İlker Başbuğ tutuklandı,sırada kim var?

Özel yetkili Ergenekon savcısı Cihan Kansız ifade için çağırdığı İlker Başbuğ’u mahkemeye sevk edip tutuklanmasını istemiş ve mahkemece tutuklanmıştı.Bu tutuklamayı doğrusu uzun zamandır bekliyordum zira Silivri’de tutuklu bulunan paşaların neredeyse tümü emirler doğrultusunda hareket ettiklerini ve emrin de dönemin Genel Kurmay Başkanı Başbuğ’dan geldiğini hatta kendilerinin tutuklu olmasına rağmen İlker Başbuğ’un ifadesinin bile alınmamasına hayret ettiklerini söylüyorlardı.

Peki İlker Başbuğ neden bu kadar açık verdi? Özellikle irtica ile mücadele eylem planında ki skandalları nasıl oldu da yapabildi.Kağıt parçası dediği belge döndü dolaştı onu kodese gönderen en önemli delil oldu.Muhtemelen hangi gruplar ile birlikte hareket etti ise onların aklına uydu ve tek başına cesaret edemeyeceği bu hareketlerde büyük bir oyunun içinde kendisini buldu.

Nihayetinde Ankara’nın eski Ankara olmadığını geç de olsa anlamış oldu.

Peki şimdi sırada kim var? Muhtıracı Büyükanıt yada 28 Şubat sorumluları Çevik Bir ve İsmail Hakkı Karadayı mahkeme önüne çıkarılabilecek mi?

Kenan Evren’in yargılanması mümkün olabilecek mi? Tüm bunları zaman içerisinde göreceğiz.


Cesur özel yetkili Ergenekon savcıları görevlerinin başında.Operasyon başında Zekeriya Öz yıpratılmak istendi ve Ergenekon medya ayağı ve sivil yardımcıları kısmen de başarılı oldu ancak gördük ki Zekeriye Öz gitse de bu dava Öz davası değil yeni savcılar da görevlerini yerine getirmek noktasında hiç tereddüt göstermedi.Kanun önünde herkesin eşit olduğunu ve Türk demokrasisinin güçlenmeye devam ettiğini bir kez daha gösterdiler.Başbuğ ise tutuklanmasından sonra ilk açıklamasında kararı Türk halkının vicdanına bıraktığını söylemiş,oysa Türk halkı kararını çoktan vermişti.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s