Cumhuriyet tarihinin en önemli ismi anketi” üzerine 253 yorum

 1. Kime ve neye göre en önemli ismi? Siyaseten mi toplumsal mı? Yoksa evrensel mi? Burada anlaşılan öne çıkan kişi. M.Kemal tartışmasız en önemli isim Cumhuriyet onunla başladı. En önemli isim olması en sevilen veya en doğru olan kişi olduğu anlamına da gelmiyor. Cumhuriyeti kurmak kadar doğru temeller üzerine kurmak da önemli. M.Kemal yeni bir rejim kurarken temellerini yerel değerlerden değil ithal olan dogmalardan almış. Halk ile kültürü ile inancı ile kavga etmeyi bütün bu değerleri eritip ortadan kaldırarak yerine kendi kafasına dogmasına göre ürettiği ve evrensel de olmayan değerler ile doldurmaya çalıştı. Başaramadı
  Şimdi CHP ye oy vermeyi dinsizlik , akp ye oy vermeyi Müslümanlık olarak gören cehalet dolu bir toplum ile karşı karşıyayız. Peki aydınlanmış bireyler insanlara doğruyu etkili bir şekilde nasıl anlatacak? İlim ile..

 2. Siyaset Akp de Chp’de veya dinde değildir. Siyaset bilinçli olmaktır aslında. Bir Akp’li her açık adamın dinsiz olmadığını anlamalı, bir Chp’li dinin arka planda kalamayacağını bilmeli, bir dindar, siyasete dinin karışamayacağını fark etmelidir. Başına kimin geçeceğine dair sürekli kavgalar ettiğiniz ülke, Atatürk’ün küllerinden doğmasını sağladığı bir ülkedir. Yıllarca yakındığınız ekonomik krizler Tayyip’in başa geçmesiyle durmuştur. Sesini ilk defa çıkaran muhalefet Chp’dir. Herkesin hakkı herkese verilmelidir. Fakat kim Akp’nin laikliğe deli gibi karşı olup, cemaatleri işin içine sokup, sonra da kendi pişman olduğunu reddedebilir? Peki kim CHP başa geçtiğinde İsmet İnönü’nün yaptıklarını yapmayacak diyebilir bize? Ya da kim cemaatlerin bizi zorla kapatmayacağını iddia edebilir? Din bu değildir. Din merhamet gerektirir. Savunduğunuz dini, onu kabul etmeyen insanlara şiddet dolu gibi gösterirseniz kim sizi dinler ki? Ve en acısı da nedir biliyor musunuz? Bunları şurada yazıya döken kişinin daha 15 yaşında olmasıdır. Hem Atatürkçü olup, hem de görünüşte dindar çoğu insandan dinine daha bağlı olmasıdır. Objektif olun biraz. İş yetişkinlikte değil, erişkinlikte.

 3. ŞÜPHESIZ BU TC LAİK CUNTASININ TARIHINDEKI EN ÖNMELI KIŞININ BURADA YER ALMADIĞINI DUŞUNUYORUMen önemleı kışı ŞEYH SAİD RAHMETULLAHI ALEYTIR..beşerı laik sısıtemın kuurlmaısnın ardından bu parlementodan ayrılıp memlekıetıne dönup orada hayatını sıradan bır insan olarak surdurmek isteyen kışıye bu onurlu dudurşunu hazmedemeyen laik kaffırler uzerıne orduyu göndererek asıl davranışının önunu almak istemıştır ve başarılıda olmuştur ne yazıkkı..mevkı makamı red eden islamı davayı savunan islam alımı dava adamı mucahıd şahıd şehıd(inş) anadoluda son yuzyılın model insanıdır..

 4. ALLAH CC helak etsın islam duşmanı zındık taifelerı..adı laikte olsa demokrasıde olsa ataturkculukde olsa putpesrestlıkte ols afarketmez..allahın ayetleırnden başka hukum kanun nızam haramdır ey cehennemın odunu haramzadeler..yakında hesap gunu görursunuz bıraz daha bekelyın yararlanın bakım yakında gercekten görursunun..ALLAHIN ayetleırnın hakım olması için hayatımızın tamamını seferber ecedeceğiz edıyoruz inşaallah.zındıklarda islamın karşısında verını yoğunu seferber edecekelrdır bunuda allah cc bıze bıldırmektedır..amma sonuç allahın ayetleırnın ustun olamsını isteyenelrın olacaktır ALLAH CC BIZE YETER EY ZINDIK LAİKLER..

 5. Bu kadar yüz kızartacak küfrü yazıp da burası Hz Muhammed’e küfredilecek son yer diyen zorbey.. Abi sen ne iğrenç adamsın ya.Nasıl müslümansın sen? AKP’lisin ama cehaletinden ve ferasetinin eksikliğinden yanlış yapan bu insanların da yüzünü kızartıyorsun.Sana cevap yaan ve seni kale alan insanlarla da muhteşem bir mozaik olmuşunuz.Farklı olduğunu savunuyorsun ama şöyle dışardan bi de baksan hiç farkın olmadığını sen bile farkedebilirsin.

 6. Ataturk ve Inonunun adlarinin oldugu bir ortamda diger adlar ortamin cevresine ble konamaz. Digerlerinin yerlerini TURK MILLETI gayet iyi biliyor. Burda yazmaya gerek yok.

 7. kendi sitelerinde bile ATATÜRK BU YOBAZ MANDACI ARAP KIRMALARINA FARKI KOYMUŞ ŞUAN KESİN ÇATIR ÇATIR ÇATLIYORLARDIR.BUNLAR TARİHTE HEP SİLİNDİLER BU DİN İSTİSMARCILARI YİNE SİLİNECEKLER ,TAYYİBİN GEBERMESİNE AZ KALDI KANSERDEN ,İSTERSE GEBERMESİN ATATÜRKÜN ADINI SİLMEYE ÇALIŞIRSA DAHA İLERİ GİDERSE TAYYİP ADINI TARİHTEN SİLERİZ.NE GEREKİLİRSE YAPILIR.

  • tayyib adı değildir silinmesi gereken ey ” Merdan Büyük” rumuzlu beyinsiz yaratık,çağdaş-laik it. yani çağdaş-laikliğin eşdeğer adı da MASONluk olarak tarif edildiğine göre googlede dahi tarifi bu.Bunun neyine isyan ediyorsunuz ey BEYİNLERİ NEYİN HAYIR NEYİNDE ŞER OLDUĞUNA anlamayan- İNANMAYAN CEHENNEMİN ODUNLARI ,ALLAH C.C. DÜŞMANI VEDE LAİK düzenin itleri ha.?

 8. Ataturk olmasaydi biz hala esirdik:) zeka düzeyine bak bin yil boyunca ne zaman esir olmusuz? Fatih olmasaydi Bizans devam ederdi, Alparslan olmasaydi biz Anadoluya giremezdik, Edison olmasaydi elektriksiz kalirdik… Falan filan, kemalcilere MAL diyorlardi da ben inanmazdim Cerkes Ethem dusmana kursun yagdirirken Atatürkünüz beyoglznda yabanci elcilik kadinlarinin pesinde dolaniyordu. Milli mücadelenin basina Kemali getirmekle en büyük hatayi yaptilar ama nereden bilsinler masonun dinsizin teki oldugunu

  • ey Hüsrev hatice Akseven olacak zavallı…EY ALLAHIN KURANINI ANLIYAMAMIŞ, laileheillah bile anlıyamamış zavallı.ALLAH NE DİYOR,ALLAHTAN BAŞKA İLAH YOKTUR DEYİN DİYOR BURADA BİLE..SEN NE DİYORSUN ”falanca paşa olamasydı cart-curt öhe öheee… yazıklar olsun sizlerin kuş beyinlerine..ÖNCE KURANI BİR ANLAYIN BRE ZAVALLILAŞTIRILMIŞ ÇAĞDAŞ-LAİKLİĞİN ÖKÜZLERİ.. RABBİM BİLİR TÖVBE ETMEDEN GEBERİP GİDERSENİZ SİZLERİ NE YAPACAĞINI..???

   • asıl sana yazık ey cemal… HERKESİN DİNİ KENDİNE Bİ BUNU ANLAYIN ÇIKIN ARTIK ŞU BEN BİLİRİMCİLİKTEN YA..! Ben Kuran’ı da okudum kursuna da gittim Allah’ımı da sana sormayacağım Atatürk’ümün de izindeyim şimdi kapa çeneni bu zihniyetle İzmir’e falan da gelme linç ederler.

 9. ELİNİZDEKİ YERLİ TOHUMU SATMANIZ YASAK EĞER YAKALANIRSANIZ UYUŞTURUCU ALIP SATMA MUAMELESİ
  GÖRÜRSÜNÜZ.

  BU NEDENLE İZMİR’İN KEMALPAŞA, BORNAVA, SEFERHİSAR,SIĞACIK GİBİ YERLEŞİM YERLERİNDE HER SENE TOHUM TAKAS PAZARLARI KURULMAKTADIR. SİZİN TARIM VE ZİRAAT İLAÇLARI SATAN DÜKKANLARDAN ALDIĞINIZ TOHUMLARI HEPSİ İSRAİL TOHUMUDUR.

  AKP HÜKUMETİ ÇİFTÇİYİ GÖBEĞİNDEN İSRAİL’E BAĞLAMIŞTIR.

  İSRAİL TOHUMUNUN NE OLDUĞUNU İSE AŞAĞIDAKİ YAZIYI OKUYARAK ANLAYABİLİRSİNİZ.
  SAĞLIK VE BAŞARI DİLEKLERİMLE.

  Kavun…

  İsrail’in geliştirdiği değişik bir tür kavunun tohumunu, bizimki nasılsa alıp getirdi…
  Ekti…

  Hayal kurdu; yetiştirip tohumluk çekirdeğini satarsa köşeyi dönecek…

  Çapasını yaptı, gübresini verdi, suyunu eksik etmedi…

  Her sabah erkenden gidip baktı, kavun çıktı mı?.. Çıktı…

  Yapraklarını bile saydı…
  Yanına korkuluk yaptı, kendi eski ceketini giydirdi, kasketini taktı korkuluğa ki tilki, karga yaklaşmasın…

  Geceleri kavun hayalleri kurdu…
  Altına Mercedes çekecek…
  *
  Kavun çiçek açtı…
  Sarı sarı…
  Birkaç hafta sonra ceviz büyüklüğünde kavun gözüktü…

  Sabredemeyip sağa sola zengin olacağını bildirdi, isteyene dünyanın en iyi kavununun tohumluk çekirdeğini satabileceğini duyurdu… Oldu nihayet…

  Biraz bekledi ki tohumları olgunlaşsın…
  Ve o gün geldi, kavunu eve getirdi…
  Kesti…
  Baktı…
  Çekirdeği yok…
  *
  İsrail, tohumu olmayan, dünyanın en iyi kavununu yetiştirmişti…
  Ki her seferinde tohumu kendisinden alsınlar…
  *
  İsrail’de her beş çocuktan dördü teknik eğitimde…

  Seçmeli dersleri motor, mekanik, bilgisayar, havacılık, gemicilik, tasarım, inşaat, tarım, vs…
  Bir de sen seçmeli derslerini say istersen…
  *
  Yarısı çöl İsrail dünyaya tohum satıyor… Tarım ülkesi Türkiye tohumunu dışarıdan (173.9 milyon dolara) alıyor…
  45.7 tonu İsrail’den…
  *
  Savaşta dersen…
  Şu anda uçan uçaklarımızın son bakımını İsrail yaptıydı…

  Pilot oturunca şüpheleniyor zaten, yanında sanki gözükmeyen bir İsrailli pilot mu var ne?..

  Tankların revizyonunu İsrail yaptı…
  İnsansız İsrail uçaklarını daha geçen gün iade ettiler, yedek parça vermediler diye…

  Sen imam yetiştir…
  Üfürsün, artık kim uçarsa…
  *
  Bu sebeptendir…
  Dünyanın en hukuksuz, en haksız, en ahlaksız savaşını sürdüren İsrail’in nüfusu 7.5 milyon…

  Çevresinde 300 milyon Müslüman…
  Ama tümünü pataklıyor…

  • SEN ÖNCE GOOGLEDEN BİR SOR LAİKLİK NEDİR DİYE..Gör ondan sonra o öküzleşmişgörmeyen beyninle LAİKLİĞİN EŞDEĞER ADININ MASONLUK OLDUĞUNU DA SONRA SIRA TOHUMLARA,BİTKİYE ŞUNA BUNA GELSİN A BENİM ÇOK UYANIK GEÇİNEN ZAVALLIM..OLURMİ:))..?

