Atatürk’ü reddediyoruz!


kemaaallMustafa Kemalizmi reddediyoruz!

Mustafa Kemal neden bu kadar tartışılıyor diye soracak olursak şunu söylemek yeterli, bugün Cumhuriyet rejimimizin temeline onun fikirleri yerleştirilmiş, bu fikirler birer DOGMA gibi 85 yıldır adeta devlete ve içinde ki tüm unsurlara dayatılmış. Sorgulamadan sorgulatmadan kutsal bir metin gibi M.Kemal’e ve devrimlerine ve 6 ok felsefesine  devletin tüm değerlerini bağlamışlar.

Oysa artık millet ile M.Kemal bugün farklı yöne doğru gidiyor. Bu yüzden M.Kemal’in bu millete dayatılmasına karşı çıkıyoruz. Seven sevmeye devam eder ama insanlara Mustafa Kemal’in dayatılmasına karşı çıkmamız içeriden gelişen milli bir refleks.

Karşı çıkışımızın esas sebebi budur. Herkes benimsemek mecburiyetinde değil. Herkesin bir reddetme hakkı var ve onu kullanmaya davet ediyoruz.

Evet Mustafa Kemal’i devrimlerini inkılaplarını demokrasi dışı uygulamaları,tek parti zihniyetini reddediyoruz! Bunun için geçerli bir çok nedenimiz var.
M. Kemal’i reddediyoruz çünkü,

 • Her yerde onun HEYKELLERİ ni görmekten sıkıldık

 • Her yerde onun propagandasını işitmekten usandık                                                   

 • Müslümanların ezanı ile uğraştığı için reddediyoruz.(sanki namaz kılıyordu da ezanla derdi neyse artık!)

 • İslam’a  ve yüce kitabı Kur’ana “Gökten indiği sanılan kitaplar ve dogmaları” dediği için reddediyoruz.

 • Fatih’in mirası Ayasofya’yı müze yaptığı için reddediyoruz

 • O’nun adına hareket edenlerin meydanlarda çarşaf yırtmasından  ötürü reddediyoruz

 • O’nun adına hareket edenlerin cuntacılık ile millete ihanet hareketlerine girişmelerinden bıktık

 •  Bu ülkeye demokrasinin 50 yıl geç gelmesinin bedelini çok ödedik, unutmadık

 • Müslüman Türk’ü o tarihi ile bir bütün olmuş şanlı ceddinden kopardığı için reddediyoruz

 • Mustafa Kemal lafını işitmekten bıktık

 • Ayrıca reddetme hakkımızı da kullanıyoruz ve reddediyoruz

 • İslam halifeliğini kaldırıp ümmeti başsız bıraktığı için reddediyoruz.

 • Mustafa Kemal’i koruma kanunundan artık bıktık, kurtulmak istiyoruz

 • ******Çocuklarımıza okullarda evrensel bilim yerine Atatürk’ün en sevdiği şarkılarAtatürk’in en sevdiği yemekler gibi saçma sapan ödevler verilmesinden bıktık.

 • Milliyetçi olmak istemiyoruz 6 oktan nefret ediyoruz

 • Devletçi olmak istemiyoruz inkilapçı değil karşıdevrimci olmak istiyoruz

 • Vahdettin’e sövmek Osmanlıya sövmek istemiyoruz reddediyoruz

 • Şapka takarak modern olacağını sanan kafaları reddediyoruz

 • İstiklal Mahkemelerinde katledilen masumlarımızın hakkı için reddediyoruz

 • İskilipli Atıf Hocalar Mehmet Akifler hürmetine reddediyoruz

Bugün olmuş hala Milli Eğitim’de çocuklarımıza Mustafa Kemal’in yani Atatürk’ün en sevdiği şarkılar en sevdiği yemekler şeklinde ödev veriyoruzİnternette bununla ilgili yüzlerce ödev sitesi ve içeriği var. Dünyada daha bu türden bir saçmalığın eşi var mıdır acaba. Atatürk’ün en sevdiği yemekler en sevdiği şarkılar, bunlar milli eğitim müfredatına göre çocuklara ödev olarak veriliyor. Zıkkımın kökü ÖDEVİ .. Biz çocuklarımızı okula, Atatürk hangi yemekleri severdi hangi şarkıları severdi gibi saçmalıkları öğrensinler diye mi gönderiyoruz? Bari şunu da eklesinler “Atatürk’ün en sevdiği RAKI” çocuklara yakında bunu da ödev olarak verirler.. Şaka değil gerçek ne yazık ki…

MUSTAFA KEMAL

Atatürk’ü reddediyoruz!” üzerine 218 yorum

 1. Atam hakkında bi bok bilmeden konuşuyosun. Be orospu çocuğu ülke 82 milyonluk ülkenin %13’ünü burnun kaplıyor, gelmiş burda araştırmadan mantık yürütmeden konuşuyorsun orospu çocuğu. Atatürk eğer ki birini haksızca astıysa senin deden o orospu çocukları arasındaydı seni döl israfı Azrail bekçisi piç. Ailen öldüğünde burnunu mezarına nasıl sıkıştıracağını düşünüyor Azrail de bekliyor ki Allah desin de şu döl israfı buruşuk götlünün canını alsam diye .Eğer ki böyle boktan makaleler yazmaya devam edeceksen anlarım ki annene küfür ettirmeye meraklısındır kevaşe orospu evladı seni. Anneni mezarından çıkarıp bi Cuma gecesi sikeceğim merak etme. Siktir git şu ülkeden Suriyeliler en azından bi boka yarıyor sizin gibileri sırf israfdır ananda yatağımdadır bunu bil yeter. İyi geceler orospu çocuğu.

 2. atatürk olmasaydı ne olurdu,,,,,,,biz müslüman gaybı allah bilire inanırız.siz neye inanırsınız acaba mankurt olabılirmisiniz atatürk sizin zannetiğiniz gibi ise demekki dedeleriniz. nineleriniz çer çöpmüş siz çöpsünüz normal beyinli olsanız ali olmasa veli olurdu derdiniz maaşlı ve emekliliği burjuvanın sömürüsünü görürdünüz.

 3. BENDE ATATÜRK Ü REDDEDİYORUM SEVMİYORUM İSTEMİYORUM BUNU SÖYLEMEK HAKKIMDIR BEN BU YAHUDİ ÖLÜSÜNÜ KORUMA KANUNUYLA (5816) MAĞDUR OLDUM SEBEB GEÇEN SENE FACEDEN BİR KELİME YAZMIŞIM ATAPUTUN HATIRASINA HAKARETMİŞ NE HATIRASI BE ADAM ÖLMÜŞ HATIRASIMI KALMIŞ YIL 2018 HALA ÖLÜLERİ KANUNLA KORUYUP MİLLETİN İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNE KARIŞILIYOR HATTA EVDE OTURDUĞU YERDEN YETER ARTIK BIKTIK BU ZULÜMDEN NİCE HAKLI VATANDAŞLARIMIZ HAKSIZ YERE BU ÖLÜ KANUNU YÜZÜNDEN İÇERDE YATIYOR ŞANLI PADİŞAHLARIMIZ VE DİĞER PAŞALAR ONLARDA YAŞAMIYOR AMA KANUNLA KORUNMUYOLAR ÇÜNKÜ ONLAR GERÇEK KAHRAMANLAR SAHTE OLANLARI KANUNLA KORUNUR HUKUKTA DÜNYADA OLMAYAN BİŞEY BİZDE VAR YAZIKTIR DÜNYAYA REZİL OLUYORUZ BU ÜLKEYİ ÖLENLER DEĞİL YAŞAYANLAR YÖNETİYOR YAŞAYANLAR KORUNMALIDIR LAFA GELİNCE ADALET MÜLKÜN TEMELİ VS. DERLER FAKAT BU ÖLÜ KANUNUNU KULLANARAK MİLLETİ EZERLER NERDE ADALET!!!!…

  • Bütün partiler kemalisttir..çünkü dokunulmazlığı vardır.onu kullanıyorlar.onu,yunanlı.hıristiyan,yahudi,ermeni gibi islam düşmanı ve vatan hainleri savunuyor.arkasına sığınıyor.lanet olsun.

 4. o kaburgalar savaştan kaçarken ata bindiği esnadan kaynaklanmasın

  😀 ataputun doktorunun hatıratlarını oku istersen kaburga kemikleri niçin kırılmış.

 5. Bu sitede acilan konularin kimler tarafindan gerceklestirildigini biliyorum artik. Tamamen Atatürk, laiklik, Türkiye Cumhuriyeti, Türk Milleti ve demokrasi aleyhinde ve yobaz dinci takimi ve Osmanli, seriat sevdalisi, Necip Fazil denilen “ibne”ye ve “Misiroglu” denilen Osmanli artigi-sarlatana bile yer verebilecek kadar alcak, tek kelimeyle “KARDES KAVGASI” na zemin hazirlayan “PUŞT” veya “PUŞT”lardan olusan bir site diyerek son bir kere daha ELVEDA diyorum.

  • BU SÖZLERİ, AĞZI BOZUK, KENDİNİ ANCAK KÜFÜRLE İFADE EDEBİLEN, KONUŞTUĞU KELİME SAYISI 300 Ü GEÇMEYEN, FAŞİST-KEMALİST SİSTEMİN DEFOLU ÜRÜNLERİNE İADE EDİYORUZ. SİZLER BU SEVİYESİZLİĞİNLE PEŞİNDEN GİTTİĞİNİZ KİŞİNİNDE KARAKTERİNİDE ÇOK İYİ ORTAYA KOYUYORSUNUZ. MAL SAHİBİNE ÇEKER ÇÜNKÜ. SİZLERE ASLINDA (ATANIZINDA DEDİĞİ GİBİ) MAYMUN SÜRÜLERİ, DEMEK GEREKİR, AMA SİZİN SEVİYENİZE İNMEK BİZE YAKIŞMAZ.

 6. Yıl 1925… Cenevre Uluslararası Sözleşmesi tıbbi gereksinim dışındaki afyonun üretimini yasakladı. Haşhaşında dünyada en yüksek oranda afyon bulunan Türkiye bu anlaşmayı imzalamadı. Türkiye’nin 62 ilinde haşhaş üretimi serbestçe yapılıyordu.

  Aynı yıl bir kararname ile Türkiye’de “kokain ve sair narkotiklerin” üretimi yasaklandı.

  Yıl 1926… Türk Ceza Kanunu’na esrar, eroin gibi narkotik maddelerin üretimi, ticareti ve kullanımıyla ilgili hükümler getirildi.

  Ama aynı yıl Türkiye’de ilk “eroin”, Taksim Gezisi’ndeki Mecidiye Kışlası’nda Japonların kurduğu fabrikada, ayda 200 kilo üretildi. Üç yıl sonra iki ayrı şirketin eroin üretimi izledi. Üçüncüsünün ortakları arasında, daha sonra Başbakanlık yapacak olan Hasan Saka da vardı.

  O yıllarda Türkiye’deki 27 sanayi kuruluşunun toplam kârı 2 milyon lira iken, bu üç eroin fabrikasının kârı 15 milyon idi! Üç fabrikada ayrıca afyondan kodein, morfin, dionin de üretiliyordu.

  Yıl 1930… Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin kurucusu Ord. Prof. Mazhar Osman “eroin kullanımının yaygınlaştığını saptayan” ilk tıp adamı oldu. “Japon kıyafetlerinde bir şeytan önümüze çıktı!” demesinin nedeni, ilk hastaları Japonların eroin fabrikasının işçileriydi.

  ***

  Yıl 1931… Bu salgına son vermek isteyen O, eroin fabrikalarının kapatılmasına karar verdi. Karar Halk Fırkrası’ndan geçti. Ancak fabrikalardan girdileri olan bazı milletvekillerinden dolayı TBMM’ye takıldı.
  Yıl 1933… O, dediğini yaptı. Üç fabrikayı da kapattı. Bunu kanıtlamak için İstanbul’daki bir Amerikan kadın gazeteciyi de kapatılan fabrikalarda gezdirdi.

  Kadın gazetecinin kimliğine ulaşmak olanağım olmadı. Ancak Louise Bryant olduğunu sanıyorum. Rusya’daki devrimi izlemiş olan, Vladimir Lenin ve Leon Trotsky ve hatta orada Enver Paşa, Türkiye’ye gelmeden önce de İtalya’da Benito Mussolini ile mülakatlar yapmıştı.

  http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/97263/O_ve_Bu__3__.html

 7. Özkan cocuk, öncelikle iyi niyetlerimle derim ki, yahudiler koysun anana; sonra da yine iyi dileklerimle, gönder anani bana bi de ben koyayim, valla reddetmem senin reddettigin gibi, derim…
  Hem bak sana yeni bir kardes te armagan etmis olurum, sevinirsin sen… ve hatta senin gibileredir sözüm!
  Editlemeyin, bende gicik yapiyor, bu da daha terbiyesiz olmama neden oluyor.

 8. Allahın adını bu topraklarda yasaklayıp tanrı uludur diye okutturan islam alimlerini astıran islam harflerini kaldırıp kuran öğrenimini yasaklatan bir yahudi olan m.kamal atatürk ü bir müslüman olarak reddediyorum reddedmeyede hakkım vardır darısı hala aklını başına almayan tarihini gerçekleri ile bilmeyen hem müslümanım hem atatürkçüyüm diyenlere…

 9. Osmanlıyı anlasmalarla parca parca paylasan diger devletlerin oyunlarını kim bozdu? ATATÜRK şimdi soruyorum Tükiye olmasa Atatürk Türkiyeyi kurmasa sen hala Osmanlıda mı olacagını sanıyordun? Beyin yerine ne taşıyorsunuz lan siz? Ayyaş deyip durdugunuz o adam bu ülkeyi kurmasa ananı hangi gavurun becereceği belli degildi adam masonmuş müslüman degilmis bundan sanane mk Allah Allah deyip duruyorsunuz da Peygamber Efendimiz bile kimseyi müslümanlığa zorlamazken sizin ne haddinize ulan adamın dinini sorgulamak? Şunu aklınıza yazın burası Türkiye Cumhuriyeti burayı ATATÜRK kurdu ve bu gercek sizin gibi kör cahillerle degismiycek sen oturdugun yerden Atatürk’ü reddet. Zaten sizin gibi soysuz kanı bozuklarda Atatürk’ü sevicekse ne özeli kalır ki Ata’mın 🙂 Okudukça hayrete düştüm resmen bu kadar cahillik kıyamet alameti arkadaşlar okuyun araştırın azcık Allah aşkına Atatürk ne dini inkar etti ne dini yasakladı. Adam sadece din ve devlet isini birbirinden ayırdı bu kadar cahil olmayın ya gerçekten böyle giderse binlerce milyonlarca şehit boşuna kan dökmüş olacak ülkeyi bölmeyin ya iç karışıklık iç çatısma herseyden kötü okuyun azcık ya yazık vallaha yazık yani Atatürkçü diye gördügünüz biz körkütük CHPci falan da degiliz biz okumus insanlarız Atatürkten sonra neler degisti neler yolunda gitmiyor o partide farkındayız ama Atatürk başka bir dava

  • Allah’in ustun varlik diye yaratip gelisimini tamamlayamamis gerizekali. Gercekten okumus insan olsan zaten bu ingiliz bozmasi casusu savunmazdin. Ilkouldan baslayip lise sona kadar beynimizi yikadilar Ataturk diye diye. Bu ulkeyi ingilizler alsaydi (ki zaten almasina gerek kalmadi Ataturk zaten ingilizlerin yapacagi herseyi yapti.) Once dilini, dinini, kulturunu ve gecmisini yokederdi. senin savundugun Ataturk ingilizden farkli biseymi yapti sanki? Dinle devleti ayirma isi hikayesini okuma, insanin dinini bitirmek icin elinden geleni yapmakla, evlerinde dahi Kur’an okumalarini yasaklamakla, sirf sapka giymeyi reddettigi icin sokak ortasinda insanlari asmakla laik olunmuyo. Onun adi ADILIK, KANSIZLIK. Ataturk muslumanmis degilmis kimsenin umrunda degil zaten, o sizin husnu kuruntunuz. Zannediyosunuzki musluman degil diye bu kadar insan tepki koyuyor. Once bi gitte Ataturk gercekten kim onu ogren (cok okudugunu iddia ediyorsun ya)

   • Devlet ve din > Din devleti, devlet de dini (bazilari dini sadece islama indirgemesinler, Budizm de bir dindir)…
    Cift eşeylilik > hem kendini, hem de kendini…..
    Keşke sen de cift eşeyli dogsaydin da hem şey etseydin, hem de şey edilseydin!

