Koç ailesi Haim Nahum Bernar Nahum Vehbi Koç Yahudiler Beko ve diğer gizli gerçekler

BERNAR NAUM KOÇ AİLESİ

BEKO (BE=Bernar , KO=Koç)

KOÇ servetini merak etmediniz mi?

“Vehbi Koc, Haim Nahum’un oğludur.
Haim Nahum, Osmanlı Bankasından caldığı paraları İsviçre’ye aktardı.
Haim Nahum çaldığı paraların yarısı oğlu Bernar Nahum’a diğer yarısını da diğer oğlu Vehbi Koç’a verdi.
Bernar Nahum ve Vehbi Koç ortaklasa BEKO’yu kurdular.

Vehbi Koç’un serveti, Osmanlı Parasıdır.”

*Kadir Mısıroğlu

Lozan görüşmelerine de delege olarak yeni rejim tarafından seçilen Haham Başı Haim Naum

Haim_Nahum_&_Muhammad_Naguib

Haim Nahum İstanbul’dan sonra yerleştiği Mısır ve Devlet Başkanı Muhammed Necip

bernarnahum

Vehbi Koç ve kardeşi Bernar Nahum

Lozan delegesi haim naum

Türkiye Lozan Delegesi ve Haim Nahum

Bediüzzaman Said Nursi’nin Emirdağ Lahikası’nda Bernar Haum’u anlatıyor ;

üstad

Gizli anlaşmanın entrikası Türklere dinlerini ve din temsilciliğini feda ettirmek şartıyla, sun’î istiklâl işinde gizli anlaşmanın müessiri, tek kelime ile, Yahudiliktir. Buna memur-u müşahhas kimse de, şimdi Mısır Hahambaşısı bulunan Hayim Naum’dur. Bu Hayim Naum, bu korkunç teşebbüse evvelâ Amerika’da Türkler lehinde bir seri konferans vermek ve emperyalizma şeflerine, Türkün maddesini serbest bırakmaları, buna mukabil ruhunu, tâ içinden ve kendi öz adamlarına yıktırmaları fikrini telkin etmek suretiyle başlamıştır. Yani, masonluk hasebiyle Kur’ân’ın ahkâmını kaldırmak, milleti dinsiz yapmak. Hayim Naum müthiş plânının zeminini Amerika’da hazırladıktan sonra İngiltere’ye geçmiş ve hâlis Yahudi olan Lord Gürzon ile temas ederek şu teklifte bulunmuştur:

“Siz Türkiye’nin mülkî tamamiyetini kabul ediniz. Onlara ben İslâmiyeti ve İslâmî temsilciliklerini ayaklar altında çiğnetmeyi taahhüt ediyorum.”

Aynı Hayim Naum Türk murahhaslar heyetine müşavir sıfatıyla sokulmanın da yolunu bulmuş, yani Mustafa Kemal ve İsmet’i kendine dost bulmuş. Onun için üçü birleşmiş. Ve artık arada santralın intizamla işlemesine hiçbir mâni kalmamıştır.

Hayim Naum o sırada Ankara’ya kadar da uzanarak plânın muvaffakiyeti için gereken en mühim ve merkezî şahıs nezdinde-yani Mustafa Kemal yanında-emin bulunduğu tesirinin derecesini ölçmek istemiştir. Öyle ki, bu tesir, mahut mevzuda Hayim Naum’dan daha heveskâr ve gayretli bir İslâmiyet düşmanına tesadüf etmekle muradına ermiş ve artık Türkü içinden vurmanın plânını gerçekleştirmek için her unsur tamamlanmıştır.

İşte bu ehemmiyetli vesika, tam tamına Risale-i Nur tercümanının kırk küsur sene evvel hadis-i şerifin ihbarına dair beyan ettiği hadiseyi tasdik ettiği gibi; ve Şeriat-ı Ahmediyeye ihanet eden o dehşetli şahsın mühim bir kuvveti Yahudi olduğu, Yahudi olan Lord Gürzon ile Hayim Naum o ihbarın hakikatını gösterdiklerini ve yirmi beş seneden beri Nurcuların imhasına keyfî kanunlarla dehşetli zulümlerin hikmetini tam gösteriyor.

Emirdağ Lahikası, s. 278

*

Rıza Nur Haim Nahum’u anlatıyor ;

Rıza Nur’un iddialarını, bizzat Naum’un hakkında övücü ifadelerle hayatını konu alan ve yazışmalarını aktaran eser doğrulanmaktadır. Bu iddialardan bir tanesi İttihat ve Terakkiye ait paralar ve belgelerin yurt dışına kaçırılması olayıdır. Eserde, Naum’un Sadrazam İzzet Paşa tarafından, İtilaf Devletleri ile bağlantı kurmakla görevlendirildikten sonra 25 Ekim 1918 tarihinde özel bir yata binip Romanya’nın Köstence Limanına doğru yola çıktığı belirtilmektedir. İşte bu sırada çok miktarda altın ve belgeler de kaçırılmıştır. Eserde, söz konusu paraların kaçırıldığını reddetmenin aksine, Naum tarafından değil de yakın çevresinde bulunan bir Yahudi banker tarafından İsviçre bankalarına transfer edildiği kaydedilmekte ve hırsızlık tescil edilmektedir. (Son Osmanlı Hahambaşısının Mektupları, s. 49)

Rauf Orbay Haim Nahum’un LOZAN fitnesini anlatıyor ;

Orbay, hatıralarında; “İsmet Paşa, anlaşıldığına göre, Lozan’da İngilizlerle bir nevi gizli ara buluculuk rolü oynayan, İstanbul’un Hahambaşısı Hayim Naum Efendinin telkinleriyle, ‘Hilafetin artık ne şekilde olursa olsun Türkiye’de devamına müsaade edilmeyip derhal atılması lüzumu’ fikrini tamamıyla benimsetmiş bulunuyordu.” (Lozan Zafer mi, Hezimet mi?, s. 276)

Abdurrahman Dilipak’dan:

“Koç ve Doğramacı ailesini yakın izlemeye almak gerek.. Vehbi Koç kimdir? Bakarsınız ipin ucu Bandırma vapuruna kadar gider.. Bernard Nahum da çok önemli bir isim ve tabii Haim Nahum Efendi de öyle.. Koç deyince bugün akla Mustafa Koç, Rahmi Koç gelse de, aslında Koç ailesinin asıl önemli isimleri Kıraçlar. İnan Kıraç da damat..!

Bu Hayim Nahum adı önemli.. Lozan’ın perde gerisindeki Siyonist o.. Türkiye’deki “Arap Düşmanı Kemalist Milliyetçilik”in sponsoru da O. Daha sonra gitti Nasır’a danışman oldu, Arap Yahudilerini örgütledi ve Türk düşmanı Arap milliyetçiliğinin liderliğini üslendi..!

Arap düşmanı Kemalist Türk milliyetçiliği fikrinin arkasında kimler vardı bakın bakalım. Kod adı Tekinalp olan Moiz Kohen ve daha sonra dinde reform bayraktarlığı yapan “Türk’ün Dini Kemalizmdir” diye kampanyalar yürüten Osman Nuri Çerman..

Mesela birçok ülkede Siyonistler, bizzat Anti-Siyonist hareketleri kendileri örgütlerler ve kontrol ederler.. Zaten Yahudileri göçe zorlayan soykırım meselesi de böyle bir şey değil mi idi? En azından biri bunu kullandı..

Baksanıza Lenin de Yahudi imiş. Hitler için de aynı şey söylenir.. Şimon Zwi oluyor Şemsi Efendi, Moiz Kohen oluyor Tekinalp! Türk Ocakları’nın kuruluşundaki en büyük maddi desteği kim sağlamıştı, hatırlayın: Lazaro Franco..!”

Halifeliğin kaldırılması gerektiğini M.Kemal’e Haim Naum telkin etti ve bunu başardı. Batı Mason Locaları ile M.Kemal rejimi arasında bağlantıları Beyoğlunda ki BENEBERİT MASON karargahı ile sağlayarak ülkede dine karşı topyekün tahribatı yöneten isimlerin başındaydı.

GEZİOPARK

mustafakoçKOÇ Grubunun 10 kasım videosuna cevap; gerçekten eğer olmasaydın bu masonlar  olmazdı!!!

Koç ailesi Haim Nahum Bernar Nahum Vehbi Koç Yahudiler Beko ve diğer gizli gerçekler” üzerine 137 yorum

 1. Turkiye Cumhuriyet’i Bir Siyonist ingiliz Projesidir. Turkiye Cumhuriyeti dahil Parcalanan Osmanli Topraklarinda Kurulan 64 Devletin tamami cakma Uyduruk Devletlerdir. Tamaminin sinirlari Siyonistler Tarafindan Cizilmis ve her birinin Basina Siyonistlerin yetistirdigi Mason hizmetkarlari Turk ve islam dusmani hain kahpeler yerlestirilmistir. Dunya Tarihinde Onlerinde’ki en buyuk engel 1000 Yil Selcuklu ile beraber devami Olan islam Adalet ve insanlik Devleti Osmanli’yi yikarak Siyonistlere en buyuk hizmeti etmis sefil Kripto, Turk kiligina girmis bukalemun alcakta Mason KaMal Sataturk ve ihanet Cetesidir.!. ” ilelebet Milli Cumhuriyet Slogani yazip ve Ustune koydugunuz Kilic Tapinakci Siyonistlerin Simgelerinden biri olan Kardeslik teskilatinin Roma Kilici’dir.!!! Ayni Ornegi KaMalin anitkabrinin Duvarinda’da gorebilirsiniz.! ” Kanaatimce Sizde Siyonistlerin elindeki Oyuncaklardan birisiniz.