 10. yahu arkadaş,Atatürk’ün adını tam yazmamışsınız,hem Atatürk varken diğerlerini neden koydunuz listeye? birinci belli,Türklerin gelmiş geçmiş enbüyük lideri birinci olacak tabi ki

 11. TÜRK BİRLİĞİNİ SAĞLAYAN DİLDİR.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK FARSÇADAN ANADİLİMİZE DÖNMEMİZİ SAĞLAMIŞ OSMANLI DÖNEMİNDE ARAP KÜLTÜRÜ ETKİSİNDE KALAN MİLLETİMİZE YENİDEN BENLİĞİNİ KAZANDIRMIŞTIR.ATATÜRKÜN DIŞINDA OYLANMASI İSTENEN BAZI KİŞİLERİN BİZZAT KENDİLERİ VEYA BABALARI VEYA DEDELERİ CUMHURİYET KURULDUĞUNDA SIZLANMIŞ HAYFLANMIŞ AĞLAMIŞ KİŞİLERİN PORTRELERİDİR ONLAR TÜM ZAMANLARDA TÜRKLÜĞÜ VE TÜRK OLMAYI HİÇ HAZMEDEMEMİŞ HER FIRSATTA KİNLERİNİ NEFRETLERİNİ TÜRK HALKINA KUSMUŞLARDIR.ONLAR HER FIRSATTA ÜLKEYİ ERMENİYE FRANSIZA İNGİLİZE YUNANA PEŞKEŞ ÇEKMEYE HAZIR AMADE DURMUŞLARDIR AMA BİR FAKTÖRÜ UNUTTULAR .
  MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜ
  BUNUN İÇİNDİRKİ O ATA ULUS ÖNDERİDİR.TÜRK MİLLETİNE KİMLİĞİNİ KAZANDIRAN ATATÜRKÜ SAYGIYLA ANAR RUHUNA FATİHA GÖNDERİRİM.
  NE MUTLUKİ TÜRKÜM.

 12. Mustafa Kemal 65.19% (5,042 votes), bu sitenin sahibi ve yandaşları ,vatan hainleri ,kendilerini dindar zanneden ,Amerikalı islamcıları,dinimizi değiştirmeye çalışan ,Kur’anı kerimi kafasına göre ve kendi sapık çıkarlarına göre yorumlayan kopuklara sesleniyorum ,yaptığınız anketin sonucuna bi bakın ve sonuç olarakta bu ülkede azınlık olduğunuzu bilin ve tekedin islamcılık oyununuzu gidin ötede oynayın…Sizler peygamberimizin izinde değil hacı nın ulemanın izinden giden ,şirkçilersiniz ,insanlar islam dininden nefret eder oldu sizin yüzünüzden,sizin ne haddinize Yüce Allahımın dinini sözlerini,öğütlerini millete nefret ettirirsiniz,hepinizin yeri cehennem bari gidin başka bir ülkede geberin,benim müslüman kanıyla sulanmış toprağımı kokutmayın

 13. BU ULKENIN Basina ne geldiyse Kemalistler yuzunden geldi.
  Bende Türküm elhamdulillah müslümamim. Kürt olarak da dogabilirdim hic farketmezdi.
  Kürtleri onlarca yildir Ne mutlu Türküm diye bagirta bagirta adamlari Türk düsmani yaptilar. Ulan Öküz Kemalciler Almanlar Almanyada ki Türkleri böyle sabah aksam bögöürtse hosunuza gider mi? Terörün tek nedeni insanlarin etnik kökenini asimile etmeye calisan bu fasist zihniyettir

  • lan öküz ben muşluyum benim bir kimliğim varsa oda türk kimliğidir bundan hiç bir zaman şikayetçi olmadım hatta doğuluyum diye dışlandığımda bile çünkü bunun aslında insanların kafalarına zorla sokulmuş bir ayrıştırmanın sonuçları olduğunu biliyorum git çanakkaleye şehitliğe bak kimler şehit olmuş muşluda var edirnelide var vanlıda var izmirlide var sen oralarda hiç yaşadın mıda götünden uyduruyorsun ordaki sorun insanların kimliği değil ordaki insanların sıkıntısı tarih boyunca hep ağalar şeyhlerin eşkiyanın eline bırakılmasıdır sen ve senin gibilere inat NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE DİYORUM SIĞIR VATAN HAİNLERİ BÖLÜCÜ ŞEREFSİZLER

 14. ATATÜRK’ e mason diyenler
  o olmasaydı camilerde sikeceklerdi sizi ruhunuz duymayacaktı
  belkide hepiniz kilisede ibadet edecektiniz bu mu battı size avradını siktiğimin köpekleri
  Din din din diyerek paraya tapanlara oy vermeyi bırakın artık kukla olmayın
  Adamlar uzaydan kafamıza sıçacaklar biz hala din bunu emretti din şöyle din böyle
  İNSANIN DİNİ VİCDANIDIR

 15. Mustafa Kemal değildir
  Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ tür ezberleteceğiz sizlerede merak etmeyin…
  r.t.e ve feto nerenin iti de bu ankete koyuldu ! ne yaptılar ki ülkeyimi kurtardılar da bu ankette varlar !
  Bu anket tamamen provakasyondur. !

 16. Burada ki tartışma anlamsız,Atatürk önemli bir lider Cumhuriyet rejiminin kurucusu ama herkes sevmek zorunda değil.Ben sevmiyorum bunun nedenlerini burada yazmak zorunda değilim.Doğrularından çok yanlışları var.Recep Tayyip Erdoğan ise Atatürk’ü de geçebilir.Zaten Atatürkten sonra ki en büyük LİDER Ustalık kolay iş değil.

  Cumhuriyet rejiminden Başkanlık rejimine geçince ZATEN Kurucu olacak.Terörü de bitirirse çapulcu Yunanlıları yenmekten çok daha önemli bir işe imza atmış olacak.Ve tabikir 10 yıldan fazladır halkın güvenini kazanması ve tek başına iktidar olması her kula nasip olmaz.

  Kemalistler kendilerini boşa yırtıyor artık devir başka.
  Kemalizm 20. yüzyılın ilkelliklerinden biriydi ve geride kaldı
  İnsanlar devletçi olmak zorunda değil
  İnsanlar milliyetçi olmak zorunda da değil
  Böyle ilkel dayatmalar zaten ZEKASI da olmayan kemalizmi iyice mallaştırmıştı.
  21 yüzyıldayız bırakın bu abudik gubidik işleri.

 17. ulan AKP li vatan haini picler gene azdiniz. ayni 1919 daki gibi. ama gun gelecek bu millet ayaklanacak ve sizler kacacak delik arayacaksiniz. o basinizdakide. sunu bilinki bu sefer ne vahdettin gibi olacak ne de menderes gibi. Bu sefer Ali Kemal gibi, Kaddafi gibi hesap vereceksiniz. sovmeye devam edin. Bunlar hep kayitli kalacak. Bugun memleket isgal altinda olabilir ama bunun birde yarini var, bunu sakin unutmayip simdiden salavat getirirdiniz! tabi lafta degil gercekten Musluman olsaydiniz!

  • Git ataya tap Allah dostlari hakkinda laf etme bir gun acısı mutlaka çıkar siz bi atadı r gidiyosunuz hala konusuyosunuz be ecdadiniz neydi siz nesiniz bizim ecdadimiz tek Allaha tapiyordu

 18. LAN orospu çocukları dal yarraklar.Kemal’e bu ülke hiçbir şey borçlu değil.
  İngilterede de Müslümanlar özgürce ibadetini yapıyor Amerikada’da dünyanın her yerinde özgürce ibadetini yapıyor.
  Kemal orospu çocuüudur
  Onun anasını sikeyim
  FATİHİN yadigarı Ayasofya camisini ibadete kapatım KAFİRLERE hizmet eden MASON dölünü bu ülke insanına sevdiremezsiniz.
  İşte ortada
  İlk özgür seçimlerde MİLLET Kemal’i ve ONUN partisini sandığa gömmüştü
  Sene 1940-1950
  Ancak OROSPU ÇOCUKLARI durmadılar MİLLETİN ANASINI SİKMEK İÇİN HAREKETE GEÇTİLER
  Önce Adnan Menderes’i idam ettiler.Sonra da CHP piçini iktidara yeniden getirdiler
  Ama millet yine pes etmedi
  ONLARIN ANASINI SİKECEKTİ VE SİKTİ DE
  10 YILDIR SİZİ SANDIKTA SİKİYORUZ
  20 YIL DAHA SİKECEĞİZ
  SİKİKLER…

  Sizin götünüze bu yarrak az bile.
  Ağız dolusu küfürler yazıyorsanız götünüze YARRAĞI BÖYLE sokarlar işte.

  Kemale borçluymuşuz da bilmem ne siktiğimiz çocukları
  Allah mı lan başımıza
  Ankete nasıl koyar mışlar
  Koymuşlar işte
  GÖT VERENLER

  • Zorbey,zorbalık yapma,karı gibi lafıda dolaştırma,ne kadar Atatürk ve Türk düşmanı arap varsa şerefini …edit… ,Türk’e ve Atatürk’e dil uzutma,şeriatçı ….edit… seni.

   *Küfür

  • ZORBEY adlı ZORBA,yazdıklarının sonuna …edit.. diye imzanı atmışsın herhalde, …edit.. olduğunuzu biliyorduk, olduğunuzuda öğrenmiş olduk.

   *Küfür

  • Türkiye’de özgürce ibadet yapılamıyormu ? Hangi yasa bunu engelliyor ? Ayasofya’yı kapadı ve koruma altına aldı başka camilerde var namaz kılınabilecek.Mason olduğunu nerden biliyorsun hem üye listeleri gizli tutuluyor.Yaptığı işaretler ise eski Türk bilgelerinin yaptığı işaretler

  • zorbey ustan gibi sende dilinize dolamışsınız dini ben ustan gelmeden öncede namazımı kılıyordum camiye gidiyordum annem tesettürlü eşim tesettürlü ne daha önce nede şimdi bir Allahın kulunun gelipte bize neden namaz kılıyorsunuz niye oruç tutuyorsunuz neden tesettürlüsün demedi zaten bu Allah ile kulu arasında olan bir durum benim kıldığım namaz tuttuğum oruçtan anca bana fayda vardır sana yada bir başkasına faydası ne bu dünyada nede ahirette faydası vardır sen benim yerime kabrime gelip sorgu sualime cevap vermeyeceksin islamda zorbalık yoktur peygamber efendimiz hz.MUHAMMED(SAV)bile insanlara zorla müslümanlığı seçtirmemiş öyle olsa puta tapan amcasını zorlardı Allah bile kullarına öğüt veriyor ve yolunu çizmesinde özgür bırakıyorken sen aciz bir kul olarak dini ağzına dolayıp insanları dinden soğutuyorsunuz islam güzellik dinidir hoşgörü dinidir sizin gibi yobazların eline bırakılmayacak kadar kutsal bir dindir hak indinde tek dindir insanları din din diye sömürdüğünüz için Allahın gazabına uğramanız yakındır Atatürk’e gelince sev yada sevme evet alkolü seven biriymiş ama şöyle Atatürkden biraz daha geriyede bakarsan islam dini halifelilğini yapan osmanlı padişahlarının bile içki içtiğini haremleri olduğunu kısaca çokda müslümanlıkla bağdaşmayan yaşam biçimleri olduğunu da görürsün ama yok sen sana ezberletildiği gibi konuşuyorsun robotlaştırılmışsınız benim için Atatürk önemlidir çünkü öyle yada böyle bu ülkeyi bağımsızlığına kavuşturmuş ve bu milletin özgürce yaşamasını sağlamıştır

  • Lan olum ….edit… hrsitiyan çanıyla değil ezan sesiyle uyandığınız için mi atatürke bukadar düşmansınız …edit… ?

   Ne ararsın Tanrı ile aramda

   Sen kimsin ki orucumu sorarsın?

   Hakikaten gözün yoksa haramda,

   Başı açığa niye türban sorarsın

   Rakı, şarap içiyorsam sana ne.

   Yoksa sana bir zararım içerim.

   İkimiz de gelsek kıldan köprüye

   Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.

   Esir iken mümkün müdür ibadet?

   Yatıp kalkıp Atatürk’e dua et.

   Senin gibi dürzülerin yüzünden,

   Dininden de soğuyacak bu millet

   İşgaldeki hali sakın unutma,

   Atatürk’e dil uzatma sebepsiz.

   Sen anandan yine çıkardın amma,

   Baban kimdi bilemezdin şerefsiz…

   *EDIT:Küfür

 19. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’LE kıyasladıgınız kişilere bu ülke sadece oy verdı ama M.Kemal’e Yüreini verdi.bu Anketı duzenleyen adi insanlar.

 20. Bugün serbestçe ibadetlerinizi yapıyorsanız; bunu M. Kemal Atatürk’e borçlu olduğunuzu unutmayınız.
  Bu ülke de Ezan-ı Muhammediye okunuyorsa; bunu M. Kemal Atatürk’e borçlu olduğunuzu unutmayınız. .
  Bu ülke de bin sene okuduğumuz Kur’an’dan, bir şey anlamadığımız Kur’an’ın Türkçe meali ve tefsiri bugün varsa; bunu M. Kemal Atatürk’e borçlu olduğunuzu unutmayınız.
  Bu ülke de hâlâ Türk adı kullanıyorsanız; bunu M. Kemal Atatürk’e borçlu olduğunuzu unutmayınız.
  Kısacası hâlâ soluk alıyorsanız; hayatınızı yaşadığınız bu toprakları günde beş vakit küfrettiğiniz M. Kemal Atatürk’e borçlu olduğunuzu unutmayınız.

