İran Fitnesi İran Tehlikesi

.

Uzun yıllardır İran Şialarına karşı “sapık” “kafir” “dinden çıkmışlar” gibi bir çok nitelemeyi reddetmiş onların da Müslüman olduğunu iman halinde olduğunu ancak bir takım konularda farklı düşündüklerini ve bu konuda ki farklılıklarının hesabını da bizlerin kesemeyeceğini düşünüyordum.
Hala öyle düşünmekteyim

Bu işin itikadi yönü

Burada ise İran tehlikesinden bahsederken İTİKADİ olarak değil siyasal olarak takip ettiği yoldan bahsedeceğiz.

Özellikle Suriye olaylarının patlak vermesi ile birlikte izlediği MEZHEPÇİ politikayı artık gizleme gereği dahi duymadan açıkça bölge de ki diğer Müslüman ülkeleri de karşısına alarak ki bu ülkeler Türkiye Mısır Suudi Arabistan Katar gibi ülkelerden bahsediyoruz bu ülkelere karşı ESAD rejimini korumuş ve Muhaliflere karşı yapılan saldırıları meşru saymış ve her birini terörist ilan etmiş.
Rusya ile birlikte ESAD rejiminin en yakın müttefiki olmaya devam ediyorlar.

 
Peki sebep nedir?
Eğer Müslüman bir ülkeyi batılı müdahaleden korumak ise sebep Libya olayları yaşanırken İran pek bir varlık göstermemiş hatta sesini dahi çıkarmamış diyebiliriz.
 

Libya’ya NATO müdahale etmiş ve SÜNNİ Kaddafi rejimi devrilmişti.
İrandan yine bir tepki yok.
MISIR’ı da ekleyebilirsiniz sünni halkın diktatörü devrilirken İran yine ortalıkta yok.
Tam bu dönemde ise Türkiye başta olmak üzere BİR ÇOK ülke bu diktatörlüklerin devrilmesinden yana tavır almış ve açık açık bu rejimlerini ömürlerini tamamladığını ortaya koyarak bu diktatörlüklerin devrilme sürecine ve muhaliflerine destek vermişti.
Aynı Türkiye Suriye rejiminin de artık ömrünü tamamladığını ve BAAS rejiminin ESAD sülalesinin Suriye’yi yönetmesinin artık mümkün olmadığını özgür şekilde yapılacak seçimler ile BAAS olmadan yeni Suriye için muhalifleri desteklemiş çatışmalar başlamadan önce Esad yönetimine çağrı yaparak reformlar yapması gerektiğini hatırlatmıştı.
Esad rejimi tüm bu çağrıları hiçe saymış ve sokakta ki muhaliflere ateş açarak muhalifleri sindirmeye çalışmıştı.
Muhalifler ise yapılan bu saldırılar karşısında silahlanmış ve ESAD rejimini devirene kadar mücadele başlatmışlardı.
İşte tam burada İRAN Arap baharına kör sağır kalan İran alabildiğine ses çıkarmış ve Katil ESAD rejimini müdaafa edebilmek için hem dini hem siyasi hem askeri hem de mezhepsel ne kadar gücü var ise kullanmaya başlamıştı.

İşte İran’ın maskesinin düştüğü an da bu oldu.
Bölge ülkeleri ole olan ilişkilerini bitirme pahasına KATİL BAAS rejimini arkalamaya devam ediyor.
Mısır Türkiye Suudi Arabistan Katar ve bir çokları ESAD rejiminin gitmesi gerektiğini ifade ederken İRAN Rusya ile birlikte KATİL rejimi korumaya devam ediyor çünkü ESAD rejimi SÜNNİ değil.