  • sana katılıyorum başlıgın şöyle olsaydı osmanlıyı yıkan cumhuriyetçiligi getirenler şövalyeler siyonistler ile işbirlikçi hainlerdir

 2. Dunya’yi Yonetenler.
  Bir Pergel ve Bir Gonye ile Dunya’yi Sekillendirip Sinirlari Cizeneler.!
  insanligin Bes Bin Yillik Bas Belasi.! #Tapinakcilar.!
  Satanizm, Darwinizm, Fasizim, Komunizm, Emperyalizm, Nazizim, Stalinizm, Leninizm, Siyonizm, KaMalizm Vesaire butun izm’lerin Kaynagi Kabalaizm’dir.! Yuzlerce Kolu Vardir bunlardan Bir taneside Masonluktur. Masonlugun Simgesi, Bir Pergel ve Bir Gonye’nin Ters olarak birbirinin uzerinde’ki sekildir.! Asagid’ki Ornekte goruluyor. Abd’nin Parasi Bir Dolar ve butun diger Devlet Arma ve Simgeleri Kabalaizmin Simgelerinden olusmaktadir.!
  Kabalaizm, Geometrik Sekiller ve Sifreler ile Gizli bir sekilde Yonetilip idare edilir.!
  Dunyada’ki butun Ulkelerin yonetimi bunlarin Kontrolundedir.!
  1717 Londra’da Kabalaist Masonlar bir Toplanti yaparak, Bir Anayasa hazirladilar. Bu Anayasanin 1. Maddesi.; ” Her Masonun Kalbinde Geometri Yatar.! ” dir.
  Siyonistler ele gecirdikleri her Ulkeye Bir Baron yerlestirirler. Siyonistlerin Turkiye Baronu, Lozanda (Turk Milletini Temsil eden) Osmanli Devleti’ni, Hilafet ve Saltanat’i yikmakta siyonistlere en buyuk hizmeti eden Yahudi Haham basi Haim nahumun Oglu Vehbi koctur. Siyonistlerin en one cikan ozellikleri bulunduklari Ulkelerdeki isimleri alarak O Ulkelerde iyi Kamifle olmalardir. iste Turkiye orneginde oldugu gibi, Yahudi Haham basinin Ogullari ve torunlari, Vehbi, Rahmi, Musstafa, Ali ve Vehbi Koc’un gayri mesru Oglu Aydin Dogan gibi. Buna mukabil Yahudi Haham basi Haim Nahumun isvicrede’ki Oglu Vehbinin kardesi Bernard gibi. Bunlar Siyonistler Tam Bir Bukalemundur.! Girdikleri, Yurudukleri yerin Rengini almada kimse bunlar kadar maharetli degildir. Cocukluktan Ozel Olarak yetistirilirler.!
  Osmanli Devletini Yikan Kripto Siyonist sefil Mason KaMal Sataturkun yazdigi ilk Kitap’ta #Geometridir.
  Okumaya, Arastirmaya Buradan baslarsaniz Devlet ve Milletimiz Cok Zor’da Olsa kurtulma ihtimali vardir.!
  Yok Tarihinize, Kulturunuze, Okumaya, Yazmaya, Arastirmaya ve Dunyada’ki Olan bitene #Lakyd kalirsaniz Sonuc ; Kabalaist ve Siyonistlere Kole Olarak Yasamak Olacaktir.!
  Secim Tamamen Size kalmis.!

  ” Tarihini Bilmeyen Milletlerin Cografyasini Baskalari Cicer.! ”
  Gazi Muhtar Ahmed Pasa. Kafkas Ordulari Kumandani.
  Siyonist ingilizin Planinda Once Liderler Yilkilir.!
  Siz Hic Bir Kemalist sataturkcu’nun ingilizin Sarayi’ni agzina aldigini Duydunuzmu.!?????
  Duyamazsiniz. Zira O kahpe hainler tipki atalari kahpeler gibi Sadece Turk Sarayinin dusmanlaridir.!
  A. Karaagac.

 3. Suadiye Huzurevi Yaşlı Bakım Merkezleri, aile sıcaklığının yanı sıra yüksek fiziki standartlar ve insani değerleri ile sizleri bekliyor.

 4. Yalanlarla dolu bir site..Mustafa Kemal Düşmanarının komik senaryoları Koçların bu ülkeye kattığı değerleri görmek istememelri normal çünkü kendileri hırsızlık ve dolandırıcılıkla oluşan adamların köpekleri … koç işçi alıyorum dese .. önce bu sitenin yazılımcısı grafikeri gider .. ..

  • Osmanlı bankasında az da olsa olan para 17-25 milyon Osmanlı altını (15-20 milyar dolar:ki bu gune göre 300 miyar dolar endeksinde)
   a- İngiliz aldı- ki İngilizler almadık diyorlar. Aldık deseler de hesap soracak yok ki neden yalan söylesinler.
   b- yukarıdaki iddia veya benzeri azgın yerli azınlık tarafından yağmalandı ki koçun hızlı yükselişi buna işaret ediyor.
   c- Kimse almadı genç cumhuriyet kullandı. o zaman da geçmişe bu kadar neden küfrediliyor. hem birikimini al hem enkaz aldım de yakışmıyor.

   • eger 25 milyon dogruysa sana hesabını yapayım osmanlı altını 1 lira = 7.20 gram 22 ayar altındır şimdiki zamandaki degerini hesap edeyim 22 ayar altın 150tl dir gramı HESAP 7.20grx150tl= 1080 tl yapar hadi 1000tlden hesap yapalım 1 osmanlı altınını 25milyon adet x1000tlden =25 TİRİLYON ŞİMDİKİ PARA EDER DOLARA ÇEVİRİRSEK 25tirilyonu dolara bölersek 6.5 TİRİLYON DOLAR EDER ben fransız arşivinden aktarayım osmanlı parasını batıranlar soyanlar 150 milyon osmanlı altınıdır bu borç 1876 dan 1960 mendereste son buldu ödemesi 150 milyon osmanlı altını hesabını yokardaki tabloma bak hesabını sen yap saygılarımla

  • sadece sizlerin palavralarımı dogrudur ZERRİN KAMALLE KOÇ AİLESİNİN hayat agacına bir bakınız 3 kuşagı geçmiyor neden gizliyorlar zerre kadar düşündünüzmü çıksınlar meydana açıklasınlar sizlerde bizlerde bilelim artık dogruları SUÇU OLAN GİZLENİR MİSALİMİ

 5. Bu sitede acilan konularin kimler tarafindan gerceklestirildigini biliyorum artik. Tamamen Atatürk, laiklik, Türkiye Cumhuriyeti, Türk Milleti ve demokrasi aleyhinde ve yobaz dinci takimi ve Osmanli, seriat sevdalisi, Necip Fazil denilen “ibne”ye ve “Misiroglu” denilen Osmanli artigi-sarlatana bile yer verebilecek kadar alcak, tek kelimeyle “KARDES KAVGASI” na zemin hazirlayan “PUŞT” veya “PUŞT”lardan olusan bir site diyerek son bir kere daha ELVEDA diyorum.

 6. Vehpi Koçun babası Koçzade Hacı Mustafa Efendi dir. Vehpi koçun ortağı istabbullu bir yahudi olan bernardır. Allıyorsunuz ohhh.

  • Üsteki resimlere bak hiç bir şeye inanmıyorsan benzerliğe bak bunlar bu ülkenin ve milletin dostu değil

   • Bravo, inanılmaz bir delil sundun. İki ihtiyar birbirine benziyor gerçekten de. Saçları beyaz, yüzleri kırışık. Allah sana akıl fikir ihsan eyleye. Hemen nasılda hazırsınız yok etmeye, iftira etmeye, şeytana uymaya.

 7. Bu ne yazı nereye dayanıyor hiç kanıt yok… Koç yahudi babaları hırsız diyelim onu kontrol eden kim Müslüman demekki oda çalmış 🙂 kimsenin dinine dil uzatmadan çalışıp onları geçmek varken konuşarak biryere varılmaz anca karı gibi dedikodu olur binlerce komplo teorisi duydum hepsi doğru olabilir yada hiç ama sen uzay çağı teknolojisinde hala din muhabbeti yaparak ilerleyemeyeceğini anlamadın… Dini içinde yaşa ırkını ve milletini ekonomik mental ve teknolojik olarak güçlendir ama bok atmak yerine çalışın öğrenin bilgilenin dini içinde yaşa beraber olmayı öğren… Geçmişinden ders almayanın geleceği olmaz(!) cehalet İLE hiç olmaz

   • Mehmet Sırlıbaş sana elinde kanıt var mı diye yazmış, sen alakasız başka bir ailenin anlatıldığı linki vermişsin. Bu tipik demogoji, tam cahil işidir. Koçlar aile secerelerini, hem ana tarafından hem de baba tarafından ta kuşaklar ötesine kadar döküyorlar. Herşeyleri ortada. Ama bu Allahtan korkmaz adamlar burada gıybet yapıyor, insanların şerefini lekelemeye çalışıyorlar. Yazıklar olsun.