  Çepni Firuz

 21. ULAN KIZILBASLAR DIYE BÖGÜREN AYILAR VAR ARANIZDA ;YORUMLARDAN OKUDUGUM KADARIYLA KIZILBASLAR ANANIZI;BACINIZI SOY AGACINIZI KIZILA BOYAYIP NESE SIZ ANLADINIZ ulan itler bu ülkede adam gibi yasasanizya bölücülük yapmadan ,etnik köken karistirmadan ,aleviler bu ülkenin teminati degilmi soysuzlar yoksa coktan kara kepenkleri cekmistiniz aydinlik ülkennin üstüne simdi bob esbaskaninizin sayesinde BIT BIT ötmesi kolay keser dönecek sap dönecek o keserin sapibuz ülkeyi cehenneme cevirenlerin birtarafina girecek Ne MUTLU TÜRKÜM DIYENE EN BÜYÜK TÜRK ATATÜRK sizin anketinize it sicsin lan prim yapmak yorum attirmak icin vatan hainleriyle ULU ÖNDERI ayni resimde paylasip kiskirtma yapiyorsunuz bu millet daha son sözünü söylemedi bedeviler sabredin

 22. ATATÜRK ve SİLAH ARKADAŞLARINA dil uzatan…kötü sözler yazan soysuzlar….Eğer onlar olmasaydı BAYRAĞIMIZ,VATANIMIZ olmaz…minarelerden EZANIMIZ OKUNMAZDI.Eyyy milliyetsizler o büyük İNSANLAR OLMASAYDI babanızın kim olduğu meçhuldü.

 23. atatürkün kurduğu ülkeden siktirolup gidin diyen saftirik beyinsizlere diyorum ki başbakanımızı sevmiyorsanız asıl siz siktirolup gidin ülkemizden! yada bir köşede sessizce bizi izleyin..! fazla havalanmayın söndürürüz..

  • Ulan it ahmet;barzani ile gurur duyup,Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldık diyip sonrada Ne mutlu Türk’üm bile diyemeyen itlermi bizi bu ülkeden kovacak,ulan piç siz siktir olup gideceksiniz arap atalarınızın yanına,piçin dölleri.amın oğulları sizi

 24. http://rt.com/news/saudi-preacher-fine-rape-333/ 5 Yaşındaki Kıza Önden ve Arkadan Tecavuz Eden İmam 70 bin lira Tazminat ile Salıverildi. Minik Kızın Anüsünün Yırtılmasına Sebeb Olan İmam, Yarayı Kapatmak için Kızın Anüsünü Yaktı. Hastaneye Kaldırılan Miniz Kız Kısa Süre İçinde Öldü.
  bu haberi okuyun sonra Atatürke ve başkalarına iftira atın.siz bu sunuz işte.

  • Bu soytarı şeriatçıların ve dinci köpeklerin hepsi böyle,habere şaşırmamak lazım,kılavuzu karga olanın burnu boktan kurtulmazmış. Ne mutlu Türk’üm diyene,Ne mutlu bu vatanı kurtaran Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına;hain arap-kürt kırması it’ler havlamasın boşuna!!!!!

  • ATATÜRK e ve SİLAH ARKADAŞINA YANLIŞ YAZILAR YAZAN soysuzlar.O büyük İNSANLAR olmasaydı babanızın kim olduğu meçhuldü.BAYRAĞIMIZI…VATANIMIZI…EZANIMIZI…bizlere kazandıran insanlara selam olsun…DUALARIMIZ ONLARLA.

 25. lan siz Atatürk’le kimleri kıyaslıyosunuz … ordakiler onun tırnağı bile olamaz!! recep tayip fethullah gülen kim lan ülkeyi satan amerikanın kuklası olan adamları getirip Atamlamı kıyaslıyosunuz siz onun adını ağzınıza almadan önce besmele çekin eyer onun bu ülkeye zararı olduğunu düşünen veya onu sevmeyen varsa defolup gitsin bu ülkeden!! siz bunları yaptıkça onun kemikleri sızlıyo yazıklar olsun !!! ….

 26. Sevgili arkadaşlar müsadenizle ben ağzımı bozayım.

  Sizin de Atanızın da amına koyim..Orospu çocukları

  Atanız geberdi şimdi cehennem çukurunda
  Sıra size de gelecek
  O bok çukuruna bir gün siz de gireceksiniz
  Atanızın da amına koyim sizin de amınıza koyim
  Kemalist onun bunun çocukları
  Oldu mu
  Hoşunuza gitti mi devam edeyim mi
  Sandıkta SİKTİK
  Mezarınızda da sikileceksiniz
  Siz bu dünyaya SİKİLMEYE gelmişsiniz çünkü
  Kemal olmasaymış şöyle olur muş böyle olurmuş
  LAN AMIN UŞAKLARI BİN YILLIK TARİHİMİZDE KEMAL BOK KADAR YER TUTMAZ
  MİLLET SİZİN AMINIZA KOYDU GÖTÜNÜZÜ SİKTİ HALA BURADA KÜFÜRLER SAVURUYORSUNUZ
  ON YILDIR TÜRK MİLLETİNİN SEÇTİĞİ LİDERE KÜFÜRLER EDİYORSUNUZ
  LAN ATANIZ KİM? CENABET IRZ DÜŞMANI AYYAŞIN KARI KIZ DÜŞKÜNÜ SEBATAY ARTIĞI
  ANASI KERHANELİ BABASI KABADAYI ABDOŞ OĞLU BİR PİÇÇÇ
  HADİ gidin şimdi atanıza selam söyleyin

  • Senin ümmetinin amına koyayim,arap dölü,sahtekar it,kılavuzu karga olanın burnu boktan kurtulmazmış,arap bedevisi it pedofili sapık muho’nun dölleri,senin sahtekar peygamberinin sülalesini sikeyim amın oğlu müslümal;ne mutlu Türk’üm diyene,ne mutlu Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gidene.

   • KONUŞ OROSPU ÇOCUĞU KONUŞ NE NE BOK OLDUĞUN ORTAYA ÇIKSIN.KIZILBAŞ DÖLLERİ SİZİ.MİLLET SİZİN NE SİKİM OLDUĞUNUZU BİLMİYOR MU SANIYORSUNUZ.STALİN YARRAĞI YEMİ LENİN TAŞAĞI YUTMUŞ MAO SİKİNE OTURMUŞ ONUN BUNUN ÇOCUKLARI.

    BU MİLLET BİRDİR BÜTÜNDÜR MÜSLÜMANDIR

    ANASI SİKİLMİŞ ATASI SİKİLNİŞ OROSPU ÇOCUKLARI DAHA BU ÜLKEDE DİKİŞ TUTUTURAMAZ.
    SİKTİRİN GİDİN KÜBAYA
    İKTİRİN GİDİN KUZEY KOREYE
    SİKTİRİN GİDİN SELANİĞE

    ATANIZIN O BETON HEYKELLERİNİ DE TIPKI LENİN HEYKELLERİNİN TEMİZLENDİĞİ GİBİ TEMİZLEYECEĞİZ

    Şehit kanları ile yıkanmış bu toprakları bir MASONUN BİR ABDOŞ OĞLUNUN BİR PİÇİN PEŞKEŞ ÇEKMESİNE KİRLETMESİNE MÜSADE EDER Mİ SANDINIZ BU MİLLET?

    ANASINI ATASINA SİKTİRMİŞ CENABET PUŞTLAR

    O SİKİK OLMASAYDI SİZ OLABİLİR MİYDİNİZ BURADA
    DOĞRU BÖYLE KONUŞABİLİR MİYDİNİZ MÜSLÜMANLARA İSLAMA..
    SİZİ ATANIZIN YANINA GÖMMEK BU MİLLETE FARZ OLDU

    • ZORBEY orospu çocugu arap dölü,Ne mutlu Türk’üm diyemiyorsan,Mustafa Kemal Atatürk’üde sevmiyorsan,arap it muho’nun yanına git,ananıda al git,ya da alma ananı TSK siksin,piçin dölü,amın oğlu seni ….

  • Ulan Orospunun evladı,Bende senin ta ırzının amına koyim. Sandıkta sktk diyorsun ya,Çoğunluğun verdiği karar adaletin yerine geliceği anlamına gelmez.Gerizekalı.Noldu kemalist olmamız götünemi girdi ulan piç! İnatımız inat, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ULAN!

  • zorbey belli zaten adından zoraki olmuşsun ananı bilmem ama babanın kim olduğunu ben biliyorum kaçtane baban var sen biliyormusun ananda sayısını unutmuştur ingilizmi fransızmı amerikalı mı yoksa ananın bacak arasından estağfurullahı çıkaran arap şeyh imi bunlardan biri değilmi

  • zorbey gerizekalısı madem sen müslümansın maaşallah sikin ağzından düşmüyor, her müslüman senin gibi sövmüyor. demekki sen çakma müslümansın itin soyu…

  • seni arabın boku.arabın tasmalı iti.Dogru Dürüst Müslüman olsan Edep Denen Erdemliği Kullanırsın.Allah Sizi Islah Etsin.Ne Mutlu Türk’üm Diyene.M.K.ATATÜRK

 27. Kimse ama HİÇ KİMSE ULU ÖNDER Mustafa Kemal Atatürk’ün yerını alamaz …….! Tırnağı olamaz o hep tek özel ayrı olacak bazı kendını adam zannedenlerle kıyaslamamız zekası , ılerı goruslulugu, karızması , lıderlıgı,çağdaşlığı , vatan severlıgı , demokrası anlayışı , esıtlık ılkesı ıle HEP farklı olacak kımse onunla kendını kıyaslamasın!!!!SEN kımsın? R.T.E. Kım! Atatürk’ü kıtaplardan fotograflardan yok edebılırsın ama beyinimizden kalbımızden aklımızdan TARIHTEN sılemezsın ne mutlu türküm dıyene ! Senı sevıyoruzzzzzz Atatürk sana yolumuz canımız kanımız feda olsun yigıdımmmmm!!!! Izındeyız bu ulkeyı yedırmeyecegız !!!!!

 28. akpli olmak için ya sefil ya da cahil olmak gerekir. Sefilsen makarnayla kandırılırsın, cahilsen allahla. Bu da böylesine içinden pislik akan bir sitede dahi böyle bir anket sonucu çıkarak siteyi kuran ergenin ve ak gençlik gibi bok çukurunda yaşayan satanistlerin götüstü oturmasının üzerine söylenecek son laftır. Ne umdunuz ne buldunuz, işte böyle oturturlar adamı. o taptığınız putunuzu da alın defolun gidin pakistana irana, Türk milletinin üzerinde arap emperyalizmini geberseniz de kuramayacaksınız, dilimiz TÜRKÇEdir atamız ATATÜRK’tür, sizin gibi arapça konuşup bedevilerin peşinde arap köpeği olmayız biz.

  • Şu anda Türkiye’de saat 7.53 ama yorumumun saati olarak 5.53 çıkıyor. Bu köpekler o kadar korkar ki Atatürk’e saldırmak için dahi avrupadan yayın yapıyor 🙂 Bu kadar tırsaksınız işte sanalda varsınız siz gerçek hayatta yoksunuz hiçten ibaretsiniz on senedir iktidarda olmanıza rağmen bundan ibaretsiniz.

 29. siz kim oluyorsunuz it oğlu itlerde atayı ağzınıza alıyorsunuz.önce besmele çekin ondan sonra ata deyin

 30. Cumhuriyet Tarihinin En Önemli İsmi Cumhuriyetin kurucusu MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ten başkasını seçeneklere koyan anketör salağına soruyorum MUSTAFA KEMAL ATATTÜRK’ten başkası olabilirmi acaba? oylardanda belli zaten değil mi?

 31. admin sana çavuşeskuyu hatırlatırım şuan r.t.e yaşam ve ideolojisi aynı seyretmekte sonuda öyle olacaktır

 32. r.t.e hangi soydan geldiğini öğrenmek istiyorsanız musanın çocukları kitabını okuyun örümcek kafalılar

 33. Elhamdülillah müslüman ve sünniyim ancak benim için alevisi ermenisi yahudisi bu ülke için birşeyler veriyorsa ülkemi 1 adım daha ileri götürüyorsa benim için önemli olan budur r.t.e gibi israille danışıklı döğüş yapıp one minute ben moderatöre yaptım ben yahudileri severim onlara sözüm yoktur diyerek kıvıran 30 binden fazla şehit verip maşa olan kukla olan bir katili muhatap alan kişiyi istediği kadar sünni olsun başı hiç secdeden kalkmasın yinede lanetlerim kimse bu ülkede ayrım yapmasın

 34. barayev…keşke Atatürkün diktatörlüğü olsaydı…en azından agzından ileri demokrasi sözünü esirgemeyen ,ama gazetecisinden tut generalina hatta genelkurmay başkanına ,doktorundan tut milletvekiline kadar her kesi içeri tıkan bir zihniyet ,DİKTATÖRLÜKTEN ÖTEDİR

 35. neyyyyyy..anketmiii..olum bakın…r.e.c.e.p.. t…e…r..don….GAZİ MUSTAFA KEMALİN ,(burayı sessizce söylicem)Atatürkün sıştıgı bok olamaz…de siktirin gidin lan..kimi kimle kıyaslıyorsunuz..

