CHP’li NAZİ Kafa Birgün Ayman Güler “Kürtler ve Türkler eşit olamaz”

birgul-ayman-guler_Önceki gün Meclis kürsüsünde Kürtler ve Türkler eşit olamaz diyen CHP milletvekili sözlerinin arkasında durdu.

Acayip bir durum bu. Kürt Türk dengesinde bir konu bu. Bunu çok uzun süredir Türklük Kürtlük gibi insanları birbirine eşitleme gibi bir algılama hatası yapılıyor. Ben bilimsel kavramsal bir dengeden bahsettim. Orada dikkat edilmesi gereken iki nokta var ulus ve milliyet terimleri. Toplumların en temel konularından ikisidir. Topluluklar ulusallaşırlar, içinde farklı etnik gruplar olabilir. Ulus olmak kapsayıcı bir formdur. Bu iki kavramı birbirine eşit duruma getiriyorlar. Başbakanın yaptığı gibi. Kürt, Laz, Çerkez falan diyorlar bu doğru değildir. Bu kavramsal netliği yakalayamazsak Türkiye’deki sorunları çözmek çok zor.” diyerek devam etti.

CeHaPe içinde ki NAZİ kafalar nihayet harekete geçti Kızılbaş Kemal gidici bu IRKÇI hanıma tepki olarak CHP Adıyaman Milletvekili Salih Fırat‘ın, CHP Milletvekili Birgül Ayman Güler‘in Meclis’te dün yaptığı konuşmaya tepki olarak partisinden istifa etmiş.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s