Erdoğan ” milli içkimiz ayran ” alkolik ufak ufak yaylan!

MİLLİ İÇKİMİZ AYRANTC AYRAN 🙂

Yeşilay’ın Global Alkol Politikaları Sempozyumu’nda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, alkol teşvikini eleştirdi ve “Bizim milli içkimiz ayrandır” dedi.

İşte Erdoğan’ın o açıklamaları ;

“ Uygarlaşacağız diye alkol tüketimini teşvik ettiler. Tek parti döneminde alkol teşviki o kadar abartıldı ki; lokantalara afişler asıldı, alkolün faydaları anlatıldı. Cumhuriyet’in ilk yıllarında bazı kitaplarda malesef alkol milli içkimiz olarak lanse edildi. Halbuki bizim milli içkimiz ayrandır.”

Uygar alkolikler rakı’yi milli içkimiz ilan etmişken Erdoğan son sözü söyledi.Cumhuriyet’in ilk fabrikalarından biri İÇKİ fabrikası.

mustafa kemal

Erdoğan ” milli içkimiz ayran ” alkolik ufak ufak yaylan!” üzerine 5 yorum

 1. Ataturk’u alkolik diye yerden yere vuruyorsunuz degil mi ?
  buyrun size bir de 4. Murad ..
  Alkol, tütün ve kahveyi yasakladı.[5] Yasağın sebebinin 1630’ların başındaki büyük İstanbul yangını olduğu bilinir ve yangın sonrası çıkabilecek bir ayaklanmaya karşı tedbir olarak İstanbul’daki kahvehaneler yıktırılır. Tütün içenlerin ise öldürülmelerine dair fetva çıkarılır. sonra aynı padisahın hayatının devamı ….
  IV. Murad, Revan Seferi sırasında ortaya çıkan hastalığı (siroz[20] veya nikris) nedeniyle ciddi sağlık problemleri yaşar. Her ne kadar kısa bir dönemliğine düzeldiyse de 1639 Kasım’ında tekrar kötüleşir. Sağlığı iyice kötüleşince yakın çevresinde bulunanlar IV. Murad’a içkiyi bırakmasını önerdiler. Oldukça çok içki içen IV. Murad, her ne kadar hastalığı üzerine içkiyi bir müddet bıraktıysa da hastalığı biraz düzelme gösterince tekrar içkiye başladı. Sağlık durumu git gide kötüleşen IV. Murad, kardeşi Şehzâde Kasım’ı boğdurduğu odada henüz 28 yaşında iken 1640 yılında öldü ..
  Tarih saklanmasın diyorsunuz ya bunları da yazmalı degilmi .. elhamdulillah muslumansak eger adil olmalıyız degilmi .. birini yerden yere vururken digerini yuceltmemeliyiz .. degil mi ?
  Bu arada 4. murad ın kardesi de ya Ataturkcuymus ya da paralel herhalde .. osmanlı padisahlarının akrabalarında da baya varmıs boyle capulcular demekki .. insan kardesini neden bogdurarak oldurtur ? insanlıga , dine imana sıgarmı ? neyse .. tarih yazıyor ben degil .. fesli sahtekar degistirene kadar boyle en azından ..

 2. …edit… müslümanız deyip küfür etmeyi biliyonuz bide ALLAH olmasaydı ztn kimse olmazdı o aytı bişey ama MUSTAFA KEMAL olmasaydı TÜRKİYE diye devlet yokt siz belki çoğnlukla hristyan doğup öle devam edecektiniz siz yatıp kalkıp ilk allaha şükredip 2 atama dua edin onun sayesinde türksünüz unutmayın …edit..

  *EDIT:Küfür

  • KES SESİNİ LAN!BANA TÜRKLÜĞÜMÜ VE TÜRKÇEMİ GÖK TANRI ATAM ORTA ASYA’DA VERDİ.BENİM ATAM NE FATİH NE DE M.KEMAL’DİR.CENGİZHAN VE TİMUR ATALARIM DURURKEN KİMMİŞ TAPTIKLARIN?GENE NAMUS YOK HELE AR DAMARI HİÇ YOK.YAŞAŞIN TÜRKİYE DEMOKRATİK HALK CUMHURİYETİ(KORELİ KARDEŞLERİMLE BİRLİKTE)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s