 36. Atatürk seçimle iktidar olmadı, Atatürk bir diktatördü, MİLLİ ŞEFTİ, ..
  Lazistan Milletvekili Ali Şükrü Beyi kimin Öldürttüğünü iyi öğrenin önce..
  Sayın Başbakandan önce TC Devletini TAKAN bile yoktu çünkü Emir karşılşığında BORÇ PARA DİLENİYORDU..
  Türkiye AK Parti İktidarıyla Komünist-Faşist ve Darbeci Statükodan KURTULDU…

  • YA SENİN GİBİLERİNE GERÇEKTEN ÜZÜLÜYORUM ACABA TARİHİ NERDE ÖĞRENDİNİZ ÖĞRETENLER KİMDİ ÇOK MERAK EDİYORUM ATATÜRK SEVDALISI DEĞİLİM ANCAK ÇOK APTALCA BİR YORUM OLDUĞUNU SÖYLEMELİYİM ATATÜRK SEÇİMLE GELMEDİ EVET GELMEDİ ÇÜNKÜ SEÇİM YAPILACAK BİR ÜLKE BIRAKILMAMIŞTIR HERŞEYİYLE PARÇALANMIŞ DAĞILMIŞ BİR MİLLET VARDI ATATÜRK BU MİLLETİ BİR ARAYA GETİRME KABİLİYETİ GÖSTERDİ SENİN OSMANLI TÜRKÜ ANADOLU İNSANINI HAKİR GÖREN PAÇAVRA GÖREN BİR ZİHNİYETTİ AÇIN YABANCI TARİHÇİLERDEN BAKIP ÖĞRENİN OSMANLIDA TÜRK KİME DENİYORMUŞ TÜRK NEYMİŞ OSMANLI İÇİN NE ANLAM İFADE EDİYORMUŞ ATATÜRK BU MİLLETE KİMLİK KAZANDIRDI APTAL BUNU ÖĞREN ÖYLE GEL BURDA KONUŞ SENİN AK PARTİ BAŞKANIN KENDİ KENDİNİ YALANLAYAN BİR TON SÖYLEMİ VAR TÜRKİYEYİ NEDEN ÖNEMSİYORLAR BİLİYORMUSUN ÇÜNKÜ SENİN BAŞKANIN ONLARIN KUKLASI TIPKI VAHDETTİN GİBİ KENDİNİ DÜŞÜNDÜĞÜ İÇİN KİMSENİN TÜRKİYEYİ ÖNEMSEDİĞİ YOK BİZ ONLAR İÇİN HALA BİR TEHDİDİZ AL LİNKİ TIKLA GÖR SENİN BAŞKANININ YALANLARINI http://www.youtube.com/watch?v=IJt3pGaa7V0&feature=share İZLE GÖR NASIL BİR İKİYÜZLÜ BİRİNİ DESTEKLEDİĞİNİ APTAL

  • ATATÜRK faşistti :)) BU gülünesi düşünce için insanın tarihinden bi haber olması gerekir..Atatürk kurucu meclisi kendi seçtiği emir kulları ile değil her ilin kendi öz iradesi ile gönderdiği milletin gerçek vekilleri ile oluşturmuş ve bu BÜYÜK MİLLET MECLİSİ bu şekilde anayasa yapmıştır..

 37. bu ak gençlik denen yalaka kendine göre bir tarih okumuş ve senaryolandıyor burada amma tarihin t sinden bile haberi yok zavallının

 38. ZONGULDAKTA bir mezarlıkta şehit mezarının üstünde bir yazı.UĞRUNDA CANINI VERDİĞİN VATANINI BOŞBAKAN PKK ya SATIYOR UYAN YİĞİDİM. millici geçinen hödük bu yeter sana.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

 39. ak gençlik denen yüreğin varsa erzurum merkezdeyim ben adamsan gel o lafları sana teker teker sokayım siz burda sadece sanal alemde atatürke laf edersininz ama sike sike kurduğu ülkede yaşarsınız aldığınız nfes size haram türk uyandımı kaçacak delik arayacaksınız ruhunusatan fahişeler

  • sayın abi memlekette açtıkları yaralar 20 yılda zor kapanır ..gün devran dönünce elime bir akpli geçmesin ..ama herşeyin bir kaçış noktası var demi..akpnin başındaki bölücüler ABD ye kaçar nasıl olsa ..oy veren yalaka vatan hainleri de nasıl olsa oy gizli nerden bilicen ..fırıldak gibi döner kim o zaman revaçtaysa ona verir..Vere vere alışmışsınız zaten sizin için ne önemi varki..Oy vermek onur işidir ..Onurlu insanlar onuruyla aday olana verir..Onursuzlarda oyunu bir çucal kömüre onurunu satanlara verir…Memleket bu yüzden onursuz yönetiliyor…

 40. Vahdettin 1 Kasım 1922’de Mecliste Saltanat kaldırıldıktan 16 gün sonra yani 17 Kasım 1922 günü Malta’ya meclis kararı ile sürgün edilmiştir ve orada 1926’da hastalığı için parasızlık yüzünden alamadığı reçeteleri yastık altında bulundu.İşte yeni rejimin 600 yıllık imparatorluğa reva gördüğü muamele.Sovyet rejimi dahi Çar ve ailesini kurşuna dizdikleri için daha sonra özür dileyip devlet töreni düzenlediler ancak son osmanlı padişahının mezarı hala yurt dışında .Ama bu gayri milli cumhuriyet artık yerini milli cumhuriyete bıraktığı için bir gün son Osmanlı Padişahının kemikleri de ana vatanına getirilecek.

  • Neden sürgün edildiğinide biraz araştırsaydın keşke cahil herif;bak bu kendi el yazısı ile Vahdettin’in düşmanımız olan ingilizlere mektubu; http://www.guncelmeydan.com/pano/vahdettin-in-ingilizlere-siginma-mektubu-t200.html böyle sahtekar ingiliz işbirlikçisi Türk düşmanı hain padişahın kemiklerini değil Türkiye Cumhuriyetine getirmek,köpeğin önüne bile atmam,en azından köpek olarak kalsın,hainlik bulaşmasın diye.

  • lan gerizekalı size kim bunları öğretiyor senin ecdadın dediğin osmanlı anadolu insanını hakir zavallı gören bir zihniyetti osmanlıda vezirler bile devşirmelerdendir çünkü türk osmanlıda aşağılık sıradandır gerizekalı böyle bir sözde ecdadın değil kemiğini tek bir saç telini getirmem bu ülkeye ülkeyi sırf tahtlarında kalabilmek için yunana ermeniye fransıza bırakan ecdadın amına koyayım seninde amına koyayım tamam köpek

  • Vahdettin’in İngilizlere yazdığı mektupları hangi ingiliz gemisi ile kaçtığı güneydoğulu vatandaşlarımıza isyan etmeleri için para gönderdiği sizin çok güvendiğiniz ingiliz arşivlerinde mevcut..Malum NUTUK ve SÖYLEV sizin için inandırıcı olmuyor..

  • ak gençlik lakaplı örümcek kafalı önce tarihi oku ondan sonra yorumunu yap sana öğretilenle hakikat başka 1. şık (bunu kafanıza sokun ) vahdettin sürgüne gitmedi evet parasızlıktan öldü (allah rahmet eğlesin ) devletin parçalanmasını önlemek için MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ü görevlendirdi anadolu kurtuluş harekatını başlatmak için sonra işgal kuvvetlerine teslim olup istanbulu terk ederek kendini feda etti eğer dediğiniz gibi olsa idi hazineyi boşaltır hayatını yaşardı önce bunları öğren sonra yorum yap ampul kafalılar

 41. Ak gençliğin yorumuna bakın. Hey yavrum hey işte “Milleti ayrıştırmayıp herkesi kucaklayanlar”. Kızılbaş Kemal, Apocu Perinçek… Ne kadar kıvrak insanlarsınız lan siz. 10 yıldır iktidardasınız ama hala gördüğün gibi ankette 80 yıl önce vefat etmiş bir adam -üstelik böyle bir sitede bile- senin usta dansözünün ağzına edebiliyor.

  Bizim geçmişimizde arap harfleri ve arapça yoktur çocuğum, Türk’ün dili bellidir lisanı bellidir, sen arap tohumu olarak arapçayı kendi “geçmişin” olarak görüyorsan evet “seni” geçmişinden kopartmıştır.

  Hadi bakalım senin tayyitin İsrail’e verdiği hangi sözleri tuttu tek tek gidelim mi ? Büyük Ortadoğu Projesi Eşbaşkanı olarak 2002 yılında SIFIR ŞEHİT VERİLMİŞ, TERÖRÜN BİTME NOKTASINA GETİRİLDİĞİ bir anda tam da tesadüf bu bok çukuru zihniyet iktidara gelerek terörü canlandırmış, bugün güneydoğu anadolu bölgemizi koparmaya yeltenecek kadar ipini salmıştır. Hani pkk ile görüşmüyolardı, pkk ile görüştüğünü söyleme şerefsizliğini gösterenleri tarih affetmezdi, carttı curttu ? Koyun güde güde kendi de koyun gibi masum masum “eeaaüü şey belki mit görüşmüş olabilir” diye bişeyler duyduk sanki ?

  Diktatör diyorsun ya hani aha sana diktatör. Stalin farklı ideolojilere sahip tüm akademisyen asker öğretmen vs. tutuklatıp kamplara göndermiştir. Bil bakalım bugün bunu hangi ülkenin BOŞbakanı yapıyor ? Ee işte sana ANLAMLI CUMHURİYET. Al kına yakarak münasip bir yere koy.

  Sana senin gibi saygı duy bile demem, insandan saygı beklenir. ADAM olandan beklenir.

  • Bozacının şahidi şıracı;sizin ustanızın ustasıda gurur duyduğunuz barzani;hain it’ler sizi.Bizim ustamız yok,ulu önderimiz var,o da Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu,Ne mutlu Türk’üm diyene!!!

  • ustanızıda ananızıda sikeceğiz bir gün ben doğu kökenliyim senin şerefsiz ustan sayesinde ayrıştırılmaya çalışılıyor güzel vatanım ülkem köpekler yakalandığında benim anamda türk ben türk milletini seviyorum beni kullandılar diyen kürtlerin sözde lideri olan bir katili muhatap kabul edip görüşen siz köpekleri şehitler affetmeyecektir elbet onların ahı tutacak siz ve sizin gibi güzel ülkemi ayırmaya çalışan köpekler gereken dersleri alacaksınız

 42. toykun aponunu piçleri lan pkk ile anlaşma yapan kim anası babası belli olmayan piçler hepinizin sonu şeyh sait gibi olacak piçler !!

 43. Akp li arkadaşım diğer katılımcılara küfür etmeyin düzgün konuşun diyorsun ama sende sözlerini seçerek konuş derim.Sana yapılmasını istemediğin birşeyi başkası içinde isteme…

 44. Tabki USTA!
  Milletinin adamıdır o ingilizin değil. Erdoğan milletinin sofrasında iftar eder diğeri masonlarla rakı sofrasında sabahlar.Elbette fark olacak.

  • bilmiyosan internete bak masonları nasıl kovduğunu okursun.yalanlarını 5 yıldızlı otellerde verdikleri yemekle temizleyecekler.biat etme internete bak öğren kendi fikrin olsun en iyi o bilir deme kendi fikrin olsun.şunu unutma din satarak adam olunmaz.sana söyleyeyim.bir tek ALLAH VARDIR,SON PEYGAMBER HZ MUHAMMED onun elçisi biz yalnızca ona kul oluruz.yalan söyleyenden adam olmaz.

  • “TOYKUN” anlaşılan sen daha çok toysun,senin ustan recep,barzani ve clinton’un köpeği,pkk’nında ortağı;masonluk o ve izinden giden itlerden sorulur,Bizim atamız belli Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk,sizin gibi it’in izinden gitmeyiz;Ne mutlu Türk’üm diyebilenlerdeniz biz.

  • daha düne kadar amerikan emperyalizminden,AB den ,siyonizmin şemsiyesinden bu ülkeyi kurtaracaz inşallah diyordu ne olduda unuttu bu dediklerini ne tatlı geldi.önce israilden aldığı üstün insan madalyasını atacak o giydiği cüppeyi çıkaracak ondan sonra konuşacak .

 45. tayibinizide alın gidin ruhsuz ibneler bu ibnelerin hiç biri ATATÜRKLE karşılaştırılamaz bu oylamayı yapanında ..edit..

 46. Cumhuriyet rejimi kendi başına tabelasıı bir anlam ifade etmez.İran rejiminin adı da Cumhuriyettir Alman Nasyonel Sosyalist Devleti de Cumhuriyetti.Mühim olam ikame edilen düzenin milleti esas almasıdır.İngilterede Cumhuriyet yok Monarşi var Çin’de Krallık yok Cumhuriyet var hatta Kuzey Kore’de bile Cumhuriyet var.Beyniniz alır mı bilmem ama önce bu tespiti yapalım ondan sonra yola devam edelim.
  M.KemaL İngilizlere verdiği sözlerin hepsini tuttu.Hilafeti kaldırdı -ingiliz sömürgelerini rahatlattı- Eski harfi kaldırdı geçmişi ile bağı koparttı şimdi bu derin tartışmalara girmeyeyim ama Türkiye Cumhuriyeti Başbakanın saygı duymayı öğreneceksiniz.
  Erdoğan bir siyasi lider tıpkı M.Kemal gibi iyi bir şey yapmış mı bu göreceli size göre kötü bana göre iyi ama MİLLETİN 10 yıldır ezici çoğunluğunun desteğini alıyor. Makarna kömür muabbetini geçin de sadede gelin.Sizin adayınız Kim?
  Kızılbaş Kemal mi? Apocu Perinçek mi? Yoksa Ecevit ile birlkte ülkeyi 2002 de batıran Bahçeli mi? Sağa sola söveceğinize ADAM olun adam.

