Türk jetini anında düşüren katil Esad İsrail jetlerini seyretti

esad jetjettİsrail jetleri Şam’da bir bilimsel araştırma merkezini bombaladı.(31 Ocak 2013) Muhtemelen kimyasal yada biyolojik silah üretilen yada depolanan bir askeri üs.İsrail F-16’ları kayıpsız ülkelerine dönerken Suriye İsrail jetlerini sadece seyretmiş.

Oysa hatırlayacağınız gibi silahsız bir Türk F-5 keşif jetini Suriye rejimi hava sahalarınıı ihlal ettiği gerekçesi ile uyarı bile yapmadan   düşürmüş ve iki pilotumuz şehit olmuştu.

Suriye Baas rejiminin  İsrail saldırısına cevap vermeyeceği de ortaya çıktı çünkü Suriye İsrail’i BM’ye şikayet etmekten başka bir şey yapmadı.

İçeride özgür Suriye ordusuna ve muhaliflerine 2 yıldır kan kusturan on binlerce masuma kıyan Suriye BAAS rejimi söz konusu İsrail olunca sanırım donuna indirmekten başka bir şey yapamıyor veya yapmak gibi bir derdi yok.

İran ise bildiğiniz gibi yine asıyor kesiyor,Suriye’ye yapılan saldırı bize yapılmış sayarız diyen İran laf ebeliği yapmaktan başka bir şey de yapmış değil.Bölge için İsrail kadar tehlikeli olan İran ve Suriye rejimlerinin bu konuda ki sınavları da yine başarısız oldu.

Ahmet Davutoğlu tam da bu noktaya temas etmiş,Esad’ın 22 aydır kendi halkına uçaklarla tanklarla toplarla çullandığını hatırlatıp kendi ülkesine saldıran İsrail’e karşılık vermemesine işaret etti.

page_davutoglu-suriye-niye-israil39in-operasyonuna-karsilik-vermedi_480899489Davutoğlu ;

“Kendi masum sivil halkına karşı 22 aydır havadan uçaklarla karadan tankla ve topla saldıran Suriye ordusu, niye İsrail’in bu operasyonuna karşılık vermedi”

“Niye İsrail uçakları Esed’in sarayının üzerinden uçup ülkesinin onuruyla oynarken bir çakıl taşı bile atmıyor? “

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s