  • TÜRKİYE’Yİ KORE GİBİ SAF IRK,GERÇEK VE TAM BAĞIMSIZ ÜLKE YAPAMADIKTAN SONRA KURTULUŞ NE İŞE YARAR?HEM CENGİZHAN ATAM DURURKEN O TAPTIĞIN SOYSUZA ASLA LAF DÜŞMEZ.GERÇEK TÜRK(ŞAMAN)ONUN ADINI ASLA AĞZINA ALMAZ.

  • Fatihler kanuniler olmasa senin atanin anasini kim belleyecekti !? O yonden bak birde 😉 osmanli olmasa de mustaa kemal e ata demek zorunde degilim cunku benim dedemle yasit amk dedem yasinda adama neden ata diyeyim ? Ata olmasi icin benim dedemin yasinda olmasinu birak dedemin dedesinin de dedesinij yasinda olmasi lazim. Her firsatta sanli osmanliya saldirran karga suruleri . OSMANLİ olmasa , olmasaydi olmazdik !!! Dedikleriniz acama kimin cocugu olurdu !?!? Onu bi dusunun 😉

 10. BEN DE GÖKTÜRK OLARAK NE OSMANLI NE DE CUMHURİYET DİYORUM.AYNI KUZEY KORE GİBİ DEVLET OLSUN DİYORUM.

 11. Ahirette kisi sevdigi ile beraberdir:inananlar bir millet inanmayanlar bir millettir seciminizi yapin:Allahi taniyan ve sükredenle tanimayan bir degildir

 12. Allah belanızı verwin sizin gibi Atatürkü düşman göstern bizi bölmeye çalışan yahudiler biliyorumki israilin markasından başka marka kullanmıyonuzdur.

 13. Türkiyede amma ateist varmış ulan peygambere muhammed diyen kuranı kerime gökten indirilmiş diyen kemalistler siz müslüman değilseniz:D sorması ayıp osmanlı devleti müslüman devletti:D sizin işiniz ne türkiyede :)) ayrıca dinimizde icki haram 😀 zinada:D ulen kemalistler acıkca söyleyin:D biz allaha inanmıyoruz diyin:D arapcayı sevmıyoruz diyin kurtulun la zavallılar:D yaw bir müslüman insana tapmaz hey salak atatürkcüler:D kula kul olunmaz kafanız yok bari konuşmayın atatürkculerın konusmalarını okuyorumda:D hıc dogru konusan yok sadece ataturk olmasaydı 😀 turkıye olmazdı dıyorlar salaklar 😀 ey maloglu mallar ey beyınsızler 😀 karsda 90000 sehıt:D oldu durduk yere kım yaptırdı ataturk:D kafırlere yolladı buzgıbı havada sehıt oldular:D ey kanına tukurdugumun ateıstlerı kemalıstlerı osmanlıyı sevmıyorsunuzya:D ne bok arıyorsunuz musluman ulkesı olan turkıyede gıdın amerıkada yasayın bacınızı satın zına yapın mum sondu yapın 😀 ataturkde mum sondu yaparmıs:D ey kansızlar 😀 cok ozgurluk ıstıyorsanız tefolun turkıyedende gıdın ısraıle orda yasayın sahılde zına yapın sıze engel olmayın:D :))) bazı mallar yazmıskı halıfelıgın kolesı olmussun sorması ayıp seytanın cocugu peygamberler halıfelık cıkardı yanı ıman namaz ınsanlara ıyılık yapma 😀 durustluk merhamet sorması ayıp ozgurcem salagı:D ateist olanlar baska nıcklerle baska ısımlerle bazen dındar bazen dınsız olarak gezıyor:D yanı cıft taraflı seytan gıbısınız neden:D tek ınanca sahıp olamıyorsunuz tek yuz:D ataturkcuymusler:D ulan suna desenıze 😀 ıckımızı engelleme zınamızı engelleme:D ıstersen ataturke kufret:D

 14. Padişahlar / Kim kimin annesidir ?:

  I.Murat’In annesi Bizanslı Horofira, yani Nilüfer hatun…

  Yıldırım Bayezid’in annesi Bulgar Marya, yani Gülçiçek hatun…

  Çelebi Mehmet’in annesi Bulgar Olga hatun…

  II.Murat’ın annesi Veronika,

  Fatih sultan’ın annesi Sırp Despina, yani Hüma hatun,

  II.Bayezid’in annesi Kornelya,

  Yavuz Selim’in annesi; Ayşe takma adlı Pontuslu bir Rum.

  Kanuni’nin annesi; Polonya yahudisi Helga, yani Hafza sultan,

  II. Selim’in annesi Yahudi kızı Roksalan yani Hürrem sultan;

  III. Murat’ın annesi Yahudi Raşel, yani Nurbanu sultan,

  III. Mehmet’in annesi Venedikli Bafo, yani Safiye sultan;

  I. Ahmet’in annesi Yunan Helen, yani Handan sultan;

  Genç Osman’ın annesi Sırp Evdoksiya, yani Mahfiruz sultan,

  IV. Murat’ın annesi Sırp Anastasya, yani Mahpeyker sultan,

  IV. Mehmet’in annesi Rus Nadya, yani Turhan sultan,

  II. Süleyman’ın annesi Sırp Katrin, yani Dilaşüb hatun,

  II. Ahmet’in annesi Polonya Yahudisi Eva, yani Hatice sultan,

  II. Mustafa’nın annesi Rum Evemia, yani Emetullah sultan,

  III. Ahmet’in annesi de aynı, yani II. Mustafa ile aynı anneden,

  I. Mahmut’un annesi Aleksandra, yani Saliha sultan,

  II. Osman’ın annesi Sırp Mari, yani Þehsüvar sultan,

  III. Mustafa’nın annesi Fransız Janet, yani Mihrişah sultan,

  I. Abdülhamit’in annesi Fransız İda, yani Þermi sultan;

  III. Selim’in annesi Cenevizli Agnes, yani Mihrişah sultan,

  IV. Mustafa’nın annesi Bulgar Sonya, yani Sineperver sultan,

  II. Mahmut’un annesi Fransız Rivery, yani Nakşidil sultan,

  I. Abdülmecit’in annesi Rus yahudisi Suzi, yani Bezm-i Alem valide sultan,

  Abdülaziz’in annesi Roman Besime, yani Pertevniyal sultan,

  V. Murat’ın annesi Fransız Vilma, yani Şevkefza sultan,

  II. Abdülhamit’in annesi Ermeni Virjin, yani Tirimüjgan sultan,

  Mehmet Reşat’ın annesi Arnavut Sofi, yani Gülcemal sultan;

  Mehmet Vahdettin’in annesi Çerkes Henriet, yani Gülistan sultan…

  Soru :  Biz Kimin çocuklarıyız ?

 15. EVET BENCE OSMANLI TORUNU OLAN HERKES REDDETMELİDİR ATAPUT SADECE İNGİLİZ UŞAĞI ATEİST BİR YAHUDİDİR VE OSMANLININ YIKILMASINA SEBEB OLMUŞTUR AMA ŞÜKÜR Kİ SOYUMUZ OSMANLI GERİ GELİYOR ARTIK ATAPUT DEVRİ KAPANIYOR ÖZÜMÜZE DÖNÜYORUZ BU TOPRAKLAR HEP OSMANLIYA AİTTİ VE ÖYLE KALACAK RAHATSIZ OLAN SELANİĞE İSRAİLE GİTSİN…

 16. ÖNCELİKLE BU DEĞERLİ SİTE İÇİN TEŞEKKÜRLER EVET M.KAMAL I BU ÜLKENİN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU BİLİYOR AMA 90 SENEDİR BASKILARLA SUSTURULMUŞTULAR ŞÜKÜR ARTIK KONUŞMA ZAMANI VE ÜLKEMİZE SAHİP ÇIKMA ZAMANI GELDİ FAŞİST ATEİST MASON YAHUDİ VS. ATAPUTÇULARDAN İNŞALLAH KURTULUCAZ BUNUNDA ZAMANI GELECEK ŞÜPHESİZ ÖZÜMÜZE OSMANLIYA DÖNECEZ

  • Arkadaslar hicbir zaman anlamak istemiyorsunuz dimi zaman geciyor artik eski zamnda degiliz eski chp yeni chp yle ayni degil ataturk bizi o camurlu yerden cikartti bizi kurtardi ama simdi yeni bir devirin icindeyiz ve bu saaten sonra bizi kurtaran adama bin ton kufur etmenize kimse izin vermez zamn degisti ama gecmis degismedi bunu unutmayin

  • TÜRKİYE CUMHURİYETİ YERİNE TÜRK DEMOKRATİK HALK CUMHURİYETİ OLACAK(AYNI KUZEY KORE GİBİ)

   • Kuzey Kore merakınız nereden geliyor doğrusu anlamıyorum? Kendi diktatörlerine tapınan bir halk arıyorsanız bence yanlış yerdesiniz. Türk toplumu diktatörlere pirim vermez belki mühlet verir ama asla affetmez.

    • TÜRK DEMOKRATİK HALK CUMHURİYETİ YABANCI KİŞİ,KURUM VE KURULUŞARDAN TEMİZLENİP TAM BAĞIMSIZ ÜLKE OLACAKTIR.ATATÜRK BUNU YAPAMADI NE YAZIK Kİ!HEM İSTEDİKTEN SONRA HER ŞEYİ YAPAN GÜCE SAHİBİZ.

 17. ATAPUTÇU DEĞİLİZ İSLAMCIYIZ OSMANLICIYIZ KİME BATIYOSA UYDURUK ATASININ YERİNE SELANİĞE GİTSİN BU ÜLKE OSMANLININ MİRASIDIR ATAPUTÇULARA BIRAKMAYACAĞIZ

  • Tarihi bilmeden konuşan yazan bir millet olduk ..osmanlıyı inkar eden yok ama son dönemleri ihanetle ermeni yahudilerin elinde kalmış ve sonunda parçalanmış bir devlet..ATATÜRK yok olan bir devletten nerdeyse silahsız yemek kıt büyük zorlıklarla ve ALLAHIN yardımyla Türkiye devletini kurdu 43 yaşına kadar hep savaşmış ülkesi için fedakarlık etmiş ve 1934 maason localarını kapattığı için yahudilerin tarafından yavaş yavaş zehirliyerek öldürdükleri bir sürü yazı ve kitapta yer almaktadır OKUDUNUZMU ..HAYIR OKUMADAN YAZAN KONUŞAN İFTİRA ATAN MÜNAFİK BİR İNSAN GRUBUSUNUZ ALLAHU-TEALE MÜNAFİKLERİ LANETLEMİŞTİR ..

 18. AYNEN REDDEDİYORUZ ATEİST BİR YAHUDİ KURMADI BU ÜLKEYİ HALA OSMANLI TOPRAKLARI ÜZERİNDE YAŞIYORUZ SOYUMUZ BELLİ İNKAR ETMİYORUZ GURURLA OSMANLI TORUNUYUZ

  • ateist olsa ne olur müsluman olsa sonuçta sen onun sayesinde buradasın hem ona tapmıyor saygı duyuyoruz.Pardon azıcık beyin diyecektim ama olmadığını fark ettim.

   • KESİNLİKLE BÖYLE BİR YARATIK YOKTU VE OLMADI DA.ÇÜNKÜ T.C FAHİŞELERİN GENE GAVUR PİÇİNİN,PİS ARAP’IN VE AŞAĞILIK ZENCİNİN ALTINA YATIP BENİM IRKIMI YOK EDİYORLAR.

    • anlam verilemeyen sevdadır. tamam osmanlı’yı, padişahları, gerçekleştirdikleri dünya çapındaki eylemleri seversin, beğenirsin; ama bunlar bildiğin o zihniyeti seviyor! ulan kafa kestiren, kelle uçuran, kadınları haremde toplu toplu götüren, bazıları bildiğin oğlancı olan osmanlı padişahlarını, sultanlarını neden bu kadar çok seversin ki?!

     biz en azından atatürkçüler olarak (kemalist değil, atatürkçü!) atatürk’ün fikir ve ideolojilerini benimseyip ileri nesillere doğru gidiyoruz; siz götü boklular gibi olduğunuz yerde sayıp padişah, sultan sevdasındasınız hâlâ…

     not: osmanlı imparatorluğu’nu sevmiyorum demiyorum, bir fatih sultan mehmet ki istanbul’u fethetmiş, daha bunun gibi pek çok olay var… ama bu akp’lilerdeki neo-osmanlıcılık anlayı

  • Osmanlı bir Irk’ın adı degildir kardeşim Türklerin kurduğu bir hanedandır. Osmanlı sadece bir ailenin ismidir. Cahİl olma öğren biraz

  • Hassiktir lan yılardır o olmasaydı şölye olurdu böyle olurdu piç olurdunuz diyorsunuz. Biz kimin … oludğunu görüyoruz. Taksim, Beyoğlu, Beşiktaş, BAkırköy, İzmir Konak, Ankara Ulus, Çankaya. ……. Sokakta öpüşmeler, baldırı çıplak gezmeler -……. kamalı bir de peygamber efendimiz için demiş donsuz bedevi diye- travesti kartları, ibnelik, fuhuş, kadın cinayetleri, hırsızlıklar, gasp adam öldürme. Evet bu fiilleri işleyenler. Atatürk olmasaydı ne olurdunuz. Asıl … siz kemalistlersiniz…….. Atanızı, onun …, atanızın mezarını …. Ataputunuzun Puthanesindeki o sütunları …., çapulcu , kızılbaş, komünist, alevi, ermeni, sabatay, dönme devşirme, kahpe gurup seksten sıçılmış hain ve soysuzlar sizi.

 19. arkadaş vaaalllaaa helal olsun bunları tamda demek istediğimiz şeyleri yazmışlar……
  yanlız burda unutulan bişey var halıfelık bi zahmet eklerseler daha güzel olur

 20. lan kemalisteler önce m.kamal gidip anasını yunan genelevinde kurtarsaydı .zaten onun babasını kimse sormaz hep anasını sorarlar ,çünkü babasını bilen yok ama anasını tanıyan çok

 21. Bu site tamamen taraflı tutulmuş köpeklerin yönettigi bir site

  Çelişkiler çok açık bir dedigi bir dedigini tutmuyor

  AKP ci bir site ama akp nin asıl yüzünü bilmiyor sanırım

  AKP = İlluminati

  AKP= ABD nin kuklası

  AKP= BOP ( Büyük Ortadogu Projesi )

  AKP = PKK

  AKP = APO

  Sanırım artık biliyordur:)

  • O sıralama şöyle olacak ..edit.. evladı:

   Ataput=DeccaL
   Ataput=Batıcılık
   Ataput=İngiliz kuklası
   Ataput=İslam dünyasını yalnızlaştıran adam
   Ataput=Hitler’in kuzeni, Stalin’in kardeşi
   Ataput=Chp
   Chp=6 Bok
   6 bOK=Ateizim, Halk düşmanlıuğı, mazi düşmanlığı, fuhuş, içki, halk düşmanlığı

   *EDIT: Küfür etmeden

 22. hem milli hem de cumhuriyet kelimelerini kullanmışsınız site isminde? anlamlarını bilmiyorsunuz anlaşılan. kullandığınız kelimelerle site içeriği çelişirken, savunduğunuz düşüncelere pek de inanmadan, araştırmadan buraya aktarmış yazmış ve vakit kaybetmişsiniz… yazık.. keşke bi oyun sitesi falan açsaydınız..

 23. atatürkten nefret edenler gidin ananızı gevurların altından çıkarın burası TÜRKİYE CUMHURİYETİ Atatürkü ve askerlerini göreceksiniz sizin gibi geri kafalılar tarihi birazdaha fazla okuyun

  • Bizim anamız gavurların altında filan değildi ve hiçbir zaman olmadı. Ama sizin analarınız kimin altında belli değil. Sakın Çadırlarda kendinden yirmi yaş küçük erkeklerle gurup seks yapıyor olmasın :DDDDDD

  • TÜRKİYE DENEN SÖZDE ÜLKE KORE DEMOKRATİK HALK CUMHURİYETİ(KUZEY KORE)OLSAYDI,BUGÜN NE GAVUR NE ARAP NE DE ZENCİLERİN ALTINA YATARDINIZ,TÜRKİYELİ SOYSUZLAR!

 24. Ne kadar saçma bi site bu. ..edit..
  Atam size çok ..edit.. da o kadar mesele aline getiriyorsunuz herhalde. ONU ASLA SİLEMEYECEKSİNİZ BU ÜLKEDEN. Bu ülkedeki çoğu insan onu seviyor. ..edit..

