Yahudi ve hristiyanlar cennete girecek dedik mi?

SORU = selamün aleyküm ben size bişey soracağım belliki nurcusunuz fetullahçısınız soruma cevap verebilirsiniz.
Sorum şuki
1)İslamdan başka hak din var mıdır?
2)Eğer islamdan başka hak din yoksa nasıl oluyorda hristiyanla yahudide cennete girebiliyor?
3)Allahın bir peygamberini dahi inkar eden kafir değilmi ve Allah kuranda cenneti kafirlere haram kılmıyor mu?
4) Çiftte vatandaşlık gibi çifte dinlilik gibi bi saçmalık olabilir mi?
5)Eğer bir yerde zulüm varsa o zulmü durdurmak müslümanın görevi değilmi eğer görevi ise mavi marmara baskınında fetullah neden israili haklı görmüştür.?

6)peki Fetullah Gülen mavi marmaradakiler şehit olmamıştır dedimi demedi mi?
CEVAP 
Aleykumselam kardeşim. Gencadam sitesinde bu sorularınızın cevapları var. Eger ben orada bulamadım yahut anlamadım derseniz size cevap verecegim.* SORU = ben siteyle uğraşmayayım sen bana direkt olarak cevabı söyle* CEVAP = Sevgili kardeşim. Allah rızası için gerçeği araştırmaya vakti olmayanın benim cevaplarımı da okumaya vakti olmaz farkındayım. Yazdıklarımı okurmusunuz bu çok düşük bir ihtimal biliyorum ama ben yinede onca işimin arasında Allah rızası için cevap vermeye uğraşayım.Sorularınıza “belli ki nurcusunuz fetullahçısınız” cümleleriyle giriş yapmışsınız. Ama ben Fethullahçı değilim kardeşim. Hatta “Fethullahçı” düşmanıyım. Çünkü fethullahçı demek şirktir.Öteden beri herkes bilir ki,heyecanlarımın dorukta olduğu dönemde bile ben “-cı”ya,”-cu”ya karşı savaş ilan ettim. Elimden gelse o “cı”,”cu”yu alfabeden çıkararak gömer,üzerine kayalar yerleştirir ve bir daha dirilmemeleri için elimden gelen her şeyi yaparım. …”Fethullahçı” gibi yakıştırmalar yapılmasını ve o türlü mülahazalara sapılmasını lanetliyorum. Eğer öyle bir meseleye (fethullahçı) sahip çıkıyorsak,Allah bizi yerin dibine batırsın;(Fethullah Gülen)?Fethullahçı? şeklindeki ifadelerden tiksinti duyuyorum. bu ifadeleri,toplumu bölücü unsurlar olarak kabul ederim. Ama fethullahçılardan sadece ben tiksinti duymuyorum. Gülen Fethullahçılar sözüne ne kadar üzüldüğünü şu sözlerle belirtiyor. “Mesela bana küfür gibi gelen “FETHULLAH HOCACILAR” bu söz dünyada bana anneme fuhuş isnadı yapılsa bu kadar üzülmezdim. Bu kadar… ” (Fethullah Gülen)