   • Erbakan’ın Hatıralarından: (1977 Nisan-Günaydın Gzt.)

    Tarihin ilk ayakkabılı eylemi Erbakan’ın milli sanayi mücadelesiyle yapılıyordu
    Dünya da ilk ayakkabılı protestonun patenti de bize ait çıktı. Hem de tam 50 yıl önceki bir olaydı.

    Peki, ayakkabıyı fırlatan ile muhatap olan kim olmaktaydı?

    Yıl 1961. Yer Ankara… Birinci Otomotiv Sanayi Kongresi yapılmaktaydı. Kongre’ye katılanlar arasında işadamları, bürokratlar, mühendisler, gazeteciler vardı. Kongre’nin öncülüğünü yapan isimse daha sonra Türkiye’nin siyasi hayatına damgasını vuracak olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’dı.

    Erbakan,1956 yılında daha 30 yaşında iken Gümüş Motor Fabrikasını kurarak Türkiye’nin ilk büyük sanayi hamlesini gerçekleştirmiş, yine 1960 yılında Ankara’da yapılan Sanayi Kongresi’nde ilk kez “Türkiye’nin kendi otomobilini üretebileceği” fikrini ortaya atmıştı. 1961 yılındaki Otomotiv Kongresi bu çabaların bir sonucu toplanmıştı. Kongre salonu oldukça kalabalık ve heyecanlıydı. Salonda Türkiye’nin kendi otomobilini üretebileceğinin inancı ile heyecanlanan mühendislerin yanı sıra, yerli otomobil fikrine karşı çıkan işbirlikçi Masonlar da bulunmaktaydı.

    Bunlardan biri de, Bernar Nahum’dur. Bernar Nahum, Lozan gizli danışmanlarından olan ve Türkiyenin adım adım İslam’dan uzaklaştırılmasını, her yönden zayıflatılıp parçalanmasını amaçlayan Siyonist Yahudi planın fikir babası Haham Hayim Nahum takımındandı.

    Bernar Nahum, Koç Otomotiv Grubu’nun temsilcisi olarak toplantıdaydı.

    Parantez açalım: Vehbi Koç ile Bernar Nahum 1944 yılında tanışmış, bu tanışma Koç Grubu için tarihi bir dönüm noktası olmuş, . Grup hızla büyümeye ve küresel bir şirket olmaya başlamıştı. Koç ile Nahum ortaklaşa Otokoç’u kurmuş ve başına da Nahum atanmıştı. Bir iddiaya göre Bernar Nahum, Lozan anlaşmasının mimarı meşhur Hayim Nahum’un oğlu olmaktaydı. Bir iddiaya göre de Koç grubu’na ait, BEKO’nun BE’si Bernar’dan, KO’su Koç’tan alınmaydı.

  • Ağzın bozuk birkere herkese açıkyerde çoluk çocuk okurmu demeden ahkam kesmissin nasıl bir kişiliğin olduğu belli sahip çık doğanda var.

  • orç çoçuğu laf salatalığı yapma doğru olan şeyleri kendini ipneliğe vurupda geçmer herkes herşeyi biliyor.kimin vatan haini kimin bayrağını vatanını son damlasına kadar savaşaçağını biliyor.senin gipi yahudi piçleride türkiyede en iyi şekilde yaşayıpda yabancı olduğunuzu biliyoruz. susda ağzını kapa………………………………

  • Yıl 1961. Yer Ankara… Birinci Otomotiv Sanayi Kongresi yapılmaktaydı. Kongre’ye katılanlar arasında işadamları, bürokratlar, mühendisler, gazeteciler vardı. Kongre’nin öncülüğünü yapan isimse daha sonra Türkiye’nin siyasi hayatına damgasını vuracak olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’dı.

   Erbakan,1956 yılında daha 30 yaşında iken Gümüş Motor Fabrikasını kurarak Türkiye’nin ilk büyük sanayi hamlesini gerçekleştirmiş, yine 1960 yılında Ankara’da yapılan Sanayi Kongresi’nde ilk kez “Türkiye’nin kendi otomobilini üretebileceği” fikrini ortaya atmıştı. 1961 yılındaki Otomotiv Kongresi bu çabaların bir sonucu toplanmıştı. Kongre salonu oldukça kalabalık ve heyecanlıydı. Salonda Türkiye’nin kendi otomobilini üretebileceğinin inancı ile heyecanlanan mühendislerin yanı sıra, yerli otomobil fikrine karşı çıkan işbirlikçi Masonlar da bulunmaktaydı.

   Bunlardan biri de, Bernar Nahum’dur. Bernar Nahum, Lozan gizli danışmanlarından olan ve Türkiyenin adım adım İslam’dan uzaklaştırılmasını, her yönden zayıflatılıp parçalanmasını amaçlayan Siyonist Yahudi planın fikir babası Haham Hayim Nahum takımındandı.

   • Bernar Nahum, Koç Otomotiv Grubu’nun temsilcisi olarak toplantıdaydı.

    Parantez açalım: Vehbi Koç ile Bernar Nahum 1944 yılında tanışmış, bu tanışma Koç Grubu için tarihi bir dönüm noktası olmuş, . Grup hızla büyümeye ve küresel bir şirket olmaya başlamıştı. Koç ile Nahum ortaklaşa Otokoç’u kurmuş ve başına da Nahum atanmıştı. Bir iddiaya göre Bernar Nahum, Lozan anlaşmasının mimarı meşhur Hayim Nahum’un oğlu olmaktaydı. Bir iddiaya göre de Koç grubu’na ait, BEKO’nun BE’si Bernar’dan, KO’su Koç’tan alınmaydı.

    Gelelim ayakkabılı eyleme:

    Haim Naum BernarBernar Nahum, Birinci Otomotiv Kongresi’nde konuşurken salondaki hava giderek elektriklenmeye başlamıştı. Çünkü Otokoç’un ortağı ve yöneticisi Nahum, salondaki heyecanın aksine otomotiv sanayinin zorluklarından bahsetmekte ve yerli otomobil fikrine karşı çıkmaktaydı.

    O sırada ön sıralarda oturan genç bir mühendis, bir kürsüde konuşan Bernar Nahum’a, bir de ayakkabılarına bakmaktaydı. Makina Kimya Endüstrisi’nde (MKE) çalışan Erbakan’ın Millici ekibinden olduğu anlaşılan mühendisin ayağında kurumun yeni dağıttığı postallardan vardı. Nahum konuşmasına devam ederken ön sıradaki genç ise, postalının bağcıklarını çözmeye çalışmaktaydı. Çünkü öfkesi iyice kabarmıştı.

    Nahum; “Bursa’da şeftali üretmek otomotiv üretmekten hem daha kolay hem daha kazançlıdır” dediği anda da ortalık karışmıştı. Nahum’un “otomotiv yerine şeftali üretmeyi” önermesine dayanamayan genç mühendis ayağından çıkardığı postalı kürsüye fırlatmıştı.

    Postal, Nahum’un alnına çarparken, MKE’li vatansever: “Bize otomobili siz ürettirmiyorsunuz, sizler bizi batıya mahkûm ve mecbur ediyorsunuz” diye bağırmaktaydı. Ve bu genç mühendis de Erbakan gibi, milli ve yerli kalkınma sevdalısıydı.

    Herkes unutmuş olsa da işte bu olay ilk ayakkabılı protesto eylemi olarak tarihe geçmiş bulunmaktadır.

    Artık yazmak zorundayız. Her şeye rağmen Türkiye’nin ilk yerli otomobili “Devrim”i yapma fikri bu kongre’nin sonucunda ortaya çıkmıştır. Yapılmıştır da… Ama biliyorsunuz benzin koymayı unuttukları için yürümemiş ve öylece kalmıştır.

    Oysa, Erbakan ilk yerli otomobil fikrini 50 yıl önce ortaya attığında, ne Kore’nin Hyundai’ı, Ne İran’ın Samand’ı, ne Hindistan’ın Tata’sı, ne Çin’in Cherry’si vardı. Ne kadar acıdır ki, şimdi sokaklarımız Hyundai, Tata, Cherry ile dolup taşmaktadır.

