Mehmet Ali Birand “Apo affedilmeli meclise girmeli”

CNN Türk’te Enver Aysever’in sunumuyla ekranlara gelen “Aykırı Sorular” programına katılan Mehmet Ali Biran, Abdullah Öcalan ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

ÖCALAN ‘LA RÖPORTAJ YAPARDIM 

İmkanım olsa Öcalan ‘la hemen röportaj yapardım. Bir gazeteci “Öcalan beni çağırıyor röportaja ben yapmıyorum diyorsa, hemen mesleği bıraksın.” Öcalan ‘la röportaj yapsam neden çıktığını ve neden geldiğini, pazarlık olup olmadığını, bundan sonrasıyla ilgili sorular sorardım.

TÜRKİYE ‘NİN GENEL AFFA İHTİYACI VAR 

Türkiye ‘nin bir genel affa ihtiyacı var. Genel af olmadan çözüm gelmez. Öcalan ‘ı bugünkü hiçbir iktidar önümüzdeki 10 yıl içinde göze alıp adımını atamaz, bir karşılıklı anlaşma olursa olur. Şöyle olursa olur; Karşılıklı ateşkes ilan edilir, ilk adımlar atılır, ilk af çıkar, silaha dokunmamışlar affedilir. Arkasından yönetime gider, en sonunda da Öcalan affedilir. Buna ihtiyaç vardır.  

Birand ve Apo 

birand apo


ÖCALAN PARTİ LİDERİ OLUR, MECLİSE GİRER 

O zaman Öcalan bir parti lideri olur. Bu demokrasinin gereğidir. Bugün Arafat olmuştur, Şimon Perez olmuştur. Öcalan da terörist, Arafat ta terörist. Oda insan öldürdü, Öcalan da öldürdü. Gerçekçi olalım. Öcalan eğer çok gecikilmezse günün birinde meclise de girebilir. Bunu yaparsa ancak Tayyip Erdoğan yapabilir. Ondan güçlü birisini görmüyorum. Bu da 2014-2015 ‘ten sonra olur. Tayip Erdoğan başkanlığı alırsa bu cesareti olur. Ben 2015 sonrasında bekliyorum gelişmeleri.

Fatih Altaylı ve Apo rakı masasında

apo altaylı

Mehmet Ali Birand “Apo affedilmeli meclise girmeli”” üzerine 4 yorum

  1. Geri bildirim: Seo

  2. Aslında Birand haklı.Bu ülkede baklava çalarsan 15 yıl yatarsın,bir kişiyi öldürürsen müebbet yatarsın ama 30 bin kişiyi öldürürsen dışarı çıkarsın meclise girer vekil olursun parti başkanı olursun.Vekil yapmak yetmez DEVLET ÜSTÜN HİZMET madalyası da takmalı APO’ya.
    Bu nasıl zihniyettir arkadaş bu insanlar iyice saçmalamaya başladı..Geri zekalı Birand seni izleyen de ADAM var sanıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s