  • ADAM olun diyeceğine önce İNSAN ol,sonra adam olma yolunda ilerlersin,bak bu son padişah sahtekar vahdettin,hani sizin gibi kadim yobazların çok sevdiği vahdettin;kendi el yazısı ile düşmanımız olan İNGİLİZLERE yazdığı salya sümük sığınma mektubu,zaten sonrada bir sıçan gibi kaçmıştır. İncele bakalım : http://www.guncelmeydan.com/pano/vahdettin-in-ingilizlere-siginma-mektubu-t200.html Mustafa Kemal bu vatanı böyle satılmış hain itlerden kurtardı işte,biz siz kaldınız.

  • Ak gençliğin yorumuna bakın. Hey yavrum hey işte “Milleti ayrıştırmayıp herkesi kucaklayanlar”. Kızılbaş Kemal, Apocu Perinçek… Ne kadar kıvrak insanlarsınız lan siz. 10 yıldır iktidardasınız ama hala gördüğün gibi ankette 80 yıl önce vefat etmiş bir adam -üstelik böyle bir sitede bile- senin usta dansözünün ağzına edebiliyor.

   Bizim geçmişimizde arap harfleri ve arapça yoktur çocuğum, Türk’ün dili bellidir lisanı bellidir, sen arap tohumu olarak arapçayı kendi “geçmişin” olarak görüyorsan evet “seni” geçmişinden kopartmıştır.

   Hadi bakalım senin tayyitin İsrail’e verdiği hangi sözleri tuttu tek tek gidelim mi ? Büyük Ortadoğu Projesi Eşbaşkanı olarak 2002 yılında SIFIR ŞEHİT VERİLMİŞ, TERÖRÜN BİTME NOKTASINA GETİRİLDİĞİ bir anda tam da tesadüf bu bok çukuru zihniyet iktidara gelerek terörü canlandırmış, bugün güneydoğu anadolu bölgemizi koparmaya yeltenecek kadar ipini salmıştır. Hani pkk ile görüşmüyolardı, pkk ile görüştüğünü söyleme şerefsizliğini gösterenleri tarih affetmezdi, carttı curttu ? Koyun güde güde kendi de koyun gibi masum masum “eeaaüü şey belki mit görüşmüş olabilir” diye bişeyler duyduk sanki ?

   Diktatör diyorsun ya hani aha sana diktatör. Stalin farklı ideolojilere sahip tüm akademisyen asker öğretmen vs. tutuklatıp kamplara göndermiştir. Bil bakalım bugün bunu hangi ülkenin BOŞbakanı yapıyor ? Ee işte sana ANLAMLI CUMHURİYET. Al kına yakarak münasip bir yere koy.

   Sana senin gibi saygı duy bile demem, insandan saygı beklenir. ADAM olandan beklenir.

  • başbakanınıza saygı duymayı öğrenecez diyorsun ama kendin Atatürke saygı duymuyorsun bu ne tezatlık? Perinçek apocu olabilir ama senin başbakanında en az onun kadar apocu. Şu an meclise gelen 4. yargı paketinde öcalana sayın demenin cezasının kalktığını biliyor musun? pkk silah bırakırsa dağ kadrosundaki elebaşları istedikleri ülkeye serbestçe gidebilirler diyen bir başbakanın var. (Atatürke Kemal demenden yola çıkarak Recep diyeceğim) Recep değil mi kandilden pkk lıları getirip sınırda haburda mahkeme kurdurup geri serbest bırakan? Kim daha apocu? Recep inde yaptığı iyi şeyler var Atatürkünde bir başkasınında. Devletler kişilerle özdeşleşmez. Türkler en az 5000 yıldır devlettir. Bunun Alparslanıda birdir Osman Bey i de birdir Kanuniside Atatürküde Recepide. Hepsinin Türk tarihine hizmetleri olmuştur.

   • Ben M.Kemal için hakaret içeren küfürler yazmadım yazmam da.Gerek yok ölmüş gitmiş hesabını Allah’a versin.Ülkenin geçmişini ve o yıllarını konuşuyorum ben.24 YIL boyunca seçim yapılmadan halka sorulmadan yönetildik.Cumhuriyet var ama Cumhur yoktu.Merhum Adnan Menderes bu KÜFÜR düzenine ilk darbeyi indirdi.Sonra MİLLET kendine geldi ama DÜŞMAN onun canına kıydı.Bugün de aynı düşmana karşı mücadele ediyoruz.Ülkede demokrasi var bu M.Kemal’e rağmen var kendisi ABD elçisine DEMOKRASİ dersi vermeyi bilirken ülkesinde dikta rejimini tercih etmiş.

    • Heeee bin yıldır millete sorarak yönetildik de hesap sorma sırası Atatürk’e geldi öyle mi ? KÜFÜR düzenine ilk darbeyi indiren ATATÜRK’tür koçum benim, satanist arap köpeği padişahların keyiflerini bozduğu, insanların saf dini duygularını devlet politikasına yön vermede kullanmalarını engellediği için sevmezsin tabi Atatürk’ü işine gelmez, allah kitap diyip kandıramayacağın bir aydın kesim ortaya çıkarmıştır çünkü. Hala dikta diyor, bi zahmet senin için yazdığım tayyitin mi diktatör olduğu yoksa padişah ve halife olma şansı varken Cumhuriyeti kuran Atatürk’ün mü diktatör olduğuna sen karar ver. Pardon siz karar veremiyordunuz değil mi, itiniz sizin için düşünüp o karar veriyordu siz de peşinden meeeeliyordunuz. Neyse farketmez.

  • apocu perinçekmi ? Ya siz ne yazdığınızı bilmiyorsunuz, ya da gündemden haberiniz yok. Sizin başkanınız utanmasa kendisi imralı’ya köpeğin yanına gidecek. Ha şimdilik kendi adamlarını gönderiyor, ama yakındır apo şart koşar, başbakanınızda koşa koşa gider.

 47. fetulahın ne işi var burda,bu ülkeye zarardan başka ne vermiş bu adama benzemez.birde soru bunu buraya koyan sivri zekalıya sizin imam neden hacca gidemez.

 48. Siz bir defa CUMHURİYET sözcüğünü literatürünüzden çıkarın.olmasaydı eğer cumhuriyet ne olurdunuz onu hatırlamanız gerekir.hiç şüphe yoktur ki bu ülkenin gelmiş geçmiş tek lideri vardır oda MUSTAFA KEMAL ATATÜRKTÜR siz ve sizin gibi hödüklerin gücü bunu yok etmeye yetmez,yorumları bile okumanız size gerçeğin ne olduğunu anlatırve o yorumlara herkes kendi yazmış gibi imzasını atar.PALAVRALARINIZI kendinize saklayıp uygun bir yerinize koyabilirsiniz.Niye yazmıyorsunuz ülkeyi nasıl satıp pazarladıklarını,pkk şerefsizleriyle görüşmedik ispat edemeyen şerefsizdir,müfteridir demişti başınız niye yazmıyorsunuz kimin yalancı olduğunu sıkıyo değilmi siz uyanık vatandaşı alık sanıyorsunuz.siz kimsiniz kıyasladığınız adam kim.1920 lerde işgal altındaki bir ülkenin şartlarıyla bugünün şartlarını kıyaslıyacak kadar zavallısınız ki,cumhuriyet tarihinde kurulmuş olan ne varsa yok pahasına satıp yok ettiniz bunları merak ediyorsanız nereye bakmanız gerektiğini zaten biliyorsunuz sizi kahreden debu olsa gerek çünkü kısıtlı imkanlarla kurulmuş varlıklarımızı KANLA alamayanlar sizin gibi satılık cumhuriyet düşmanlarının sayesinde üç kuruşa sahip oldular. siz hiç telaş buyurmayınız bu ülkenin sizin gibi hainlere,zevzek iş güzarlara ihtiyacı yok,1000 yılda geçse ATATÜRK ve CUMHURİYET size rağmen her zaman var olacak bununla birlikte ne tayyip nede avanesi kimse hat
  ırlamayacak.BÖYLE BİLİNE.

  ….

 49. Akp li arkadaşım sana sesleniyorum.Bu manasız sözleri bırak sürekli atamızı kötülemekten ve makarna yunan gibi kendince ezici sözlerden bağımsız konuş,desteklediğin bir başbakanın yaptığı iyi bir şeyden bahsedermisin bana o zaman….???

 50. said nursi denen …. Türkiye Cumhuriyeti’ne ne katkıda bulunmuş da bu ankette yer alıyor e dümbük seni!

  *EDIT:Küfür etmeden yazmasını öğreneceksiniz zor ama başarabilirsin.

 51. Bilnur :

  Anlayamıyorum. Bu yorumlar çok üzücü. Atatürkle Tayyip Erdoğan aynı ankette olamaz vs. Atatürkte insan diğerleride. Putlaştırmaktan vazgeçin. Atatürk özgürlüğü savunmuyor muydu? Bırakın özgürce anket yapılsın o halde. Neden küfür ediyorsunuz :)

  Sizi tebrik etmek isterim o “bok” çukurunda ZEKA sahibi insanlar da varmış demek ki.M.Kemal’i ankete nasıl koyarlarmış bak sen.Erdoğan ülkeyi satmış bak sen, makarna verip oy almış bak sen.Burada Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına ağız dolusu küfürler eden zavallılar bir ak partilinin herhangi bir siyasi lidere şahsiyete ağız dolusu küfür etmişliği var mı? İstisnası da olsa biz DEVLET terbiyesi almış BİN yıllık bir devletin devamıyız bu yüzden Kemal’e bir şey borçlu değiliz.
  Koskoca Osmanlı ordusu çapulcu Yunan ordusunu yenmiş diye de ZİL takıp oynayacak değiliz.Yeni bir yol açıldı bu yol YENİ CUMHURİYET yolu

  • Terbiyeye bak terbiyeye kızılbaş katliamı yapalım diyen tarihinde içki içmeyen padişahı olmayan hepsi gavur tohumu olan anca müslümal olmayanı asalım keselim diye tekbir getirerek boğaz kesen insanlar gelmiş burda melek olmuşlar terbiyeden söz ediyolar vah vah gözlerim yaşardı. Senin AK posttaki BOK çukuruna düşmedik çok şükür. Koskoca osmanlı ordusu dediğin nerdeydi son üçyüz senede o zaman çocuğum koskocaydı ya hani çapulcu yunan ordusu karşısında balkan harbinde kepaze olan ordu mu 🙂 Senin gibi arap köpeği olup tekkelerde beynim sulanana kadar KÜFÜR AYETLERİNİ geveleyip duracağıma FİKRİ HÜR, VİCDANI HÜR, İRFANI HÜR, kafasını hurafelerle doldurmamış, aklın ve bilimin ışığında yürüyen ATATÜRK’ÜMÜN bir neferi olurum. Öyle istanbulda çay içip milli orduyu kafir ilan eden, “Avrupayı hangi Asya kavmi yenmiş de biz yenelim ? Galibin dediği olur oturalım oturduğumuz yerde. Bu milli ordu kafirdir, katledilmeleri farzdır” fetvalarını ingiliz muhipleri cemiyetinde okuyup peşine namaza giden kafirlerden olmadık çok şükür.

  • Senin devletin mi var ki terbiyesiz utanmadan devlet terbiyesinden bahsediyorsun soytarı….. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’tür,saygılı olmakta boynunun borcudur,”Kemal” diye hitap edemezsin,senin çocukluk arkadaşın değil,hem ne mutlu Türk’üm diyemeyeceksin hemde ulu önderimize ve Türk milletine saygısızlık yapacaksın;sahtekar herif seni.

  • AK GENÇLİK kimse bilmiıyor sanma sen ve başbakanın da her sıkışınca biz millet iradesiyle geldik diyor ..Bir insan neden bunu hep söyleyip öne sürer …Eğer ffilen doğruysa bişey neden sözle onu destekler..Nedenmi? Siz hile ile geldiniz..Bu yüzden her fırsatta halkın oyunu % 53 oyu öne sürdünüz..Bunu bilen biliyor..Bir ülkede yeşil sermayenin parası ve f. gülen yapılanması ile her kuruma yayılmış satın alınmış bir teşkilat kurarsan kağıda dökülmüş oylar bilgisayar ortamına akarken kim bilecek tutanaktaki rakamla merkezdeki rakam aynımı değilmi…Nitekim çok güzel düzen kurdunuz ..Huzur evlerdeki yaşlılara , engelli bakım evlerindekilere bile oy kullandırdınız ..Daha bilmediğimiz ne kurgular ne düzenler…Sizin adaletiniz var demi güya..Allah yolunda güya herşey mübahtır öylemi..Allah kabul ediyormu acaba sizin bu hile hasetlerinizi ..Hile ile elde edilen haramdır ..Haram olan şeyi ALLAh er yada geç nasip etmez ..Şaşırtır biryerde ..Yavaş yavaş tökezlemey başladınız ..Genel başkanınız bu ülede fitili ateşliyecek lafı kendi ağzıyla söyledi..Kim söyletti Allah söyletti ..Yani genel başkanınız şaşırmış zaten iyice şaşırdı ..Hangi ülkenin Başbakanı kendi ülkesinin isminin ilk hecesinde bile bulunan bir kavramı Türk kavramını ayaklar altına aldık der ve diyebilir…Bu şaşkınlığın şaşırmışlığın en büyük delaletidir…İnişiniz başladı ..Kemerlerinizi bağlayın olurmu ..Bir ATATÜRKÇÜ yazıyor bunu …Korkun aslanım korkun..Kemerinizi bağlasanız bile çok yara alıcanız .Çok fena bir işe karıştınız..Bu ülkede Türk kavramını size ezdirmeyiz..Bu ülkeyi de size yar etmeyiz…İnişe geçtiniz sıkı tutunun …Her yokuşun bir inişi var ..İniş zamanı başladı…

 52. Anlayamıyorum. Bu yorumlar çok üzücü. Atatürkle Tayyip Erdoğan aynı ankette olamaz vs. Atatürkte insan diğerleride. Putlaştırmaktan vazgeçin. Atatürk özgürlüğü savunmuyor muydu? Bırakın özgürce anket yapılsın o halde. Neden küfür ediyorsunuz 🙂

 53. vatan ve Atatürk sevgisi maya gibidir sütü bozuk olanlarda tutmaz .yasasin tam bagimsiz Türkiye, Ne mutlu TÜRKÜM DIYENE; DEMEYENIN CANI CEHENNEME

 54. Yaa işte bu küfür sitesinin satanist, lanetli, nefretten ve kinden kapkara bir kalbe sahip şeytana hizmet eden sahibi, adamı böyle hoplatırlar koçum. Ne umdun ne buldun değil mi ? Sen şimdi aklınca seni yaratana hizmet ettiğini sanıyorsun böyle, ne kafaymış arkadaş bin dörtyüz yıldır bi tane arap bedevisinin arkasında köpek oldunuz haberiniz yok. Şeytana tapıyorsunuz koçum şeytana uyanın artık. Senden olmayanı öldürmek taşlamak 5 yaşındaki kıza hallenme şerefsizliğine dini paravan etmek, hoşgörü diniyiz diyip de sadece senin gibi düşünmediği için biriyle düşman olmak öldürmek SEYTANA TAPMAKTIR. O pislik çember sakallı şalvarlı biz arap zihniyetinizi yüce Türk milletinin üzerinden çekin defolun gidin bu memleketten Pakistanda yaşayın.