    Son bir not: Türkiye’ye “Otomobil yerine şeftali üretilmesini” öneren Bernar Nahum hakkında bakın Rahmi Koç yıllar sonra ne buyurmuşlardı:

    “Koç’un otomotiv sanayi işine girmesini, büyümesini ve kâr etmesini sağlayan Mösyö Bernar’dır. Vehbi Bey’in büyük itimadını kazanmış biriydi ve Vehbi Bey, o ne derse kabul ederdi. Bernar Nahum eldeki paranın daima otomotiv işine yatırılmasını istemiştir.” (Capital Dergisi-2008)[2]

 8. MÜSLÜMANLIK BU KADAR YAYILDIYSA
  BİZİ ATALARIMIZ SAYESİNDEDİR
  TÜRK MİLLETİ İSLAMİYETİ KABUL ETMESEYDİ EĞER
  O DANGALAK ARAPLAR DİNİ MAHVEDİCEKTİ
  İSLAMIN YAYILMASI TÜRKLERLE OLMUŞTUR
  TÜRK YÜCE BİR MİLLETTİR.

  • GERİZEKALI TARİHÇİ MÜSFETTESİ PEYGAMBERİN ARAP SAHABELERİ ARAP, PEYGAMBERİN MİLLİYETÇİLİĞİ MENETMİŞ SEN NEYİN DÜNYASINI YAŞIYOSUN, ARAPLARA HANGİ AKILLA DİL UZATIYORSUN.

   • Araplar dunyanin en gereksiz mileti suanda , Kadin doven, cucuklarini doven, irakta ve suriyede bir birlerini bogazlayan igrenc bir irk, bedeniyetten yolsun hayvansal bir irk

    • CENGİZHAN ATAM AZ MI KAZIKLARA GEÇİRDİ BU PİS ARAPLARI?ŞAMAN’IM ÇÜNKÜ GERÇEK TÜRK’ÜM

  • Sen ne salak ne ahmak ne yavsak adamsin ahmak dedigin arap milleti senin peygamerinin milleti zindik salak muslumanlik diyon turk yuce diyon bilmiyomusun irkin irka ustun olmadigini ustunlugun takvada oldugunu

  • Bilmeden konuşma! Türkler kimleri müslüman yaptı sen bir daha düşün ama ben Arapların kimleri Müslüman yaptığını yazayım. Endonezya–250 milyom, Malezya–50 milyon, Bangladeş–100 milyon, Pakistan–150 milyon, Hindistan Müslümanları–250 milyon, Türki milletlet–180 milyon, Farsiler–160 milyon YETER Mİ KUŞ BEYİNLİ???

    • Hem şamanım diyosun hemde peygamber efendimizin s.a.v en yakın arkadaşının ismini ve arap olan bir kişinin ismini kullanıyorsun bu nasıl iş hem türküm şamanım diyorsun hemde sövdüğün arap milletinden birinin ismini taşıyorsun

    • kardeşim şamanım türküm diyorsun adın ebubekir. bu isim arap ismi değilmi. neden müslüman ismi kullanıyorsun.

  • Yörüküm ben senin Türk olduğun bile belli değil. Kimse kimseden üstün değildir. Takva sahipleri hariç. Gerçek üstünlük ondadır. Kabirde soracak melekler hangi millettensin inşallah Hz. İbrahim’in milletindeniz deriz

  • tarihçi kusura bakma ama iddian çok aptalca
   Mübarek din-i islami mübiyn ile alakan yorumundan belli oluyor zaten.

 9. Müslümanlar Yahudileri hep eleştirmiştir. Çünkü Müslümanlık ortaya çıktığı zaman her şey Yahudilerin elinde idi. Kendileri toz toprak içinde, kir pas içinde ,sefalet içinde iken elbette daha rahat yaşayanları kıskanacaklar. Tıpkı şimdiki gibi…

  • O SİZİN DÜŞÜNCENİZ. Müslümanlar olarak ülkesi bile olmayan ancak fitne fesatla bir VATANA ne derece memleket denilebilir ki ORDAN BİLE DÜNYAYA PARMAK ATAN BİR ÜLKE ve onun ALLAHTAN KORKMAYAN cehennem zebanisi liderlerini BİZ MÜSLÜMANLAR NİYE KISKANALIM …..SONUÇTA BİZLERİN TARİHTE ZAFERLE SONUÇLANMIŞ FETİHLERİMİZ VAR…. İNGİLTERENİN SADAKASIYLA DEKLARASYONLA KURULMUŞ TARİHSİZ BİR ÜLKE DEĞİLİZ.
   KISACA KÖTÜ KISKANILMAZ YERİLİRRRR…..BEN BU YAHUDİLERİN ZENGİN OLMASINI MI ÇEKEMEYECEĞİMMMM….. ALLAHTANNN BİZ MÜSLÜMANLARIN GÖNLÜ GENİŞŞŞŞ…… KANUNİ ZAMANINDA FRANSANIN KOVDÜĞÜ YAHUDİLERE BENİM VATANIM SAHİP ÇIKTIIII….. BENNN BİZZZ GURUR DUYARIZ YAHUDİLERİN DE MİNNETTAR OLMASI GEREKKKK SOYLARI SOPLARI ŞEREFLERİNİ BENİM VATANIM HİMAYESİNE ALMIŞŞŞŞŞŞŞŞŞ……..

  • nazileri neden eleştirdiniz sizden iyi olduğu içinmi katliam için nefret ettiniz yahudiler filistinde katliam yapmadımı ALLAH celle celaluhu son hak dini islamı gönderdi hristiyanlıktan önce .çevre elbise temizliği önemli ama en önemli olan kalp temizliğidir

  • Hayatımda senin kadar cahil birini görmedim ofkelenip senin gibi bir iblis ı sevindirmiyecem çünkü senin gibilerin cevabı kuran ı Kerim’de mevcuttur ALLAH seni ıslah etsin ıslah olmuyorsa helak etsin

  • H.z ibrahimi kendi kibirlerine alet etmektir yahudilik.ve siz bir hiçsiniz Allahın lanetli kullarısınız ve yok olacaksınız.:).h.z adem zamanından beri tek din vardır oda islam allahın gönderdiği kitaplar hep aynı yolu gösterir sizler Allaha karşı geldiniz h.z ibrahimin soyundan gelen peygamberler artık arap soyundan geldiğ için inkar yoluna gittiniz.yani sizi kıskanmayı bırak acımak bile yanlış olur cehennem ateşinde yanmanızı sabırsızlıkla bekliyoruz:) Ben bir türk olarak arap soyundan gelen H.z Muhammed le gurur duyuyorum ALLAHtan gelen her şeye razıyız. gebereceğin zamanı düşünmeden bu sözleri sarfetmen çok büyük cesaret seni yahudiliğin kurtaramıyacak mezarda sefil varlık! zaten büyük bir hataydı size acıyıp vatanımıza almak gelen vurcaktı giden vurcaktı:)

  • Kim sefalet içinde yaşamış? Bu adamların binlerce yıl devleti bile olmadı. Avrupa’nın en sefil yerlerinde yaşadılar dışlandılar. Bu yüzden yarın giderim korkusuyla altına yatırım yaptılar. Daha yazacaktım ama hiçbir şey bilmediğin belli.

   • Yahudileri elestiren sadece Müslümanlar degil bir gercek varki Müslümanlarida elestren sadece yahudiler degil onun icin IRK ciligi Mezhep ciligi birakip ahlakli insan olmaya caba gösterelim ayni yerden geldik ayni yere gidecegiz arkamizdan iyi insanlardi dedirtmek varken niye bu düsmanlik kim neye istiyorsa ona inansin ne senin günahin bana nede benim günahim sana yazilacak Allahin verdigi nimetleri insanlarla paylasiyormusun ona bak sen Koc lar sayesinde kac bin kisi evine ekmek götürüyor kac bin talebe okuyor verdikleri trilyon vergilerle payimiza düsen hizmetlerde görüyoruz Allah razi olsun..Nedense AKP hükümeti geldikten sonra bir cok insan hakkinda türlü seyler yazilmaya baslandi bunun kasitli olduguna inaniyorum..

    • Kizim cahil kuheylan gibi hicbirsey bilmeden sallayip durma. Tipik, cahil, ogrenmeyen, arastirmayan, ama cok biliyormus gibi atip tutan ataturk Cumhuriyetinin eseri bos geveze menfaatci sapsallardan birisin. Koclar kac kisiye ekmek veriyor gibi salak cumleler kurup onlari parlatmaya calismadan once Koclarin Osmanliyi parcalamada bas aktor olduklarini, rothchildlerin sulalesinden geldiklerini, 1.5 trilyon dolar bu milletten faizle calip cirptiklarini, gostermelik yardim dernek vakif okul faaliyetlerinde bu harcadiklari bikac milyar dolarin bu milletten caldiklari trilyon dolarlar yaninda devede kulan bile degildir. Onlar goz boyama. Emirlerindeki burokratlar askerler polisler hakimler savcilar ile oldurup katlettikleri insanlar, pkk gibi teror orgutlerini ve turkiye ve avrasyadaki gayrimesru islerin cogunu finanse edip yonetmeleri, fetonun bugunku guce gelmesinde 1960larda vehbi kocun evinde fuat dogu tarafindan takdim edilmesiyle baslayan ve Koclarin dokunulmazlik zirhiyla turkiyede korundugu icin kimsenin birsey yapamadigini… sen hicbir sey bilmiyorsun, Mustafa Kemali de HaimNaumu da tanimiyor, bos beles atip tutan standart kemalist turk genci bir zavallisin.

