir dindir. (Atatürk’ten BH., s. 70)
  biraz araştırın beyler. lütfen. Atatürk ün dinsiz olduğunu düşünmeyin. eğer din dersi olmasaydı o cumhurbaşkanı iken okullarda din dersi olmazdı. biraz akıl ve mantığınızı kullanın…

  • Nisan 8, 2013, 9:18 am

   Senin yazdıkların 1923e kadar.Yani diktatörlüğüne kadar.Daha sonra gerçek yüzünü gösterdi.

  • Nisan 8, 2013, 9:20 am

   O zamana kadar müslüman göründü.Daha sonra gerçek yüzünü gösterdi.Sansürlenen mektubu,medeni bilgiler kitabı ve yukarıdaki kitap ortada.Bunları M.Kamal yazdı.Bunları yazan bir kişi müslüman olamaz.Dini devletten ayırmak küfürdür.Bunu da o yaptı.Şeriatı kaldırdı.Hilafeti ve Arap alfabesini kaldırdı.

 59. ÇEBOĞLU
  Kasım 7, 2012, 9:19 am

  yahu şu laflardan artık vazgeçin yok o olmasaydı sen olmazdın yok o olmasaydı ingiliz olurdun bilmemne bilmemne yahu bu mısır ırak suriye hindistanda sömürge altındaydı oradaki adamların hepsi ingiliz mi oldu fransızmı oldu dinlerni mi değiştirdiler ? kaldıki burada mümkün değil bi sömürge devleti kuramazlardı halk barındırmazdı onları yahu bu kurtuluş savaşı tarihini sırf mustafa kemali övmek için yazılmış ilk okul kitaplarını öğrenmeyin

  bu savaşı halk kazandı halk ve belli bi komutan meclisi kazandı he mustafa kemal kendine yetki istedi ordan sivrilip öne çıktı sonra ona muhalif silah arkadaşlarını tek tek tasviye etti

  bana kalsa mustafa kemal koltuk sevdalısı bi liderdir. suriye cephesini araştırın sonradan ingiliz meclisinde lord m ile başlıyor o şahısın neler dediğini bi araştırın güzel ülkemde milleti 80 yıldır kandırıyorlar heryere onun heykelini resmini koyarak onu ilahlaştırdılar ahh ahh

  • merve
   Şubat 22, 2013, 8:36 pm

   hasktr lan oc o olmasaydı babanı mumla arardın

  • acun
   Temmuz 1, 2013, 9:51 pm

   peki sen anlat bakalım gerçek savaşı, çok biliyorsan anlat herkes öğrensin. Sahte tarih yazmak gerçeğini yazmaktan daha zordur. AMa anlayana sivri sinek saz anlamayana benimki bile az..

 60. Eylül 28, 2012, 8:41 pm

  ARKADAŞLAR BU KADAR APTAL OLMAYIN O ZAMANLAR DAKTİLO BİLGİSAYARMI VARDI DA ONLARI YAZDI DOLDURUŞA GELMEYİN AKLINIZI KULLANIN M.KEMAL ATATÜRK BU TOPRAKLAR İÇİN LİDERLİK YAPMASAYDI KURANI BİLE OKUYAMAYACAKTINIZ SEVMESENİZ BİLE SAYGI DUYUN YAVŞAKLARIN SÖMÜRGESİ ALTINDA OLACAKTINIZ AMA TARİH TEKERRÜRDEN İBARETMİŞ VE TEKERRÜR ETTİ DURUM AYNI İŞGAL ALTINDAYIZ KİMSENİN GAZINA GELMEYİN KÖYLÜNÜN BİRİ ATATÜRKE SORAR EN BÜYÜK LİDER KİM DİYE M.KEMAL ATATÜRK ŞÖYLE DER EN BÜYÜK LİDER HZ MUHAMMET (S.A.V) DER VE NE MUTLUYUMKİ TÜRKÜM VE MÜSLÜMANIM DER HAKKINI YEMEYİN ARKADAŞLAR YİGİDİ VUR HAKKINI YEME O YAZILANLAR SADECE KARA LEKE DİR SAVSATADIR BEYNİNİZ VARSA ONU KULLANIN YAZILARA BAKIN DÜZMECE OLDUGUNU ANLAYACAKSINIZ

  • burhan celik
   Ekim 27, 2012, 4:44 pm

   SANA TEK KELİME İLE YUHHH! DİYORUM, A KOR KARDES MECLİS ACİLİSİNDAKİ KONUSMADA GOKTEN İNDİGİ SANİLAN DİYE AGZİ İLE SOYLUYOR, MİZRAGİN CUVALA SİGMİYOR MAALESEF, DAHA NİCE EL YAZMALAR VAR, SEN OYLE SAN, BU MİLLET KAN OLUP ALLAH ALLAH DİYEREK SAVASMİSTİR,
   SEN BU MARTAVALLARİ ANCAK KENDİN YUTARSİN KİLCİKSİZ HEMDE!