  *EDIT:Küfür etmeden

 25. Milette Yavşamaya Geri Çevirmeye Gerek YOK.!! Mustafa Kemal ATATÜRK Olmasaydı Hepiniz KÖLEYDİNİZ, Evete AMERİKANIN Kölesiydiniz… Yaşlı Ananız Tecavüz Edilerek Yemek Pişirdi, Bacınız 200 Kişi Tarafından Tecavüz Edilip Öldürülmüştü… İT’Ler Atamızın Değerini Bilin. Mustafa Kemal Sizin Gibi Şerefsizler İçin Onca Emek Harcamış. YAZIK YAZIK Tüh Sizin İnsanlığınıza Diyeceğim Ama İnsanlığınzda Yok. Hayvanlar Bile Verilen Bir Kuru
  Ekmeği Hatırlar SALDIRMAZZ….

  • Bırak ulan bu kamalit yavşamalarını. Yıllardır aynı şeyleri duya duya bıktık amk. O olmasaydı köle olurmuuz da bilmem neymiş. O piç olmasaydı neler olurdu ben sana söyleyeyim.
   1- Siyasi gücüde içinde bulunduran hilafeti derhal kaldırırlardı.

   2- Hemen eğitime müdahale eder, gençliğin tarihlerini unutmaları için harf devrimi yaparlar, ülkenin alfabesini kendi harfleri olan Latin- Grek harfleri yaparlardı.

   3- Ülkemizin kendi takvimi olan hicri takvimi ortadan kaldırıp bir kilise takvimi olan Gregoryan takvimi olan Miladi Takvimini yürürlüğe koyarlardı.

   4. Ülkemizin içinde var olan Kur’an esaslı yasaları kaldırır, onun yerine batının çeşitli yerlerinden ithal hukuk yasalarını bu ülkeye zorla dayatırlardı.(Medeni Kanunumuzu İSVİÇRE’den, Ticaret kanunumuzu ALMANYA’ dan,Ceza Kanunlarımızı İTALYA’ dan alırken, sayı numaralarına kadar sadık kaldığımızı biliyor muydun beynin siktiğimin ataputçu kavatı?)

   5- Kılık kıyafet devrimi yapıp, her türlü kültürel asimilasyonla, ülkedeki insanları “Batının” olan kendi giyim kuşamlarına zorlar, ve bu kurallara uymayanları asarlardı, keserlerdi, idam ederlerdi.

   6- Ölçü ve tartılarımıza varana kadar herşeyi değiştirirlerdi.

   7- Her köşeye sömürünün diğer adı olan faiz kurumlarını “Bankaları” koyarlardı.

   8- Tatili cumadan pazara alırlardı. İş saatlerini ve eğitim saatlerini kendi “dini” tatil günlerine göre ayarlarlardı. (Allah Kur’an da Müslümanlara Cuma gününü tatil yapmış yao yüzden İngiliz ve Yunanlılar bunu zevkle yaparlardı herhalde?)

   8- Camileri ellerine geçirip oraya namaz kıldırma memurları koyup islamı değilde istedikleri dini, islam diye halka yuttururlardı.(Bunun için de “Kuran’ ı anla ey millet” maskesi altında, Kuranı Türkçeye tercüme ettirirler, kafalarıdan yorumlar yaparlardı ve bu şekilde TEFSİR ilmini, arz üzerinden kaldırmış olurlardı)

   9- Bu ülkede güzellik yarışmaları düzenletirler, halkı ahlaki olarak yıkmak için, bu ülkenin kızlarının güzelliklerini kullanmanın ve faydalanmanın yollarını aratırlardı.

   10. Kendi gibi olmayanları “Uygarlık Dışı” barbar ilan eder. Sokaklarda ve kamu kurumlarda, okullar’da, baş örtüsünü yasaklarlardı. (dedik ya; Allah Kuran da müslümanlara ne emretti ise tersini yaparlardı. Değil mi tesettür de kuran da emredilmiş?)

   11- Dini devlet eliyle hutbelerden kullanıp, buna hayır diyenleri köktenci diye yaftalarlardı.

   12- İslami eğitim kurumlarının hepsini kapatıp, onların yerine kendi ideolojilerini yansıtan eğitim kurumlarını bu ülkeye enjekte ederlerdi.

   13- Genelevleri açıp birileri kapatmasın diye İçişleri bakanlığına bağlarlardı.(Hem iyide vergi getirirdi ha.. Böyle bir pisliğin önünü açmışsın, sürüm de çok olurdu, ciro da?)

   14- Ankaradaki Osmanlı arşivlerini yakarlardı, yıkarlardı, ulaşımı yasaklarlardı, ve bu arşivleri kendi başkentlerine getirirlerdi

   15- Birçok etnik unsuru içinde barındıran Osmanlının içten içe kendisini eritmesi ve birbirine düşmesi için “Ulus Devlet” fikrini yürürlüğe koyar, herkesi kendi alfabelerini kullanmaya, kendi dillerini kullanmaya zorlarlardı. Bu yolla yıllarca kardeş yaşayan halkları, Kürt’ü-Türk’ü-Laz’ı birbirine düşürürlerdi.

   16- Her alanı Allah’tan bağımsızlaştırırlar, Allah’ın emirlerinin etkisini her alandan kaldırmaya yürürler, insanlara Allah yokmuş gibi düşünmeyi öğretirlerdi.

   17- Dizileriyle, filimleri ile , İslam’ı kötülerler insanları müslüman kardeşlerinden ve tarihlerinden utanacak hale düşürürlerdi.

   18- Yılbaşı,çam ağacı gibi hristiyan geleneklerini bu ülkeye enjekte eder, Yunanlı mitolojij tanrıcıkların günlerini bu ülkeye propoganda ve reklam ederlerdi, (Sevgililer Günü Vb)

   19- Açık açık kürsülerden Allah’ı inkar eden propagandalar ve konuşmalar yaparlardı.

   AAAAAA, BUNLARIN HİÇBİRİNİ İNGİLİZLER YAPMAMIŞ. MUSTAFA KAMAL DİYE BİRİ YAPMIŞ KİM LAN BU KAMAL. İNGİLİZ SÖMÜRGE VALİSİ Mİ ACABA?

   M. Kemal Atatürk ne antiemperyalisttir, ne de Islam’a hizmet etmiştir. M. Kemal Atatürk ne bizi kurtarmıştır, ne de 7 düvele karşı savaşmıştır. M. Kemal Atatürk ne Yunanlıları denize dökmüştür, ne de düşmanlarımız geldikleri gibi gitmişlerdir. M. Kemal’in ordusu Kurtuluş Savaşı’nda yalnızca Yunanlılara karşı savaşmıştır ve bu da aslında danışıklı idi. Yunanlıların Izmir’i işgal edip Anadolu’yu yakıp yıkarak ilerlemeleri; Osmanlı’yı, Hilafet’i ve Allahu Teala’nın emrettiği Islam kanunları ile yönetilmeyi tarihe gömmek için tertip edilmiş bir oyundu.

 26. Kurtuluş savaşı planı esasen Osmanlını son padişahı Vahdettine aittir, Mustafa Kemal bu plan düzgün işleyince işin sonunda planın üstüne yatıp sahiplenmiş ve kaymağını yemiştir..

  Kemalizm denen ideolojiyi “moiz kohen” isimli bir yahudi bulmuştur ve bu adam islam-müslüman düşmanıdır. Biz “Kemalistiz” diyenler aslında bir Yahudiyiz demektedirler.
  EVET Kemalistler, sizler aslında Yahudisiniz ! sizler asimile olup gerçek ataları Osmanlıyı unutmuş din-düşmanı robotlarsınız.
  Siz Yahudi, Kemalist, Din düşmanı olun, bize ALLAH(cc) yolunda müslüman OSMANLININ torunu olmak yeter.. Sizin Yahudi Kemal’iniz bu ülkeyi İngilizlerin izniyle kurdu ve ona yandaşı Yahudiler yardım ettiler, bu gerçeği bilmiyorsanız öğrenin..

  Kurtuluş savaşı sonunda Türk ordusu sadece Yunanlılarla savaştı, İstanbul ve boğazlar İngiliz işgali altındayken onlarla savaşmadan siz nasıl Cumhuriyet kurdunuz salak Kemalistler ?! Açın T.C. devletinin tarih kitaplarına bakın.. son savaş BüyükTaaruz..
  Hani İngilizler ?! Filmin o kısmı kesik , eksik .. sizin izlediğiniz film orayı atlayıp hemen mutlu sona geçiyor.. Siz pembe dizileri izlemeye devamedin.
  * Mustafa Kemal , İngilizlerin izniyle final maçı oynamadan şikeyle şampiyon olan bir takımın teknik-direktörüdür. Sizin dünyadan ve gerçeklerden haberiniz YOK !

  Yeni Cumhuriyet kurulduktan sonra Osmanlının torunu Türk milleti,
  LAiKLİK(Halkı Dinsizleştirme) ve Kemalizm’le(Yahudi MOİZ KOHEN ideolojisi) ile
  asimile edilmiştir dinden uzaklaştırılıp dündüşmanlarına dönüştürülmüşlerdir..
  Müslümanlık Araplara ait bir din dir düşüncesi yanlız “din-düşmanlarının ve Laiklerin” kullandığı bir ifadedir.. aklı olanlar bu gerçeği şimdi şimdi farkediyor.
  Siz İslam ve müslümanlıktan kaçarken, Hristiyanlar kilisede, Yahudiler Sinagog-Havrada
  evleniyorlar ne garip geğil mi ? Siz Kemalistler din-düşmanısınız ama dünya dindar..
  Hatta Amerikada mahkemede incile el basılarak yeminediliyor.. ya bizde ?!
  Bizde Yahudi MOZİ KOHEN’in çocukları dinsiz Kemalistler var,
  onlar Laik-dinsiz cumhuriyetin bekçileri..Mustafa Kemalin askerleri..
  (Eski T.C.Genelkurmay başkanı İlker Başbuğun resimleri aklıma geldi bian)

  Bu ülkeyi SELANİKLİ SABETAYİST YAHUDİLER kurdular ve yönetiyorlar..
  Nerdeyse her kurumda yönetim onlarda..Devlet, Ordu, ÖzelŞirketler, Medya-Tv .. vs vs ..
  En tepelerde yönetim kademelerinde hep onlar var..
  Bilmiyorsanız “Sabetayist YAHUDi” nedir , kimdir .. araştırın öğrenin , aptal koyun olmayın.

 27. Yahu su siraladiginiz sebeplere bir bakin. Yani Ataturk fabrikalar kurdugu icin sevmiyor ama fabrikalari sattigi icin menderesleri ozallari tayyipleri seviyorsunuz. Emperyalist ulkelerin ekonomik yaptirimlarini rededen Ataturku sevmiyor ama ABD nin her dedigini yapan 3 silahsorleri seviyor. Koyluyu el ustunde tutan Ataturku sevmiyor ama simdi Turkiyeyi bugdayda bile disariya bagimli yapan 3luyu seviyor… Daha cok bu konuda soylenecekler. Ama sunuda belirtmeliyimki Ataturk oldukten sonra kemalist politikalar bir kenara atilmisitr, CHP bile Ataturk yolundan sasmistir. Ataturk sonrasi her gelen parti icraatlarini Ataturk adina yaptigini idda etmisitr. Sizin derdiniz Ataturk olmamali, sizin hatta hepimizin derdi Emperyalist planlari Ataturk adini kullanarak takip edenler, Islam adini kullanarak bu planlari uygulayanlar olmalidir. Okuyun ve arastirin. Biz siz yok. Kotu ve iyi insan var.

 28. TÜRKİYEDE yaşayıp Atatürkü sevmeyen ya fettullahçı yada pkk lıdır başka bir açılamasıda yoktur,fettullah ve apo bu devrin lowrens leridir,tüm araplar birbirini öldürüyor bu yahudi planıdır apo ve fettullahta israil ajanıdır,sizde buna alet olun araştırmayan okumayan zavallılar

  • NİLAY HANIM BELLİKİ SENİN İNANCIN YA YOK YADA ÇOK KIT YILLARDIR ADAM ÖLDÜREN ÇOCUK KATİLLERİ PKK İLE ALLAHINI PEYGAMBERİNİ BİLEN FETHULLAH HOCAYI AYNI KEFEYE KOYUYORSUNYA NE DİYELİM SENDE NE AKIL NE FİKİR VAR BİRAZ İSLAM HAKKINDA BİLGİ EDİN KELİMEİ ŞEHADET GETİR MÜSLÜMAN OL ALLAH SENİ HİDAYETE ERDİRSİN İNŞALLAH.

  • Allahu Teâlâ’nın dünyasın da Allahu Teâlâ’yı sevmeyene ne demeli. (M.Kamal) bu adamın izinden gitmeye bu adama tapmaya devam ederseniz kaybedenlerden olacaksınız.M.Kamalı seven bir müslüman olamaz ya müslümanlık nedir onu bilmiyordur, ya da gerçek tarih (M.Kamal’ın gerçekten kim olduğu, kime ve neye hizmet ettiğini) bilmiyordur. Önce neyi savunduğunu biliceksin kardeşim yok atam olmasa analarınız bilmemne olurdu gibi laflar, iki kelimeyi bir araya getiremeyen, getirmeye çalıştığı zaman küfürsün cümle tamamlayamayan cahil, vatana millete hayrı olmayan TAMAMEN ataputun izinden giden yobaz ve gericilerin ta kendileridir. Reddediyoruz çünkü sizin gibi aldanmadık! 600 yıldır hilafetin merkezi olan bu coğrafya da sizin gibi ham softa kara yobazlara yer bırakmayacağımız bilinsin! ÖNCE OKUYUN SONRA LAF YAPARSINIZ GERÇİ SİZİN YAPACAĞINIZ LAFLAR OLSA OLSA ” Yok atam olmasa analarınızı kim becermişti belli olmazdı” Felan filan bırakın artık bu safsataları kardeşim OKUYUN AZ OKUYUN!!

 29. Cahil ile sohbet can acitir. Sadece tek tarafli, arap etkisinde kalmis kitaplari okuyarak kara propaganda… Her insanin iyi ve kotu taraflari vardir… Birinin ne kadar musluman olabildigine karar verdiginize gore kendinizi ya da bunlari soyleyenleri Allah (cc) mi saniyorsunuz..
  Google trend kayitlarina gore en fazla ensest ve cocuk pornosu arama, sex kelimesinin en fazla arandigi ilk 10 ulkenin 9’unun Musluman ulke olmasi da Ataturk yuzunden di mi ? ..(Turkiye’de dahil ) . Dunyaya tum icat ve buluslar bati ulkelerinden geliyorken, her turlu zulum, haksizligin musluman ulkelerinde olmasinin sebebi de Ataturk he mi ?
  Namaz kilip, is paraya ve emegin hakkini vermeye gelince her turlu igrencligi ve haksizligi yapan. Gunde 8 saat olan calisma sinirini 7 gun 12-13 saat boyunca calistirip asgari ucret veren ama Namaz kilan !! adam gerekir bize..
  Islam dini malesef oyle bir hale getirildiki Hiristiyanliktan ve Incil’den daha fazla degistirildi.. ustelik Kur-an degismemisken bunu yaptilar.. Alkol, basortusu, vb. gibi insan icadi yasaklari getirip, namaz gibi meteryalist ( kesinlikle namaz onemsizdir demiyorum ki yurt disinda yasamama ragmen elimden geldigince kilmaya calisirim ama namaz gizli olmasi gereken bir seydir.. Allah ile kul arasindadir, propaganda malzemesi ise hic degildir. Allah insanlari namaz kilanlar ve kilmayanlar diye ayirmamisken bunu yapmak kula mi dustu) olgularin cok onemli oldugu, Kuran’daki iyi guzel ne varsa cikarim kin, nefret gibi asla yer edinemeyen duygularin one cikarildigi sahte bir din halini almistir dinimiz..

  Ben Tayyip Erdogan’i basarili bulan biriyim ama bu son donemde din somurusu yaptigi icin gitmesini istiyorum. Dinimizi kullanan insanlar yuzunden dinimiz din olmaktan cikti ! Ataturk’u yargilarken o donemin kosullariyla yargilamak gerekir. Dogrulari da, yanlislari da olmustur ama dunyanin en basarili devlet adami ve askerlerinden biridir. Ozel hayati ise hic kimseyi ilgilendirmez. Memleket icin yaptiklarinda adil olarak bakip bu yanlis yapilmis denen noktalar olabilir ama tamamiyle nefret eden bir anlayis sadece gulunc..