Aynı zamanda D-8 ülkesi de olan İRAN tüm bu yaşananlardan sonra güvenilir bir MÜTTEFİK veya bir komşu veya bir Müslüman olamayacağını bir kez daha ortaya koymuş oldu.
Zalim rejimin cinayetlerine ortak olarak Suriye halkının karşısında olduğu ortaya çıkmış oldu.
Ne ilginçtir ki İran Çeçenlerin Rusya ile olan mücadelesinde de yine aynı şekilde ÇEÇEN halkına tek bir mermi yardımı olmamış Rusya ile olan ilişkilerini güçlendirmeye devam etmişti.90 lı yıllarda oysa İslam dünyası ve Müslüman devletler Şehit Dudayev önderliğinde ki Birinci Çeçen cihadına elinden geldiğince yardım etmişti.İran is Çeçenleri Vahhabi ilan ederek yardım şöyle dursun Rusya’dan yana tavır almıştı.
Aynı İran’ın BOSNA savaşında da ortalıkta görünmediğini hatırlatmaya gerek yok.
İran nerede meydana çıkıyor Hizbullah örgütü ve İsrail mevzu olunca.
Hizbullah da bildiğiniz gibi Lübnan Şİİ örgütü.

Aynı İRAN Katar emirinin GAZZE ziyaretinden de rahatsız olmuş Filistin meselesini sömürmek için elinde ki oyuncağın alınacağından korkmuş.

Hamas iktidara geldiğinden beri ilk kez bir devlet başkanı GAZZE’ye resmi ziyarette bulundu ,bu filistinli gazzeli müslümanlar için çok önemli motive edici bir adımdı ancak İRAN rejimi bu ziyarete de bir KULP bulmuş

abna2

Tüm bu olaylar çerçevesinde bölgede gelecekte yaşanması muhtemel MEZHEP çatışmalarının baş aktörü olmaya hevesli bir İRAN rejiminin olduğunu söylemek için erken sayılmaz.
Bu bakımdan İran Tehlikesini erkenden görüp önlenleri de erkenden almakta yarar olduğunu düşünüyorum

abna haber ajansı İran dini lideri HANANEİ’e bağlı ve resmi yayın yapan ajans.

http://www.abna.ir/data.asp?lang=10&Id=359453

Osmanlı Şeyhulislamı Ebussuud Efendi aleyhine olan yazı.
Ne ilginç yine alevilik yine mezhep üzerine

abna1

.

İran’dan Türkiye’ye karşı akıl almaz iftiralar!!!

1-) İran Türkiye’ye iftira atmaya devam ediyor.Neymiş Davutoğlu YEMEN ziyaretinde Suriyeli muhalifler onların deyimi ile Teröristler için askeri eğitim istemiş miş

iran iftira

2-) İRAN İFTİRALARINA DEVAM EDİYOR

Sudi Arabistan’da KABE çalışmalar ile büyütülerek genişletme çalışmaları yapılmakta.Hacılar daha rahat ibadet edebilsinler diye çok da ciddi miktarda paralar harcanarak yapılıyor.

kabe inşaatı
Bakın İran’ın bu çalışmaları duyurma tarzları aynen şu ;

Hz.Muhammed’in mezarını ya İsrail yıksaydı” işte provakatörler işte FİTNECİLER!

.
1
http://abna.ir/data.asp?lang=10&id=362255

3-) Mısır’da MÜSLÜMAN KARDEŞLER iktidara gelince İran çıldırdı.

D8 üyesi İRAN Mursi düşmanlığında tam gaz devam ediyor. Mursi’yi iktidara ABD getirmiş bu yüzden ABD ye yaranmaya çalışıyormuş

Mursi D

4-) İran kudurdu – Türk General Suriye’de ESİR alınmış!

ABNA yani İran resmi haber ajansı yine iftiralarına devam ediyor.