   • Ocak 6, 2013, 8:52 pm

    NE OLACAK SİZDE PEYGAMBER EFENDİMİZİN TORUNLARININ VE AİLESİNİN KAFALARINI MIZRAK UCUNA TAKARAK GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTINIZ SİZİNKİ HİÇ HAK DEĞİL KENDİNİZİ KANDIRMAYIN AYRICA O KİTAP DEDİĞİNİZİN SAFSATA OLDUĞUNU ISPATLAYAYIM O KİTABIN EL YAZMASI MEVCUT BENDE YAKINDA YAYINLADIĞIM YERİ YAZARIM HE BİRDE NUTUK ADLI KİTABINI OKUMANIZI TAFSİYE EDERİM BU YAYINLARI YAPAN KANSIZLARIN YUNANLARIN ALTINA YATARAK NASIL DESTEK VERDİĞİNİDE YAZIYOR.

 61. tr
  Eylül 13, 2012, 4:20 pm

  Yav beyler şimdi eğri oturun doğru kalkın bakın Adam apaçık peygamberimize hakaret edip yalancılıkla suçluyor devrim uğruna yaptıkları zulümler yetmedimi Allah a ve Peygamberlere ve peygamberimize hakaret ediyor ama hala onu savunuyorsanız nasıl bir şey
  şöyle düşünün komşunuz size hakaret ediyor ailenize küfür edip yalancılıkla suçluyorn efret ediyor sonra düğünüe çaırıp davet ediyor sizde gidip düğününde oynamassınız diilmi ohalde hala eden Allaha peygamberimize hakaret edip inanmayan aşağılayan yalanlayan kişiye hala neden iyidir hoş tur birtanedir gibi şey yapıyorsunuz hiçmi önemsemiyorsunuz dininizi Hakaret ediyor resmen yaaa peygamberinize ve Allahınıza hakaret eden adama niye ilgi gösteriyorsunuz yalancı die yüzlerce hocaya şapka takmadıdiye üstelik çoğu 70 80 90 yaşında yazık yaşlı diyede acımayıp astırdı onları yazık değilmi yav akıllı olun biraz

 62. Ağustos 8, 2012, 12:28 pm

  Şu Kemalcileri anlamıyorum önce karşıda ki insanlar ne diyor onu bir anlayın.M.Kemal bilimsel ve objektif tarih kitabı yazmış mış.Lan M.Kemal tarihçi mi Tarih kitabı yazıyor.Maşallah
  Müslümanların Peygamberine alabildiğince aşağılayan hafife alan ifadeler bu mu bilimsellik.Şu yukarıda yazdığı kitapları hiç mi okumadınız?Haydi Kemalciler anca gidersiniz

  • acun
   Temmuz 1, 2013, 9:47 pm

   Kardeş sen memleketini koruyamassan ve elin imansızı gelipte bu ülkeye kurtarıcı olursa, zaten sen imansız kalmışsın demektir. Senin ecdadın -ki eminim budan- milli mücadele sırasında dansöz oynatıyorlarken bu imansızlar at üstünde cepheden cepheye koşuyorlardı.

 63. cevik-burcin
  Ağustos 7, 2012, 3:55 pm

  buradan türkiyenin bir tarihini izleyin (http://www.youtube.com/watch?v=q0JRUeMIHDY)

  • Ocak 18, 2013, 1:27 pm

   Cvik o videokadi adam 46 da atatürkün kitapları değştrildi diyor. ama yukardaki fotoya bak sene 1931 .. o yıllarda ğlke yerine oturmuş düşman yurttan çekilmiş. kanunlar koyulmuş. atatürkün küfürdeki zirve zamanları. boşuna inkar etmeyin

   • acun
    Temmuz 1, 2013, 9:43 pm

    Çok sağol sayende atatürkün dinsiz imansız olduğunu anladık. Allah seni cennette 100 hurinin içine atsın. Mustafa kemal ve onun gibiler cehennemde cayır cayır yanarken, sen zevki alemler yapasın inşallah.

 64. sezer
  Haziran 29, 2012, 10:51 am

  bizene Mustafa Kemali reddediyorsan. Yani tutup bunun için bi de site mi açtın? Fesat lekeci kuyruğuna basılmışlar gibi döktürmüşsün hikayeleri. efsaneler uydurulmuş gibi duruyor.

 1. Ocak 8, 2015, 7:03 am

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

Takip Et

Her yeni yazı için posta kutunuza gönderim alın.

Diğer 111 takipçiye katılın

%d blogcu bunu beğendi: