KPSS 2012 soruları çalındı mı? ÖSYM son nokta “Çalınmadı”

KCK’nın büyük oyunu

2012 KPSS soruları çaldındı deniyor.Efsane internette büyüdü bile,peki buna sebep ne?

İşte aşağıda  bire bir KPSS soruları ile aynı olan beyazkalem deneme soruları ve emniyetin KCK – KPSS sahtecilik operasyonu.Beyazkalem yayınevi bir açıklama yapmış ;

“Yönetici kişi “sınav bittikten sonra hem öğretmenleri hem de öğrencileri aracılığıyla sınav sorularını bir an önce tamamlayıp sitelerinde hemen yayınlamak için çaba sarf ettiklerini belirtti Sınav sorularından 57 adedini toparlayabildiklerini ve bunu internet sitelerindeki hazır deneme sınavı yazılımına yüklediklerini belirtti. Hazır yazılım nedeniyle de yayınlanan pdf dokumanın alt tarafında “Deneme sınav 2″ ibaresi çıktığını belirtti.”

Böyle bir algı oluşturdukları için üzgün olduklarını belirtti. Şuan aşırı yoğunluktan dolayı internet sayfalarına giremediklerini, girdikleri anda bir açıklama yapacaklarını belirtti.”

Dicle Haber Ajansınnın yayımladığı sorular internete saat 15:55 itibariyle konulmuştur. Twitterda bu soru ve cevapları paylaşan ilk kişi de bunları Dicle haber ajansından aldığını belirtmektedir. Yani sınav sorularının sınav saatinden önce sızdırılması gibi bir durum söz konusu değildir. Anlaşıldığı kadarıyla sorular sınav esnasında fotoğraflanmış ve bilgisayar üzerinde değişiklikler yapılarak bu ajansa verilmiştir. Ajansın sitesinde yer alan bir dersaneye sızdırıldı veya 21 bin liradan satıldı iddialarında ise bir haberde (5N 1K kuralı) bulunması gereken hiçbir etik kuralı yer almamaktadır. Açıklamayı yapan kişi dahi belli değildir.

http://www.beyazkalem.com.tr/images/2012_beyazkalem_kpss_genel_kultur.pdf

Öte yandan KCK’nın KPSS çetesine  İzmir merkezli 8 ilde sınav günü sabah  operasyon yapılınca sorular çalındı haberleri yayılmaya başlandı. 40 kişi başkasının yerine sınava girerken gözaltına alındı.Bu gelişmeden sora  pkk/kck ellerinde ki soruları cemaat çaldı diyerek bu kez de hedef değiştirdi.PKK’ya bağlı diclehaberajansı,yüksekovahaber cemaat dershaneleri soruları dağıttı daha önce deneme olarak çözüldü şeklinde haberler yaparak aynı anda kirli bir kampanyaya başladılar.

KPSS 2012 soruları çalındı mı? ÖSYM son nokta “Çalınmadı”” üzerine 4 yorum

 1. Ya arkadaş 3 gün oldu hala sınav sorularını ve cevaplarını yayınlamadılar.Bunların derdi ne? Madem kopya yok neyi bekliyorsunuz,mal mısınız????

 2. Hadi İspatçılık oynayalım.

  1. İddia: Sorular akılda tutuldu öğrenciler tarafından basına verildi.

  1. İddiayı çürüten gerçek: 57 soru nokta ve virgülüne kadar aynı hatta Türkiye haritasındaki baskı hatasına kadar. Soruyu akıllarında tutanlar neden 3 güncel soruyu yada genel yetenek sınavından 1 tek soru akıllarında tutamadılar.

  2. İddia: Soruların çalındığına işaret eden bir bulgu yok.

  2. İddiayı çürüten gerçek: Başkalarının yerine sınava girmeye çalışan 25 kişi olaya karışan 400 kişi tutuklanmış. Bu jokerler madem bu kadar çalışkan başarılı insanlar kpss den al maksimum puanı en güzel işe gir lordan ghelecek 20.000 tl yi 7 ayda koy cebine. Yakalanların hiç biri devlet memuru değil yani kendi adlarına sınava girmemişler. Yani kendi becerileri yerine çalmış oldukları sorular ile giriyorlar sınava.

  3. iddia: Beyazkalem adlı dersanenin soruları öğrencileri ve öğretmenleri ile düzenledikleri iddia

  3. iddianın çürütülmesi: söz konusu dersane yönetiminin

  a) UlusalKanal muhabirine verdiği demeç: Soruları internetten bulduk ancak nerden buldukları sorusuna cevap yok.

  b) Daha sonra düşünülüp bir yerlerden alınan komutla verilen demeç: Biz derledik eski formata oturttuk yanlış yaptık özür dileriz. Soruları sınava giren öğrenci ve öğretmenler oluşturdu.

  4. İddia: Sınava sokulan cep telefonu ile fotoğraf çekilme iddiası.

  4. İddianın çürütülmesi:

  a) Sınava girerken cep telefonu sokulup fotoğraf çekilinebilecek kadar rahat ortamı bulan şahıslar aynı cihaz ile kopya çekme ihtimali %kaç ulu orta yerde fotoğraf çekip mms atan mesajla cevapta alabilir.

  b) Ben sınava girerken üzerim didik didik arandı cebimdeki bozuk para bile sorgulandı bırakmam istendi. Cep telefonu sokanların arama yapanlarla ve sınav memurları ile olan bağı bağlantısı kopya çekimine ortam hazırlamazmı.

  5. İddia : Sorular sınavdan şu kadar saat sonra yayımlandı.

  5. iddianın çürütülmesi: Sınavdan önce bu sorular yayımlansa ve birileri tarafından belgelense sizce sınav hangi dakikada iptal olunurdu. Soruların dağıtıldığı öğrencilerden alınan paraların üzerine nasıl yatılırdı. Ösym hangi gerekçeleri gösterip olayı kapatma yoluna gidebilirdi. Yani soruların sınavdan önce yayınlanması zaten sınavın iptalinin anında yapılması anlamına gelir bu yüzden öncesinden yayınlanamaz. Ancak yayımlanan sorular bire bir aynı ise o zaman şaibenin adı konmuş olur.

  6. iddia: Sınavdan çıkacak netler kopyayı gösterecek.

  6. İddianın çürütülmesi: Geçen sefer 120 net yapıldığı için sınav iptal olundu bir eşek bile sopa yediği bir yere bir daha gitmez ki aynı hatayı hangi kopyacı tekrar eder.

  7. İddia: Ösym açıklamaları kopya yok çalınma yok. Sorular birbiri ile örtüşmüyor. Yazım yanlışları imla hataları var.

  7. İddianın çürütülmesi: Beyazkalem in yayınladığı soruların hepsi sınavda çıkan sorular ile birebir aynı noktası virgülüne hatta basım hatasına kadar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s