  • Herkes sizin gibi dünyaya maddesel olarak yaklaşmıyor olabilir. Manevi olarak yaklaşıyor müslümanlar ondan siz anlamazsınız. Abdullah Öcalanın kimliğinde de dini islam yazıyor.

  • sayın incedüşünen(yahudi hayranı)ben de Müslümanım.Tanıştığımıza memnun olmadım.

 10. Geri bildirim: İŞ DÜNYASI : AK PARTİ ŞİMDİ DE AYDIN DOĞAN ÜZERİNDEN KOÇ AİLESİNE SARIYOR /// İŞTE MEDYADAN HABERLER | Strateji

 11. Geri bildirim: Anonim

 12. Atatürk olmasaydı Koçlar olmazmış. Belki de doğru. Olmayabilirlerdi. Ama Atatürk olmasaydı siz Atatürk düşmanları ne olurdunuz. Büyük bir ihtimalle ya yunan piçi ya ingiliz. Belkide Fransız.

  • Lan amcik hosafi simdi sen kendini turkmu saniyon. Yada cogunlugumuz turkuz diye dolasiyoz. Giydigin dondan sacina basina kadar gavur ozentisi degilmisin. Gavurlar icki icere kariyla kizla kimin eli kimin gotunde belli degil iliskiye gider pazar gunu gunah cikarir. Senin ne farkin var. Sende ataturkcu genclik raki icer elin karisina kizina bakar cuma gunu gelince gunah cikaritsin Ben genellme konusuyorum sadece sana yonelik degil. Birakin bu kemalist ayaklarini. Gozunuzun onune bakin kale taaa cumhuriyet kuruldugunda icten fettedilmis. Fransizlar gizliden sikmisde bebeleri olmus bile siz hala uyuyun man kafa herifler

  • NE FARK VAR ŞİMDİ?TÜRKİYELİ OYNAKLAR ZEVKLE GAVUR PİÇİNİN ALTINA YATIYOR.TÜRKİYE KORE OLDUĞUNDA HEPSİNİN AĞZINA(SEN DE DAHİL)TEZEK DOLDURACAĞIZ.

  • Geri zekali,senin ataputun olmasaydi,biz su anda milli ve manevi degerleri olan bir Turk -Musluman gibi yasayacaktik.Arti senin ataputun degil,benim dedelerim ninelerim imanlari ve namuslari icin,savasti.Senin ataputun ,cok buyuk bir kurnazlikla bu savasin asil kahramanlarini ekarte ederek,efendilerinin de yardimiyla kendini one cikardi.Ilk isi,efendilerinin direktiflerini yerine getirmek oldu.Eger senin ataputun olmasaydi,su anda sen ve senin gibi geri zekali salaklar,bir yunan , bir ingiliz ,bir fransiz gibi yasamayacakti !..oz benlikleri yok edilmeyecek,yozlastirilamayacakti.soylesene mal,su anda,bir fransizdan,bir ingilizden, bir yunandan ne farkin var?!..

   • k.yilmaz .amk gavatı atatürk olmasaydı senin memleketin olmayacaktı senin neneni ebeni ingilizler fransızlar sikecekti sende pic olacaktın amcık deden eben kendi kendinemi savaştı elbette bir lider olacaktı onuda allah Türk milletinin başına gonderdi .mal yabancıları begenmezsin yedğin ictiğin kullandığun her şey a*z ye yabancı malı orospunun oğlu yat kalk once allaha sonrada ataya dua et

    • Amınakdum malı. Atatürk büstünü götüne sokarım. atatürk yokken türkler yokmuydu mal beyin. 1071 den beri varız yine oluruz godoş. ataürküde Türküde var eden Allahtır. O isteseydi atatürk yerine x bir kişide olurdu. kaderin yaratıcısı var iken yok atatürk olmasaydı şu olmasaydı putperest gibi konuşuyosun. kıyamet günü kişi sevdiğiyle beraber olacak. sen ve kemalcilerde kemalle yanyana saf tutarken, müslümanlar gerçek önderlerinin yanında olacak inş.

  • Yavru kuş Atatürk olmasaydı yok şöyleydi böyleydi deyip yıllarca dindar insanları Atatürk ve devlet düşmanı vatan haini olarak niteleyip saldırdınız. Yemezler. O devir bitti. Artık herşeye ulaşıyoruz. Herşeyi biliyoruz.

  • ne olurduk bilmem ama enazından senin gibi hain imansız ve alçak biri olmazdık.İstenmeyen tüy

  • Peki yunan pici o;mak turk pici olmaktan daha onurlu bir sey degil midir ? (1980 dunya piclik yarismasini yunan piclerinin kazandigini da unutma )

 13. Atatürk masonlarla is birligi etmis olsaydi, masonlari ülkeden kovmazdi, ingilizler Ataturkle anlasma yapmis olsalardi canakkalede 200.000anzagi ölüme göndermezdi. ingilizler yenileceklerini anlasalardi, Ataturke karsi Yunani destekleyip onca parayi sokaga atmaz hukumetlerini devirmezdi. Atatürke dil uzatmayin.Nasil Resulümüz (s.a.v) kendinden sonra putlara tapilmasin diye resmi ve heykelciligi yasakladiysa Atatürkte siyasi ve halkin iradesinin uzerinde hic bir guc olmadigini halkin anlamasi icin halifeligi ve padisahligi kaldirdi. yanlis anlamayin, halifeligi kaldirmak demek kur’an ve islami kaldirmak demek degildir. o gunun sartlarinda hicbir anlami kalmamis(kalmis olsa araplari osmanliya karsi ihanet etmeyi engellemis olurdu) olan bir kurumdu halifelik.güc halifelikte yada papalikta degil,ülkelerin elinde tuttugu askeri ve ekonomik büyüklüktedir,bugunun Amerikasi 100yil öncekinin hasta adami olsa, kim takar baskani yada CIA yi, yada guc 60yil öncekinin papasinda olsaydi 22 milyon hristiyan 2.dünya savasinda ölmezdi.Atatürk hilafeti ve padisahligi kaldirmakla dogru olani yapti..
  Atatürkü bugun linc etmek isteyen zihniyet Atatürkü yaptiklari icin degil, aslinda ölümünden sonra yapamadiklari icin linc etmek istiyor.
  Nedir bu ölümünden sonra yapamadiklari?
  1-) Masonlugun tekrar ülkeye sokulmasina engel olamayisi
  2-) Kendisinden sonra gelen Cumhurbaskani ve Hükümetlerin ülkeye demokrasi getirmek yerine tek partiyi devam ettirip diktatörlük kurmalarina engel olamayisi
  3-) Ezani Türkcelestirip, milleti dinine düsman etmek icin ellerinden geleni yapan dinsiz Laik ve masonlarin oyunlarina engel olamayisi
  bunlar gibi bir cok nedeni sayabiliriz…
  Koc ailesi ve masonluga gelince, fazla söze gerek yok.onlarin ne oldugunu herkes biliyor. onlar ülke icinde hicbir aktiviteye katilmazlar, toplum icinde gozukmezler, haklarind ne özel nede politik nede sosyetik bir haber yapilmaz. onlar turkiye icindeki hicbir parti ve organizasyonlar bulunmazlar.

  • Çanakkale savaşı Osmanlıyı zayıflatmak kendi istedikleri şekle sokmak için başlattıkları bir savaştı. Orada zayıflamış Osmanlıya daha sonra istedikleri gibi ellerini kollarını sallayarak girdiler.Peki efendi sorarım sana neden İngilizler tek bir kurşun sıkmadan İstanbul’dan ayrıldı. Tüm dünya ırkçılık kimliğinden kurtulup çok uluslu devlet olma yolunda. Ortak değerler din ve dil. Halifeliği kaldırarak din birliğine, alfabeyi değiştirerek dil birliğine sekte vurulduğu kanaatindeyim. Ortak değerleri olmayan devletler payidar kalamaz. Bazı konularda bilgi alabilmeniz için Cumhuriyet’in ilanına kadar bütün hükümetlerde Sıhhiye Vekili olarak görev almış , II. Meşrutiyet’in ilanından sonra yapılan seçimlerde ve TBMM 1. Dönem ve 2. Dönem’de Sinop milletvekili olarak yer almış Dr. Rıza Nur ‘un kaleme aldığı “Hayat ve Hatıratım” olarak bilinen 4 ciltlik kitabı okumanızı tavsiye ederim.

