Atatürk olmasaydı,ne olurdu?

Bir düşünün Atatürk olmasaydı ne olurdu?

*Ayasofya Müze olmazdı.

Necip Fazıl muhteşem Ayasofya konferansında çok güzel özetliliyor.

”Analarımızın başörtüsü sarhoş kusmuğuna meze yapıldı.Ayasofya Müze yapılarak Türkün öz ruhu müzeye kaldırıldı.”

*Şapka yüzünden masum insanlar idam edilmezdi.

Şöyle bir mantıkla karşımıza çıkıyorlar “Atatürk olmasaydı baban dimitri olurdu soyadın ivanov olurdu falan filan.Mustafa Kemal olmasaydı bu millet esir mi kalacaktı? Osman Bey olmasaydı biz söğütte bir beylik olarak mı kalacaktık ? Alparslan olmasaydı Anadolu’ya gelemeyecek miydik? Edison olmasaydı dünya elektriksiz mi kalacaktı?

Bu mantıkla hareket edip tüm ahlaksızlığı iffetsizliği Yunan’ın cüret edemeyeceği Fransızın cüret edemeyeceği şeyleri bu millete reva gördüler.Acaba İngilizler Anadoluyu işgal etseydi insanlara zorla şapka giydirir miydi? Yada camileri ahır yapar mıydı?  Yada ezana müdahale eder miydi? Yada kadınların saçlarını başlarını açmaya cüret eder miydi? Halifeliği kaldırabilir miydi? Ayasofyayı ibadete kapatabilir miydi? Yoksa bütün bunları ingilizler yapmadı mı? Sahi kim yaptı?

Anadolu halkını Yunan işgali ilr kotkutup Mustafa Kemal rejimine mahkum ettiler.Yani ölümü gösterip sıtmaya razı ettiler.İngilizler ise Mustafa Kemal’e karşı tek kurşun bile sıkmadan törenle İstanbul’dan ayrıldılar.Çünkü “Mission Complated” yani görev tamamlanmıştı.Osmanlı hanedanlığı ortadan kaldırılmış islam halifesi sürülmüş imparatorluk dapıtılmış toprakları yağmalanmış ve yerine kukla bir rejim kurulmuştu.

Sahi M.Kemal olmasaydı…

Çerkes Ethem’e yıllarca hain demezdik.İslam dünyasının hilafeti ortadan kaldırılmaz müslümanlar başsız bırakılmazdı,Osmanlı eserleri yağmalanmaz,her mahalleye bir kelle heykeli dikilmezdi.

Çocuklara derslerde Atatürk’ün en sevdiği şarkılar en sevdiği yemekler ödev olarak verilmezdi.Sağır İsmet olmazdı.İnsanlar ŞAPKA takmaya zorlanmazdı,takmıyor diye idam edilmez,İskilipli Atıf Hoca idam edilmezdi..

Dünyada rejim Kuran tek lider Atatürk değil.ANCAK her mahalleye heykeli dikilen tek lider sanırım odur,peki bu telaş niye?

Atatürk olmasaydı,ne olurdu?” üzerine 9 yorum

 1. başka bir paşa gelebilirdi içki içmeyen paşa olsa dalkavuklara kanmaz bu kadar heykelimiz putumuz olmayabilirdi.

 2. Ya rabbi içimizden Fitneleri kaldır Ey ALLAHın sevdiği kulları kardeş olun YURDU İŞGALDEN KURTARAN ATATÜRK DEĞİL Türkü ile kürdü ile arabı ile tüm UMMET birlikte cihad ederek kurtardı. Edison olmasaydı ampulu bulacak baska biri , ataturk olmasaydı anadolu insanini teşkilatlandiracak baska biri gelirdi Allah mutlaka vadini gerceklestirecek ümmet kurtulusa erecektir VESSALAM…

 3. ALINTI:
  aayyr Eylül 19, 2016 10:00 am

  tarihte bir olay olmadı ne olurdu demek ahmaklık, ona inanmak manyaklık derecesinde aptallıktır…

  AL SANA 8==D
  Ne olurdu? KIZINI SARAYLILARA, KARINI RUMLARA, KIZKARDESiNi iNGiLiZ VEYA FRANSIZLARA, OGLUNU DA ARAPLARA PESKES CEKERLERDi, SEN DE YATIP KALKIP “SÜKÜR NAMAZI” KILARDIN…ZÜPPE!

 4. OLDUYSA NE OLDU?SONUNU GETİREBİLDİ Mİ?TÜRKİYE’Yİ KORE GİBİ TAM BAĞIMSIZ YAPABİLDİ Mİ?ELBETTE HAYIR.ŞİMDİ NAMUS GENE YOK.GAVUR PİÇİ,PİS ARAP VE AŞAĞILIK ZENCİYLE YATIP KALKAN TÜRKİYELİ FAHİŞELER VAR.YANİ HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEDİ.

 5. Birak bu isleri osman ataturk bizim anamizi aglatti 80-90 sene surunduk. Imam hatip liseleri 1950 li yillara kadar kapaliydi milleti gomecek imam bulamadilar die geri acildi laiklikmis laiklik buysa biz yanlis anlamisiz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s