Bediüzzaman Said Nursi’yi M.Kemal Sürgün etmiş- İmzalı Belgesi

SÜRGÜN bediüzzamanBediüzzaman Said Nursi’nin Eskişehir Hapishanesi’nde 1 yıl kaldıktan sonra Kastamonu’ya Mustafa Kemal Atatürk’ün ve İsmet İnönü’nün imzasıyla Bakanlar Kurulu Kararıyla sürgün edildiği ortaya çıktı.

belge

Bediüzzaman Said Nursi’yi M.Kemal Sürgün etmiş- İmzalı Belgesi” üzerine 5 yorum

  1. Madem öyle Bu resimde neden imza yok ulan fotoshop yaptıqınız acık ortada Neden imza yok fotoğrafta Hadi Onuda geçtim kapalı kapılar ardında ne oldqunu bilemezsin vede siyasi dengeleri

    • Sen resmi gazetede devlet ricalinin imzasını gördün mü orijinalinde olur suretinde olmaz.Şimdi resmi gazeteyi web sayfasından incele önce

  2. Allah rahmet eylesin. Atatürk’un islama en büyuk hizmeti Türk devrimlerini yaparak olmuştur. Atatürk olmasaydı bizim ülkemizde ortadoğu bataklığı gibi bir yer haline gelirdi. Laik ve modern bir devlet kuran Mustafa Kemal Atatürk insanlığa en büyük hizmeti yapmıştır. Biz ondan razıyız Allah’ta razı olsun. Said Nursi’yi de severiz. Biz Türk Milleti olarak gayet merhametli ve şevkatli bir milletizdir ki milyonlarca insan kardesimize zor günlerinde ülkemizin kapılarıni açtık. Eminim şimdi Alem-i Baki’de Atatürk ve Said-i Nursi Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet baki kalmasi için dua ediyorlardır.

    • mustafa kemalin toprağı bol olsun… evet, insanlar mahkemeye gelip yorulmasınlar diye istiklal mahkemesi adı altında mahkeme kurdurup il il dolaştırarak milletin ayağına adalet götürdü. “sarığı çıkarıp neden şapka takmadın, neden şapka inkılabına muhalefet ettin” suçlamasıyla bu mahkemelerin kararıyla binlerce insan idam edildi. iskilipli de bunlardan biriydi… offf offf nerde o adalet dağıtmalar.. o islama hizmetler…!!!!!!!!!!

    • kardeş kur’an a arab oğlunun yaveleri (saçmalıkları) diyen birine rahmet duası yapılırmı? Allahu Teala Nuh a.s tufan çıktığında “gel oğlum gemiye çık” dediği zaman oğlu kenanda “baba ben yüksek bir yere çıkar kurtulurum” dediği anda o devasa fırtına sularla birlikte kenanı alıp götürünce Nuh a.s elini açıp oğlu için dua edeceği sırada Allahu Teala “ey Nuh bana kafirler için duada bulunma” demiştir vesselam.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s