 55. Arkadaşlar öncelikle ATAMIZA karşı yapılan bu çirkince saldırılardan dolayı hükümet yanlılarını bir kınamak istiyorum.Ve asıl konum olan hükümet yanlılarına seslenmek istiyorum.ATAMIZIN bize bıraktığı ve kurtuluş zamanında onca şehidin kanına hürmet için bari bu çirkef saldırıları ATAMIZDAN uzak tutun.Ve etrafınıza bir bakın hükümet ne yapıyor.Din,ve kömür adı altında yapılan bu sahtecilikle vatandaşlarımızın gözlerini boyar oldular.Hükümet zaten kendi başına bir devlet gibi,son zamanlarda yapılan zamlar (en azından şöyle söyliyeyim) Dünyanın en pahalı benzini bizde anlamadığım şey benzin pahalı bir fiyata gelseydi,o zaman kabullenirdik ama ucuz gelip vatandaşa (vergi katliamı) ile sunuluyorsa burda çok çelişkili bir durum var gibime geliyor.Gelgelelim Özelleştirmelere Vatanın her karışı bizimken bir hükümet çıkıyor.(Ak Parti) Ve bu hükümet tam bir özelleştirme soykırımı yapıyor.Kimileri buna pazar akışı,kimi ise karşı çıkıyor.Benim anladığım tek şey vatan toprağının ele gitmesi,işin ticari boyutu ayrı heryeri satarak ticaret olmaz.Birkaç yeri satarak ticaret olur.Hükümet yanlılarına sesleniyorum.Ülkeyi yöneten başbakanınızı iyi tanıyın en azından mal varlığını iyi öğrenin derim.Nede olsa oğlunu gemiciği var 🙂 Sözlerimin sonuna gelirken ATAMIZA bir daha böyle çirkin saldırılarda bulunulmayacağını temenni ediyorum.Ve M.Kemal ATATÜRK hepimizin atasıdır diyorum,iyi geceler…

 56. hayatı cephelerde geşmiş.gün yüzü görmemiş,vatan kurmuş ,kurtarmış hemde tarihte islam ülkelerine karşı mağlubiyeti olmayan avrupalılara karşı ve medeniyet rayına oturtmuş ülkeyi hemde başkaları hayalini bugun bile kuramazken ortadoğuda…..o şimdi ticaretle ,siyasetle ,bilimle ,vs uğraşanlarla kıyaslanamaz.

 57. Makarna muhabbeti hala devam ediyor 🙂 Siyaseten ezilen biten tükenen Kemalist kalıntılar Kemal’i kutsayarak aslında şiilerin Ali’yi kutsaması gibi takiyye peşindeler.Aleviler Ali sevgisini Ömer düşmanlığı için kullandılar Kemalciler de Kemal sevgisini Müslüman ve Dindarlara karşı düşmanlıkları için paravan kıldılar.Atatürk diyenlerin aynı zamanda Deniz Gezmiş demesi gibi.Geçen ay itin biri ABD konsolosluğuna intihar saldırısı yapmıştı bu terörist geberdi.Bu saldırıyı Deniz Gezmiş’te yapmıştı.Ama bu Kemalcilere göre biri terörist öteki kahraman. 🙂

  • ha siktir soysuz herif, kemalizmi bitirmek icin dünya yok olmasi gerek. sizin gibi satilmis soytarilar bunu beceremez. sunu unutmayinki bu gecici bir dönemdir. bu millet sizleri tek tek ortaya cikartacak ve hak ettiginiz cezayi alacaksiniz. süpheniz olmazsin. bu millet binlarce badireli atlatti ve sizin gibi soytarilar bizler icin balik yemidir.

  • Diktatör mü ? ben sana nasıl diktatör olunur anlatayım.

   Binlerce yıldır kağanlıkla padişahlıkla yönetilirsin, halkı savaştan galibiyetle çıkarırsın, İstanbul’da taht ve aynı zamanda halifelik istersen senin olacaktır, ama sen hayır artık yeter dersin, bu halk kendini idare etmeyi bilsin, başkasının iki dudağına bakmasın, cehaletten yoksulluktan kurtulsun.

   Yüz yıldır cumhuriyet vardır, sen bunu kaldırır başkan olmak istersin, sana karşı olan herkesi stalin gibi tutuklar hapse atarsın işte diktatörlük budur. O kendine put bellediğin usta dansöze selam söyle, seni allahla kitapla kandırıp İsrail’in BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ EŞBAŞKANI olma emeline ulaşmış olabilir, ama unutmasın ki Türk’ün yumruğu pektir, koydu mu adamı oturtur. Öyle hak dine inanıyoruz sanıp da şeytana taparak cehennemin en dibine gidecek insanlardan değiliz biz senin gibi çok şükür.

  • “AK GENÇLİK” soytarı yorumlar yazacağına “Ne mutlu Türk’üm” yaz yiyorsa;anlayalım ne boksun;ama dikkat et tayyip efendi hazretlerin kızmasın,çarpılırsın sonra……

  • belli kimin yok olduğu pis yahudi islamcısı kendi sitenizde yaptığınız ankette bile kaybediyorsunuz ,Hadi hadi ağlama küçüksün unutursun

  • abd konsoloslugu senin babanin yerimi..sen önce sehitlerine üzül….b kadarda yalakalik olmaz ki..insanin tabiatina aykiri be..

 58. Mustafa kemal Atatürk nasıl olurda RTE gibi isimlerle yan yana konulur…bunu Ulu öndere karşı saygısızlık sayıyorum…1* aşağıdaki yobaz takımına gelince….onlar insan olma erdemine ulaşamadan sahte cennetlerine gidecekler..Mehmet Akif Ersoy onlar için (cennet vaat edilmeseydi kıçlarını bile yıkamazlar dı der=yerli gericilik Türk milletinin en büyük
  handikabıdır.7 DÜVELE meydan okuyan paşa Apon un önünde diz çöken RTE ….siz bundan sonraki süreci izleyin..aman kulağınızı imralıdan ayırmayın…Gündemi APO belirliyor…gaflet..delalet..dibine kadar hıyanet sergileniyor…saygılarımla

 59. SİZ NE ALÇAKÇA BİR ANKET YAPMA ÇABASI İÇİNDESİNİZ ATATÜRK MİLLİ BİR LİDERDİR .ORAYA KOYDUĞUNUZ RESİMLERDEKİ LERİN HANGİSİ BU ANKET İSMİNİ HAK ETMİŞTİR BU ÜLKEYE İHANETİN BEDELİ VARDIR İYİ DÜŞÜNÜN BUNLARI YAPARKEN.TÜRK MİLLETİ SABIRLIDIR…………..

 60. bu cumhuriyeti kuran en önemli kişidir mustafa kemal onunla kimi kıyaslıyonuz bakalım vatanı satanlarımı gülerim

 61. Mustafa Kemal Atatürk, Kazım Karabekir, İsmet İnönü, Mehmet Akif Ersoy,
  Deniz Gezmiş ve Nazım Hikmet bu millete ve vatana ufuk vermis insanlardir. digerleri lagim fareleridir. emperiyalist köpekleri. tekfirci hurafeci zihniyeti bizim vatan topraklarinda istemiyoruz.

 62. Mustafa kemal Atatürk nasıl olurda RTE gibi isimlerle yan yana konulur…bunu Ulu öndere karşı saygısızlık sayıyorum…1* aşağıdaki yobaz takımına gelince….onlar insan olma erdemine ulaşamadan sahte cennetlerine gidecekler..Mehmet Akif Ersoy onlar için (cennet vaat edilmeseydi kıçlarını bile yıkamazlar dı der=yerli gericilik Türk milletinin en büyük handikabıdır.7 DÜVELE meydan okuyan paşa Apon un önünde diz çöken RTE ….siz bundan sonraki süreci izleyin..aman kulağınızı imralıdan ayırmayın…Gündemi APO belirliyor…gaflet..delalet..dibine kadar hıyanet sergileniyor…saygılarımla

 63. Şeyhülislamların padişahların teslim ettiği, camilerde ingilizler bizi yönetsin diye içine sıçtığı bir ülkeyi kurtarıp yazgısını yeni baştan yazan dünyadaki sayılı önderlerden biri seçilmiş, sizin atalarınız istiklal savaşı yapılırken istanbulda çay içip ingiliz muhipleri cemiyetinde milli orduyu kafir ilan etmekle meşgulken bu adam varını yoğunu bırakıp milletin sinesine dönmüş, şimdi vefatının üzerinden seksen sene geçmiş aklınızda burda derme çatma bir sitede anket açıp Atatürk’ü sevmeyen bikaç köpeğin havlamasına vesile olarak, sitelerin ve anketlerin arkasına saklanarak fukara zihinlerinizdeki şeytani emellerinizi kendinizce ezik bir şekilde dışa vurmaya çalışıyorsunuz. Çember sakallarından tükürükler saçarak beş yaşındaki kızlara hallenen itoğluitlerden tekke ve zaviyelerde arap köpekliği yapmaktan yıllarda tek kelimesini anlamayıp aynı sözleri büyü gibi tekrarlaya tekrarlaya beyinlerinizin sulanmasını durdurup sizi öz Türklüğünüze döndürmüş bir adamın vefatından seksen sene geçtikten sonra bile ondan köpek gibi korkup tir tir titriyorsunuz. Şu anda tekkede türkçe dahi bilmeden büyümüş ne başka bir insanla sosyal ilişki kurmayı ne televizyonu açmayı ne bilgisayar kullanmayı bilmeyen biri olmamanız, sadece şu anda şu bilgisayarınızda yorum yazacak kadar bilgisayar ve internet kullanımını öğrenmenizi sağlayan, özgürce burada düşüncenizi ifade etmenizi sağlayan yolu açmasını bile O’na borçlusunuz. Daha hala vay tapıyolarmış da vay bilmemneymiş de.. Sizin gibi hak dini sanarak şeytana tapacağıma şeytana hizmet edip kapkara kin nefret dolu bir kalple benden olmayan herkesi taşlayıp boğazını keseceğime sırf size inat Atatürk’e taparım bin kat daha iyidir. Batsın dininiz de olmayan insanlığınız da herşeyiniz batsın.

  • yüreğine sözüne kurban kardeşim bu ş.sizler nemalandığı için körü körüne r.t.e bağlılar o giderse yemleri kesilir bunların ülke millet din falan umrunda değil zaten onların iktidarı geldiğinden beri tecavüz fuhuş cinayet hırsızlık dahada arttı olan ancak fakir halkı kömürle makarnayla kandırsınlar

 64. AZ ÖNCE R.T.Erdoğan sayfasına gördüm anketi incinin “piçleri” sarmış dediler yardıma geldik.
  Öncelikle DETAN sıkmak gerek etrafa bu böceklerden kurtulmanın yolu evvela bu.
  Cumhuriyet Tarihinin en büyük ismi hiç şüphesiz USTAMIZ.
  M.Kemal 1930’da seçime girseydi boyunun ölçüsünü alacaktı ama nafile diktatörler seçimi pek hazzetmez.

