milligorus-forum.com.tr ,fitne ve iftira yuvası kapandı

milligorusforumcaharavatarBizden bir haber ;

milligorus-forum.com.tr adresine yabancı olmayanlarınız bilir. Bir avuç MİLLİ BAASÇI’nın artık kendilerinin çalıp kendilerinin oynadığı fikir ve düşünce üretemeyen iftira yuvası olan sözde forumları. En nihayetinde düşünce özgürlüğüne tahammül edemeyenlerin bağnazlıkları sebebi ile yıllar önce kapandı.

Erbakan’ın ölümünden sonra kişilik sorunu yaşayan gençlerin düşünsel mastürbasyon alanı olarak bir süre daha devam etmişti. Ama kehanet kahinlik gerektirmediğinden kısa süre sonra havlu atacaklarından şüpheniz olmasın demiştik ve nitekim öyle de oldu.

Hiçbir duygu düşünce ve hareket değişen Türkiye doğrultusunda kendini değiştiremez geliştiremez ise varlığını sürdüremez, tarih çöplüğünde ki yerini alır. İçlerinde vicdan sahibi olanlar zaten çoktan bu mekandan kendilerini kurtarmışlardı. Darısı hala diğer forumlarda köhnemiş delikerde vakit çürütmeye devam edenlerin başına.

20.yüzyıldan 21.yüzyıla geçemeyen bir duygu hareketi olan Milli Görüş hareketi inandırıcılığını kaybetmiş motivasyon unsuru çatışma ve kavga olarak uzun bir süre devam etmiş. Ancak ne zaman Türkiye çatışma kültüründen uzaklaşmaya hoşgörü ve tolerans ile birlikte barış havasının da hakim olmaya başlaması ile birlikte din sömürüsünden nemalanan milli görüş hareketi de artık olağan etkisini kaybetmişti.

Şimdi artık milli görüş’ün ne dediği kimsenin umurunda değil işte bu yüzden gerçek siyasal alanda yıkılıp gittikleri gibi sanal ortamdan da kısa süre sonra yıkılıp gideceklerdir.

Zaten Erbakan’ın vefatından sonra üretebildikleri tutarlı bir Erbakancılık ve Erbakanizm gibi akımlar da toplum tarafından hüsnü kabul görmediği için küçük bir azınlık grup olarak siyasal alanda var olmaya devam edeceklerdir. Ancak dini hizmet alanında yapacakları şeyler olduğuna da inanıyoruz. Beceremedikleri siyasal alandan tamamen çekilip halkın manevi hastalıklarıyla meşgul olmaları hem kendileri hem toplum için daha faydalı olacaktır.

manifesto, BENHURZORBEYislamic_manifestoERVANOS, KarsiDevrim

milligorus-forum.com.tr ,fitne ve iftira yuvası kapandı” üzerine 33 yorum

 1. Ne ilginç bu yazı yazıldığında henüz milligorus-forum.com.tr kapanmamıştı ancak yazıda da denildiği gibi çok sürmez kapanır ifadesi gerçekleşti. Yazık ettiler kendilerine şimdi iktidar yandaşı olmuş sözde İslami özde ise menfaat ve düşmanlık üreten forumlarda zaman tüketiyorlar.

 2. Sizin gibi düşünenler Bu Ülkede Erbakan (Cennet Mekan)’ın kıymetini bilmedi. O yüzden Allah (Cc) basınızdan musibetleri eksik etmiyor.

 3. grup grup insanlar orada bazı kişi ve durumdan şikayetçi oldu. Herbirimizin insanlığından dava anlayışımıza kadar kara sürdü iftira ettiler. Bizi suçlu göstererdiler oysa onlardan daha masumduk. Kimse davadan atılmaz anlayışını bile bile bizi siteden attılar. Yetmedi dışladılar. Oda yetmedi arkadaşlarımıza hakkımızda yazıp bizden uzaklaştırdılar.

  O kadın kendisi iftiraya uğramış gibi mesajlar yazıyordu yandaşlarıda üzülmemesi için özlü sözler paylaşıyordu. Sabırdan, imtihandan bahsederek makamlarını yüceltiyorlardı. O kadar basit ve komik görünüyorlardıki. Orada alışkanlıktır o kadın kendini öne çıkarıp üzüntülü mesajlar yazar. Hanım-erkek üyeler onu teselli eder, basit mesajlara teşekkürler havada uçuşur kocaman insanlar çocuk gibi böyle zaman öldürürler. Orada güzel yazana değil kişilere göre övgü ve teşekkür olur. nihayetinde sitede üye bırakmadılar

