İranlı Ayetullah “Tüm İran milleti Türkiye’nin yaptıklarından dolayı Ankara’dan nefret ediyor”

İran’ın Ayetullahları Türkiye’ye ayar veriyor 🙂

İran’ın önde gelen din adamlarından Ayetullah Nasır Mekarim Şirazi, Ankara’nın bir zamanlar İslam yolunda olduğunu ancak 180 derece değişerek İsrail ve Amerika’yla birlikte hareket ettiğini savundu. 

 

Ehlibeyt Haber Ajansı ABNA- Kum şehrindeki bir camide konuşan Ayetullah Şirazi, “Tahran-Ankara arasındaki ilişkiler beni ilgilendirmez; fakat İran halkı ve kamuoyu tarafından Türk devlet adamlarını uyarıyorum. Tüm İran milleti Türkiye’nin yaptıklarından dolayı Ankara’dan nefret ediyor” ifadesini kullandı.

 

Türkiye’nin tüm komşularıyla çatışma halinde olduğunu öne süren Ayetullah Mekarim Şirazi, “Bu çok şaşırtıcıdır. Türkiye, Suriye ile çatışmaktadır. Sürekli teröristler eğitip, onları donatıyor. Müslüman kardeşlerini öldürmek için Suriye’ye gönderiyor. Türk makamları son zamanlarda Irak’la da uğraşmaya başladı. Irak’ta yasal bir iktidar varken Iraklı muhalifleri çağırıp onları yönetiyorlar. Ankara Rusya’yla da çatışır halde” “Bu tip davranışlar sizin faydanıza değildir. Sizin halkınız imanlı ve Müslüman bir halktır” dedi.

 

Türk devlet adamlarını “akıllı olmaya” çağıran Şirazi, Ankara’yı izlediği politikanın kötü sonuçları konusunda uyardığını ve bunun Türkiye’ye zarar vereceğini ifade etti.

01

İranlı Ayetullah “Tüm İran milleti Türkiye’nin yaptıklarından dolayı Ankara’dan nefret ediyor”” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s