FETHULLAHÇI DEMEK ŞİRKTİR! “Fethullahçı diye iğrenç bir ifade kullanıyor ve alçakça iftira ediyorlar.Annemle Kabe’de zina ile suçlansam bu kadar üzülmezdim. Bir kişi Fethullahçı ya da şucu bucuyum dese dinden çıkar.Müslüman kelimesinin önüne ya da arkasına insan isimleri eklemek ve kendimizi onunla tanımlamak şirktir,benim ismimi bu büyük günaha alet edenlere yazıklar olsun! Onlara hakkımı helal etmiyorum!” (Fethullah Gülen)Görülüyor ki en büyük “fethullahçı” düşmanı bizzat Fethullah Gülen’in kendisidir…. Buna rağmen ben niye “fethullahçı” düşmanı olmayım. Bana ne hakla fethullahçı diyebilirler!!!* 1)İslamdan başka hak din varmıdır?
CEVAP: Gülen,hayatta ‘İslam yegâne hak din’ der;der ama çoğulcu düşünceye de sahip olduğu için ‘Bu inancım başka dinlere inananlarla yaşamama mani değildir’ ilavesini yapar.
İslam fıkıhına göre islam “tek din” değildir. Ama “tek hak din”dir. Batıl dinlerin ve aslı bozulmuş dinlerin varlığını kabul etmek onları “hak din” kabul etmek değildir.
Fethullah Gülen = Hıristiyanlık Hak bir din idi ve elinde Allah’tan gelme hak bir kitap vardı. Fakat zamanla bir anlamda muvazene bozuldu. Yaratıcı Allah’tır dedikleri halde,Hz. Mesih’e de ulûhiyet isnat etmeye durdular. Allah “Göklerin ve yerin yaratıcısı,ezeli ve ebedi Hâlıktır.” dedikleri halde Hz. Meryem’i -hâşâ- Allah’ın hanımı gibi gösterdiler ve Hz. Mesih’e Allah’ın oğlu deyiverdiler. Bütün bunlar tevhitte muvazeneyi bozma manasına geliyordu. http://tr.fgulen.com/content/view/18663/18/*
2)Eğer islamdan başka hak din yoksa nasıl oluyorda hristiyanla yahudide cennete girebiliyor? 
CEVAP:Hristiyanlarla yahudilerin hepsi cennete gider diyen yok. Ama hristiyanlarla yahudilerin hiçbiri cennete gitmez diyen de yok. Cennete giden hristiyanlar şunlardır.
a) Bebek yaşta ölen hristiyan yahudi cehenneme gitmeyecek… Çünkü hristiyan ve yahudinin çocuğu da olsa her bebek islam fırtatında günahsız doğar.
b) Hristiyanın yahudinin çocuğuda cehenneme gitmeyecek. Çünkü reşit olamyanın dini sorumluluğu yoktur.
c) Doğuştan veya çocukken zeka olan özürlü hristiyan yahudilerde cehenneme gitmeyecek çünkü aklı olmayanın dini sorumluluğu yoktur.
d) Yahut Hz Muhammedin daveti ulaşmamış gayrimüslümler fetret ehli sayıldıkları için cehenneme gitmeyecek. Çünkü Allah uyarıcı göndermeden azap edecek değildir.
Ehli sünnet mezhep imamlarından Eşarilere göre bu saydığım kişiler ehli necat olarak kabul edilirler cennete giderler denilir.,Ehli sünnet mezhep imamlarından maturidiler ise yine ehli necat olarak kabul edilip cehenneme gitmeyecekler arafta kalırlar denilir. Allah ın rahmeti geniştir inşallah cennete gideceklerini umut ediyorum.
Bu saydıklarımının dışındaki hristiyan yahudi kurtulan zümreden değildir,ehli necat değildir,Allah ın söz verdigi gibi cehenneme gidecekler.
3)Allahın bir peygamberini dahi inkar eden kafir değilmi ve Allah kuranda cenneti kafirlere haram kılmıyormu?