  • savaş.. bıraksana masonları kovmuşmuş. Sen şuanda bu ülkede nerde mason locası var nasıl ne şekilde hizmet edildiğini biliyormusun ? Ne kadar bilebilirsin ki , o tarihte masonları kovmuş diyorsun sanki gazetecileri sınır dışı etmiş gibi .
   Ayrıca araplar bize ihanet etmedi filistin cephesi düşmesiyle olan oldu neyse fazla uzatmıcam
   olan şu osmanlıyı parçalayıp küçük lokmalar halinde yutmak . filistin cephesini çok iyi bilmek gerekir ben bu konu üzerine 10 larca kitap okudum .İngiliz Dış İşleri bakanı Balfour, 2 Kasım 1917’de Siyonist Federasyon’u Başkanı Lord Rothschild’e gönderdiği mektup ile İngiltere’nin Filistin’de bir Yahudi devleti kurulmasını kabul ettiğini bildirdi Balfour Deklarasyonu . Bu ingilizler silah sıkmadan ülkeyi terk ediyor.

  • ne demek ya halifeliği yıkmak islamı yıkmak değildir ? nasıl konuşuyosun ya cahilsin hiç birşeyi bilmiyorsun yada beynini samanlarla doldurmuşlar. Kardeşim anlatıyorsun bari gerçekleri anlat güzelleri anlat yalşanları ve çirkin şeyleri anlatma vebal işliyorsun. Fetva vermeyede kalkma. Halifelik eğer islamla bağdaşmayacaksa o zmn neden Peygamberimiz Hz. Ebubekirin halife olacağını sonrasında Hz.Ömerin Sonrasında Hz.Osman ve Hz.Alinin halife olacağını söylemiştir. Hiç düşündünmü yahudiler hahamlarının hristiyanlar papazlarının sözleri olmadan hareket etmezler. Onlar ne derse onu yapar tatbik ederler. İngilizlerin şartı neden halifeliği kaldırmaktı? Çünkü halifenin emrine uymayan dinden çıkar ve halife savaş emri verdiği zaman dünyadaki bütün müslümanlar icabet etmek zorundaydı. Bundan korktukları için halifeliği kaldırttılar. O yüzden dünyanın her yerinde meüslümanlar zayıf kalıyor. Lütfen arkadaşım sözlerinle gerçeklere zulüm etme. Ya doğru konuş yada sus.

    • Sen kurtuluş savaşında veya Çanakkale savaşında, türk askerimi değilmi testi yapıp sonunda hepsi türk çıktı. Yada osmanlıcan var yıllarca osmanlı arşivlerinde kaldın. Babanın hayrına parkistanda kadınlar bileziklerini verip türkiyeye göndermediler. en azından bu tarihte yazıyor.

  • Zirvalamissin. Lozani, Haim Naumu, BEKOyu, Erbakani, Erdogani, Menderesi, Ozali, Ermeni ajan Fansayi, Mustafa Kemalin aslinda Mustafa Kamal oldugunu, gercek ailesi ve kokenini, Haim Naumla ikisinin Arabistandaki ve Anadoludaki Lawrencelar olarak siyonizme hizmet ettigini, yalan Istiklal Savasini, Hain Naumun Osmanli hazinesini caldigini, Koc malvrliginin bunun ustune insa edildigini, Koclarin 90yilda faizle caldigi 1.5 trilyon dolari, tum okul dernek vakif,yardim kurumlarinin goz boyama vitrin oldugunu, avrasyadaki tum gayrimesruyu koclarin yonettigini, bircok oldurulen insanimizin ve sehidin kaninda koclarin eli oldugunu herkes biliyor. Sen kimsin ki Musluman mahallesinde hala utanmadan salyangoz satmaya calisiyorsun? Belli ki yahudi ya Sabetaysin, kurtardigim kardir diyorsun. Malesef cok gec kaldin 🙂

 14. Vehbi Koç, 1901 yılında Ankara’da Çoraklık semtindeki yazlık evde, “üzüme alaca düştüğü” günlerde doğdu. Doğduğu günü hiç bilmedi. Annesi “üzüme alaca düştüğü günlerde” deyince, sonradan çocuklarıyla birlikte 20 Temmuz’u doğum günü kabul etti.Soyu, Kütükçüzadeler olarak anılan ana tarafından 600, Koçzadeler olarak anılan baba tarafından da 250 yıllık Ankaralı ailelere dayanıyordu. Babası Koçzade Hacı Mustafa Efendi, annesi Kütükçüzade Fatma Hanım’ın ilk çocuğuydu. Sonra iki kardeşi daha doğdu. Zehra ve Hüsniye
  Koçzade Ahmet Vehbi, 5 yaşında mahalle mektebine başladı. Hacı Bayram Camii’nin yanındaki “Topal Hoca’nın Mektebi”nde ilk tedrisini aldı. Mahalle Mektebi’nden sonra yine Hacı Bayram Camii’nin yanında kiralık bir evde ders görülen ilkokula başladı. Bu okulu birincilikle bitirdi. Daha sonra, bugün Tıp Fakültesi İhtisas Hastanesi’nin bulunduğu yerde olan “Taş Mektep” denilen Ankara İdadi’sine (lise) gitti. Ancak idadi hayatı uzun sürmedi.

  *EDIT

  • Yahudiler tarihte ispanya ingiltere abd gibi ülkelerin tahtlarına yönetimlerine sızmışlar Hristiyan mış gibi görünüp saklı işler yapıp o ülkenin kaymağını yemeyi severler. Dünya Yahudileri ile iş birliği içindedirler. Hiçbir zaman asıllarını unutmazlar. Asimile olmazlar. Onlar efendi diğerleri hayvan kadar değeri olmayan köle olarak görürler.Bu oyunu çok seviyorlar; Hristiyanların içinde papaz olmayı müslümanlar içinde imam olmayı.

 15. hey beyinsiz kemalistler artık sonunuz geldi .lideriniz anıtkabir kafesinde betonun dibinde yatıyor size gelmek istiyor ama üstünü betonla kapattığınız için gelemiyor .vallahi de billahi de biz islamiyet için artık kefenlerimizi giydik hiç bir kemalist kuvvet bunu engelleyemez allah ın izni ile

  • Yaw arkadaş provakatör müsün,yoksa safdil bir adam mısın nesin??Cahil cahil konuşuyorsun,bence sen çok safdil ve iyi niyetli olamazsın,akıllı bir müslüman hiç olamazsın..!
   Kaliteli ve karakterli bir müslüman hiçbirzaman militanist ve provakatif bir ağızla konuşmaz.Önce sen müslümanlıkta samimiysen şu ağzını bir düzelt ve temizle..!!!
   Senin gibi ahmaklar yüzünden bu dindar müslümanlara kötü nazarla bakılıyor..
   NE DEMİŞLER “CAHİL DOSTUM OLACAĞINA,BİLGİLİ DÜŞMANIM OLSUN”
   Bu dine samimi olarak hizmet etmek istiyorsan önce KENDİNİ DÜZELT,ŞU CEHALETİNDEN VE AHMAKLIĞINDAN KURTUL ONDAN SONRA GEL!!

  • cahil mustafa kemal atatürkün naaşı betona gömülmemiştir selçuklu tipi bir mezar odasında toprağa gömülüdür . sonumuz gelmedi hacı ihtiyarlar kaybettik belki ama gençlik bizim. çünkü gençlik dünyaya açık dünyayıda güya islami yaşayan türkiye müslümanlarınıda görüyor günahlarınızı 1000 dolarlık türbanlar jipler villalar gemicikler saraylar kapatmıyor.

  • Senin sonun gelmiştir. Allah senin gibi ülkeyi karıştırmaya çalışan dindarlar arasından başkalarına, başkaları arasından dindarlara laf atan kaos takımından korusun.

 16. kardeşim bu gibi yerleri ne okuyun nede yorum yazın amaç toplumun nabzını ölçmek .bunlar iki kişiye şeytan vede deccal der biri hz. muhammed mustafa digeri mustafa kemal .düne kadar fetoş la beraber gezdiler şimdi birbirlerini gırtlaklayacaklar bana arkadaşını söyle sana kim oldugunu söyleyeyim derler yakında teyyonun mısır şarapçısının dilibokun saidi kürdinin bunların hepsinin münafıklığı ortaya çıkar amaçları hain nahumun doktirinin hayata geçirmek mustafa kemale kabul ettirmişler ya sözde.kabul ettirdiysen şimdi niye yırtınıp duruyorsun be adam birde şunu unutmayın ahir zamanda siyah beyaz beyaz syah olacak ayaklar baş başlar ayak olacak şimdi bir şahıs çıkmış büyük israil projesinin eş başkanı soysuzların soysuzu hz.muhammedin tabiri diğeri arapçanın a sını blmeyen fakat kuran-ı tefsir eden ilkokulu bile bitirememiş osmanlı zamanında tımarhaneye kapatılmış zırrıkı diğeri mustafa kemal.birde 1969 dan sonra kurulan ve uzantısı olan tüm partilerin bi zatihi amerika ve israil eliyle kurduldugunu unutmayınız siz oturun 2018 yılında kurulacak arz-ı mevudun deccal in derdine düşün 100yıl önceyi ne yapacaksınız 5 yıl önce olan hakkında ne biliyorsunuz hiç bu durumda televizyon size ne diyorsa ona inanıyorsunuz yani onların size bildirdigine doğruyu öğrene bilmek için onları bir ezip geçmeniz gerekiyor bilginin kayngına ulaşmanız gerekiyor siz burda TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ MUSTAFA KEMALİ KURTULUŞ SAVAŞINI SATARSANIZ YARIN ÇANAKKALEYİ OSMANLIYI İSLAMI VE 15 BİN YILLIK TÜRK TARİHİNİDE SATARSINIZ VE SİZE YAZIK OLUR BEN ŞAHSIMA BÖYLESİNE ÜZÜLMEM BUNLARI BİR ARAŞTIRIN DERİM MUHTAÇ OLDUGUNUZ KUDRET DAMARLARINIZDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.BU SÖZ 40 YIL DÜŞÜNÜLÜP SÖYLENMİŞ BİR SÖZ 15 BİN YILA BAKIN NEDEN TÜRKLÜGE DÜŞMAN OLUNDUGUNU ANLAYIN