 4. Nimet Yoldere (kemal nimet) : ))) :

  “ sana bir soru ‘kim kiminle kime yakın olmak için kızkardeşiyle evlenmek istediğini söylemiş’ bil bakalım : ))))

  Vay neler neler ..Milli Görüş forumda neler olmuş neler. Nimet Hanım şu işi arkası yarın kuşağına çevirmeden taksitlendirmeden peşin peşin yazsanız.Bakalım neler olmuş kim kiminle 🙂

 5. “ispat dediğiniz bumu nimet hanım. yönetimde neler olur kim kimi niye siyaha boyamış bilmem o onların özeli”
  işte sizin adalet masalınız bu. dünyaya adalet getireceksiniz ya. adil düzen kuracaksınız ya. eski emektar başkana haksızlık yapılmış bütün yöneticiler susmuş. olaya ‘özeli’ tarafından baıyorsun. adalet yapacak yerde özeli deyip geçiyorsun. sizin adalet anlayışınızı yesinler. savunduğunuz adaleti uygulamıyorsanız masal anlatıp masal dinliyonuz derim. sonrada sizinle uyumayana şuursuz diyonuz bu kafayla 1,5 ğu geçememeniz normaldir.

 6. “ispat dediğiniz bumu nimet hanım. yönetimde neler olur kim kimi niye siyaha boyamış bilmem o onların özeli ama benim bildiğim tek şey var insanların namuslarına haysiyetlerine elinizde delil olmadan iftira atıyorsanız ateşle aranız iyi demektir. ha birde şu ihtimal var tabi sizin yediğiniz bir halttan dolayı mgfden dışlanmış olmanız sebebiyle bir kuyruk acınız olabilir. o kuyruk acınızıda böyle bir bataklıkta çırpınıp egonuzu tatmin ederek insanların namuslarına saldırarak gidermeye çalışıyor olabilirsiniz. benden size bir tavsiye ateşten uzak durun cehennemdeki ateşinizi burdan taşımayın….”

  Ali bilmediğin işe burnunu sokup cehenneme ateşini kendin götürme. milli görüş virüsü içinize işlemiş paranoyaklar sizi. kim mgf den kovulmuşta kimin kuyruk acısı varmış. ne işim olur o fitne iftira yuvasında. siz foruma gelenlerle msn lerde kanka olup yaptığınız dedikodulara bakın.
  bakıyorumda elin karısının kahyası olmuşsun namusunun başınımı bekliyordun bu kadar emin konuşuyorsun ne işin var lan bilmediğin karının avukatlığında bir alışverişinmi var hadi ben egomu tatmin ediyorum diyelim sen başka tatmin olanlarla kendi avukatlık yapma sebebine bak denyo çocukmu kandırıyon. sana bir soru ‘kim kiminle kime yakın olmak için kızkardeşiyle evlenmek istediğini söylemiş’ bil bakalım : ))))

  • Kimin cehenneme ateşini taşıdığı bellide neyse…Yalnız kullandığın kelimelere dikkat et lanlu lunlu denyolu filan hanımefendi (!). Gerçi kadın olduğunda şüpheli ya neyse 🙂
   Ben kimsenin namusunun başını filan beklemiyorum çünkü sizin gibi insanların namuslarıyla bir derdim yok. Sadece yaptığınız şeyin yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorum adına ister iftira deyin ister gıybet…Bu kadar nasıl emin konuştuğuma gelince sizden cesaret alıyorum diyelim siz bu kadar emin konuşuyorsunuz ya bir müslüman kadının namusuyla ilgili galiba ben değilde siz birilerinin namusunun başını bekliyordunuz . Kim kimin kızkardeşiyle evlenmek istemiş bilmiyorum ama muhtemelen öğrenicem çünkü sen dedikodu ve gıybeti pek seven birisi olarak bu msjımı gördüğün anda cevab olarak hemen yazacaksın 🙂 herneyse hanımefendi (!) görüşürüz…

 7. “Caharla evlatçılık oynarken Cahar ona aşık olmuş. Onunlada işi bitince iflas etti başkanlıktan ayrılmak istiyor diye kulis yaparak adamdan habersiz adamı başkanlıktan aldırmış”

  Doğru mu bu ? 🙂 Yazık ya ara sıra foruma girince cahar’ı görüyordum epeydir ortada görünmüyor. Gönlü kırılmış demek ki. Bu tür işlere tevessül edilmemeli. Hele birini kırmızı yapmışsak yani yönetimce söz hakkı verilmiş ise bu işe para vermiş ise yani ondan habersiz iş çevrilmemeli. Cahar bu konuda ne der bilemem zaten foruma en son -Son Aktivite 02-09-2011 14:09- tarihinde uğramış.Dışlamışlar arkadaşı 🙂

 8. Vay neler oluyor neler 🙂
  Milli Görüş -ben Milli Gürültü diyorum- forumda ÖZEL MESAJ gönderilmesine neden izin verilmiyor?
  Sapık mı dolu forum 🙂
  Ayıp ,üyelerinize bile güvenmiyorsunuz ne haltlar çeviriyorsunuz ne naneler yiyorsunuz Allah bilir ??