Türkiye’nin Körfez Savaşlarında olduğu gibi Suriye krizinde de doğal olarak Müttefiki olan NATO’dan savunma amaçlı Patriot Bataryaları isteyince İRAN KUDURDU
Peş peşe açıklamalar geldi.
En son İran Genel Kurmay başkanı Dünya Savaşı çıkar diye açıklama yaparak gerginliği tırmandırmaya devam ediyor
Öte yandan İran Türkiye’yi Suriye karşısında yıldırmaya çalışan Provakasyon haberlerine yalan ve iftira haberlerine devam ediyor.

türk generaller esir

5-) Türkiye’ye iftiralara devam

ölü

6-) İran PKK ile barış sürecinden rahatsız- “Öcalan Kürtleri sattı”

Gördüğünüz gibi İran PKK’nın silah bırakmasından epey rahatsız olmuşa benziyor.
Apo’nun Kürtleri sattığını propaganda etmekteler.
Peki gerçek karın ağrıları ne?
Tabiki ŞER rejimi Suriye
Suriye Kürtleri Esad rejimine yakın duruyordu
Ancak son dönemde Muhaliflerle birlikte Esad rejimine karşı tavır alınca
İran da hemen üçkağıtçılığına başlamış gördüğünüz gibi.

öcalan kürtleri satti

7-Kanlı Reyhanlı saldırısını sulandırmaya çalışan İran

THKP-C lideri Minhaç Ural’ın Reyhanlı Saldırılarında ki parmağını inkar edip olayı muhaliflerin üzerine atmaya çalışan İran.

Apo ile uzun yıllar birlikte yol almış eli kanlı teröris ve Esad ailesinin damadı Hatay’ı kana bulayıp karıştırmaya çalışırken İran onun en büyük destekçisi konumunda.

MİNHAÇ URAL

MİNHAÇ URAL THKP-C

Muhalifleri suçlayarak saldırıyı muhaliflerin yaptığını iddia ederek Türk halkını Özgür Suriye Ordusuna karşı tavır almaya ve muhaliflerden soğutmaya çalışıyorlar ve böylelikle Erdoğan’ı muhaliflere verdiği destek ile siyasa olarak zora sokmaya çalışıyorlar.Tüm amaçları bu ve bu fitne için 50 vatandaşımızı şehit ettiler.
Hatayı karıştırmak isteyen bu adam Şubat ayından beri aktif

esad

İran Suriye’de ki katil BAAS REJİMİNİ maddi manevi destekliyor

fars

http://turkish.farsnews.com/newstext.aspx?nn=9205177173

😎 Iğdır’da İlahiyat Fakültesi açılması ŞİA İran’a çok oturmuş

002

 

İran Fitnesi İran Tehlikesi” üzerine 11 yorum

  1. İran ve israil zahirde birbiriyle zıt fikirlere sahip gibi görünse de aslında iş tam tersi iran sureti haktan görünsede her zaman müslümanların aleyhinde olmuş tıpkı israil gibi nesebi gayri sahih iki kardeş ülke fikirleri de bir çıkarları da bir. Bizim çok bilen ama hiç okumayan halkımızda görür inş. Bunu