  • SAID NURSI KENDI NI PEYGAMBER ILAN ETMIS BIR SIZOFREN AYNI ZAMANDA INGILIZLERLE ISBIRLIGI YAPMIS ULKESINE KAZIK ATAN BIR ISYANCI NE YANI KURDISTAN MI KURACAKTI HE HE O YAPAMADI TAYYIP YAPACAKTI AMA ALLAHIN IZANIYLE GULE GULE SIZE

   • Sen de adammısın ki burada cevap yazılsın sana zibidi herif..
    Bir söz vardır Anadolu’da “YAPMA EŞŞOĞLU EŞŞEKLE MUHABBET KÜSTÜRÜRSÜN,SİLME CAM KIRIĞI İLE G..TÜNÜ KESTİRİRSİN!!
    SAYIP denen yorumcuya ancak bu denir..

   • Bence sen önce git bi tarih bilgini yokla ve gözünden şu at gözlüklerini cikar atki hep ayni noktaya sabitlenme cevrenide görebilir. Şeyh sait isyanini Said Nursi yapmadı ikisi farkli insanlar

   • sen saidi nursi ile şeyh said in aynı adam olmadığını bile bilmiyon daha .salla salla senin gibi saf çokkk..kesin aydınsındır sen 🙂 🙂

 17. koç ailesi gezi park
  Arkadaşlar siyasi erk nihayet KOÇ grubunun tehditlerini ve ülkeye karşı ne büyük bir tehlike olduğunu anlamış durumda.
  KOÇ Grubuna ait AYGAZ şirketinin GAZ Depolama lisansını iptal ettiler.
  KOÇ’un satın aldığı Liman özelleştirmesini iptal etti
  Mısır’da General SİSİ’nin darbe yapmasına zemin hazırlayan TEMERRÜD Hareketi ile GEZİ AYAKLANMASI paralel ve eş zamanlı bir eylem idi.
  MISIR’ın en zengin iş adamı olan Kipti Necip SAVARİS darbe ortamını hazırlamak için bütün finans medya gücünü kullanmıştı.
  Aynı vazifeyi Küresel MASONLAR Türkiye’de KOÇ Grubuna görev verdi.Ancak Türkiye’de başarıya ulaşamadılar.

 18. İnsanların elbette şu ya da bu kökenli olması gerekir ama bu her zaman en önemli bilgi değildir. Ayrıca insanların nereye ve kimlere hizmet ettikleri bu kadar kolay açıklanamaz. u arada sadece Türk ve müslüman olmak da tüm günahları örtmez. RTE’nın serveti normal yollardan olamayacak kadar büyümüştür. Onurlu bir siyasetçi hele başbakanken çocuklarını yurtdışında bir işadamına okutturmaz.
  Bunları herkesin görmesi gerek artık.

   • İşte tam da bunu demek istiyorum. Düşünmek, yorumlamak yok. Yaftala, hakaret et. Yok sen şuymuşsun, buymuşsun. Partim de yeri gelir, hizmete, anlayışa, zamanlamaya, konjektüre göre değişebilir. Takım mı tutuyoruz?

    Banane onun, bunun, senin kökeninden–ben yapılana bakarım. Keşke hepimiz uzaylı olsak da birbirimize insan gibi davransak.

    Mümkün olsaydı da her çeşit dinden insan da olsaydı aramızda, fena mı olurdu. Olamadı, biliyorum ama bu övünülecek bişr şey midir, yoksa hayıflanacak bir şey mi?

    Yahudilikle siyonizmi de ayıralım artık! Size sonsuza kadar “Ermeni kesen haydut” ya da “Şu kadar Kürtün katili” deseler hoşunuza gider miydi? Hepimiz aynı mıyız?

    Şimdi buna da seviyeli bir cevap gelecektir şüphesiz.

 19. İnsanların sadece kökenleri üzerinden eleştirilmeleri çok yanlış. Bu arada Türk ve müslüman olmak hırsızlık, yolsuzluk, zorbalık ve yağma hakkı kazandırmaz. RTE’nin serveti maaşlarından ve normal ticaretten olamayacak kadar büyük. Zamanında çocuklarının düğünlerine gelen altınları değerlendirdiğini söylemişti. Herkesin gördüğünü görmek gerek.

 20. Sevgili Haşim bu haberin kaynağı nedir bilmiyorum ama tamamen yalan bir haber. Çünkü Vehpi KOÇ 1901 yılımda Ankara da doğdu. Anne tarafı Kütükçüzadeler denilen ve 600 yıllık bir geçmişe dayanıyor. Baba tarafı ise250 yıllık bir geçmişe sahip Koçzadelerdir.Dedesi Koçzade Mehmet Efendi mütehatlik ve buğday ticareti yapan bir tacirdir. Vehpi KOÇ 15 yaşındayken babası ve dedesiyle ticarete başlıyor. Ankarada Karaoğlan caddesinde oturdukları evin alt katını dükkan olarak açıyor. Dükkanda bir sandık ayakkabıo lastiği, bir sandık şeker,birkaç teker kaşar peyniri, zeytin vemakarna bulunuyor. Dükkanın tabelası ise Koçzade Hacı Rahmi imiş. Hatta Vehpi KOÇ kurtuluş savaşında askere iaşe vern bir zatmış. Bu kişinin bu şekilde karalanması çok kötü . Karalanma sebebi ise İnönünün zamanında TBMM meclinde görev almasıdır . Yorum yazan dostlara da şunu tavsiye ediyorum,. Lütfen haber hakkındaki yorumları yazmadan haberin doğruluğunu araştırsınlar. Saygılarımla.

  • Sanırım bir düzeltme gerekecek. Vehbi Koç Kurtuluş savaşında askere iaşe veren değil, satan zatmış. Bunu övünerek anlattığını ben şahsen dinledim. Ama benim gözümde bununla övünmek, ordudaki askerlere çorap örüp gönderen, evdeki yiyeceğini gönderenlerin (kendisine kalmadığı halde) olduğu bir dönemde, utanılması gereken bir durumdur. Tekrar ediyorum, bu benim ahlak anlayışımdır. Herkes farklı düşünebilir.

  • Bak sana birkez söyleyeceğim aç o kör gözlerini Sizi ne paranız kurtaracak nede evlatlarınız Allahın dediği olacak La ilahe illallah Muhammeden Rasulullah

  • Mahkemeyi Kübra kurulduğunda Allahın Adaleti tecelli edecek ve Bu Fani Dünyada Şeytana hizmet eden KOÇ’un Boynuzlarını sende hissedeceksin hala vaktin varken Samimi bir Tevbe et sana son nasihatim.

 21. Koçların servetinin şaibeli olduğuna katılıyorum ve Mısıroğlunun tespitlerinin de çok haklı olduğunu düşünüyorum.. en azından vehbi koç ve bernar nahum birbirlerine inanılmaz derecede benziyorlar… eğer söylenen doğruysa evet bu adamların serveti osmanlının parasını çalıp-çırpma ile ortaya çıkmıştır… arşivlerin ciddi biçimde araştırılması da gerekir.. haklının hakkını teslim etmek için..

  lakin olayı gezi parkına bağlayı yanlış buluyorum… nur cemaatlere yakın bir aileden geliyorum…zamanında çok fazla yeni asya okumuşluğum da vardır.. said nursiyi de çocukluğumdan beri bilirim, buna rağmen gezi olaylarını destekliyorum…

  gezi olaylarının koçlar ile hükümetim arasındaki bir meseleden çıktığını da sanmıyorum.. olsa olsa koçlar mevcut durumu kullanmak istemiş olabilirler..nasıl bugün pkk güneydoğudaki somut durumları ajite edip kullanıyorsa koçlarda olsa olsa en fazla öyle birşey yapmış olabilirler..bu demek değildir ki gezi olaylarını koçlar çıkardı..tıpkı pkknın güneydoğuyu isyana teşvik edemeyeceği gibi. orda mevcut durumdan rahatsız bir kitle vardır sen onu manipüle edersin.. yoksa yoktan bir durum yaratılamaz..

  bunun dışında istanbulda olsaydım gezi parkında olurdum kesinlikle… tayyip erdoğanın tek adamcı tavırlarından aşırı derecede rahatsız oluyorum..suriyede yaptıklarını onaylamıyorum…yasamayı ve yargıyı by-pass etmesini çok çok sakıncalı buluyorum… nurcu bir geçmişim olmasına rağmen de hiç akpye oy vermedim vermem de.. genel de oy kullanmıyorum…

