Fransız dergi Charlie Hebdo İslam’a hakaret!

Fransa’da siyasi mizah dergisi Charlie Hebdo, Tunus’ta İslamcı Ennahda partisinin zaferini kutlamak için yeni sayısının editörlüğünü Muhammed Peygamber’e verdiğini duyurdu.

Derginin yarın çıkacak sayısına Şeriat Hebdo adı verildi. Kapakta Muhammed’in “Gülmekten ölmezseniz 100 kırbaç” diyen bir karikatürünün yer aldığı bildiriliyor.

Derginin yayın yönetmeni, karikatürcü Charb amaçlarının provokasyon olmadığını söyledi.
Charlie Hebdo dergisi sol-anarşist eğilimiyle biliniyor. Yayın çizgisi ise kimilerine göre provokatif, kimilerine göreyse bağımsız.
.
Derginin açıklamasında “Tunus’ta İslamcı Ennahda partisinin zaferini en uygun şekilde kutlamak için Charlie Hebdo, Muhammed’den gelecek sayısına özel editör olmasını istedi” deniyor.
“İslam’ın peygamberine ısrar etmemize gerek kalmadı, hemen kabul etti. Kendisine teşekkür ederiz.”
Dergide peygamberin “Helal Aperatif” başlıklı bir köşe yazısı ile Madam Şeriat adlı bir kadın ekinin de yer aldığı belirtiliyor.
AFP ajansına konuşan Charb “Amacımız yeni bir provokasyon değil. Biz sadece işimizi yapmak istiyoruz. Bu hafta tek fark, kapakta Muhammed’in olması. Bu da pek nadir görülen bir durum.” dedi.
2007’de derginin o dönemdeki editörü, bir Danimarka gazetesinde iki yıl önce basılan karikatürleri yeniden yayınladığı için Müslümanlara hakaretten yargılanmış ve beraat etmişti.
Bu karikatürler Müslüman dünyasında büyük tepki görmüş ve çizerleri Kurt Westergaard’ı sıkı güvenlik önlemleri altında yaşamaya mecbur etmişti.
 BBC TÜRKÇE
________________________________
Müslümanların değerleri ile alay edilmesi hakaret edilmesi kabul edilir şey değildir. Müslümanlar olarak gereken tepkimizi MEDENİCE ortaya koymalıyız. Bu tepki sırasında ise şiddetten uzak durmalıyız zira asıl amaç Müslümanları tahrik ederek İslam= Terör propagandasına malzeme toplamak ve batı toplumunda yayılan İslam inancının bir tehdit olduğuna batı toplumunu ikna edebilmek.

Fransız dergi Charlie Hebdo İslam’a hakaret!” üzerine 5 yorum

 1. Gerçekten sınırları çok zorlamaya başladılar ve gittikçe daha da küstahlaşıyorlar. Umarım sükunet ve sakinliğimizi koruyup en güzel cevabı veririz.

 2. Merhabalar,

  Avrupa ülkelerinden Danimarka başta olmak üzere buna Fransa da dahil oldu, güya fikir ve düşünce hürriyeti kisvesine bürünerek İslam Dini’be olan hasetliğini ve Müslümanlara olan kinini kusmaktadır.

  Semavi dinlerden hep İslam’ı seçerek alay etmekteler. Neden semavi dinlerin diğerleri ile aynı şekilde uğraşmıyorlar. Buna “meyvesi olan ağaç mı taşlanır” diyeceğiz.

  Selam ve dualarımla.

 3. Şaşmamalı,Türkiye’de insanlar kurban bayramına dahi barbarlık vahşet diyebiliyorken avrupalı hristiyanların bu yakıştırmalarını çok görmemeli.

 4. Allah belanızı versin bu nasıl islam bilgisi,müslümanlığı islamı ne hale getirdiler.Batıda yaşayan milyonlarca insan bu iğrenç görüntülerle hatırlıyor müslümanları islamı.Bunu değiştirmek gerekir acilen.Bu yaptıkları iğrençlik ve şerefsizlik

 5. Merhabalar,

  “Eceli gelen it cami duvarına pislermiş!..”

  Charlie Hebdo’nun yöneticilerinin de eceli gelmiş olacak ki böyle bir halt yemişler. İslam Dini’ne ve onun peygamberi olan Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’e yapılan bu çirkin saldırı ve hakareti şiddetle kınıyorum. Bu dergiyi ve tüm sorumlularını şiddetle protesto ediyorum.

  Tüm bunlara rağmen Yüce Allah İslam’ı yüceltsin!
  Selam ve dualarımla.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s