  • bilal bey yazılarının bir kısmını özetle sana hatırlatayım.namazını kıldığına çok sevindim allah kabul etsin. sen atatürkü tam bilmiyorsun ve tanımıyorsun okullardaki öğrettikleri gibi değil iyi araştır sor bak neler çıkacak. yalnız şu fikrine çok üzüldüm başörtüsüne insan icadı dediğin için çok çok tövbe etmen lazım çünkü başörtüsü allahın emridir.(nur suresi 31.ayet) tayyip erdoğanın din sömürüsü yaptığını söylüyorsun ama çok yanılıyorsun onun bunun söylemlerini duyduğunu söylüyorsun.ülkemizde dinini yaşayan 28 şubat kararlarından dolayı iritcacı diye ordudan atılan subay ve astsubaylara haklarını geri iade etti. üniversitelerdeki öğrencilere ve kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara başörtüsü serbestliği getirildi, askeri okullara imam hatip mezunlarına açıldı vb. işleri yaptı bumudur? din sömürüsü yapmak lütfen biraz daha objektif bakalım. türkiyenin gelişmesine büyük atılımlar yatırımlar yapmış başbakanın çalışmasını hazmedemeyen ülkeler ve chp zihniyeti gibi düşünmeyin ne diyelim cümlemize allah hidayet versin. aminnnnnnnnnnnn.

 30. la o değilde ne koydu size Atam böyle bee. cayır cayır yanıyosunuz yıllardır ..edit.. cemaatçileri ahhh ahhh zamanında iyice kökünüzü kazısaydı da ..edit..
  *EDIT:Küfür
  Editör Notu : Annen seni sarhoşken doğurmuş anlaşılan.Kimin çocuğu olduğun belli mi?
  İnsanların analarına laf atacağına aynaya bak veled-i zina

  • Asıl Peygamberin öğretisi olan İslamiyet sizin Atanıza ve sizin gibi KAMAL-İT, ÇAPULCU, …edit.., GURUP ..edit.., ne koymuş ki asırlardır islamı yıkmaya çalışıyorsuuz. Atanız da İslam’ı yıkmaya çalışan o halkanın en tepesindeki adam. Elhamdülillah ATAPUTUNUZUN MEZARINI .edit. SİZLERİN …edit.. DİNAMİT SOKUP PUTHANENİZDE ATAPUTUNUZA YALVARTACAZ. BAK TAYYİBE, O ..edit.. MAKAMINJDA OTURMAM DEDİ GİTTİ KENDİNE YENİ BAŞKANLIK BİNASI YAPTIRDI. ..edit……. DECCAL KAMAL….. EBU SÜFYANIN TORUNU KAMALL….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   EDIT: Küfür etmeden

 31. Atatürk’ü reddediyorum çünkü; şapka takılarak insanların muasır medeniyetler seviyesine çıkacağına inandığı için. şapkayı zorla insanların başına taktırdığı ve takmayanları astırdığı için. bu kadar aptal olunmaz. İsrailoğullarına bu kdar yalakalık yapılmaz. bu kadar göt yalanmaz.

  • cahilsin ve cahilsin ve cahil kalacaksın tek derdimiz ya şapka ya türban başka bir derdimiz kalmadı embesil sarık bile takan var kim karışıyo embesil

   • Embesil binti embesil kız. Zamanında sarık takanları nasıl aşağıladıklarını, nasıl idam ettiklerini, şapka takmadıkları için Rizeyi o ..edit.. Atanın topa tuttuğunu, ERzurumda şapka kanununa muhalefet etti diye Şalcı BAcıyı astırdığını, İzmir’de, Ankara’da sarık veya takke takanlara ana avrat küfür edilip aşağılandığını bilkmiyiormusun ..edit..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    *EDIT: Küfür etmeyiniz

 32. Atatürk bir masondu. Her ne kadar mason localarını kapattı denilse de.
  Kendisi bir devlet adamı olarak ve hiç lüzümu olmadığı halde bir Geometri kitabı yazmıştır.
  Geometri masonlar için çok önem taşıyan bir bilim dalıdır. Masonluğun simgesinde de geometri simgelerini görebilirsiniz…
  Peki mason localarını neden kapattı derseniz; Halk evleri mason localarının yapacağından fazlasını yapıyordu. Halk evleri açılınca localara gerek kalmadı.

 33. bu yazıyı yazanın …edit..k olmasaydı diğer ejdebi….edit.. gibi domuz dan farkınız olmazdı kahpeler
  *EDIT:Küfür,sakin ol şampiyon küfür yok

 34. bizde amerikadan emir alan, emperyalizme boyun eğen sözde dervişleri, hocaları ve siyasetçileri red ediyoruz.

 35. Şurada adam Atatürk ü sevmiyorum bu yüzden demiş. Siz de eksik olmayın adamın maddelerini çoğaltmasına sebeb oluyorsunuz. Demokrat bir ülkeyiz ve kimsenin kimseyi zorla sevmeye hakkı yok. Nasıl Tayyip Erdoğan’ı zorla kimse sevmediği gibi. Ayrıca bu kadar küfürbazın sevdiği birini ben de sevmem

 36. ya arkadaşlar sağcıyı solcuyo atatürkü bi tarafa bırakın şu anda başta kim var TAYYİP ERDOĞAN tek gerçek bu ve bu devlet gün geçtikçe dindarlaşmaya devam ediyo kendinize kemalizimci diyosunuz ama tek yaptığınız internet sitelerinde laf sokmak siz böyle devam edin 30-40 yıl sonra sizden eser kalıyomu görürsünüz.(AK PARTİLİ GENÇ)

 37. Yazıklar olsun sizlere ATA’mızın hakkını vermek yerine ona neler diyorsunuz.Eğer O olmasaydı şimdi sömürülmüş milletlerden birinde köle olarak çalışıyor olurdunuz. terbiyesiz insanlar!

 38. Bak Kimseyi Sevmek Zorunda Değilsin Ama Saygı Göstermek Zorundasın Sen Kendi Cumhuriyetini Kuran Bir Adamı Sevmessen O Senin Türk Düşmanı Olduğunun Kanıtıdır

 39. evet ne yazık ki sizler gerçeksiniz… nasıl bu hale geldiğimizi çok merak ediyorum aslında sebebi gayet açık ama yinede akıl mantık ermiyor işte… tüm dünyanın saygıyla bahsettiği Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK den siz nasıl bu kadar nefretle bahsedersiniz harbiden merak içindeyim… ama şunu unutmayın ki bizler onun ilkelerini benimsedik ve onun yolunda ilerlemeye devam edeceğiz.. Ulu Önder ATATÜRK diyor ki “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir…” işte biz o TÜRK milletindeniz ve biz olduğumuz sürece TÜRKİYE CUMHURİYETİ ve ATATÜRK İLKELERİ var olacak… TÜRK doğduk ve TÜRK öleceğiz son nefesimizde bile TÜRKLÜĞÜMÜZDEN ÖDÜN VERMEYECEĞİZ… NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…

 40. Akp yönetime geldikten sonra nedense Atatürk düşmanları arttı siz sadece devletten çıkar sağlamak için uğraşan yalaka pisliklersiniz

 41. Bu ülkede kendilerini Atatürkçü diye yaftalayıp Atatürkü İSTİSMAR eden darbeci,Bayozcu, Komünist,Faşist,Solcu ve ulusalcılardan NEFRET ediyorum

 42. Yemek yediğiniz kaba sıçmayın soyu belli olmayan şerefsizler. Sen bu yazıyı wordpress paneline girip yazabiliyorsan, evinde götünü başını sallayarak rahat rahat internette gezebiliyorsan bunu Aziz Şehitlerimize ve MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’e borçlusun. Senin gibi bir cahille oturup saatlerce tartışamam. Çünkü CAHİLSİN.. CAHİL.. Beynin körelmiş. Acıyorum haline.

  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ASKERLERİYİZ ~
  ONUN İZİNDEN GİTMEMİZ RAHATSIZ MI EDİYOR? DAHA ÇOK RAHATSIZ OLACAKSINIZ ÇOK!

 43. Siz kim oluyorsunuzda Atamıza böyle laflar edip onun resmine böyle şaklabanlıklar yapıyosunuz şu yazdıklarınızı okuduğumda o kadar üzüldüm ve şaşırdım ki Atamız bu yobazlar bu pislikler için mi bu kadar çabaladı yazıklar olsun size babanızın belli olmasını sağladığı için mi Atatürke düşmansınız Atatürk olmasaydı siz yine çıkardınız o delikten ama babanız kim bilinmezdi gerçi şimdide bilinmiyor oda ayrı bir mesele… ülkemiz için her şeyi yapıp kanlarını döken şehitlerimiz kanı üstünüzde vebalide boynunuzda Allah hepinizin bin türlü belasını versin hem bu dünyada hemde ahirette cezanızı çekmedende ölmessiniz inşallah…

 44. Okadar İçim Acıyorki… Bi Kalkta Bak Atam Kime Bıraktın Bu Memleketi… Pis Yobazlar Sizi !! Bunun Binlerce Kanıtı Varken Sana Huzur İçinde Yaşamanı Sağlayan Bir Ülke Veren Bir Lideri Bir Atayı İnkar Ediyosan .Bende Senin İnandığın Allahını İnkar Ediyorum.. Cahil Köpekler… Pis Soysuzlar Çıkın Gidin Bu Bayrağın Altından..!!!!

 45. Şerefsizler neymiş Osmanlıdan parçalamış,Bre şerefsiz Osmanlının son padişahı değil mi sevri imzalayıp topraklarını topyekün İngilizlere bağışlayan bu ….. sevrin içeriğini de bilmezler ,Yazayımda görün;1- İstanbul Osmanlı Devleti’nin başkenti olarak kalacak; ancak Osmanlı Devleti anlaşma koşullarına uymazsa İstanbul Türk’lerden alınacaktı.

  2- Boğazlar her zaman bütün devletlerin gemilerine açık tutulacaktı. Uluslar arası bir komisyon Boğazları yönetecek ancak komisyonda Türk üye bulunmayacaktı. Bu komisyonun ayrı bir bütçesi ve bayrağı olacaktı.

  3- Anadolu’nun doğusunda iki yeni devlet kurulacaktı.

  4- Ege Bölgesi’nin büyük bir bölümü ile İzmir Yunanlılara verilecekti. Ayrıca, Midye-Büyükçekmece çizgisinin batısında kalan Trakya bölümü de Yunanlıların olacaktı.

  5- Arabistan ve Irak İngiltere’ye verilecekti.

  6- Urfa, Antep, Mardin ve Suriye Fransa’ya verilecek, Adana’dan Kayseri ve Sivas’ın kuzeyine kadar uzanan bölge, Fransa’nın nüfuzu altında bulunacaktı.

  7- İzmir bölgesi dışında tüm Batı Anadolu, Afyon’dan Kayseri’ye kadar uzanan çizginin güneyinde kalan topraklar İtalyan nüfuz bölgesi olacaktı.

  8- Osmanlı Devleti’nin askeri gücü 50.700 kişiden ibaret olacak, Ordunun ağır silah ve uçakları bulunmayacak, deniz kuvveti 13 savaş gemisini geçmeyecekti.

  9- Azınlıklara geniş haklar verilecekti.

  10-Mali ve adli kapitülasyonlar (ayrıcalıklar) en ağır şekilde müttefik devletlere açık olacaktı.
  Senin nefret ettiğin Atatürk ülkeyi bunlardan kurtardı,söyle bana neden ateist olan biri ülkeyi ateistlerden kurtarıp müslüman halk a teslim eder?Yahu arkadaş bu konuyu açan …. zaten müslüman düşmanı Yahudi ağa beylerinin yarattığı yeni müslümanlığı (bu yeni müslümanlığın geçmişi nerden baksan 300 yıl var ) bize yedirmeye çalışıyorlar.Türk milleti yemez,O kadar çok istiyorsan ingiliz amerikan yahudi …. git bu ülkeden.Basma Altında yatan Binlerce Müslüman Türk kefensiz yatana

  EDIT:Küfür
  Küfürlü kısımlar kaldırıldı bir daha ki yorumalarınızın tamamı silinir.Küfür etmeden yazabilirsiniz.Ayrıca hiç kimse Kemal’i sevmek veya saygı duymak zorunda değil.Kemal ne ise İnönü de o

 46. ölmüş bir insan sonuç da bize düşen araştırmak iyi eylemlerini tasdik etmek kötü eylemlerinin karşılıgını zaten rabbim verir.ama helalleşemeyeceniz sözler söylemeyin biraz da kendinizi düşünün

 47. Ben Ateistim ve yurt disindanim , Atatürke tapmak yerina hz. muhammede neden tapmiyorsunuz. Arkadasin dedigi gibi Her taraf türk bayragi atatürk posterleri ve heykelleri , okularda her sabah türküm dogruyum sacmaligi . bide almanlara nazi diyorsunuz ( NAZI )
  Nasional Sozialisten yani nasyonal yada milliyetci sosyalistler.almanyada ne dogru düzgün bayrak görebilirsiniz nede bismarckin posterini nede okularda bismarck siiri .kaldi ki dünyaya meydan okumus bir alman ordusu .türkler gibi Kici kirik yunanlilari zar zor yenerek .bir artisliginizden gecilmiyor . ögrendiginiz tarihin yüzde 90 nini cöpe atin.enayiler.o yunanlilarida kürdüyle arabiyla vesayre zor yendiniz.ingiliz ve fransizlar kici kirik 5.sinif gemilerini canakkaleye gönderdi zor yendiniz .benim icin rakip almanlar , ingilizler , amerikalilar ( ABD) ruslar , cinler , italyanlar . Yunanmis .AVRUPADA AKILLI INSANLAR SIZE GÜLÜYORLAR .

  • ..edit.. ordan ..edit.. ateist miş miş gülüyorlarmış mış ,Atatürke Saygını adı Tapınmak olmuş,Senin saydığın ülkelerin vatandaşları değilmi Keşke Atatürk bizim atamız olsaydı diyen ? neymiş 7 millet üzerimize saldırmış neymiş efendim onlar kıçı kırıkmış bizi siz değil onlar değil içimizde ki ….. zorladı ve hala zorlamaktalar ,Zar zor yenmişiz ,ulan ….. tarihi michael jacsondan mı öğrendin ,silahımız da mermi yoktu süngülerimiz le …… hepsini ,sen de bir ,Atatürk Saygı duyulan bir insandır ,Biz Allah tan başkasına tapmayız ,Tabi sizin bu kadar imkansızı başaran saygı duyulacak bir önderiniz olmadı ,İnsanlar HZ Muhammed e de tapılmaz oda bir allahn kulu Allahtan başkasına tapılmaz senin ne kadar cahil bir pij olduğun zaten buradan belli çakal soylu kürt piji
   EDIT:Küfür

 48. Din bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanının emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünüşe ve düşünceye muhalif değiliz. Biz sadece din işlerini, millet ve devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyor, kasde ve fiile dayanan taassupkâr hareketlerden sakınıyoruz.

 49. burda atatürk ‘ü istemeyen insanlar cahilden başka birşey değildir bunu böyle bilin o silinmiş bir devleti tekrar ayağa kaldırdı ondan sonra gelen helede şimdi iktidar başında olan kişiler onun yaşadıklarını yaşasa arkasına bakmadan affedersiniz ama ayakları kıçını vura vura kaçardı şimdi bile bir karışıklık çıksa hepsinin saklanıcağı bu ülkeden kaçıp başka yerlere gideceği bir sürü yerleri var ve o yüce önderimizin içki içmiş sigara içmiş falan filan diyen insanlar siz o sıkıntıları çekseniz intihar ederdiniz utanın biraz!!

 50. bakın herkesin kendi düşüncesi.herkesin düşüncesine saygı duyarım.ama sizin atatürk ü suçlamanızada izin vermem….tabiki şapka giyilerek modern olunmaz.ama atatürk bunları çağa uyalım diye yaptı.örnek vermek gerekirse şu anda atatürk ün yaptığı yeniliklere karşı çıkmak 2012de ilk çağdaki insanlar gibi yaşamak gibi siz okullara başörtülü girmenin yasak olmasını atatürk ten biliyorsunuz.oysa bunu sorumlusu erdoğan….biraz gözlerinizi açın.uyanın artık.bakın lütfen biz çok uluslu bir devletiz.manav çerkez kürt ne farkeder?bizim atalarımız aynı.. kardeşiz.birbirimize karşı çıkarak ne elde edeceğiz. ne elde edeceğiz söyleyeyim yurdun bölünmesini sağlarız anca.lütfen çerkezler manavlar kürtler ve diğer kardeşlerim tek yumruk olup pkk ya karşı gelmek varken neden birbirimize düşüyoruz?LÜTFEN ARTIK UYANALIM!!! ama yok ben hala birbirimize karşı çıkalım diyorsanızda bu sizin sorununuz..