CEVAP:Peygamber olmayana “peygamberdir” demek küfür olduğu gibi,peygamber olana da “değildir” demek yine küfürdür. (Fethullah Gülen)
‘Allah (cc) bunları kafirlere haram kılmıştır..’ (A’raf/50).*
4) Çiftte vatandaşlık gibi çifte dinlilik gibi bi saçmalık olabilirmi?
CEVAP:Evlendiğinde hristiyan olduğu bir iftiradan başka birşey değil. Profesör Kurtz?un,Kelimeyi Şehadet getirdiği,Ramazan ayında oruç tuttuğu ve namazını kıldığını beyan etmesi zahiren o kişinin Müslüman olduğunun kanıtı olmasına rağmen aksini iddia etmek,paranoyak bir arayışın göstergesinde başka bir şey ifade edebilirmi? Yeni müslüman olmuş birinin söylediği “hem müslümanım hem hristiyanım” cümlesini bilgisizliğinden söylediğini düşünüp hoşgörmeli. Ne niyetle söylediği önemli çünkü. Müslüman olmakla Hz İsa yı peygamber kabul etmekten vaz geçmedim anlamında söylemiş olabilir Zaten bu imanın şartıdır. Ve bu cümlenin çarpıtılmış şeklini hepimizin fikriymiş gibi bir cemaate mal etmemeli. Bunu yapanlar,yapmasın… Hiçbirimiz çifte dinlilik olur demiyor çünkü.
Aşağıdaki sitede buna cevap verilmiş. LÜtfen tıklayın…
http://www.iftiralar.org/gorsel-cevaplar/412-diyalogdan-dugune-carpitmasina-cifte-dinliler-iftirasina-cevap.html

5)Eğer bir yerde zulüm varsa o zulmü durdurmak müslümanın görevi değilmi eğer görevi ise mavi marmara baskınında fetullah neden israili haklı görmüştür.? 
CEVAP:Fethullah Gülen’in İsrail’i haklı gördüğü bir iftira. İsrail haklıdır diye bir ifadesi yok… Türkiye’nin zarar görmesinden korkuyor. Bütün diplomatik yollar tüketilmeden Türkiye’nin böyle bir girişimde bulunmasının Türkiye’yi uluslararası alanda sıkıntıya sokmasından çekiniyor. Türkiye’nin bölgedeki eşsiz,tarafsız,aklıselim ülke konumunu korumasını istiyor. Türkiye’nin maceraya girmesini istemiyor. Türkiye’nin çatışmanın değil,çatışmaları önleyen aklın merkezi olmasını istiyor. Bu yüzden de bu olayın gelişme biçimini yanlış buluyor.
Aşağıdaki cevabı okuyunuz lütfen =
http://www.gencadam.com/akademik/kara-propaganda/170-mavi-marmara-gemisi-baskini-aciklamasina-dair.html

6) peki fetullah gülen mavi marmaradakiler şehit olmamıştır dedi mi demedi mi?
CEVAP: Bakın Hocaefendinin bu taziye mesajında şehit mi diyor,şehit değil mi diyor?
“Gazze’de yaşanan insanlık dramına son verebilmek beklentisiyle yola çıkan,uğradıkları müessif saldırıda hayatını kaybederek şehit olan insanımıza Allah’tan rahmet diler,başta aileleri olmak üzre,milletimize ve insanlığa taziyelerimi sunarım.”Fethullah Gülen
Hani şehit değil dedi diyenlerin kaynağı nerede?
Şehitliğin ne demek olduğunu kimlerin şehit olabileceğini bilemeyeceğini mi zannediyorsunuz?
Amerikan basınında çıkanları tercüme edenler ne kadar isabetli tercüme edebilmişlerdir? Dergi,yaptığı demeçleri ne kadar O?nun maksadına uygun olarak okurlarına aksettirebilmiştir?
Acaba Hocaefendi?ye gidip gelen gazetecilerin birkaç cümlesi orada anlattıkları fikir ve cümle bütünlüğünü ne kadar yansıtabiliyor?
?Bir fâsık size bir haber getirirse onu araştırın. Yoksa bilmeyerek bir kavme sataşırsınız da yaptığınızdan pişman olursunuz.?hakikati size ne anlatıyor?
http://iftiralar.org/islam-alimlerine-atilan-iftiralar/fethullah-gulen-hocaefendiye-atilan-iftiralar/574-izmirden-hakan-albayraka-cevap-geldi.html

Fethullah Gülen:İslam’ı hiç duymayan birinin ahiretteki durumu nasıl olacak?

iftiralar.org

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s