 9. ‘MilliGörüşçülerin genlerine işlemiş birileri ile uğraşma’ milli cumhuriyet çok güzel bir cümle kurmuşsunuz. birileriyle uğraşmak değil, kendi partilerinden olmayan, onların partilerini övmeyen herkesle ölesiye uğraşırlar. ne kişiliğine bakarlar, ne müslümanlığına bakarlar saadet partili değilse ondan aşağılık yoktur.

 10. ali :
  bekliyorum ispatlarınızı(!)

  ali sen eski yönetici değilsin onlar gerçekleri üstünü örtmeyi severler sen açılmasını bekliyorsun : ))) diyelimki ölesin o zaman sana yeni duyumlarımdan soruyim. ‘muhammed furkan tek’ mgf nin eski başkanlarındanmış. onun rengi neden siyah olmuş? sercan başkanlık yapmamış onun rengi özel üye renginde. büşra başağın kardeşi ‘elif betül’ paylaşımı yok, siteye girmediği halde onun rengi özel üye rengindeymiş. bak ben duyumlarımdan söylim. muhammed furkan tek’i cahar siyaha boyamış sebebine gelince. teknik bilgisi olmayanı kırmızı yapar eski başkanı yönetime alır mavi yapar. haksızlığı sorgulayanı siyaha boyar. mgf de kaç yönetici var bunlar böyle işlere seyircimi merak ediyorum biride noluyor ya dememiş.

  • ispat dediğiniz bumu nimet hanım. yönetimde neler olur kim kimi niye siyaha boyamış bilmem o onların özeli ama benim bildiğim tek şey var insanların namuslarına haysiyetlerine elinizde delil olmadan iftira atıyorsanız ateşle aranız iyi demektir. ha birde şu ihtimal var tabi sizin yediğiniz bir halttan dolayı mgfden dışlanmış olmanız sebebiyle bir kuyruk acınız olabilir. o kuyruk acınızıda böyle bir bataklıkta çırpınıp egonuzu tatmin ederek insanların namuslarına saldırarak gidermeye çalışıyor olabilirsiniz. benden size bir tavsiye ateşten uzak durun cehennemdeki ateşinizi burdan taşımayın….

 11. nimet yoldere :

  Ali burada yazdıklarım iftiraysa Allah beni beter etsin. Doğruysa seni ve yalan diyenleri beter etsin. ona sor ispatları buraya yazimmi

  Bu konuda yazacaklarınızı bolog’da paylaşabiliriz veya mail yoluyla ulaştırırsanız ilgilenebiliriz.

 12. Çevirmez ahını Allah öksüzün
  Pek basittir devrilmesi köksüzün
  Her kim olsa haksızlığı haksızın
  Suratına çalacaksın tamam mı !

 13. Uyuşukluk şifa bulmaz illettir
  Korkaklık en adi en pis zillettir
  Adalet ne güzel ne hoş nimettir
  Hep doğruyu bulacaksın tamam mı !

 14. MilliGörüşçülerin genlerine işlemiş birileri ile uğraşma bizans oyunları.Rahmetli Erbakan’dan sonra zıvanadan çıkmaya bir örnek daha.
  Gençler artık kendilerini bu illetten kurtarıp önlerine bakmalılar.
  “Cahar” bu iddialara ne der aslında merak etmiyor değiliz.

  zeynep erbakan

 15. islerine gelmedi mi yalan iftira diyorlar özel mesaj yazilmasina izin verilmiyordu forumda sebebi ortada. Delikanli gerek olanlari yazmak icin

 16. Ali burada yazdıklarım iftiraysa Allah beni beter etsin. Doğruysa seni ve yalan diyenleri beter etsin. ona sor ispatları buraya yazimmi

 17. ölü eti çok lezzetli olmalı. bu şerefsizce yapılmış iftiralar hala burada olduğuna göre. neyse sıkıntı yok ALLAH (CC) ın vermiş olduğu en büyük nimet olan Hesap günü nasılsa gelecek…

 18. ben de bir ara bu foruma takilmistim kendileri gibi düsünmeyen herkezi milli görüs düsmani deyip forumdan banliyorlardi. Allah sonunda belalarini vermis

 19. “Ey iman edenler! Eğer fasıkın biri size bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa sataşırsınız da sonra yaptığınızdan pişman olursunuz.”(Hucurat-6)

  “Zannın çoğundan kaçının!” Hucurat sûresi, 49/12.