 51. fikrinizi acikca soylemis olmanizi degerli bulmakla beraber soylediklerinizin ozune katilmiyorum. hos, karsitlarinizin soylediklerine de katilmiyorum. yazdiginiz konularin bircogu cok iyi secilmis, mesela ataturk’u koruma kanunu (yani herhangi birine kufretmek, yasamayan bir insana biraktim kufru “saygisizlik etmek”ten daha kucuk bir suc) veya ataturk’un fetis nesnesi haline getirilmesi gibi. bunlar gercekten sacma ve bilimi one cikaran bir demokratik bilincle beraber varolamayacak uygulamalar. ama referansiniz gordugum kadariyla islam; demokrasi veya bilim degil. olabilir, katilmiyorum ama bunda celiskili bir durum yok. celiskili olansa, ozendiginiz seylerin de demokrasiyle uzaktan yakindan alakasi olmamasi. hem resmen hem de aktif olarak dini yonetime sahip, monarsiyle idare edilen, halife gibi bir dini lidere sahip ve demokrasi bilinci gelismis kac ulke biliyorsunuz? ben pek bilmiyorum. buna en yakin ingiltere geliyor akla (gerci resmen dini olsa da aktif halinde dini referanslar pek yok), orada da dinin neredeyse bir hobi duzeyine indigini ve ciddiye alinmadigini soylemeliyim (halkin yarisi ateist neticede). ayrica monarkin harcamalari dahil denetlendigini ve gercek, kullanabilecegi bir gucu olmadigini da hatirlatalim. ataturk doneminde uretilen, osmanliya hakaret ettigini soylediginiz (ki var boyle bir sey gercekten) resmi tarih ne kadar gercekse, sizin “sanli musluman turk tarihi” muhayyileniz de ancak o kadar gercek. sapka takarak modern olunmaz, ama yuz yil onceye oykunerek de modern olunmaz. mesela bilimsel bir sistemde okullarda “yaratilis” gibi seyler okutulmaz (dogru veya yanlis olmasindan degil, bilimsel olmamasindan dolayi). dinler hakkinda bilgiler verilir, ama dini bilgiler verilmez. nicin? cunku bu bilgiler dogmatik bilgidir. kuran’da yazilan seyler curutulmeye veya onaylanmaya musait degildir zira tartismaya acik degildir (ki zaten bu sekilde incelemeye elverisli bir arguman yapisina da sahip degildir). tartismaya acik olmayan onkabullere de dogma denir. bundan gocunmak anlamsiz, butun dinler dogmatik bilgilere dayanir. sayet bilimsel egitimden yanaysaniz (yani ataturk’un en sevdigi sarkilari ezberlemeyeceksek), mesela, hz muhammed’in ailesinin, islamin sartlarinin, meleklerin adlarinin vs. de ezberletilmesine (hele ki zorunlu bir derste), daha da onemlisi din propogandasi yapilmasina karsi cikmak durumundasiniz. dini egitimin yeri bilimsel egitim yerleri degildir, ikisini ayni yere koymaya calisirsaniz ikisinden en az birini kaybedersiniz. bunlara karsi cikmadiginiz takdirde sizin durusunuz bilimdisiliga ve otoriterlige karsi degil kendinize ait gormediginiz, benimsemediginiz ideolojilerden gelen bilimdisilik ve otoriterliklere karsi bir durusa donusuyor. bunun da kemalizmden daha az ikiyuzlu bir pozisyon olmayacagi asikar. son olarak, arguman sunmak yerine kufrederek memleketi/dini kurtaran herkese kucak kucak sevgiler, kufrettiniz ya, herkes ikna olmus hemen, memleket duze cikmis, ata kalkmis biz yatmisiz. bravo, cok faydali oldunuz.

  • Sayın; Sakin ol şampiyon isimli katılımcı;
   Üslubunuzun yumuşaklığı ve seviyeyi korumaya çalışmanız bende sizinle medenice tartışabileceğim fikrini oluşturdu.

   Din yada monarşi eksenli gelişmiş ülke varmıdır diye sormuşsunuz yada bilmediğinizi ifade etmişsiniz şimdi haddim olmayarak sorunuza cevap vermeye çalışacağım.

   Bugün Dünyamıza yönveren ülkelerin tamamı din ve monarşi eksenlidir.

   Örnekler:
   1.İsrail:Nüfusu 5 milyon civarında olmasına rağmen Amerika başta olmak üzere dünyaya silah teknolojisi satan cüce devlet,200 milyonluk arap nüfusunun içinde adeta ateşin içinde yaşayabilen bir devlet,topraklarının büyük kısmı çöl ve verimsizken dünyaya tarım teknolojisi satan ülke ve daha birçok özelliğini sayabilirim şimdi dikkatinizi istirham ediyorum Yönetim biçimi yahudi ŞERİAT’ı.

   2.Amerika,seçilen başkanının incile el basıp yemin etmeden görevine başlayamadıgı süper güç,kilisenin etkisinin ülkenin dnasına kadar işlediği sömürge imparatorluğu,evangalist yada protestanların desteğini almadan başarılı olunamayan yönetim biçimine sahip ülke.

   3.İtalya ;Katolik dünyasının merkezi. Vatikan ne kadar bağımsız da dense İtalyadan ayrı düşunülemez.

   4.Japonya:Monarşi ile yönetilir japon imparatoru mutlak güç sahibidir.Eminim ki evinizde birkaç japon malı teknoloji ürünü vardır.

   Örnekleri çoğaltabilirim

 52. Bu siteyi kuranlardan Allah razı olsun,artık internet var hiç kimse gerçekleri örtbas edemez.Atatürk’ün ne mal olduğunu artık milletimiz bilmeli.Bir ülkeyi mi kurtardı yoksa milletini mi sattı herkes öğrensin

  • kşm kimi sattı sence?bence sen vatanını sattın şu anda..öyle yalan yalnış bilgileri bende yazsam banada inanırlar..atatürk ün kurduğu mu yurtta böyle laflar edemezsiniz..eğer etmek istiyosanızda siktirin gidin bu ülkeden ..atatürk e saygısızlık demek bize,vatana,türklüğe saygısızlık demek.. ayrıca o mal sensin çünkü gerçeği göremeyecek kadar körsün…!!!!!!!

   • vatan satmak bu kadar kolay bir itham mi sizin icin? soylenenleri onaylamamak ayri, “ihanet” ithami apayri bir sey. yani size gore bir insanin ihanet etmesi icin yanlis goruse sahip olmasi bile yetiyor mu? yoksa altmis satirdan sip diye anladiniz mi hayatinizda gormediginiz bir insanin baska ulkelerden para alarak ihanete kalkistigini? ne muhtesemmissiniz, mahkemelerin birakin buna karar vermesi, dava acilsin diye ihbar dilekcesi yazilsa daha uzun suruyor!

    kaldi ki oyle olsa bile siz kimi kimin ulkesinden kovuyorsunuz ki, hepimiz ayni sekilde vatandasiz. sizi kalanlardan “daha vatandas” yapan nedir? bu ulkede herkes esit olmayacaksa, bazilari toplam altmis satirdir tanidiklari digerlerini fikirleri farkli diye ulkeden kovabilecek kadar ustun olacaksa savundugunuz sey demokrasi olamaz. diger fikirlerin varol(a)madigi yerde demokrasi varolamaz zaten, tanimi geregi farkli fikirler gerektirir demokrasi. ote yandan zaten vatandasligin hakedilen bir sey oldugunu dusunmeniz (yoksa insanlari ulkeden kovabileceginizi dusunmezdiniz) demokratik yaklasim acisindan sinifta kaldiginizi bastan belli ediyor. devletlik hak edilir, vatandaslik degil.

    ha bir de ataturk devlet kurdu, bir de millet imal etti (gavur buna nation-building der). ama ataturk yurdu kurmadi takdir edersiniz ki. yurt bin yillardir burada duruyordu zaten. yurdu kuran tektonik hareketlerdir.

    cevap verilen yaziya (BENHUR rumuzlu yazarca yazilana) ise cevap vermeye aslinda luzum yok, tarihi bu tip ikili, basite indirgenmis ve genellenmis zitliklar uzerinden okuyan birinin tarihi dogru okumasina ihtimal yok zira. muhtemelen niyeti de yok.

    • Cevabını okudum istifade de ettim.Demokrasinin kıymetini anlamanız sevindirici zira 20 li yıllardan başlayıp 40’lı yılların sonuna kadar ülkeyi TEK parti diktatörlüğü ile yöneten zihniyetin değil ülke kurmaları bir demokrasi bile tesis edemeyişlerinin arkasında yatan korkunun ne olduğunu bugün daha iyi anlıyoruz. Zira Milletin hakem olduğu bir zamanda asla şapka gibi milli iradeyi sindirmeye yönelik eyleme imza atamazlardı.Önce millete ayar çekmeye çalıştılar çok uğraştılar ama bir noktada tıkandılar.Tıkanan süreci yine millet açtı. Şimdi yaşanan bu batılılaşma özünde sözde inkilap sürecini tersine çevirip millileştirecek bir süreçteyiz.Çünkü artık hakem Millet,Kemalin iki dudağı değil.

     • okuduğun için saol…peki atatürk ülkeyi tek partiyle yönetti ama bunun için mal olması gerekmez.. bence o malllar kim hepimiz daha iii biliyoruz….madem millete ayar çekmeye çalıştılar neden ozamanlar neredeyse herkes atatürkçüydü…ben sadece sizin için savaşan biriisine neden böyle davrandığınızı anlamıyorum bunun için heppinize nankör diyorum…..

    • madem vatandaşsınız vatandaşlığınızı bilin o zaman boş yere atılan bi yaygaraya inanmayın ……..ewet atatürk ü görmemiş olabilirim ama sende görmedim yani ben ne kadar haksızsam sende okadar haksızsın…… (sana göre )ben ne kadar atatürk ü tanımadan konuşamazsam sende okadar konuşamazsın çünkü onu sende görmedin………biz hepimiz türk doğmadık mı müslüman doğmadık mı???? atatürk te bunları savundu zaten!ewet yurt burda vardı ama yurt per perişandı atatürk bu yurdu toparlamadımı biz düşmanlardan korumak için komutanlık etmedimi ???işte bunları inkar edemezsiniz atatürk ün suçu ne???sizin için savaşmasımı???eğer suçu buysa hepinizden çok özür dileriz……….!!!!!!

  • lafını bilde konuş pislik sen burda bunları yazıyorsan bu özgürlüğü gazi ulu öndere borçlusun siz kendinizi ne zannediyorsunuz yazık iğreniyorum sizden eğer bu tc ni atamızı sevmeyen defolup gitsin sen rengini söylede saftın belli olsun söyle kimin maşasısın sen karektersiz

   • sana katılıyorum ama maalesef bazıları bunu anlamayacak kadar beyinsiz olabiliyor!!!!!!!!!!!……….

  • BU ÜLKE İNSANLARININ KANLA YAZDIĞI BU KURTULUŞ DESTANINI SENİN GİBİ HÖDÜKLERİN BİAT ETTİĞİ AMERİKAN UŞAĞI DİN BEZİRGANLARI ÖZELLEŞTİRME ADI ALTINDA ÜLKENİN DEĞERLERİNİ YOK PAHASINA SATTILAR BEYİNSİZ ELİNİN ALTINDAKİ İNTERNETE GİRDE NERELER SATILMIŞ İYİ BAK MİLLETİN KANINI EMMEKTEN BAŞKA NE YAPTILAR.SANA BİR ÖRNEK VEREYİM BEYİNSİZ GERZEK(SENİN ÇEVRE BAKANIN BENİM BAŞKANLIĞIM ZAMANINDA TOKİ 60 MİLYON ZARARA UĞRATILDI DİYE İTİRAF ETTİ TAYYİP BABASI ULU ORTA KONUŞMA DİYE KULAĞINI ÇEKTİ AZR İŞİTTİ SEN GÖRDÜN DUYDUNMU BİR YAPTIRIM BEYİNSİZ GERZEK.

  • Atatürk ne mal imiş ve milleti nasıl satmış ? ben öğrenemedim.

   bilgilendirir misiniz ( bu sitede ki kalpaklı adamdan kalpağı fotoşob olan atatürk değil)

  • ne malmış ? nasıl satmış. internetin atatürkle ilgisi ne? ben anlayamadım da.. fotoşopla başına kalpak konulan adam Atatürk değil bu arada.

 53. peki siz şu anda neden hayattasınız müslümanız hayatınızı ve başka hayatları kurtaran ATATÜRK istese banane başkaları kurtarsın bu milleti diyebilirdi ama demedi neden demedi geleceğimiz için ananız belli babanı belli rahat battıda böyle suçlamalar yapıyosunuz onu bıraktım bikere madem müslümansınız madem atatürke küfür edip suçluyosunuz nerede müslümanlığınız!!! sizin kadar nankörünü görmedim bu hatta hiç kurtuluş savaşını düşündünüzmü ? orda uğraşan sadece ATATÜRK değildi sizin dedelerinizde savaştı .eğer onlar sizin için savaşmasaydı belki şu anda müslüman bile olamayacaktınız kısaca nankörsünüz şimdi soruyorum size nerede müslümanlığınız??? şehitlerimiz o savaşlarda savaşırken 1 saniye bile düşünmeden göğüslerini siper etti. kimin için ?sizin için ! şimdi size söyleyecek birtek lafım var “aşağılık nankörler”…

 54. Garbın Soysuzu

  Ne işim var Allah ile aranda

  Sen kimsin ki, ne tenezzül edeyim

  Necip ağam, Fazıl paşam diyor ya

  Acırız tükürüğe o yüze neden tüküreyim

  Keş isen, müptelaysan bana ne

  Girer bir deliğe, ölene kadar çekersin

  İçip içip sağa sola sarkarsan

  Tek söz denir zâtına, Allah belanı versin

  80 yıldır esir idim yine ettim ibadet

  Darbe yap, isyan çıkart, huzur bulsun bu millet(!)

  Sen maymunu baban bellemişsin ya;

  Doğuranla maymuna sor, yeter sana bu zillet

  Irz namus bilmedin aldın eline sazı

  Mektebinden de ettin o kadar masum kızı

  Evrim dedin devrim dedin gemi aldın azıya

  Kime ettin uşaklık seni garbın soysuzu

  Aldın eline oku millet çeksin sefalet

  İrtica dediğin asılsız bir kehanet

  Dini afyon zannettin, geçmişinden utandın

  Allah diyen ceddinden bu mu kaldı emanet

  Şehidini unuttun, dipte yatar kefensiz

  Amacın milletimi yapmak sen gibi dinsiz

  Anan kimliğinde yazar belki amma

  Rus muydu, İngiliz mi.. baban hâla belirsiz…

  Mehmet Akif Kısakürek (!)

 55. bu ülke bizim Elhamdülillah müslümanız Atamızı çok seviyoruz burada yapılan Atatürk düşmanlığının karalamanın gerçek olmadığını çok iyi biliyoruz bu Ülke müslüman müslüman olarak kalacaktır hiç bir din tek bir ırka mensup insanlara gelmemiştir entellüekteldir her kula Allahı tarafından emredilmiştir Allahın istediğini ille arapça diyerek dayatmanın dinle ne alakası var insanlar okuduğunu anlamasın diyemi Kur’an ölenler için değil yaşayanlar için inmiştir aslı muhafaza edilerek her dilde okunmasının ne zararı var acaba nedir sıkıntınız sizin insanlar Kur’anı okumasın diyemi her ibadete bir zorluk getirerek ibadetin önünemi geçilmesi derdiniz anan belli baban ingiliz fransız değil diyemi probleminiz Ezan arapça okunsa ne farkeder türkçe ingilizce okunsa ne farkeder sadece geleneksellik Kur’an da ezan arapça okunacak diye bir emirmi varsa yazın bende haddimi bilmeden konuşmayayım ezanın sözleri şu Namaz a gel arapça okunsa Allah anlıyorda farklı bir dilde okununca haşa anlamıyormu kendinize gelin be Türkçe okunsun ille diye ısrar etmiyorum ama okunsada dinimizce bir günahı varmı varsa eğer özür diliyorum bana şuradan buradan değil kardeşim Kur’anı Kerimi açın ve şu Ayette yer alıyor diye cevap verin verin de bende haddimi bileyim Atatürk ki bu ülkeyi medeni ülkeler sınıfına sokmuştur bakın müslüman ülkelere hangisinde huzur var başlarında birer Amerikan neferi diktatörler sırası gelince sırayla yere seriliyorlar ve bu diktatörlerin yönettiği müslüman diye sıfatlandırılan milyonlarca cahil hrıstiyan ülkelere bir bakın gelişmiş insanlar hangi hrıstiyan ülkesinde sorun var bu adresin müslümanlara ait olduğunu sanmıyorum müslüman asla iftirada bulunmaz Atatürkle ilgili çok iğrenç karalamalar var istediğiniz yola kadar her şey mübah düşüncesiyle hareket ediyorsunuz müslümana yakışmıyor Kur’ana tabi olun lütfen bu vatan için kanını dökmüş hizmet vermiş insanlar hakkında çıkarlarınız için iftirada bulunmayın bu ülkede din ibadet hiç bir zaman yasaklanmadı kadının örtüsü hiç bir zaman başından alınmadı ülkeyi ele geçirmekten ümidini kesmeyen yabancı iradelerin karalama çalışmaları neticesinde yaşanan olaylar dine ibadete müdahale ediliyor fikrinin yerleştirilmesine neden oldu ben sizin Türk ve müslüman olduğunuza inanmıyorum kimliğiniz meçhul gen haritanıza bakılması lazım bu kadar kusmuk yeter

 56. pardon siz kimsiniz ermeni kökenlilerin sayfası galiba bu kadar kin kusmak olmaz Müslümanız Türküz Laikiz NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

 57. siz hepiniz değer bilmezlersiniz atatürke saygımın olduğu için vatanımızı o kurtardığı için onun heykellleri var eğer atatürke saygınız yoksa vatanınıza saygınız olsun şimgi kim küçük aklını çalıştırmalı sizce?