  2. Burda adı Muhittin olan Ahmet Canikel olan bazı kişiler kahrolsun ABD-İsrail diyerek İranı savunmuşlar.Ama onlara şu gerçekleri söylemek istiyorum.Siz İranı neden destekliyorsunuz çünkü o ABDye İsraile kafa tutuyor öyle değil mi.Peki nerdeyse 10 ı aşkın bir süredir aralarında bir husumet var her sene İsrail vurururz İRan yok ederiz diyor noluyor peki savaş çıktı mı aralarında en ufak bir çatışma dahi olmadı neden peki çünkü bu husumet gerçek değil aralarında derin bir ittifak var.Ve sana ittifakı şu şekilde anlatıyım 1981 de İran Irak savaşı devam ederken İran Irakın Osirak nükleer tesisini farkediyor ve bombalamak istiyor.Ancak bunu İsrail yapıyor.Peki madem aralarında husumet varken neden İSrail İranın yararına bir iş yapıyor ve sonra öğreniliyorki İran Osirak nükleer tesisinin haritasını ve fotoraflarını İSraile vermiş.Ve İSrail de bunun üzerine bombalamış.Hani arlarındaki husümet.Peki neden İran İSraile kafa tutuyor yıllardır biliyor musun.Çünkü İran bölgede prestij elde edebilmek için nefret edilen İsraile karşı çıkışa muhtaçdır.Bölgede her devlet siyonist İsrailden nefret ediyor.İran da bunu bildiği için nefret edilen devlete kafa tutarak bölgenin abisi olmak ve İslam devletlerinin desteğini kazanmak istiyor.Bizim sazanlar da hemen atlıyor yaşasın İsrail düşmanı İran,savaş olsun İranın yanında savaşırız filan diye.Ayrıca da İran yıllardır pkkya destek verdiği ortadayken nasıl bir Türk gider de baş düşmanının en büyük destekçisini benimser ki onun iki yüzlülüğünü unutsak bile pkkya verdiği desteği nereye koyacaksınız.İşin itikadi boyutu ise İranlılar Hz.Osman’a Hz.Aişe anamıza Hz.Ömer’e Hz.Ebubekir’e son derece saygısız tutum içindedirler hatta onlara göre Hz.Ömere Hz.Ebubekir efendilerimize sövmek ibadet olmuş durumdadır bu ruh insanlarına sövmek küfürdür.Küfrü yapanlar ise kafirlerdir.Dolayısıyla Hz.Aişe anamıza Hz.Ömer Hz.Ebubekir ve Hz.Osman efendilerimize sövenler ise kafirlerdir bunları yapan şiiler de kafirdir dolayısıyla.Bir müslüman bunları bildiği halde İranı el üstünde tutuyorsa o kendini bir sorguya çekmelidir.Ayrıca da Osmanlının avrupada ilerlemesinin en büyük engelinden biri de İrandır.Çünkü OSmanlı ne zaman sefere çıksa Avrupaya İran hemen arkadan saldırıp Tebrizi almak istemiştir ve bu durum da Osmanlıyı zor durumda sokmuştur batıya fetih için göndereceği ordunun bir kısmını da doğuya çekmek zorunda kalmıştır.Çaldıranlar Ridaniyeler Mercidabıklar olmasaydı Viyana defalarca fethedilirdi.

  3. ben bır sunnı aılenın cocugu olarak..dıyorumkı yasasın iran kudursun alçak israıl abd ve tasarunları…kahrolsun ıçımızdekı sıyonıst sevdalıları.sız cıldırsanızda basınızın etınıde yesenız israıl ve bagımlıları darmadagan olacakları gunler yakındır evelallah.

  4. Yorum cok basiretsizce ve gerçekten uzak olmus. Hem ıran hemde hizbullah bosna savaşına müdahil oldular ve sehit verdiler. Bunu bosnali yöneticilerde itiraf ediyor. Filistin meselesine gelince, filistin iranin en önemli meselesidir. Katar, türkiye ve mısır hamasi yanlarına çektiler peki ne oldu? Gazze perisan nursi gitti, katar şeyhi gitti tayyib gidecek. Ya filistin oda gitti gidecek perişan durumda. Ne Söz verilen yardımlar nede kapılar açıldı eskiden tüneller larida nursi gider ayak şu baıp çökertti. Sunnicilek gözünüzu kör etmiş gerçekleri göremiyorsun. Iran kendi kanını ekmekten çekinmeyen vahhabilere niye yardım etsin. ? Nerde gayretimiz israil filistin mısır urdun suud topraklarını işgal etmiş durumda.Iran aleyhine çalışacak yere amerikan ve siyonistler aleyhine biraz çaba gösterin kanınımizi döken varlıklarimizi yağmalayan onlar.

  5. şia zındıklarının surıyede beşar zındığıyla beraber yaptıklarını görmeyen görmek istemeyen hızbuşeytan cemaatınısaadet partısı gıbı deyu partıelıre derımkı allahın lanetı uzerınız eolsun ey zındıklar ..evet bu cunmlemın hesabını vermeye hazırım hatta yazmazsam bu hesabı veremeyeceğım endışesını taşıyorum..

  6. İran, Bosna savaşında dünya Bosnaya ambargo uygularken yardım eden iki ülkeden biri, diğeri de Malezya. Nasıl ortalıkta görünmedi? Üstelik Türkiye ve yanlış bilmiyorsam suudi arabistan da vs o kararı tanımışken

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s