  “Arkadan çekiştirmeyi, yüze karşı eğlenmeyi adet edinen herkesin vay haline!” Hümeze sûresi, 104/1.

  “Birbirinizin kusurunu araştırmayın” Hucurat sûresi, 49/12.

  “Şunların hiçbirine itaat etme; yemin edip duran, aşağılık, (herkesi) kötüleyen, söz götürüp getiren…” Kalem sûresi, 68/10-11.

  Şimdi buraya bu yazıyı hangi ………….. (boşluğu üstteki ayetlere göre sizin vicdanınız doldursun) kişi eklemiş ise MGF de eskiden yöneticilik yapmış bir “müslüman” olarak hakkımı helal etmiyorum.

  Burada hanım kardeşlerimiz hakkında iftiralar atan ve bu iftiraları doğruluğunu araştırmadan ve doğru olduğunu ispat etmeden burada yazmasına müsade eden kişiye de hakkımı helal etmiyorum.

 20. buraya bu iftiraları utanmadan ALLAH tan korkmadan yazan edebsiz mahlukatlar unutmayın ki Hesap günü var Mahşer var. Elbet görüşürüz orada şeref haysiyet iman yojksunlarıyla. Siz ölü eti yemeye devam ede durun bakalım…

 21. Selamün aleyküm muhterem kardeşlerimiz. Siyasetin gerekliliğine inanan biri olarak siyaseti her zaman çirkin bulmuşumdur. Birçok siyasi sitede tebliğ maksatlı üyeliğim bulunmaktadır. Muhterem BENHUR kardeşimiz, zatınızı akforumdan müslüman bir kardeşimiz olarak tanımaktayım.

  Nimet Yoldere kardeşimizin bildirdikleri doğru veya yanlış biz onu bilemeyiz. Fakat biz ailenin kutsallığını biliriz. Kardeşimizin mesajında adresler gösterilmiştir. Herkesin ailesi, çoluğu çocuğu vardır. Bu tarz mesajların ulu orta yazılması, yorumlanması islam ahlakı ile bağdaşmaz. Muhterem BENHUR kardeşimiz inanıyorumki ailenin kutsallığı hürmetine bir müslüman olarak Nimet Yoldere kardeşimizin mesajını kaldırırsınız. Yada isimleri, imaları silersiniz.

 22. Nimet Yoldere :

  Helal olsun sana benhur delikanlı adammışsın. Milli Görüş Forum sitesi 2004 te ne amaçla kurulmuşsa kurulmuş. O sitenin yönetimindeki kadının site üyeleriyle çetleştiği dillerden dillere geziyor. Bursalı üye sercan’la yazışmalarıda dillerde. Caharla evlatçılık oynarken Cahar ona aşık olmuş. Onunlada işi bitince iflas etti başkanlıktan ayrılmak istiyor diye kulis yaparak adamdan habersiz adamı başkanlıktan aldırmış. Saf aşık sabah şok olmuş.

  Bunlar çok ciddi iddialar. Ancak huzursuzluğun tepeden geldiğine şüphe yok.

 23. Helal olsun sana benhur delikanlı adammışsın. Milli Görüş Forum sitesi 2004 te ne amaçla kurulmuşsa kurulmuş. O sitenin yönetimindeki kadının site üyeleriyle çetleştiği dillerden dillere geziyor. Bursalı üye sercan’la yazışmalarıda dillerde. Caharla evlatçılık oynarken Cahar ona aşık olmuş. Onunlada işi bitince iflas etti başkanlıktan ayrılmak istiyor diye kulis yaparak adamdan habersiz adamı başkanlıktan aldırmış. Saf aşık sabah şok olmuş.

 24. Sana özel bir cevap yazmaya tenezzül etmiyorum benhur!

  Üç kelime özetler seni…
  Kimliksiz!
  Kişilksiz!
  Edepsiz!

  Muhtevası geniştir otur düşün diye uzun uzun yazmadım…

 25. Geri bildirim: Anonim

 26. Sitenizin yazarlarının gözden geçirilmesi gerekiyor..Yakıştırılamayan bir yazı…Bir yorum…Çirkin bir uslup…Milli Görüş Forum sitesinin 2004 te kurulmasında emeği geçen biri olarak bu yakışıksız ifadelerinizden dolayı sizi kınıyorum…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s