 58. daha peygambere hakaretleride var onları eklememiş iyi

  arkadaş bi düşünün yahu bu öyle bişeyki hertarafda adamın resimleri putları var bi küçük kafanızı çalıştırın yahu madem bu bu kadar büyük bi adam niye her tarafa resmini putunu koyar insan ? bunda bi iş yokmu ? bi dayatma yokmu ? eyyy eyyy bu sapkın düzeni değiştirmek için daha alınacak çok yol var burda çoğu yorum yazanlar bilgisiz okullarda ne anlatılıyorsa ne uyduruluyorsa ona inanmış kişiler. yazık yazık çok yazık

 59. BU HABERİ hangi kendini bilmez ,vatanını tanımaz geçmişini geleceğini bilmeyen yazdıysa
  tek diyeceğim var ona
  şu anda babanın annenin adı nasıl ahmet mehmet ayşe fatma ise,bayrağımızda kırmızı kanla ay yıldız varsa özellikle babanın kim olduğu belli ise bunu MUSTAFA KEMAL ATATÜRKE BORÇLUSUN şerefsizler bilmeden okumadan provakasyon yapıyorsunuz siz kimsiniz kolaysa yüzleşin bizimle türkiye gençlik birliği

 60. bu ATATÜRK’ü rededenlerin ALLAH bin belasını versin lan atatürk olmasaydı siz ananızı bilecekdiniz babanızı bilmeyecekdiniz bu vatanı kazanmak için sadece atatürk çabalamadı atatürkü reddedenlerin dedeleride yardım etti yani atatürke ettikleri lafların aynısı dedelerinede gitti ey vatana ihanet edenler sizin bu halinizi dedeleriniz görseydi sizin yüzünüze tükürürlerdi dinden bahsediyorlar elhamdulillah müslümanım ama bu atatürkü reddedenler dini savunuyorlar atatürkü yerin dibine sokuyorlar peki size soruyorum atatürkü reddedenler nerede dininiz nerede müslümanlığınız eğer atatürk olmasaydı sizde olmayacakdınız böyle konuşamayacaktınız atatürk olmasaydı bırakın türkü müslüman bile olamayacaktınız şimdi bu atatürkü yerin dibine sokanlar varya allah ta onları yerin dibine soksun inşallah allahım sen TÜRKİYEmizi atatürkü reddedenlerden koru ya rabbim. atatürkü reddedenler biraz aklınız olsaydı bu lafları etmezdiniz birde atatürkün heykellerinden bıkmışlar siz kimsinizde bıkıyorsunuz ne yapsalardı atatürkün heykelinin yerine aponunkinimi koysalardı veya sizinkinimi koysalardı .ŞİMDİ ATATÜRKÜ REDDEDENLER DEFOLUN GİDİN TABİ BEN BU SÖYLEDİKLERİMİ İNSANLARA SÖYLÜYORUM YANİ ATATÜRKÜ REDDEDENLER HAYVAN OLDUKLARI İÇİN ANLAMAYABİLİRLER!!!!!!!!!!!

 61. arkadas şu mantıgı ataturk olmasa bız somurge halındeymısız hala yok ya amk o savaslarda ataturk cuneyt arkınlık mı yaptı herkesı öldurdu arkasında kı o ınsalar olmasaydı görurdum ben onun götunu bırakın artık şu ulkeye ataturk kurtardı lafını elın yunanlısı ulkeyı kurtarmıs peh .çok salak bı ulkede yasıok kımı medya der ahmet kaya terorıst sonra kalkar ama öldurtur sürgün ama sımdı bakıorsun her aksam bı kurtce sarkı yayımlanıor bu ülke adam olmaz abd yanlısı hep bu ulke

  • lan adi uluların ulusu atatürk senin oy verdiklerin gibi hiç br ülkeye uşaklık yapmadı askere kurşun sıkana para vermedi hiç bir vatandaşını vatandan kovmadı o öyle biriydiki bir şehidi için yakın menemeni diyen dir yunanlı dediğn ülkemi bağımsızlığı ilan etti ya senin oy verdiklerin ne yaptı toraklarımızı satmaktan başka binlerce şehit verdik başındaki müslümanya ne oluyor ya lütfen atatürke amk kodumunu yazıyor site yetkililerine rica ediyorum lütfen klaass denilen it

 62. her tartışmada seven veya sevmeyenlerçıkar saygı duyarım ama Allah için hakkını teslim edilmesini anlamam En basiti bu tartışma ortamınıda hazırlayan o ve silah arkadaşladıydı

 63. bizde sizin gibi vatan hayinlerini red edip kınyoruz. mustafa kemal ülkeyi kurtarmasaydı şimdi ya sömürge olmuştuk yada türkiye diye bir yer olmayacaktı türkiye üstünde gizli emelleri olan ingiltere israil amerika ‘ya gidebilirsin yolun açık olsun … mustafa kemalı redetmek ılmlı islam projeside bu devletlerin mademki mustafa kemalı red ediyosun mustafa kemalin kurtardığı bu devletin havasını suyunu ekmeğini kulanmaya hakın varmı bir düşün …

  • Edison olmasaydı elektriksiz kalacaktık gibi bir şey bu söylediğin.M.Kemal yok diye millet esarette mi yaşayacaktı? M.Kemal yok iken millet esir miydi? Salakça sözlerden ne zaman kurtaracaksınız kendinizi.

 64. artık yetti artık bunlar ve yanlılarıyla savaşılmalı atayanlılarıyla savaş yapılmalı artık tak etti anıtkabir yıkılıp ceset yti çıkarılıp yakılmalı heykelleri parçalanmalı resimleri yakılmalı sözleri lafları kaldırılmalı

 65. Siz hangi tür bir gerizekalısın kimsiniz “biz” li konuşuyorsunu çapulcu sürüsü.Biz diyorsunuz da ortada ne isminiz ne cisminiz mevcut.Varsa yüreğiniz “biz” “biz” demeyi bırakın ortaya çıkın alın boyunuzun ölçüsünü…

 66. arkadaş geçmişine küfreden bir insan soysuz mu kı soyuna küfrediyo ataturke fatıhe kanuni ye ve daha önceki sahsiyetlerimize küfretmek insanın kendi anasına ..edit.. demesıle aynı şeydır başka bırşeydır
  *EDIT:Küfür

 67. Ulan kafirler Fatih yoluyla Gazi Başbuğ Atatürk ü nasıl farklı gösterirsiniz? Fatih te dönemine göre oldukça çağdaş(o dönem avrupa daha beter şeriatla yönetilp, skolastik dönemdeydi) bilim yanlısı, resmini falan çizdiren aydın görüşlü bir padişahtı. osmanlı yavuz ile araplarla daha etkileşimden sonra özellikle değişmiştir. Mete Han, Atilla, Bilge Kağan, Cengiz Han, Alparslan, Fatih, Timur, Gazi Mustafa Kemal Atatürk bunların hepsi Türklük yolunda büyük işler yapmış Türk atalarıdır. Haddinize mi ulan sizin Atatürk ü eleştirmek.. Siz Müslüman falan değilsiniz bence.. olsanız Türk’e biat eder, Atatürk’e saygı duyarsınız. Çünkü İslam’ı Türkler yaymıştır. Akıllı olacaksın, İslamın ardına gizlenip aklınca Türk düşmanlığı yapmayacaksın. Çünkü Türkler İslamcada en kutsal ve güçlü millettir. Bir kere Müslümanım diyorsan, İslam’ı yayan Türklere bir gayriTürk olarak itaat edeceksin. Haddini bileceksin. Türk’ün en büyük atası Başbuğ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e de saygılı olacaksın.

  • GAKKO ne Fatihi ne Yavuzu o mübarek isimlerle bu ayyaşı bir mi tutuyorsun.Fatih Ayasofyaya mührünü vurdu Kemal ne yaptı ingilizlerin götünü yalamak için onu müzeye çevirdi ibadete kapattı.İslam ile Deccak Kamal’i bir ayyaşı nasıl bir arada anarsın.Talihsizlik ki milli mücadele komutanı seçilmiş sonra da milletin anasını ağlattı istiklal mahkemeleri idamlar suikastler bütün muhaliflerini ya öldürdü ya sürdü.Hitlerden hiç bir farkı yok.Hitler de büyük adam eğer mesele büyüklük ise.

   • lan şuan görüyoruz sizin kimin götünü yaladığını biz bu devirde gördük 33 birim tarafından seyredilip yardım almayıp nasıl şehit edildiklerini kaç vatan evladını atatürk zamanında değil bu zamanda gördük bu müslümamlıksa ben müslüman değilim

   • Mustafa Kemal Paşa’nın bir gözü şehla (Hafif Şaşı’dır.) Nedeni ise Trablusgarp Savaşı’nda atılan bir İtalyan Şarapneli idi. Yani Vatanı için bir Gözünü feda etmiş. Kardeşim bir de kalkmış adama iftira atıyorsun. Atatürk’ün yaşamış olduğu dönemde Almanya-İtalya veya Sovyet Rusya (SSCB)’de yaşasaydın göründün.

  • Adı Türk kendi soysuz,Yunanlıları deniz döktük de ne oldu içimizde ki gavur Yunanlılardan daha zalim çıktı.Bir Yunanın haddine mi Müslüman Türk’ün ezanı ile uğraşmak.Müslüman Türk görünüp de Yunan’dan daha aşağı olanlar.

 68. SİZİ GİDİ PİS YUNANLI KEFARELER.FATİH SULTAN MEHMET HAN YOLUYLA ATATÜRK BÜYÜGÜMÜZÜ AYRI YERE KOYAMAZSINIZ . HEPSİNİN TÜRKLÜK YOLUNDA EMEĞİ BÜYÜKTÜR.

 69. İŞİ SİZİN DEDELERİNİZE BIRAKSAYDI ATATÜRK,MECBUREN BİZ DE KAHPE BİZANS SOYUNDA OLACAKTIK. BİZANSIN ARTIKLARI SİZİ. HAVLAYIN HAVLAYIN. HER ŞEYİ YIKABİLMEYİ BECERDİNİZ Bİ ATATÜRKÜ HALLEDEMEDİNİZ YAZIK SİZE 🙂

 70. SOYUBOZUK GAVUR ZİHNİYETLİ ALLAHSIZLAR SİZİ . ATATÜRK’E HAVLAMAYA DEVAM EDİN. HAVLAYAN KÖPEK BİLİYORSUNUZ ISIRMAZ.

 71. SİZİ GİDİ YOBAZ KAFALI DİN VATAN MİLLET DÜŞMANLARI. SİZ BÖYLE YAPARAK ANCAK HAVLARSINIZ . BABANIZIN TÜRK OLMNASINI SAĞLADIĞI İÇİN Mİ ATATÜRK’E DÜŞMANSINIZ . ?

 72. BÜYÜK TÜRKİYE BÜYÜK ATATÜRKÇÜ GENÇLERİN İZİNDEN GİDECEK VE YÜRÜYECEK.BUNU O UFAK MİNİK KUŞ BEYNİNİZE YAKIN.VATAN HAİNLERİ SİZİ.

 73. ne yapacaksın şeriat mı istiyon. şeriat olunca yukarıdaki diktelerin yerini namaz oruç giyim gibi şeyler alacak. daha fazla baskı olacak. Atatürk size zorla içki içirmedi şimdi isteyen içiyor istemeyen içmiyor. ama şeriatta siz isteyene zorluk çıkarıyorsunuz. siz şeriatta insanların kolunu kesip ,recmeddince varsayalım ki yanıldınız. kıydığınız canı yada kesilen kolu geri verebilecek misiniz?

  • sen muhtemelen kızılbaş keferelerdensin. Size sövülmez çünkü mum söndü artikları köpek yavrusundan daha soysuzdur. Erdoğan yüzyılın lideri gülen manevi akşemsettin. Bize karşı olanlar kızılbaş kemal tayfası,ergenekon artiğı paşalar

 74. Mustafa Kemal’i ağzına almadan önce ağzını
  çalkalaması gerekenler, at oynatıyor ortalıkta. Laf kalabalığı arasında
  süslü sözlerle saklıyorlar hakaretlerini. Empati bile yapamıyorlar. Tarihi kendi fantastik hülyalarındaki olmayan ülkelerin, olmayan
  liderleriyle kıyaslayarak yargılıyorlar. Bu hayaletlerle savaştırılıyor Mustafa Kemal.

  Bir ellerinde geçekliğin ta böğründen kopmuş
  arıdan arı, sudan duru bir elmas kaya. O kaya ki torosların en pak
  sularıyla yıkanmış, bin yılların yolculuklarında heybelerde taşınmış. Yıpranmamış azimle bin yıllara direnmiş , aşınmamış, pürüzsüz. Öyle bir
  elmas ki çağlara ışık tutuyor. Diğer ellerinde bozulmuş, pis, kofti
  yumurtadan hayali ülkelerin hayali liderleri. İşte bunları birbirlerine
  vuruyorlar. Ondan sonra kırılan yumurtadan elmasa bulaşan pisliği
  elmastan biliyorlar. Bir şey ne kadar temiz ve safsa, o kadar da onu
  kirletmek için gayret edenler vardır. İşte bu yüzden Mustafa Kemal’i
  ağzına almadan önce birçoklarının ağzını çalkalaması gerekir.

  • Yanlış Kemal’i kutsal görenler var.Atam sen kalk ben yatam diyen tiplerden onu peygamber ilan eden tiplerden bahsediyoruz.Anıtkabiri antik bir mabed sanan çağ dışı yobazlardan bahsediyoruz.Arapları kimse kutsal falan sanmaz o bir elçi idi geldi vazifesini mesajını verdi gitti.

 75. Bi insan hem müslüman hem atatürkçü olamaz. eğer öyleyse,ya sahtekardır,ya da cahildir.
  Aziz Nesin
  Türk vatandaşı tanımı: isviçre medeni kanununa göre evlenen, italyan ceza yasasına göre cezalandırılan, alman ceza muhakemesi kanununa göre yargılanan, fransız idare hukukuna göre idare edilen ve İslam hukukuna göre gömülen kişidir. Uğur Mumcu
  Tüm bu yazılanları okuduktan sonra aşağılayacı bir biçimde kullandığı ”Arap”lğı sadece müslümanlardan oluştuğunu sandığı için yapan cahil ahmaklar da var.
  türk milliyetçiliği sabatayist azınlıkları perdeleyen bir unsur olarak öne çıkartılmıştır . Bu azınlıkların ülkeyi yönetmesinde kolaylık sağlamıştır.
  Moiz Kohen de, Tekin Alp takma adıyla Türkçülük ve milliyetçilik konusunda bir çığır açmış, hatta kitaplarından birine “Kahr olsun Şeriat” başlıklı bir bölüm koymuştur. Moiz Kohen adlı bu Yahudi niçin Türkçülük ve milliyetçilik konusunda Müslüman Türkleri İslâm dışı, İslâm’a zıt bir mecraya ve vadiye çekmek istemiştir? Bu konunun da ilmî olarak incelenip araştırılması gerekir.

  • salak baba bırak bu ağızları daha önce çok duyduk bu layik olan müslüman müslüman olan laik olamaz diyorlardı şimdi çıkıp laiklilte bahsediyorlar elhamdülillah hem müslümanım hemde laik

  • o zaman uza kardeş ben hem Müslümanım hem Atatürkçüyüm Hem Türküm,Kitabım Kur’an,Dinim İslam Peygamberim HZ.Muhammed (s.a.v),Ben sadece senin gibi ingiliz köpekleri değilim

 76. ATATÜRK DEVRİMLERİ YIKILMADI YIKILMAYACAK.. YAŞASIN İSLAM YAŞASIN KEMALİZM.. SİZ BU İKİSİNİN BİRLİKTELİĞİNİ HAZMEDEMEYENLERSİNİZ .. BİZ ELHAMDÜRÜLLAH HEM MÜSLÜMAN HEM CEDDİNE SAYGILI HEM DE ATATÜRKÇÜ’YÜZ. MUSTAFA KEMALLER FATİH’LER ÖLMEDİ ÖLMEYECEK.

