Ergenekon terör örgütü saldırıya geçti ” Ak Parti binasına roketli saldırı”

saldırıya geçtiler

ETÖ SALDIRIYOR

00

Başkent Ankara’da gergin gece…  Kızılay’da, Adalet Bakanlığı’nın bahçesine 2 ses bombası atıldı. Eş zamanlı olarak AK Parti Genel Merkezi de roketli saldırıya uğradı.

DEMOKRASİYE SALDIRI

Çelik’in açıklamaları şöyle…

Saldırı doğrudan Ak Parti’ye yapılan bir saldırı değil, demokrasiye yapılan bir saldırıdır. Çözüm iradesine yapılan bir saldırıdır. Ne zaman kronik problemlerinen kurtulmaya çalışsa Türkiye, ya devlet içinde ya da karanlık güçlerin şer odaklarının taşeronluğunu yapan odaklar devreye giriyor.

ERGENEKON’UN DEVAMI ZİHNİYET

Son hadise şunu gösterdi:

Ergenekoncu zihniyetin geçmişte yaptıklarını, şu anda başka illegal örgütler üstlenmiş olduğu görülmekte. Bunlar ortaya çıkacaktır. Yapılan saldırıdan dolayı, tüm camiamıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Milletimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.

KARANLIKTAN KORKAN YOLA ÇIKMAZ

Karanlıktan korkan yola çıkmaz. Uzun yıllardan beri büyükmücadeleler vererek milletimizi aydınlık ufuklara taşıyacğız. Başbakanımız, merhum Menderes’in rekorunu da egale ederek başbakanlığını sürdürüyor. Türkiye nevruza gidiyor. Biz nevruzu toprağın uyanması olarak görürüz. Toprağa düşen cemre gibi gönüllere cemre düşsün istiyoruz. Memleketi dahaileriye taşımaya çalışıyoruz. Ama görüyorsunuz ki, bu irade birilerinin hoşuna gitmiyor. Biz bu yoldayine de devam edeceğiz. Teröre asla boyun eğilmeyecektir.

PAPUÇ BIRAKMAYIZ

Birilerini korkutmaya çalışıyorsa, bu kendi korkularının dışa vurumudur. Hükümetimiz memlekette her olup biten meselede olduğu gibi bugünde iradesini ortaya koyacaktır. bu tür gürültülere pabuç bırakmayacaktır. Biz bu meseleden dolayı dehşetekapıldığımızdan değil, sizlere doğru bilgi vermek için karşınızdayız.Çetelerle mücadele eden,terörle mücadele eden hükümetimizini mücadesi devam edecektir. Biz korksaydık bugünlere gelemezdik. Biz korkmadık, korkmayacağız. Böyle çapulculara fırsat verecek olan bir irade değiliz.

Egemen Bağış, “Korkakça saldırılar biz Türkiye sevdalılarını sadece kamçılar”

Sadullah Ergin, “‘Genel merkezimize muhtemelen bir lav silahı ile mühimmat atımı yapılmıştır, bir miktar maddi hasar söz konusu, onun dışında bir sıkıntı yok’

HÜSEYİN ÇELİK: “Herkes şunu çok iyi bilmelidir, bu atılan bombalar ve lav silahları milli iradeyi temsil eden, ülkenin yönetimini 10 yıldan fazla bir süredir üstlenen AK Parti’nin, demokrasi yolunda, hizmet yolunda gitmekten caydıramayacaktır. Aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Bu saldırı demokrasimize yapılmış olan bir saldırıdır. Hukuka yapılan bir saldırı olduğunu, çözüm iradesine yapılan bir saldırı olduğunu göstermektedir. Türkiye ne zaman irade ortaya koysa istikrarı bozmaya çalışıyorlar.”

MUAMMER GÜLER: “Lav silahıyla atılan patlayıcı isabet etmiştir. Sözkonusu patlamalarla ilgili olarak olayın vukuundan itibaren güvenlik bilgilerimiz çok yönlü araştırmayı sürdürmektedir. Şu anda 200 metre ötedeki bir parkın içinden atılan silahın ateşleme bölümleri, bir çanta ve bazı malzemeler bulunmuştur. Olayın takibi sürdürülmektedir. Fail veya failler en yakın zamanda yakalanacaktır.
AK PARTİ SALDIRI

111saldırı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s