Ermeni Patrik sonunda itiraf etti ” Tunceli’nin %90’ı Ermeni “

tunceli ermeni“TUNCELİ’NİN YÜZDE 90’I ERMENİDİR”

Erkam Tufan, ‘ ‘Tunceli civarında çok fazla sayıda Kripto Ermeni olduğu söyleniyor bu doğru mudur?” şeklindeki sorusuna Ateşyan şu yanıtı verdi:

“Doğrudur Tunceli’nin yüzde 90’ı belki dönme Ermeni’dir. Neden derseniz 30 yaşlarında bir çocuk geldi bana ve ”benim köküm Ermeni” dedi. ”ben dönmekistiyorum” dedi. Bende ”ispatla dedim” ispatlayamadı, kabul etmedim.

Ama inatla gitti geldi, vazgeçmedi. Gitti, geldi rahatsız etti beni, daha sonra babası aradı. Beyefendi dedi ”ben belediye çalışıyorum emekli olayım bende İstanbul’a gelip döneceğim. Buradaki halkın yüzde 90’ı Ermeni’dir, lütfen kabul et” dedi. Bende kabul ettim ders aldı, vaftiz oldu, kilisemizin üyesi oldu.”

TUNCELİ’NİN YÜZDE 90’NI ERMENİ


”ERMENİSTAN BABAMIZ, TÜRKİYE ANNEMİZDİR”

Ateşyan ”Türkiye Ermenileri için Ermenistan da eğitim görmek ne demektir, ne anlama gelir?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Orası babam demektir burası da anam demektir. Çünkü Ermenistan’a babavatan deriz. Türkiye’ye ana vatan deriz. Biz Türkiye Ermenileri anne ile baba arasında kalmış çocuklarız ikisi kavga ediyor. Biz ağlıyoruz. Biz sabırsızlıkla bekliyoruz, anne babamız barışsın artık hangi şartlarda olursa olsun kucaklaşsınlar.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s