  • allah asıl sizin belanızı versin vatan hainleri.atatürk ülkesini savunan ve ilelebet koruyan bir lider.atatürk olmasaydı ne olurdu sizin haliniz.ayrıca şapka devrimine karşı gelemezsiniz atatürk bu devrim sayesinde modernliği getirmiş tabi sizin gibi piçler ne anlar sizde varsa yoksa karaçarşaf geri kafalı lanetler bok çukurunuzda debelenip durun……

   • baş örti
    üsü-çarşaf vb. müslümanların giysisidir. O sahtetürk ün çıkardığı ise yahudilerin resmi şapkasıdır. o aslında türk deil di türklüğü kurtarmış süsü verilen bir antiislam cıydı ve türk toplumundan islamı silmeye başladı. Yavaş yavaş. Günümüzdede hala devam ediyor.
    Antiİlluminati
    MF

    • ya dinden allahtan korkuyorsunuz ya tek müslüman sizsiniz ya iftira atmada dil uzatmada atatürkün zina yaptığını atatürkün babası ali rıza olmadığını sanki yanındaymışınız gibi hocalarınız vaaz veriyor lafa gelince aaa günah haramdır diyorsunuz yazık siz allahtan korkmayan bir milletsiz biz bu ülkede müslüman başbakanlarıda gördük eee hadi askerde var hani terör niye bitmedi ya işte atatürkün farkı atatürk pkkya kucak açmadı menemeni unutmayın bir şehidi için yakın diyen diğer taraftanda pkk itlerinin ayağına devletin hakimini savcısını pkknın ayağına davul zurnayla karşılamadı haklısın bencede suçlu sen olsan olsan kıçımın fedaisi olursun şerefsiz

 77. Atatürk’ ü reddeden …edit ….. Sizin ananızı Yunan mı edit Şerefsizler Biz de sizi reddediyoruz .edit. Atatürk kadar başınıza bok düşsün edit bit yavruları.
  *EDIT:Küfür

 78. kemali reddediyoruz da bir türlü kurtulamıyoruz adamdan,her yere kellesini dikmişler.Kellesine sıçtığım..

  • Atatürk mal edinip te ne yapacaktı acaba bu halkı mal mı biliyorsunuz bu kadarmı salaklar istediği herşey alinin altındaydı evladımı vardı eşimi vardı mal bırakacak beyinsiz mercimek beyinli yazarken kendini komik duruma düşürme

 79. ULAN ATATÜRK YALAKALARI.
  BU ÜLKEYİ ATATÜRK TEK BAŞINA KURTARDIYSA ÇANAKKALE’DEN SARIKAMIŞ’A KADAR YARIM MİLYON ŞEHİD VERDİ BU ÜLKE. BUNLAR NE İÇİN ŞEHİD OLDU. MUSTAFA KEMALİN OLDUĞU YERLERDE SAVAŞ BİLE OLMAMIŞ. ÇANAKKALE’DE BİLE ONUNLA ALMAN GENERAL LİMON VON SANDERSİN OLDUĞU YERLERE MERMİ TOZU BİLE GİTMEMİŞ.MİLLETİN ÇOCUKLARI TOPRAĞA DÜŞÜP ŞEHİD OLURKEN DİP KÖŞE SAKLANANLAR SONRADAN ÜLKENİN SAHİBİ OLMUŞLAR. ERZURUMDA KAZIM KARABEKİRİN 15. KOLRDUSU OLMASA İDİ MUSTAFA KEMALİN HADDİNE Mİ İDİ ERZURUM’A UĞRAMAK.
  ÜLKEYİ KURTARMAK KOLAYDA KURTARICI GÖRÜNENLERDEN KURTARMAK ZORDUR. OSMANLIYI SİLDİK NE OLDU. BATININ KANUNLARI İLE YÖNETİLMEYE BAŞLADIK. ÜSTELİK BATILIDAN DAHA BERBAT ŞİDDETLE. ŞAPKA TAKMAYANI SALLA. DALAVERE İLE İSLAM ALİMLERİNİ TEMİZLE, ALİ ŞÜKRÜ BEY GİBİLERİ TOPAL OSMANLARA ÖLDÜRT. NE KADAR KAHRAMAN VARSA BİR ŞEKİLDE BERTARAF ET. KAZIM KARABEKİRİ SUİKASTÇİ DİYE YARGILAT. ÇERKES ETHEMİ HAİN DİYE DAMGALA … YERİNİ SAĞLAMA AL.
  FRANSIZLAR İŞGAL ETSEYDİ KILIK KIYAFET DEVRİMİ YAPMAZDI BELKİ. ALFABEMİZE KARIŞMAZDI, LAT,N HARFLERİ İLE BU MİLLET KÖKÜNDEN KOPARILDI.
  MUSTAFA KEMALDEN ÖNCE AHMET EMİN YALMANIN İCTİHAT DEGİSİNDE ATATÜRK İNKİLABI DENİLEN BATICI MAYMUNLUĞUN HEPSİ SIRALANIYOR VE BİR GÜN BUNLARIN YAPILACAĞIDA BİLDİRİLİYOR. ONU YAPMAKTA MSUTAFA KEMALE KALIYOR.
  MUSTAFA KEMALİN KURTARDIĞI BİR METREKARE TOPRAK YOK. HATAY BİLE ONDAN SONRA REFERANDUMLA BU ÜLKEYE BAĞLANIYOR. ONUN OLDUĞU BÜTÜN CEPHELERDE OSMANLI KAYBEDİYOR. HANİ TRABLUSGARP NEREDE NEDEN KURTARAMADI. YEMEN CEPHESİNDE NASIL MAHVOLDUK.
  BIRAKIN ATATÜRK YALAKALIĞINI.
  BEN İKİ ŞEYİN ATAM OLDUĞUNA İNANMIYORUM. BİR ATATÜRKÜN BİRDE MAYMUNUN.
  TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE KARA KUVVETLERİNE BAKIN MÖ 209 YAZAR. YANİ BU ORDU 2000 YIL ÖNCEDE VARDI HALA VAR. BU ORDUNUN İÇİNDE ÖNCEDENDE HAİNLER VARDI HALA VAR.

  • kardeş brava sana dadaşım benim allahığan gurban negüzel yazmışsın bu embesillere cevabını trablus garp fatihi ataürk 115000 askerle gidip 8000 askerle gemiş başkomutan izmir olayında ferik nuretin paşanın adı geçmiuo adam kahraman olmuş musul kerkük konuşan yok adam kahraman

 80. Önce tartışmaya yol açan yazıyı tekrar paylaşıyorum ki konudan uzaklaştığımız anlaşılsın.

  Mustafa Kemal yani Atatürk neden bu kadar tartışılıyor diye soracak olursa şunu söylemek yeterli,bugün cumhuriyet rejimimizin temeline onun fikirleri yerleştirilmiş,bu fikirler birer DOGMA gibi 85 yıldır adeta devlete ve içinde ki tüm unsurlara dayatılmış.Sorugulamadan sorgulatmadan kutsal bir metin gibi M.Kemal’e ve devrimlerine ve 6 okuna felsefesine bedenine devletin tüm değerlerini bağlamışlar.

  Oysa artık millet ile M.Kemal bugün farklı yöne doğru gidiyor,Bu yüzden M.Kemal’in bu millete dayatılmasına karşı çıkıyoruz.Karşı çıkışımızın esas sebebi budur.Herkes benimsemek +

  mecburiyetinde değil.Herkesin bir reddetme hakkı var ve onu kullanmaya davet ediyoruz.

  Evet Mustafa Kemal’i devrimlerini inkılaplarını demokrasi dışı uygulamaları,tek parti zihniyetini reddediyoruz! Bunun için geçerli bir çok nedenimiz var.
  M. Kemal’i reddediyoruz çünkü,

  Her yerde onun HEYKELLERİ ni görmekten sıkıldık

  Her yerde onun propagandasını işitmekten usandık

  Müslümanların ezanı ile uğraştığı için reddediyoruz.(namaz kılıyordu da ezanla derdi neyse artık!)

  İslam’a ve yüce kitabı Kur’ana “Gökten indiği sanılan kitaplar ve dogmaları” dediği için reddediyoruz.

  Ayasofya’yı müze yaptığı için reddediyoruz

  O’nun adına hareket eden kokoşlar meydanlarda çarşaf yırttığı için reddediyoruz

  O’nun adına hareket edenlerin cuntacılık ile millete ihanet hareketlerine girişmelerinden bıktık

  Bu ülkeye demokrasinin 50 yıl geç gelmesinin bedelini çok ödedik,unutmadık

  Müslüman Türk’ü o tarihi ile bir bütün olmuş şanlı ceddinden kopardığı için reddediyoruz

  Mustafa Kemal lafını işitmekten bıktık

  Ayrıca reddetme hakkımızı da kullanıyoruz ve reddediyoruz

  Mustafa Kemal’i koruma kanunundan artık bıktık,kurtulmak istiyoruz

  Çocuklarımıza okullarda evrensel bilim yerine Atatürk’ün en sevdiği şarkılar,Atatürk’in en sevdiği yemekler gibi saçma sapan ödevler verilmesinden bıktık.

  Milliyetçi olmak istemiyoruz 6 oktan nefret ediyoruz

  Devletçi olmak istemiyoruz inkilapçı değil karşıdevrimci olmak istiyoruz

  Vahdettin’e sövmek Osmanlıya sövmek istemiyoruz reddediyoruz

  Şapka takarak modern olacağını sanan kafaları reddediyoruz

  İstiklal Mahkemelerinde katledilen masumlarımızın hakkı için reddediyoruz

  İskilipli Atıf Hocalar Mehmet Akifler hürmetine reddediyoruz

  Kokuşmuş CHP den bıktık istemiyoruz

  Bugün olmuş hala Milli Eğitim’de çocuklarımıza Mustafa Kemal’in yani Atatürk’ün en sevdiği şarkılar en sevdiği yemekler şeklinde ödev veriyoruz.İnternette bununla ilgili yüzlerce ödev sitesi ve içeriği var.Dünyada daha bu türden bir saçmalığın eşi varmıdır acaba.Atatürk’ün en sevdiği yemekler en sevdiği şarkılar ,bunlar milli eğitim müfredatına göre çocuklara ödev olarak veriliyor.Zıkkımın kökü ÖDEVİ ..Biz çocuklarımızı okula, Atatürk hangi yemekleri severdi hangi şarkıları severdi gibi saçmalıkları öğrensinler diye mi gönderiyoruz? bari şunu da eklesinler “Atatürk’ün en sevdiği RAKI” ,çocuklara yakında bunu da ödev olarak verirler.. Şaka değil gerçek ne yazık ki..

  Ve sonra da Atatürk’ü yalanlamanın adalet olduğunun vurgulandığını eklemek istiyorum.

  Son olarak da adaletin bana Allah’ı,Kuranı Kerim’i ve Muhammet’i yalanlamayı yasaklayamayacağını söylüyorum.Herkese sevgiler , saygılar.

   • bravo bunların istediği atatürkü bırakıp gelin bizim öptüğümüz cübbeyi öpün diyorlar bize hekellere tapıyor diyorlar atatürk sevgimiz için ama kendileri öptükleri cübbeyi kendilerine tövbe haşa peygamber sayıyorlar kahpe dölleri

 81. Milliyetçi olmak istemiyoruz 6 oktan nefret ediyoruz, Mustafa Kemal lafını işitmekten bıktık bunlar ne kadar malca sebepler, beyniniz yok resmen ya allahın malları, ulan o olmasa siz şu an bu rahatlığı yaşar mıydınız? Onun kurduğu demokrasi anlayışı olmasa şu an bu kdr malca olmasına rağmen düşüncenizi söyleyebilir miyidinz?
  Nankör herifler, biz Atatürkçü gençler geçmişimizle de gurur duyuyoruz, kimse bağ falan koparmadı, asıl sizin bağlarınızı koparmışlar, kukla olmuşsunuz siz kendi tarihinizi bilmiyorsunuz !!!osmanlı devleti mandalığı kabul etmişken, Atatürk sayesinde kurtuluş savaşı ile özgürlüğümüzü koruyabildik ! Demokrasi geç gelmişmiş, ulan memleket monokrasi olarak yüzyıllarca yönetildi, oradan demokrasiye geçiren kim? Padişah kalsaymış keşke, cahil cüheylaya geri kafalı mala oy hakkı verirsen böyle akp itleri gelir başa seni zorla irana çevirir !!! Din inançla alakalı bir şey değil mi ??
  Ayrıca “Gökten indiği sanılan” yani inanılan demiş işte, kimse de aksini iddia edemez, din inanç meselesidir ! Şöyle mal insanların din dersi vermeye kalkşmasına uyuz oluyorum, senin dinin sana benim dinim banadır sözünü, din güzel ahlaktır sözünü, islam dini hoşgörü dinidir sözünü kim söylemiş bir araştırın gelin. sadece dua ezberleyp, namaz kılıp, baş kapamayla olacak kdr basit bir şey mi din? Ezbercilikle şekilcilikle müslüman oluyorsunuz siz? Din denilen şeyin felsefesini, bilimini algılayamyor msunz? Defolun gidin bu üllkeden be bir de müslümanım diye geçiniyorlar, ancak birilerinin kuklası olursunuz bu beyinsizlikle böyle ! Daha çok uğraşın, Atatürkçülük öyle kolay silinecek bir şey değil, muhtaç olduğumuz kudret de damarlarımızda mevcut evelallah !

 82. siz nasıl birisiniz lan? Atatürk adam gibi adamdı , ya siz ha ya siz? Tek bildiğiniz şey Atatürk’e sataşmak. Size bir şey diyeceğim eğer o yani Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı siz hiç olurdunuz. Ya saraylarda köle ya da işkence gören insanlardan biri olurdunuz. Yaşımı söyleyeyim ben 13 yaşındayım , ama en azından sizin beyninizden 100 kat daha zeki benim beynim. Çünkü; ben bunları düşünebiliyorum sizin gibi at gözlükleri takmıyorum. Ve benim gibi çok insan var. Siz Atatürk’e hakaret edeceğiniz yerine ilk kendinizi düzeltin, biraz çok yönlü olun öyle bir şey deyin. Atatürk’ün inkılaplarından ve yolundan gittiğimiz için gurur duyuyoruz. Ve sizin gibi geri kafalı insanlar olduğu içinde utanç duyuyoruz.!!

  • Sen Atatürk’ün yolundan git biz Fatihlerin yolundan gidelim kuçu kuçu,tamam mı?
   Atatürk’ün yolunda içki zina fuhuş ahlaksızlık diktatörlük var.
   Fatih’in yolunda mücadele cihat Allah Kur’an ve büyük büyük millet devlet olma yolu var.
   Atatürk olmasaydı bizler yine var olurduk ama sizin gibi yetmeler olmazdı.Atatürkçü geçinen aleviler sapıklar sabetayla selanikler seferadlar ermeni kriptoları ve daha adı geçmeyen islamdan türklükten ve müslümanlıktan uzak ne kadar zevat var ise hem M.K. yüzünden varlar.