  • “AK GENÇLİK” isimli hain; senin “USTAMIZ” dediğin spagetti ustanda senin gibi satılık bir soytarı,hem de en sahtekarından,Ne mutlu Türk’üm bile diyemeyen it’ten korkacaksın;ama sizin gibi itlerden korkulmaz;gurur duydugunuz barzani dayınız ve amerika babanız kıçınızdan düştüğü zaman kıçınızı zor kurtaracaksınız Türk milletinden;sonunuz yakın,sizi çok sevdiğiniz bölücü kürt kardeşlerinizin oyu da kurtaramayacak,sizin gibi bok böceklerine DETAN sıkmaya bile gerek yok,bir sifonluk işiniz var,aşağılık amip hücreler sizi

  • ak genclik senin usta dedigin lagim faresidir ayni senin tayyos soysuzu gibidir. vatan ve milletini ayaklar altina olan bir deyyusu adam yerine koyuyorsan sende onlardan farkin yoktur. sizlerde ne seref nede namus vardir. tekfirci hurafeci yobazlar

  • be salak 1930da seçime girmesine bile gerek yok olan bir lidere kim verecekmiş boyunun ölçüsünü bakalım sizin gibi lagım kafalılarmı

 65. siz yatın kalkında ulu önder mustafa kemal atatürke dua edin lakin sizin gibiler boş beleş insanlar 2 torba kömüre tavlanırsınız işte ülkenin geldiği noktada tam olarak bundan ibaret yazık size saman beyinliler

 66. İnsanlar Atatürk’e diktatör diyip , sözüm ona ortadoğu ülkelerindeki birkaç üst düzey devlet adamı ( başbakan , cumhurbaşkanı gibi ) ve askeriye komutanlarından bir farkı olmadığını söylüyor.Şimdi siz gidin Suudi Arabistan’a Kral Abdullah’a en ufak bir eleştiri kelimesi kullanın , direk öldürülüyor musunuz yoksa öldürülmüyor musunuz ?

  Ancak bugün Türkiye’de Atatürk’ü sevmeyen toplum maalesef var ve en ufak bir yaptırım yok , hatta ve hatta Atatürk’ü sevenlere yaptırım uygulandığı bile oluyor.Nankörlük yapmak insanların en kötü özelliğidir ve bazı insanlar bunu karakterine yerleştirmiş bile.

  Putlaştırma ise saçma , saçma , saçma ötesi bir ifadedir.Siz hiç “Ben Peygamberi değil Atatürk’ü örnek alıyorum , rehberim odur” diyen bir “Atatürkçü” gördünüz mü ? Şimdi hepiniz “gördüm, gördüm !” diyebilirsiniz ey ultra müslüman kardeşlerim.Fakat onlar Atatürk’ün kendi amacından bile sapmış insanlardır.Ki şuan ülkede Atatürk , putlaştırılacak son kişidir.Adam kendine mehdi diyor , hala onun görüşlerini dinliyorsunuz.Bu ülkede çok şey yapıldı iyilik yapanlara , yanlış hatırlamıyorsam Devrim Arabaları filminde de ;

  -Bu ülkede hiçbir başarı cezasız kalmaz dendi.Heh işte durum budur.

 67. Peygamberimiz varken sizin birini bulupı efendi olarak görmeniz ve onun peşinden gitmeniz. O kadar müslümansa mekke de medine de yaşar Amerika da değil. Gavur dediğiniz memlekette değil

  • Atatürk olmasaydı şuan halimiz Irak gibi olurdu Tayyip piçi ne yaptı lan bu ülkeye tamam yaptırdıkları şeyler oldu ama yaptırdıklarının 2 katı kadar parayı cebe indirdi.Akp ye kimler oy veriyor yaşlılar onlarında hassas oldukları nokta din olduğu için Tayyipte 2 cuma namazı falan kılıyo herkes ona oy veriyo kimse adamlığına ne boklar yediğine bakmıyo

 68. Atalarına tapan tipler bir de bize yobaz diyorlar.Kuzey Kore’li zibidilerden farkınız yok..
  Onlar Kim Kim diye böğürüyor sizde Ata Ata diye. Bin yıllık devletin içine sıçan adama siz Ata diyebilirsiniz…Özellikle kızılbaş tayfasına serbest.İşgal edilmiş ülke 🙂 İngilizler tek mermi patlatmadan İstanbul’u boşaltıyor,sebep..KUKLA REJİM TAMAM!
  İngilizlerin yapacağı her şeyi Atanız zaten yaptı İşgale ne gerek var

  • İstanbulu fetheden Fatih Sultan Mehmeti her sene anarsınız ama İstanbulu düşman işgalinden kurtaran Atatürkü ve o kurtuluş gününü hatırlamak istemezsiniz. Atatürk kurtarmasa fethin hiçbir anlamı olmayacaktı. Tek kurşun atmadıysa ingilizler yüzlerce Türkü İstanbulda kim kurşuna dizdi? Belgeleriyle var.Sen çok müslümansın ya iftirada üstüne yok müslüman kişi diğer müslümana ataya tapıyorsunuz demez bilir tapmadığını ve bu dinde büyük bir günahtır. Tarihi stv, ülke tv, ve abd destekli satılık medyadan öğrenirsen olacağı da bu. Asıl kukla rejim kaçan sözde osmanlı padişahıydı ve bu bile ingilizlere yetmedi ki İstanbulu işgal ettiler. Kukla rejim olsaydı çanakkalede 250 yıldır yenilmeyen ingiliz ve fransız donanması hezimete uğramazdı, onlara göre 5 çayını İstanbulda içeceklerdi ama içemediler. Lafa gelince Atatürke içkici dersiniz ama padişahlar Kuranı bile iyi çeviremediklerinden şaraptan başka her türlü içkiyi helal saymışlardır ve çoğu içki içmiştir. Üstüne haremi de say, üstüne 2 padişah hariç hepsinin annesi yabancı, eğer Atatürk böyle olsaydı demediğiniz kalmazdı gavur tohumu bizim atamız olamaz derdiniz. Ama Atatürkün anne ve babası çok dindar ve bu ülkeye sayısız hizmet eden bir oğul yetiştirmişler. Buna şükredeğinize karalayın bakalım ahirette hepinizin yüzünü merak ediyorum gerçi yüzsüz olduğunuz için sorun olmaz sizde. Bu arada hiçbir Osmanlı padişahı hacca gitmemiştir arabistan yüzyıllarca bizim olduğu halde.

  • Siz ne kadar şerefsiz adi insanlarsınız ya ulan atatürk olmasaydı kimin piçi olacakdın kim bilir atatürk seni bi ananın bi babanın uşagı yaptı diyemi böle oldu şimdi siz varya adi şerefsiz insanlarsınız

  • 1000 yıllık mı cahil civelek ?623 yıl de sen ona ,osmanlıyı çökerten senin gibi yobaz ingilizci pijlerdi,Tarihi bilmiyorsun köpek gibi havlıyorsun.

 69. bu anketler bile yapılabiliyorsa bu ülkede bilin ki Ata mızın sağladığı özgürlükler sayesindedir…Şimdi kendini bilmez şahsiyet(siz)ler ATATÜRK bile yazmaktan korkarak sözümona anket düzenliyorlar!!!!!!!!!!!!!!!!!NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!!!!!!!!!!

 70. öncelikle cumhuriyet diyosunuz hiç alakası olmayan kişilerin ismini listeye koyuyorsunuz cumhuriyetin tanımını öğrenip öyle gelin ayrıca recep tayyip erdoğanı tam adıyla yazıyorsun MUSTAFA KEMAL ATATÜRK yazamıyorsunuz.Siz bu vatanı hak etmiyosunuz.O adam gibi adam bu ülkede eşi benzeri bulunmaz bi deha bu ülkeyi kurtarıyo siz anca ölmüş adamın arkasından konuşup onun ne emeklerle ne mücadelelerle kazandığı bu ülkeyi karış karış satıyorsunuz.Eğer onu sevmiyorsanız siktir olup gidersiniz bu ülkeden.

 71. Mustafa Kemal Atatürk ü karşılaştırdığınız adamlar arasında adam olmayanlar var. Sizin yapacağınız anketin amk geri zekalı hain şerefsizler. Ezan dinmezl, Bayrak inmez. Yaşasın Türkiye, kahrolsun Türk düşmanları.

 72. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK !!!bu yanındakiler uşakları bile olamaz,kaldıki hepsi satılmış vatan hainleri…NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!

 73. sizin namusunuzun saçını başını yoluyum …edit… karşı devrimmiş siz sıçında bokunuzla oynayın amerikan köpekleri la sizden köpekte olmaz o az çok sağdıktır ..edit.. olmayan ırkınızı sizin biz Türküz Atatürkçüyüz makarnayla kömürle kandırdıgın koyunlara benzemeyiz bizim cehennem gibi yüreğimiz war biz Atatürk Devrimcisiyiz Kemalistiz Kemalist 7 düvelin gücü yetmemiş devirmeye sizi …………

  *EDIT:Küfür (Öküzlük sırayla)

 74. Okadar İçim Acıyorki… Bi Kalkta Bak Atam Kime Bıraktın Bu Memleketi… Pis Yobazlar Sizi !! Bunun Binlerce Kanıtı Varken Sana Huzur İçinde Yaşamanı Sağlayan Bir Ülke Veren Bir Lideri Bir Atayı İnkar Ediyosan .Bende Senin İnandığın Allahını İnkar Ediyorum.. Cahil Köpekler… Pis Soysuzlar Çıkın Gidin Bu Bayrağın Altından..!!!!

 75. YAZACAĞIZ GEREKİRSE BİNLERCE.. SEN SİLMEYE DEVAM ET AMA BİZİ SİLEMEYECEKSİN BU ÜLKEDEN 😉 SEN ALEVİLERİN TIRNAĞI DAHİ OLAMAZSIN. İÇİNE GİRDİN Mİ DE BU TOPLUMU YARGILIYORSUN? İBADET EDİYORLAR MI EDİYORLAR ALLAHA KARŞI ÇIKMIYORLAR NEYİN KAFASINDASIN AGA? SORUN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK MÜ? İŞTE BUNDA DA YANILIYORSUNUZ.. HER ZAMANKİ GİBİ

 76. Yazık size acıyorum. EĞER ATAMA HAKARET EDİYORSANIZ YERİNİZ YOK BU ÜLKEDE.O OLMASAYDI SEN NE HALDEYDİN BE ADAM!! KEMALİSTLER DE GİREMEZMİŞ ÇOK BEKLERSİN SEN ONU ! ARKADAŞLARIMIN ARKASINDAYIM. BİZLER OLDUKÇA BU ÜLKE SİZE VE YOBAZLARA KALMAYACAK. Bu anket sonucu da kapak olmuştur heralde size 😉

 77. şeref yoksunu şerefsizler siz kimsiniz ki MUSTAFA KEMAL ATATÜRK le 3-5 tane çapulcuyu bir araya koyuyosunuz r.t.a kim fettullah kim bunlar gibi şerefsizlere ancak sizin gibi şerefsizler itaat eder TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE YAŞIYORSAN ATATÜRK ü SEVECEKSİN İSTİKLAL MARŞINI OKUYACAKSIN BAYRAĞINI KORUYACAKSIN BUNLARDAN BİRİNİ BİLE YAPMIYORSAN SİKTİR OLUP GİDECEKSİN HAİN ŞEREFSİZ!..

 78. Tarih Kahramanları Yazdıgı Gibi HAİN’leride Yazar Aslını Soyunu Nereden Kimlerin Sayesinde Geldigini unutan ve Onlara Laf Atanlar Vatan HAİN’i Degilde Nedir Bu Siteyi Yönetenler Ataput Tapıyorlar Diye Bagıran Adminler ATATÜRK Olmasaydı Hangi Bayrak Altında Olucaktık Yada Özgürce Fikirlerimizi Beyan Edebilip Konuşabilicekmiydik Kendi Sitenizde Yaptıgınız Şaibeli Ankette Bile Ezilmişsiniz Yazık Size Örümcek Kafalılar

 79. Mustafa Kemal değil Mustafa Kemal ATATÜRK Diğer soytarılarla nasıl olurda aynı ankete koyulabilir ? Hangi cahil yobaz böyle bir gaflet ve delalet ve hatta hıyanet içindedir bilmem ama bu anket ona kapak olmuştur herhalde !!!

 80. kemal

  millicumhuriyet okurlarından özür diliyoruz.

  Küfürlü içerikleri düzenledik.

  facebook sayfasında organize olan kemalciler kendilerince anket patlatmış oldular eminim şimdi mutludurlar.Ancak bu ülke artık kemalin cumhuriyeti değil MİLLİ CUMHURİYET.

  Yeni Anayasa ile birlikte geçmişin DİKTATÖRLÜK izlerini tamamen silecek YENİ REJİM yani MİLLİ CUMHURİYET tesis edildiğinde karşıdevrim tamamlanmış olacak.

  İnsanlara zorla şapka giydirerek Müslüman kadınları tesettürden çıkararak batılılaşmayı topluma süngü ilke dayatan diktatör rejim bütün bunlarla çağdaşlaşıcağını sanan rakıcı gençlik buna üzülse de bu ülkede KEMAL artık para etmiyor.

  Kemal’i dikkate alanlar malum,alevi-kızılbaş tayfası ve onun peşinde ki üç beş çapulcu.Millet Kemal’e pirim verseydi gece gündüz KEMAL diye böğürenleri iktidara taşırdı.
  Oturun oturduğunuz yerde de küfürlü yorumlarınızı silmekle uğraştırmayın beni
  Ankete oyunuzu verin defolun gidin.

  • cumhuriyet tarihinin önemli isimi tabiki emperyalistlere karşı koyanlardır.birde işbirlikçi satılık şerefsizler vardır bunlar listede açıkça bellidir

  • ^atatürk^ omasaydı bunların hangisinin adı olurdu amk .atatürk üü kıyaslamanız bile aşalıyıcı sizin açınızdan amk ..

