5816 Atatürk’ü koruma kanunu artık kaldırılmalı, düşünceye ve ifadeye özgürlük

gülsüm inekGülsüm İnek çığır açtı KELLE

Malatya’da sahibinin elinden kaçan ‘Gülsüm’ inek, ilköğretim okulunun bahçesine girip Atatürk büstünü devirip kırdı. Olay üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü müfettiş görevlendirdi.Gülsüm ineğin sahipleri soruşturma başlatıldığını duyunca korkuya kapılıp ineği akrabalarına vermek zorunda kalmışlardı.

yaylaAtatürk’e “bu adam” dedi 15 ay hapis cezası aldı.

Atilla Yayla olayını hatırlarsınız.Düşünce özgürlüğünden ifade özgürlüğünden bahsederken Kemal hakkında “BU ADAM” ifadesini kullandığı için 15 ay hapis cezası almıştı.

Cemil Çiçek

“Atatürk’ü kanuna sevdiremezsiniz”

GENÇLİĞE HİTABE AYET Mİ?  

Çelik, “ Gençliğe Hitabenin kaldırılması teklifi bir gün gelse siz buna nasıl bakarsınız?” sorusuna şu cevabı verdi: “Bunu da kamuoyunun AK PARTI GENEL BASKAN YARDIMCISI HUSEYIN CELIKoturup tartışması lazım. Şimdi, Reşit Galip andımızı getirmiş değil mi? Ayet mi bunlar? Reşit Galip böyle bir şey yapmamış olsaydı olmayacaktı. 12 Eylülcüler hatırlar mısınız Andımız’a ilavelerde bulundular. Sonra tekrar değiştirdiler. Böyle bir şey olmaz. Türkiye’de yaşayan yabancılar vardır. Mesela Bodrum’da yaşayan İngilizler var. Alanya’da oturan Almanlar var. Yabancılar bana mektuplar yazdılar, bakanlığımın ilk aylarında. “Biz Türk değiliz, biz Türkiye’de yaşıyoruz ve çocuklarımız Türk okullarına gidiyor. Her sabah çocuklarınızı sıraya geçiriyorsunuz ve onlara and içiriyorsunuz.” dediler. İnsani mi bu peki, doğru bir şey mi? “

PEYGAMBERİ KORUMA KANUNU BİLE YOK  

Çelik, Atatürk’ü Koruma Kanunu’na bakışını anlatırken Peygamberi korumaya dönük böyle bir yasa olmadığını da hatırlattı:

“Hz. Peygamberi ele alalım. Atatürk’ü bir kenara bırakalım. Hz. Peygamberle alakalı bir ton hakaretamiz şey yazılıp çizilmemiş mi bugüne kadar. Hz. Peygamberi korumakla ilgili herhangi bir şey var mı? Netice şu: Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 10. Maddesine bakarsanız, bir görüş sarsıcı, altüst edici, rahatsız edici olabilir. Şiddete yönelmediği sürece siz ona saygı duymak orundasınız. Birisi çıkıp der ki Atatürk dünyanın en demokrat insanıdır. Birisi de der ki Atatürk diktatördü.”

5816 Atatürk’ü koruma kanunu artık kaldırılmalı, düşünceye ve ifadeye özgürlük” üzerine bir yorum

  1. BENCE ÇOKTAN KALDIRILMALIYDI GEÇ KALINDI HİÇ BİR ÜLKEDE MİLLETE BÖYLE BİR BASKI YOK ATATÜRKÇÜ DENEN KESİMLER KENDİ GİBİ DÜŞÜNMEYENLERİ KAFALARINA GÖRE YARGILAYIP CEZA VERDİRİYORLAR BU UTANÇ BİZE YETER!…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s