   • Atatürk fatihin torunu ne fatihten ne de Atatmdan vaz geçerim ama sizin gibi soysuzlar oldukça bu ülkede terör sona ermez

    • önde kardeşim alanyalı it ödemde atatürk bunların yedi sülalesini sattı ya ordan biliyor yorma kendini bunlar allah allah derler iftira kınama dedikodu lüxslük hersey bunlarda yaa

   • aleviler yahudiler ermeniler Fatih zamanında da vardı ve Fatih bu topluma saygılıydı senin gibi zavallılar oldukça bu ülke asla boktan kurtulmaz

 83. Geçmişte insanlar beş duyusu ile algıladıkları varlıklara ya da kendi yaptıkları putlara tapıyorlarmış.Buna maddi putperestlik denir. Şimdi ise hayali varlıklara tapıyorlar. Buna da hayali putperstlik denir.Ortaçağ maddi putperestlikten hayali putperestliğe geçiş çağı olmuştur. Hırıstıyanlık, Musevilik,İslamiyet … gibi dinler hayali putperest dinlerdir.
  Hayali putperestlikte herkesin bir putu vardır. Bu put bireyin beyninin algılabileceği niteliklere sahiptir. Herkesin putu farklı olunca düşünceler , görüşler de farklı oluyor. Bu nedenle ister dinler arasında olsun,ister aynı dinin bireyleri arasında olsun düşünce ve görüş birliği sağlanamıyor.
  Her dinin putu kendi çerçevesi içindedir. Bu çerçevede gelenekler , görenekler… kısaca kültür vardır.Tanrı denilen bu putlar, her bireyin,mensup olduğu dinin çizdiği çerçevede kalmakla beraber beyninin algılabileceği özellikleri taşır.. Çünkü tanrı bireyi değil, birey tanrıyı algılar. Yanı her birey farklı özellikteki bir tanrıya inanır. Özellikleri farklı olan tanrılar aynı değildir. Bu nedenle bir tanrı değil, inanan kişi sayısı kadar tanrı vardır.
  Hayali putperestler varlığı inkar ederler. Kendi nedenleri varlığın kendisi olduğu halde kabullenemezler. Varlığı inkar etmenin kendini inkar etmek olduğunu bilmezler. Nankörlerdir. Çünkü onun sunduğu nimetlerden en iyi şekilde yararlanmaya çalışırlar.
  ..

 84. rob :
  mustafa kemal olmasa ayasofya müze olmazdı, ama minareleride durmazdı.nato kafa…

  Mustafa Kemal yokken de o minareler vardı.MEHMET AKİF’İN M.KEMAL’e yazdığı şiir ;

  Niçin Kitab-ı İlahî’yi pâyımal ettin?

  Niçin Şeriat’ı murdar elinle kirlettin?

  Çıkıp tepinmeye yok muydu başka bir saha?

  Nedir bu salladığın çifte Kitabullah’a?

  Herif! Şu millet-i masume’den ne istedin?

  Ki doğru yol diye tuttun dalaleti gösterdin!

  Mehmet Akif’i Vural Savaş’dan öğrenemezsin

 85. komedi ya.bir fransız napoleon’u sevmemezlik etmez, yada bir rus petrosunu, amerikan g.washingtonu, ingiliz churcili.garip adamlarsınız…mehmet akifin ismini kullanmadan önce ağzınızı temizleyin, salya sümük dincileri…

  “…mısır’da 11 yıl kaldım. fakat 11 saat daha kalsaydım artık çıldırırdım. sana halisane(içtenlikte) bir fikrimi söyleyeyim mi: insanlık da türkiyede, milliyetçilik de türkiye’de, müslümanlık da türkiye’de, hürriyetçilik de türkiye’de…. eğer varsa, allah benim ömrümden alıp (mustafa kemal’i kastederek) o’na versin”
  ___
  [muhittin nalbantoğlunun yeniçağ’da 27-28 aralık 2003 tarihlerinde yayınlanan yazı dizisinden aktaran: vural savaş, türkiye cumhuriyeti çökerken, s.236]

 86. Bazı insanlar bu doğru yorumları Rate Down(beğenmemek anlamında sanırım.) işaretliyorlar.Fakat bu sizin işaretlemelerinizle olacak bir şey değil. Merak etmeyin arkadaşlar,bu ülkede bizler gibi Mustafa Kemal Atatürk’ü ulu önderimizi savunan çocuklar,gençler,yaşlılar oldukça bu ülke bir İRAN’a dönüştürülemeyecek.Önceden son derece modern olan bir İran sonradan,sokakta başı açık gezdiği için yüzüne kezzap atılan bir kadının ülkesine dönüştü.Kadın erkek eşitliği Osmanlı Devlet’inde hiç bir zaman tam olarak sağlanamadı.Bunu yapabilen bir tek kişi vardır o da MUSTAFA KEMAL’dir.Eğer onun kurtardığı,kurduğu bu TÜRKİYE CUMHURİYET’inde yaşamak istemiyorsan o senin(sizlerin) sorunudur.Sizlere Neyzen Tevfik’ten bu şirri sunuyorum.

  Ne ararsın Tanrı ile aramda!…
  Sen kimsin ki orucumu sorarsın?
  Hakikaten gözün yoksa haramda
  Başı açığa niye türban sorarsın?

  Rakı, şarap içiyorsam sana ne!
  Yoksa sana bir zararım, içerim.
  İkimiz de gelsek kıldan köprüye,
  Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.

  Esir iken mümkün müdür İBADET?
  Yatıp kalkıp ATATÜRK’e dua et!
  Senin gibi dürzülerin yüzünden,
  Dininden de soğuyacak bu millet!

  İşgaldeki hali sakın unutma!
  ATATÜRK’e dil uzatma sebepsiz.
  Sen anandan yine çıkardın amma,
  Baban kimdi bilemezdin şerefsiz!

  Neyzen TEVFİK

 87. Vahdettin vatanımızı ingilizlere satmıştır.Bu adam müslüman falan olamaz.Vatanın işgaline sessiz kalan herkes ve onları destekleyenler vatan hainidir.Siz islamiyeti değil,kendi kafanızda kurguladığınız bir dini savunuyorsunuz.

 88. Bu ülke için, bu millet için hayatında 3 kez gazi olmuş, 5 kırık kaburgayla 21 gün at üstünde, dağ tepesinde Sakarya Meydan Muharebesi’ni yönetmiş; Doktorları ayağa kalkarsanız ölürsünüz dedikleri halde Hatay’ı kurtarmak için Adana’ya gidip Fransızlara meydan okumuş; ülkenin 4 bir tarafının eşit şekilde gelişmesi için doğu-batı demeden fabrikalar açmış; hiçbir zaman yurtdışı gezisine çıkmamış, hep ziyaret edilen olmuş; tam bağımsız Türkiye uğruna hayatını adamış bir insana bu sözleri söyleyecek kadar ahte vefa duygusundan yoksun, tarih bilgisinden yoksun, bilimsel düşünceden ve mantıktan uzak insanlara söyleyebileceğim tek söz var: Allah sizi bildiği gibi yapsın. Ben bir tarihçiyim; Osmanlı tarihçisiyim. O eleştirdiğiniz insan bu ülkede tarih araştırmalarına en fazla desteği veren kişidir. Bu ne cehalettir yahu. Bana ne dininden, sana ne onun bunun ibadetinden. Bu Allah’la kul arasındadır. Kur’an-ı Kerim’de açıkça denmiyor mu: “Benim dinim bana, senin dinin sana”. Ha şunu da söyleyeyim: Atatürk sizlerin sandığı kadar dinden imandan uzak bir insan da değildir. Atatürk hafızdır. Atatürk’ün çeşitli camilerde verdiği yüzlerce hutbe vardır. Aç bi oku bakalım. Kur’an-ı Kerim’i Türkçe’ye çevirten ilk kişidir Atatürk. O bunu yapmadan önce anlamını bilmeksizin okuyordu sadece insanlar. Allah Furkan’ı insanları doğru yola iletmek için yolladı. Anlamını bilmeden, o kitabı okumadan, anlamadan Allah’ın uyarılarına nasıl uyacaksın? Harf inkılabına dil uzatmışsın, öğren de gel. Osmanlıca 10 yılda öğretiliyordu. Bugün okuma yazma 6 ayda öğretilebiliyor. Sen 10 yıl okuma yazma öğreneceğim diye uğraştıktan sonra baş döndürücü bir hızla gelişen bilimi ne zaman öğreneceksin? O eleştirdiğin adam varya, Osmanlı döneminde yabancıların eline geçmiş olan ne kadar yol, ne kadar yer altı kaynağı, ne kadar işletme varsa hepsini millileştirdi. Bütün yabancı okullarını kapattı. O eleştirdiğin adam döneminde Türkiye uçak bile üretebiliyordu. Bugün bir otomobil bile üretemiyoruz. Atatürk’ten sonra gelen İnönü de, Adnan Menderes de, onlardan sonra gelen diğer liderler de Atatürk’ün yarısı kadar devlet adamı olabilselerdi, bugün Türkiye bambaşka bir yerde olurdu. Demokrasiye çok geç geçmişiz. Vay be ne laf ama. Hangi demokrasi. Önüne atılan kemiği yalayıp oyunu 2 çuval una, 1 çuval şekere, 500 kilo kömüre satabilen; okumayan, düşünmeyen bir toplumda demokrasi olabilir mi? Senin demokrasiden anladığın bu mu? Demokrasi 50 yıl geç gelmişmiş… Senin o demokrasi getirdi dediklerin sayesinde AB kapısı önünde köpek gibiyiz. Senin o çok “Müslüman” geçinen liderlerin sayesinde, onların dönemlerinde İslam ülkeleri birer birer ABD tarafından işgal edildi. Senin demokrasi getirdi dediklerin sayesinde bugün en güzel işletmelerimiz, en değerli maden havzalarımız yabancılara peşkeş çekildi. Utanın be. Onca şehidin kanıyla kurtarılan bu ülkeyi ne hale getirdiniz. Cumhuriyetin ilk yıllarında ne zorluklarla millileştirilen o kurumları ecnebilere peşkeş çektiniz. Milliyetçilik dediniz, din iman dediniz, hatta bazılarınız Atatürk deyip bu ülkeyi bu hale getirdiniz. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim: Atatürk de bir insandı. Elbette hataları da oldu. İnsanların kılığıyla kıyafetiyle uğraşılmış olması, ezanın Türkçe okunması bence onun hatalı yanlarıydı. Ama o kadar doğru yaptığı iş var ki, yapılan bu hataları zifiri karanlıkta bırakmaya yetiyor. Aslında yazılacak o kadar çok şey varki; Ama sen ve senin gibilere ne kadar anlatsak nafile. Boşuna çenemizi yormaya gerek yok. Sana tavsiye: Kur’an-ı Kerim’in inen ilk ayetine uy. İnen ilk ayet “İKRA” diye başlar. Yani, OKU. Oku ve boş lakırtı yapma…

  • Ya hadi bir git işine tarihçiymiş,hem de Osmanlı tarihçisiymiş..! Utanmadan birde yalan söylüyorsun,bu ülkenin en büyük OSMANLI TARİHÇİ’lerinden biri KADİR MISIROĞLU’dur.Sen önce KADİR MISIROĞLU’nun kitaplarını oku,videolarını izle ondan sonra gel burda ahkam kes.Bu ülke insanının başına ne geldiyse sizin gibi bilinçsiz müslümanlar yüzünden gelmiştir.ALLAH’tan korkmadan,kuldan utanmadan Mustafa Kamal için “hafız”dı demişsin ya,and olsun söylediğin bu yalan için mahşerde senden davacı olacağım.KAFİR’in cenaze namazı bile kılınmadı kuş beyinli..! Senin söylediğin yalanları en azılı Kemalistler bile söylemiyor.Kaldı ki,onlar bunu hakaret olarak kabul ederler.Mustafa Kamal’i sevenleri sıralıyorum,iyi oku.(Solcular,Dinsizler,Aleviler,Kemalistler,Gayri Müslimler ve senin gibi muhakeme kültürü olmayan ilkokul sıralarında ezberlediği kemalist yalanlarla zehirlenen bilinçsiz müslümanlar).Zaten sorunda sizin gibi bilinçsiz müslümanların onu körü körüne sahiplenmesinden kaynaklanıyor.Sen bir müslüman olarak yukarıda saydığım İSLAM karşıtı grubu oluşturan zümrelerle aynı saftaysan,ahiretine yazık edersin.RESULULLAH S.A.V’in bir hadisinde belirttiği üzere “kişi,sevdiğiyle diriltilir”.Şimdi söylemlerinin hepsini boşa çıkartacağım ama sen yine hazmedemeyeceksin.
   1-Mustafa Kamal,devlet idaresini ele alana kadar tamamen dindar bir kişilik çizmiş,devlet idaresini ele aldıktan sonra eylem ve söylemleriyle tam tersini yapmıştır.İSLAM hakkındaki olumlu-olumsuz eylem ve söylemlerinin kronolojik sırasına bakılırsa bu kolaylıkla anlaşılır.
   2-Kur’an-ı Kerim’in,Türkçe’ye çevrilmesi ihanettir.Arapça ve Osmanlıca bilen bir millet,zaten Kur’an-ı Kerim’i anlayabiliyordu.Ayrıca,bu durum Mustafa KAMAL’i ne ilgilendirir? Laikliğe aykırı değil mi? Bu konuyla ilgili en tatmin edici cevabı KADİR MISIROĞLU’nun “Tahrif Hareketleri 1-2” isimli kitaplarında bulabilirsin.
   3-Ayrıca,Türkçe çakma bir dildir.TÜRKÇE’nin kendine özgü bir niteliği yoktur.Tamamen devşirme bir dildir.Etkilenmediği,esinlenmediği bir alfabe yoktur.
   4-Türkiye’nin ürettiğini iddia ettiğin uçakla ilgili kaynak ver göreyim ben seni..!
   5-Mustafa KAMAL,devlet adamı değil diktatördür.Çok partili siyasal hayata CHP istediği için değil MARSHALL yardımının kesilmesinden korkulduğu için mecburen konjoktür gereği geçilmiştir.
   6-AKP’li değilim,ülkücü kökenli muhafazakar milliyetçi biriyim ve bende AKP’ye oy verdim.Karşılığında ne kömür ne un ne de şeker aldım..! Aldığı oy oranının %60 olduğunu düşünürsen her oy verene karşılığında bir şeyler verildiğini iddia edemezsin ama aynı şeyi senin partin yani CHP’de yapsaydı o zaman sosyal devlet olmanın gereğini yapmış olacaktı değil mi? Ne acı ki,dünyada işçi ve emekçi sınıfından oy alamayan ama buna rağmen sosyal demokrat olduğunu söyleyen tek parti CHP..!
   7-Umarım bana karşılık verecek argümanlara sahipsindir de,seni burda bir güzel rezil edebilirim.Zira,cvp veremeyen atatürkçüler hakaretten başka birşey yapamıyorlar.Aslında sana uzun uzun yazardım ama hem vaktim yok hem de insanlar okurken sıkılabilir.Kendine güveniyorsan beklerim.

   • kimse sana hakaret etmedi yazmış olduğun bu sayfa bilir bilmez küfrediyor cevap verdiğin şahıs ise fikrini belirtmiş niye gocundun Allahın henüz hesabını alacağı biri için kafir yaftası vurman ne derece doğru ayıp günah

  • Böyle güzel ve açıkça anlatabiliyorsun ve bunu anlamıyorlar ya da anlamak istemiyorlar Levent Bey.Onlara ne kadar anlatsak boş…

 89. Siz ve sizin gibilere acımak bile bana çok geliyor. Yazıklar olsun. Varsın siz red edin bende sizler gibileri red ediyorum istemiyorum sizlerle aynı havayı solumak ,istemiyorum Sizlerle aynı vatanda bulunmak lakin bizler yinede sizler gibi değiliz katlanmayı da biliriz sabretmeyi de. Taki son radde gelene kadar…..

  • sen kendine acı bence sana ve senin gibilere yazıklar olsun sizin gibi düşünmeye mecbur değiliz hain bir islam düşmanı yahudiyi kahraman diye bildirdiniz asıl sabreden bizleriz siz kimsiniz 90 sene yettiniz artık zamanıda gelecek bakalım ne yapacaksınız sizden korkumuz yok elinizden geleni ardınıza koymayın atanız gibi gerçekleri haykıranları sizde mi astıracaksınız o devirler geçti belanızı aramayın ŞEREFSİZ ATAPUTÇULAR SİZİ…

 90. Dalgamısın, DANGALAK MI?

  Sen osmanlının değil halifeliğin eserinde kalmışsın.. ki onunda ne olduğunu bilmediğinden dir ki bu yorumları yapabilmişsin. Eğer bu gün saltanat kaldırılmasa idi, zaten ne türkiye ne osmanlı devletinden eser kalmış olacaktı ingiltere rusya fransaya bölüştürülmüş bir toprak dan başka bişey olmayacaktı. Az biraz tarih okumuş olabilseydin eğer. sana boş konuşan insan demezdim. dini savunmuşsun ya hani osmanlıda.. Osmanlı devletinde adamlar dini parayla satıyordu be adam.. para karşılığı günahlar affediliyordu. Zaten sizin dininiz de bundan ibaret olacaktır ki boş boş konuşabiliyorsun. Şuan sana bu yazyı yazabilmenin rahatlığını vermiş olan kişiyi iyi süsleyerek suçlamışsın.. Haklısın be dostum M.Kemal karışmasaydı da, keşke osmanlı ihtilal edildiğine ananın anasının anasını ingilizler halletseydi ozmn sende belki böyle özürlü olmazdın.. Az biraz Cesaretin varsa bu yazıyı onaylayabilirsin. ha bu arada.. ŞAKA DEĞİL GERÇEK NE YAZIK Kİ..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s