Balyozcular şimdi hapı yuttu!

Balyoz davasında yargılamanın sonuna gelindikçe artık kaçacak yerleri kalmayan balyozcuklar şimdi ise yargılamayı uzatmak süreci tıkamak adına yargılamaya avukatlarını sokmuyorlar.

Öte yandan yargılamanın sürdüğü 10.ağır ceza mahkemesi yargılamanın devam edebilmesi için istanbul barosundan daha önce olduğu gibi yine avukat talep etti ama İstanbul Barosu’nun CHE hayranı Ümit Kocasakal Balyozcuları kurtarabilmek adına üçüncü kez mahkemenin avukat talebini geri çevirdi.

Savcı yargılamanın tıkandığını farkederek davayı başka bir mahkemede devam ettirmek için mahkemeden dava dosyalarını istedi ve mahkeme de bu talebi kabul etti.Şimdi davanın savcısının atacağı adım önem kazanmakla birlikte Balyozcuların tüm hayallerini suya düşüren gelişme Deniz Kuvvetlerinde yaşandı.

Gölcük’de döşeme altında ele geçirilen ve bir çoğunun dijital belge olduğu dvd veya cd olduğu dava delillerini inkar eden Balyozcular dijital delillerin sahte olduğunu iddia ediyor sonradan eklendiğini savunuyorlardı hatta vrüs var diyerek savunmalarını komik hallere bile düşürmüşlerdi.

 

Şimdi ise Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Gölcükte ele geçen dijital BALYOZ belgelerinin ISLAK İMZALI ASILLARINI veya onaylı kopyalarını mahkemeye göndererek balyozcuların davanın başından beri davalarını ve savunmalarını dayandırdıkları tek dayanak noktaları olan DİJİTAL BELGELER SAHTE savunmaları da TAMAMEN çökmüş oldu.

Bu delillerden sonra ömür boyu ve onlarca yıl mahkumiyet kararı çıkması beklenen davada bütün umutları da tükenmiş oldu.İşte bu son gelişmeden sonra yapabilecekleri tek şey kaldı o da davayı tıkamaya kararın verilmesini geciktirmeye çalışmak ve şuan da yapabildikleri tek şey de bu.Ancak savcı vereceği kararla bu tıkanıklığı da çözecek ve milletin yıllardır beklediği adalet tecelli etmiş olacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s