Bedelli askerler buraya,sen de destek ver!

Arkadaşlar bedelli askerlik açıklandı,rakam ise hepimizin olmasa dahi bir çoğumuzun canını sıktı.30 bin TL bir çoğumuzun yıllık kazancından fazla ancak yine bazılarımız için harçlık parası.Banka kredisi kullanılacak olsa bu miktar 38 bin lirayı bulacak.Bu durum ise 6 ay kısa dönem askerlik yerine bankalara 5 yıl kölelik yapmaktan farksız.

Özellikle hükümeti bedelli askerlik uygulamasından dolayı tebrik ediyoruz ancak yüzbinlerce bedelli askerlik bekleyen insanın da 30 bin TL rakamından sonra büyük bir hayal kırıklığı yaşadığını da ekleyelim.

.

.

Ben ve benim gibi bir çok bedelli askerlik için bekleyenleri 30 bin rakamı hayal kırıklığına uğrattı.Sırf 30 bin TL  ödeyemediği için 35-40 yaşından sonra askere gitmek zorunda kalacak insanları bu yazıya destek vermeye ve her türlü platformda yasa meclisten geçmeden 30 yaş sınırının ve 30 bin TL-nin aşağı çekilmesi için yapılacak kampanyalara destek vermeye davet ediyoruz.

Gerek sosyal medyada gerek yazılı görsel medyada bedelli bedelinin 15-20 bin tl seviyesine yaş sınırının da 27-28 seviyesine çekilmesi için desteklerinize ihtiyaç var.Gazetecileri aydınları emekli asker ve siyasileri bu konuda harekete geçirmek için yine birbirimize ihtiyacımız var.

Son söz hep söylediğimiz gibi

.

“BARIŞTA BEDELLİ SAVAŞTA TEMELLİ”

.

Bedelli askerler buraya,sen de destek ver!” üzerine 2 yorum

  1. Yazıklar olsun yıllardır konuşuyoruz bekliyoruz ama rakam çok uçuk!,meclise geldiğinde yaş sınırını aşağı çekmeli ve bu 30 bin tl yi veremeyecek olanlar var.Bedel daha düşürülmeli.

  2. Ben de bir akpartiliyim ama bu bedelli yasasında tam anlamı ile çuvalladı.Madem bedelli çıkarıyorsun bari biraz düşük tut bedeli de herkes yararlansın bu kadar insanı askere alıp da turşusunu mu kuracak.Onbin erbaşla savaşacağına 10 tane Pradetor’ün olsun

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s