Rusya Nurculara operasyon yaptı , suç aletleri Risale-i Nurlar ve Kur’anı kerim,video

RUSYA ERGENEKONRusya son birkaç yıldır Müslümanlara karşı baskısını giderek artırıyor.Özellikle Nurculara karşı zorbalık derecesinde hareketlere başladı.

Risale-i Nurları yasaklayan Rusya Nurcuları da terörist olarak görüyor.Nurculuğu Pan Türkist bir hareket olarak görüyor ve yasa dışı örgüt muamelesi yapıyorşar. Baskınlar düzenleyip evlerde ki Kur’anı Kerimleri ve Risale-i Nurları suç aleti olarak topluyor.

Haberde, “Güvenlik güçleri, baskın düzenlenen dairelerde mahkeme tarafından yasaklanan Türkçe ve Rusça radikal ve İslami edebiyat ele geçirildi. 5’i Rusya, 4’ü Azerbaycan ve 1’i Türkmenistan vatandaşı 10 kişi tutuklanarak FSB’ye getirildi” ifadeleri yer aldı.

Bu adımları baskıları özellikle Rusya yanlısı Perinçek ve Yalçın Küçük gibi isimlerin Ergenekon ile birlikte toplanmasından sonra kendi çapında misilleme olarak da görmek mümkün. Çünkü Rusya’da tıpkı içimizde ki Ulusalcılar gibi Ergenekon operasyonlarını Oda TV operasyonunu cemaatten biliyor.

341

Özellikle Ergenekon’un RUS ayağı olarak bilinen Alexsander Dugin’in bundan önce ki sözlerini hatırlatmak gerekir.Dugin, “Ergenekon davası, tek kutuplu dünya sistemini savunan, Büyük Ortadoğu Projesi’ni ortaya atan okyanus ötesindeki Atlantik Hareketine hizmet eden batılı istihbarat servislerinin Türk vatanseverlere karşı açtığı bir davadır” şeklinde konuşmuştu.Daha önce Nurcuların yani Gülen cemaatinin faaliyetlerine olağan bakan Rusya içeride ki Ergenekon operasyonları ile birlikte bu tavrını değiştirmiş ve giderek de sertleştirmiş oldu.

Rusya Nurculara operasyon yaptı , suç aletleri Risale-i Nurlar ve Kur’anı kerim,video” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s