  • millicumhuriyet :

   millicumhuriyet okurlarından özür diliyoruz.
   Küfürlü içerikleri düzenledik.
   facebook sayfasında organize olan kemalciler kendilerince anket patlatmış oldular eminim şimdi mutludurlar.Ancak bu ülke artık kemalin cumhuriyeti değil MİLLİ CUMHURİYET.
   Yeni Anayasa ile birlikte geçmişin DİKTATÖRLÜK izlerini tamamen silecek YENİ REJİM yani MİLLİ CUMHURİYET tesis edildiğinde karşıdevrim tamamlanmış olacak.
   İnsanlara zorla şapka giydirerek Müslüman kadınları tesettürden çıkararak batılılaşmayı topluma süngü ilke dayatan diktatör rejim bütün bunlarla çağdaşlaşıcağını sanan rakıcı gençlik buna üzülse de bu ülkede KEMAL artık para etmiyor.
   Kemal’i dikkate alanlar malum,alevi-kızılbaş tayfası ve onun peşinde ki üç beş çapulcu.Millet Kemal’e pirim verseydi gece gündüz KEMAL diye böğürenleri iktidara taşırdı.
   Oturun oturduğunuz yerde de küfürlü yorumlarınızı silmekle uğraştırmayın beni
   Ankete oyunuzu verin defolun gidin.

   şerefsizliktede bir sınır vardır normalde ama sen bu sınırları çoktaaaaan aşmışsın

  • Çok yazık ! Alevi-Kızılbaş dediğiniz kişilerin o ismi nerden aldığını bile bilmeden dalga geçer ”tayfa” ismiyle kelâm etmeniz ne kadar müslüman(!) olduğunuzun apaçık göstergesi gibi. Çok övündüğünüz Tayyip mi karşı devrim yapacak? Sayfanızın sağ üst köşesindeki TÜRK BAYRAK’ının dalgalandığı toprağa, emperyalist füzesi koyan, ucunu müslümanlara çeviren, burayı NATO toprağı ilan eden zat mı yapacak? Ve Atatük’ümüzü, Tayyip gibi müslüman katillerine dua eden bir adamdan üstün görüyorsunuz. Tebrik ediyorum sizi…

  • Senin “kemalciler” dediğin Türk milleti,arap iti yobaz seni!!!! Ne mutlu Türk’üm diyemiyorsan Mustafa Kemal Atatürk’ü de sevmiyorsan siktir olur gidersin şerefi eksik.

  • Yahudilerin yeni yarattığı şey bu arkadaşlar ,üç beş tane hain oy atıyor microsoftun bize verdiği eski oy programında oynama yaparak amerikanın ve yahudi localarının desteğiyle Türkiye’de iktidara geliyor.BideGerçekten islamcıymış gibi konuşuyorlar ..Pkk dan farkınız yok sizin,Karşı devrimmiş.Yeni anayasaymış,Cahil herif Bu hükümetin Anayasa yapma yetkisi yok ,Hukuktan anlamıyorsun ne işin var senin burada .Kemali Dikkate alanlar Alevi demişsin,Ben alevi felan değilim namazında niyazında birisiyim,Sizin zorunuz Atatürkle felan değil,Sizin Zorunuz Hz.Muhammed (sav) ile ,O da biliyor sizin ne olduğunuzu ,Kimlerden yardım aldığınızı,Türk Toprağı Türklerindir ,Atatürkün Bize Allah’tan başkasına kul olmayın diyerek Armağan ettiği bu topraklarda Bizim sözümüz geçecek,Yüce Allah’ın İzniyle Ve damarlarımızda ki asil kanla sizi HAÇ lı ordusuyla beraber Denize dökeceğiz.Yetim hakkı yemek sizde Allah ‘a şirk koşup,Kendini imam ,Dindar diye tanıtan Sabataylara köle olmak sizde ,Allah Her zaman bizimle olacak ,Siz işbirlikçi Hainler her zaman yok olacaksınız..Bizler Allah’ın Ona başkaldıranlara Kırbaç olarak göndereceği O asil Orta asyadan Kopuma Ordusuyuz,Atatürkle ve onun şanlı Türk ordusuyla bu vatanın Caddelerinde sizin imamlarınız evlerinde ağırladıkları ,Onların Lehine fetva verdikleri ingiliz ve fransız askerini Müslümanlığımız için,Özgürlüğümüz için Geri aldık,Siz ne derseniz deyin,Atatürk olmasaydı ,Ben camiye gidip ibadet edemezdim..Sen kalkmışsın Anadolunun müslüman kalmasını sağlayan Allah’ın Sevdiği kulu Atatürke edepsiz edepsiz laf atıyorsun,Siz bizi dinden soğutup Yahudilerin sizin için yazdığı yeni islam düşüncesini haince Anadoluya sokmaya çalıştınız.Ama gücünüz Tükenmekte,Türk milleti sizin gbi satılmış Ruhsuz insanlara boyun eğmeyecektir ,Bi zahmet Anket sonuçlarına bi bak ta bu ülkeyi terket ,iran’a mı gidersin ingiltereye mi ,İsrail’e mi bilmem ama YA SEVECEKSİN YA TERKEDECEKSİN.

  • Sen benim sikimi ye..ulan amcık..ne milli cumhuriyet,ne kemal cumhuriyeti..yakında ustanız sayesinde topragınız bile kalmayacak…….

  • Bugün serbestçe ibadetlerinizi yapıyorsanız; bunu M. Kemal Atatürk’e borçlu olduğunuzu unutmayınız.
   Bu ülke de Ezan-ı Muhammediye okunuyorsa; bunu M. Kemal Atatürk’e borçlu olduğunuzu unutmayınız. .
   Bu ülke de bin sene okuduğumuz Kur’an’dan, bir şey anlamadığımız Kur’an’ın Türkçe meali ve tefsiri bugün varsa; bunu M. Kemal Atatürk’e borçlu olduğunuzu unutmayınız.
   Bu ülke de hâlâ Türk adı kullanıyorsanız; bunu M. Kemal Atatürk’e borçlu olduğunuzu unutmayınız.
   Kısacası hâlâ soluk alıyorsanız; hayatınızı yaşadığınız bu toprakları günde beş vakit küfrettiğiniz M. Kemal Atatürk’e borçlu olduğunuzu unutmayınız.

   Çepni Firuz

 81. Mustafa Kemal Atatürk’ü kiyaslamak icin üc bes tanesi adam ama kalani itlerden olusan bir liste yapmak sadece zavallilarin isidir ama burada da biz bulur ve oylariz T.C. tarihinde tek ve en büyük lider bellidir degismeyecek belkide o yüzden bu Cumhuriyeti hedef aliyorsunuz cünkü onun büyüklüygü yaninda ki acizliginizi hic bir zaman yok edemeyeceksiniz. Kim bu öküzleri buraya ekledi ki Kimdir Fetos, kimdir Mahmut hoca ( Mahmut Usta Osmanoğlu), kimdir Saidi Nursi, kimdir Erbakan, kimdir kasimpasali lütfen cevheri cevherle, elmayi elma ile iti ise itle kiyaslayin yeni listenizi feto,tayyip, mahmut,said filan yapinda kendinize güldürmeyin milleti

 82. Ben erdoganla ATA’I BIR ARAYA GETIRENLERE YANARİM , O KIMMIŞ ATA’M KIMMIŞ , BIR ARADA YAZILMASINI BILE YAKISTIRAMADIM.EN BÜYÜK ULU ÖNDER GAZI MUSTAFA KEMAL PAŞA ATATURKTUR.

 83. bence bu anket;anketi hazırlayana kapak olsun ders olsun bir daha böyle terbiyesizlik yapmasın.Mustafa Kemal ATATÜRK GENÇLİĞİ.
  Hak ve Eşitlik Partisi MERSİN

 84. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ü kıyasladığınız insanlar MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ün sayesinde KİMLİK sahibi oldular…KİMLERLE KİMİ kıyaslıyorsunuz..!!!
  ???

 85. feto erdoğannın ..edit.. yıldıramaz ATATÜRKÇÜLERİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ
  EDIT:Küfür,Sakin ol şampiyon

 86. GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK!
  VEFAT ETTİĞİ HALDE HALA ÖLDÜRÜLMEK İSTENEN TEK LİDER!

 87. ATATÜRK’ün ismini bile söyleyemeyenlerin bu ankette tarafsız olması mümkün mü? Elbet birgün sizi ekrana getiren uzaktan kumandanın şarjı bitecek….

 88. Fark ettiniz mi bilmiyorum ama MUSTAFA KEMAL ATATÜRK; siz ne yaparsanız yapın her zaman 1 NUMARA..! Rahatsız mı oluyorsunuz ? İlelebet, daha çooook rahatsız olacaksınız…

 89. Atatürk olmasaydı ingilizlerle,fransızlar,bide avusturalyalılar ananıza toplu dalacaktı ülkenizi kuran insana saygınız yok bari ananıza saygınız olsun bu kadar kulaklarını çınlatmayın. şerefsiz haysiyetsiz köpek sürüsü.

 90. Kendi Anketlerinde Kendilerini rezil Edenlere Yobaz Denir Çünkü akıl yok mantık yok gerçeklk yok fikir yok bunlara sadece gülün Geçin Aşalık Yobazlarrrrr!!!!!!!!!!!!

 91. ne gidecekler amk bizim gibi uyuyan bi milleti bulmuşlar bedava toprak ne gidecekler biz gözümüzü açıp göndermezsek kimsenin gideceği yok …

 92. bu ne saçmalık MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü kıyasladığınız kişiler adam bile değil. Yazıklar olsun madem ATATÜRK’Ü TÜRKÇÜLERİ sevmiyorsunuz defolun gidin bu ülkeden köpekler..

 93. ya bırakın bu işleri ….. yırtsanız kıçınızıda yırtsanız Atatürk gibi olamazsınız …. yobazları …… ingilizlere ….. kurtaran adama verdiğiniz tepkiye bak bide siz dindarsınızdır şimdi

  EDIT:Küfür

 94. ATATÜRK’e oy vermeyen ….. açık net dierleri ne yaptı bu ülke için BİR ATATÜRK BİR DENİZ GEZMİŞ BU ÜLKE İÇİN CANINI VEREBİLCEK SEVİYEDE CESUR VE ŞEREFLİ

  EDIT:Küfür

 95. sizler gerçekten şerefsiz vatan hainlerisiniz gün gelicek bunların hesabını vericeksizin.
  siz yobazlar RABBİM ‘e dua edin ki bu bu memlekete MUSTAFA KEMAL ATATÜRK gibi onurlu bi insanı nasip etti hiç düşündünüz mü ALLAH bu görevi ona neden verdiye …
  yobaz zındıklar..

  • eee meyve veren ağaç taşlanırmış ATAM meyveden ziyade bu KİMLİKSİZLERE KİMLİK verdi şimdi onu beğenmezler buna ben tek kelime ile NANKÖRLÜK derim

 96. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK İSMİNİ DOĞRU DÜRÜST YAZMAKTAN BİLE ACİZ CAHİLLERİN SİTESİ OLDUĞU ÇOK BELLİ… ATATÜRK’ÜMÜZ HRİSTİYAN BATI İLE SAVAŞTI, PEKALA BU İÇİMİZDEKİ SÖZDE DİNDAR GEÇİNENLER NİYE O HRİSTİYAN BATI DÜNYASININ KUYRUK ACISINI ÇEKMEKTELER Kİ? DEMEK Kİ ANALARI BUNLARLA YATARAK BU İBNELERİ ORTAYA FIRLATTI Kİ ATATÜRK’E HALA DÜŞMANLAR. GERÇEK MÜSLÜMAN OLAN İSE; DİNİNİ ÖZGÜRCE YAŞAMASINI SAĞLADIĞI İÇİN ATATÜRK’E GECE GÜNDÜZ HAYIR DUA ETMELİDİR…

 97. Atatürk bu ankette olması abes ile iştigaldir. Zaten o olmasaydı bu isimlerde bu ankette Yorgo, Reco , Maria isimleri ile anılacaklardı. Atanı bilmiyorsan babanı hiç bilemezdin en dinci.

  • bence GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ten başkasının CUMHURİYETİMİZE katkısı yok ki bunları oraya yazmak abesle iştigal bunlar kim oluyor

 98. Gerçekleri istediğiniz kadar saptırmaya çalışın Atatürk allahın sevgili bir kuludur ve cennetindedir sizde bunu anlıcak yürek ve beyin yok, kendini müslüman sanan kuran-ı kerimde bahsedilen şeytanlardansınız gerçek dinle alakanız yok kendinize müslüman demekle müslüman olduğunuzumu sanıyorsunuz, öbür dünyada yeriniz belli! Cehennem!

 99. ATATÜRK’Ü SEVMEYENLER ÜLKEYİ TERK EDİN O ZAMAN!
  nfk rte fetoş ve bi kaç kişinin bu ankette ne işi var?
  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ❤ İSMET İNÖNÜ ❤ DENİZ GEZMİŞ !!

  • CENGİZHAN DURURKEN FATİH’E,TİMUR ATAM DURURKEN DE M.KEMAL’E ASLA LAF DÜŞMEZ.YAŞASIN TÜRKİYE DEMOKRATİK HALK CUMHURİYETİ.TÜRKİYE-KORE KARDEŞTİR.KAHROLSUN GAVUR PİÇİ,PİS ARAP,AŞAĞILIK ZENCİ VE BUNLARA TAPAN SEN VE SENİN GİBİ TÜRKİYELİ SOYSUZLAR

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s