 22. 1954’te kurulan şirketin ismi, Bejerano’nun ve Koç’un ilk iki harflerinin birleşmesiyle Beko olarak tescil edildi.salca fabrikasi olarak kuruldu daha sonra general elektrikle ampul satisi isi abslayinca beko elektronige dondu kicinizdan absinizdan uydurmayin ya

 23. Kim ne derse desin ben bu siteyi ve bunlari hazirlayanlari tebrik ediyorum.. 12 yil oncesine kadar ne idik hatirlayin..Hep yahudilerin dedigi oluyordu. Bizi uyutp duruyorlardi. Haaaaaaaa simdi O serfsiz PKK da bitmek uzere. Bakin bakalim nasil TURKIYE yuceliyor..Ya benim size tek bir soxum var OKU………..OKU ………….OKU…..Tarihi ve oynanan oynulari ogernin ve bilin. Oyle o namussuz KILICDAROGLU veya CHP,MHP gibi ibnelerin laflarini degil gercekleri bilin ve takip edin..Ben Valla memnunum simdiki Basbakanimzdan ALLAH razi olsun . pffffffffffffffffffff

  OKU dostum OKU

 24. Yok mu Rusya başkanı Putin gibi taşaklı bir yönetici? Devlete zarar veren büyük şirketlerin mal varlığına el koyacak ve yöneticilerini de içeri tıkayacak. Umudum v
  ar… Çıkar bir gün…. Hep umutluyum.

 25. Tek yahudi bunlar mı dünyada, geçin bunları beyler… ayrıca yahudi olmak suçsa yahudilerden madalya alanlara oy vermek neden makbul oluyor?

 26. Kayre bi defol git ağzınızda bi çaldı lafı elinizde kanıt yok bi halt yok adamlar ülkeyi ne güzel şekilde kalkındırdı körmüsün gözünüzü açın, adamlar içimizdeki yahudilerin kim olduklarını bile açığa çıkardılar daha önceleri bilmeden yahudi ürünleri tüketiliyordu. Çıkışınız kalmayınca hemen iftira tayyip çalmışta, müslüman adam bir kere çalmaz, parası varsa usulünce ticaret yaparak kazanıyor. Misal hastane açsalar hem hizmet verecek hemde kazanacak, o açmasa başkası açacak hizmet vermeyecek boyuna para bsasacaklar.
  kafanızın bastığınada konuşuyorsunuz, kafanızın basmadığınıda konuşuyorsunuz.

 27. Erdoğan YERLİ otomobil diyor ama ilk karşı çıkan KOÇ ailesi. Bu intihar olur mümkün değil diyerek Milli Otomobil sanayisini engelliyorlar.Sebep,basit Amerikan araçlarından zaten kursakları doyuyor maşalık yapmak.Ama KOÇ ailesinin tüm engellemelerine rağmen YERLİ otomobil üretilecek.Kendi Helikopterini yapan bir ülke otomobil mi yapamaz? Elbette hayır FORD için BMW için parça üretim taşeronluk yapacağına kendi aracını üret.Bu mesele stratejiktir FAİZ lobisi MASON uşakları ve sömürücü para baronları ÜRETİMİ DURDRAMAZ.

 28. Yahudi KOÇ ailesi Türkiye’de çetelerin ve Mason Localarının BİR numarasıdır.Kriptoların faaliyetleri takip edilirse ne mal oldukları ortaya çıkar.Türkiye bu KOÇ ailesinden kurtulmadan huzura kavuşmaz.YAHUDİLERİN TRUVA ATI.

  • Pislikleriniz ile bana savunmaya bırakıyorsunuz ya ne diyeyim… Koç Ailesi, Tatar kökenlidir. Yani özbeöz Müslüman Türktür. Sen nesin hele bi onu yaz… Bu vatana da hizmetleri olan, bir sürü teşekkülü olan, çekinmeden zamanında paralarını milli kuvvetlere bağışlayan değerli de bir ailedir. Türkiye’de zenginler arasında en adamıdır. Sen ne yaptın bu vatan adına da millete iftira atıyorsun?

   • bu koçlar burdan sürülmedikçe ülkeye huzur gelmez,en buyuk faiz lobicileri,askeri darbelerin tertipçisi bunlardır,bunlardan hesap sormanın vakti geldi,sorulmasa zaten bir daha tayyipe oy yok..

    • Vatandaş sen kafanı yorma duyduguma göre alayının SEYLERİ- SEY yapacaklarmış.Herkes üzerine düşen görevi yerine getirsin koçun hiç bir ürününü ALMAYIN.

   • GAKGUSTÜRK yorumuna cani gönülden katiliyorum bence vehbi kocun hayatini ailesini tam olarak okumadan yorum yazanlar cok yaniliyorlar allah akil fikir versin böyle yorum yapanlara.

   • KES SESİNİ LAN!TATARLAR ASLA TÜRK DEĞİLDİR(KESİN BİLGİ).YAŞASIN TÜRKİYE-KORE KARDEŞLİĞİ!YENİ DEVLETİMİN ADI:TÜRKİYE DEMOKRATİK HALK CUMHURİYETİ

     • en büyük tayyip…… rum mum gürcü bop mop eş başkanı domuz etini serbest bıraktı falan çaldı çırptı gemicikler hastaneler aldı belki de ama hizmet yaptı adamlar çalışıyor kardeşim

 29. Tayyip Rum tohumu hırsız kaç trilyon Abdullah gülle beraber fethullah gülenle beraber çaldıgınızı yaz erzurumun köylüsü nasıl bukadar parayı kaldırdı onun bunun yardım paraları kurbanlıkların derilerini cocuklara nasıl çaldırdıgınızı yaz

  • beraber miydin be ibne.bu kadar emin söylüyorsun.ama seni bu konuda bilginize başvuracağız diye ifadeye çağırsalar kaçacak yer ararsın.gerçekten bilgin varsa belgen varsa kıçın sıkmıyorsa savcılığa gitmeye bana ver ben vereyim savcılığa.ama işkembeden atıyorsan veya kulaktan dolmaysa ibnenin en ileri gidenisin.

   • Burdan yazması kolay nasılolsa sen mi beraberdin be kötveren yumuşakçalar…. şahıs rum- gürcü tohumu olduğunu bop eşbaşkanı olduğunu inkar etmediği gibi aynı zaman da bunu sorulduğunda kendi söyledi ..kirada oturan bir şahıs ticaret yaparak değil siyasete atılarak nasıl dünyanın en zengin kral ve devlet adamları arasın da gösterilir malta bandıralı gemicik filollarını medikal ve ülker ortaklıklarını 5 li villaları vs vs nasıl olur açıklanması gereken durum bunlar …… AŞİKAR OLAN HERKEZİN BİLDİKLERİ İÇİN KİMSE KİMSENİN BİLGİSİNE BAŞVURMAZ… BURADA YAZAN HANGİ KELİMEYLE NAHKEMEYE BAŞVURABİLİRSİN SÖYLİYEYİM YANLIZCA KÖT VEREN VE YUMUŞAKÇALAR BAŞKA DAVALIK MAHKEMELİK BİR DURUM YOK

 30. Ülker’in yahudi dönmesi olduğu gerçeği ortaya çıktı! Onu da yazsanıza lan …edit….

  Gün gelecek, Kur-an’da yazdığı gibi, “taşın ardına bile saklansanız, sizi kokunuzdan bulup gırtlağınızı kesecek TÜM DÜNYA”.. oldukça az kaldı…

  *Edit:Küfür

  EDİTÖR:Küfür etmeden

 31. TAYYİPİN DAMATI ÇALIKLARIN YÜKSELİŞİNİDE YAZIN ATV SABAHI ALMASINI ONCA İHALELERE KATILIP KAZANMASINI SERVETİNE SERVET KATIP
  VERGİ REKORTMENLERİ LİSTESİNDE OLMADIĞINI HATTA VERGİ BİLE VERMEDİĞİNİDE YAZIN
  YALAN MI !!!!

  • emere kardes buraya yazdigin iftiralar icin yarin huzuru mahserde hesaba cekilecegini biliyormusun? tabiki inancin varsa? senin elinde belgen varmi?eger belgen varsa ozaman sana diyecek bir sözüm yok.ama ne olur fisilti gazetesinin fitnecilerin ortaya attigi birtakim yalanlar ile yorum yazmayin benim acizane size tavsiyem.bak burada vehbi koc ile ilgili olarakta cok yalanlar yaziliyor bu yalanara inanarak yorum yazmak nekadar yanlissa erdogan icinde ayni sey gecerli.lütfen biraz daha dikkatli olalim.

   • çalıp çalmadıgını bilmiyorum ama çalıkların mantar gibi birden türedikleri gerçek ve albayraklar falan bunlar daha 5-6 sene öncesinde piyasada bile yokken şimdi önde gelen zenginlerden çaldılarsa allah bintürlü belalarını versin inşallah

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s