Kaçak elektrik oranı Batıda %9 Güney Doğuda %72

212Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye genelinde yüzde 9.4 oranı ile AB ortalamasının altında düşen kaçak elektrik kullanımının Dicle dağıtım bölgesinde yüzde 72’leri bulduğunu açıklayarak ‘Bu kabul edilemez’dedi.

KAPLAN: “ELEKTRİĞİN YÜZDE 48’İ GAP’TAN”

Elektrik Piyasası Yasa Tasarısı, Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmeye başlandı. Tasarıyla, herhangi bir sebeple lisansları iptal edilen ya da durdurulan firmalara belli şartlarda yeni lisans verilebilecek.

Tasarının görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Bakan Yıldız’ın kaçak elektrikle ilgili tepkilerine ise BDP Şırnak milletvekili Hasip Kaplan karşı çıktı. Kaplan, “Bu bilimsel bir veri değil bu rezil bir veridir. Elektriğin yüzde 48’i GAP projesinden sağlanmıyor mu?” diye konuştu.

Allah belanızı versin biz her ay 70-80 milyon elektrik faturası öderken onlar kaçak elektrik ile işlerini görüyorlar.Sorsan açız yoksuluz ama hepisinin kapısında 9 tane veled var.GAP elektrik üretiyor diye fatura ödememek var mı? Nasıl bir zekadır bu? Devlet otoritesi yok mu orada? Parasını vermiyorlar ise kes elektriklerini.Zaten mağarada yaşamak bile onlara lüks..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s