Kurban bayramını kurban kesimini protesto ettiler” üzerine 11 yorum

 1. Et yemeyebilirler protesto da edebilirler biz de olnları eleştirebiliriz gayet normal.Burada söz konusu yabani yaşamda hayvan katliamı değil bunlar besi hayvanı çiftlik hayvanı insanlığın ilk varoluşundan bu güne et süt ihtiyacı için hayvanlar beslenir kesilir sağılır.Buna vahşet diyenlerin beyinleri inek beyni kadar olmasa gerek.

 2. konuştukça batıyorsunuz! yani bir eylem yada protesto yapmak için türkçe eğitimimi almak lazım? bu nasıl savunma şeklidir? bakın biz hayvan hakları savunucuları hertürlü hayvana işkence ve öldürülmesine karşıyız! çünkü biz hayvanlarında aynı insanlar gibi korkularının olduğunu, duygularının olduğunu ve bularda CAN dır. müslümanların kurban bayram dedikleri günün kansız kısmını istiyorsak noelde hristiyanların hindi katliamlarınada karşıyız, satanistlerin insan yada kedi kurban etmelerinede aynı tepkiyi veriyoruz çelişkimiz yoktur ve dinde kimsenin tekelinde değilidir herkes istediği doğrulara göre yaşıyorsa bizde dinimizi istediğimiz gibi yaşamak istiyoruz hepsi bu.

 3. ulan hayvan kafalılar,sen kurban bayramının ne olduğunu biliyormusun bire kafir,kurban kesilcek tabi,dine islama taciz var , git seni laiklik dediğin,ve olamadığınız ziniyetiniz kurtarsın…

 4. geri zekalılar,dini duyguların yoğun olduğu bir günde böyle bir olaya protesto değil provokasyon denir,birileri sataşmış daha ileri gidenler de olabilirdi.

 5. Şaşırmayın burası Türkiye,mallıkta sınır tanımayanların ülkesi.Vejeteryan olabilirsin ama ondan önce insan olabilmek gerekir.Milyonlarca müslüman için önemli bir günde camii duvarına işemenin ne anlamı var.Et yemiyorsan yeme zıkkım ye.

 6. önce haberi doğru algılayıp haberci gibi etik ve namuslu olun! biz sizin gibi yobaz, halk düşmanı, ırkçı türcüler gibi yurt dışına saklanıp yapmıyoruz. biz erkek gibi, insan gibi çıkıyoruz er meydanına kurban bayramının hayvan kesilen kurban edilecek hayvanlarının yerine başka alternatifleri kurban edin kan dökülmesin diyoruz. bunu algılamayacak kadar şeriat isteyen yobazlarda istediği gibi anlasın umrumuzda değil.
  işi gücü bırakıp atatürkün mal varlığı listesi yapabilecek kadar caillerin haberleri çokta önemli değil ama 85.000 haber içinde 3-5 yobazın haberi yüzdelik bile oluşturmayacağına göre …nokta :))

  • Koçum halk içine saklanan sizsiniz,adam yarım yamalak Türkçesi ile birşeyler gevevliyor.Türkçesi bozuk belkide avrupadan ithal olmuştur.Besi hayvanlarının kesilmesi sizin nerenize batar? tavuk kesilir koyun kesilir bunlar besi hayvanıdır.Dünyada her an her saniye bu hayvanların etleri bakkallarda marketlerd kasaplardadır.Müslümanlar o hayvanları eğlencesine yada zevkine kesmiyor saygı içinde etini derisini israf etmeden komşusuna fakirine dağıtarak değerlendiriyor.Belki de birçokları kurban bayramında evinde et yiyebiliyor.Bunun neresi batar size?

   • hadi madem okadar erkeksin gel seninle taksim meydanına çıkalım sen o güzel türkçenle atatürkü red ediyorum de bende hayvanların kesilmesine karşıyım diyeyim bak bakalım kimi kazığa oturtuyorlar…? ne halt olursanız olun önce insan olun İNSAN !!
    merhametsiz, duygusuz yobazlar. sizden değil dini savunmak siz kendinizi ve ailenizi koruyamazsınız.

 7. Iyi yapmislar herkes fikrini söylemeli.
  Atatürkü reddeden yobazlar fikrini söylüyorsa hayvanseverler neden söylemesin?

  • arkadaşlar vejeteryanlığı atatürkçülükle, yobazlıkla karşılaştırmayı yersiz buluyorum.tüm dünyada bizim yobazlarımızdan belki atatürkümüzden yada peygamberden haberi olmayan onları tanımayan insanların da uyguladığı bir diyettir. politikleştirmekte bu kadar zor olan bir meseleyi bile politkleştirebildinizya… gösterdiğiniz üstün başarıdan dolayı tebrik ederim. bu eylemi yapan arkadaşları tebrik ediyorum . helal olsun!!

  • bizde burayı kalabalık bir site falan zanettik desene tek kişilik bir yobaz bu işleri yürütüyormuş ! komix :))

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s