Vakit yazarı Karakaya’nın kızının yarıçıplak fotoğrafları

Kadrolu cemaat düşmanı ve akp yalağı HASAN KARAKAYA’nın kızının gece kluplerinde yarı çıplak fotoğrafları ortaya çıktı.

Maşallah 🙂

karakayanın kızı

İnsanlara GAVUR diyeceğine kızına sahip çık andaval!

.

akit

Hasan Karakaya bı görüntüleri de normalmiş gibi savunmuştu. Şöyle diyor ” Normal bir düğünde çekilmiş veyahutta eğlencede çekilmiş bir fotoğrafı kalkıpta yatak odası fotoğrafı gibi servis  yaparsanız bu haysiyetsizliğin şerefsizliğin daniskası olur” diyor.

Yulkarıda ki fotoğraf “normal” bir düğünde çekilmiş “normal” bir fotoğrafmış 🙂

Bizi kimsenin kızı yada eşi ilgilendirmez. Belki kızı babasından daha namusludur ama gazetesinde önüne gelene kafir gavur diyen bir din tüccarının önce aynaya bakması gerekir.

işte ölünün küfür ve hakaret dolu yazılarından ;

1365060444-0

ANASI BELLİ, BABASI ELLİ!”

“Eyy İsrail yönetimi… Eyy İsrail askerleri!.. Çoğunuz orospu çocuğusunuz”desem, biliyorum ki, beni

Sizin çoğunuz orospu çocuğusunuz” demek, bir “hakaret” değil, “durum tesbiti”dir!..

“İsrail çocuklarının çoğu piçtir!”

http://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/hasan-karakaya/eyy-israil-yonetimi-size-o-cocuklari-diyebilir-miyim-7071.html

Başörtülü” öğrenciler için “fahişe” diyebilecek kadar adileşen, pespayeleşen bir “orospu çocuğu“na,”

O BOKTUR…

Dikkat edin; “Orospu’nun çocuğu” değil, “orospu çocuğu” diyorum.

Evet; O, kafası orospulaşmış bir fahişe!.. O, bir orospu çocuğu!.. O, mümkün değil ki, anasının rahminde büyümüş bir “Cenin” olamaz!.. Olsa olsa; ‘9 ay 10 gün çektiği kabızlık”tan sonra makatından defettiği bir “bok”tur!..

Ona neyin yetip-yetmeyeceğini ben de çok çok iyi biliyorum ama, değmez!.. Çünkü; yazdığı kalem bile “küçük” gelir ona!.. O ki; oturduğu “Cola Şişesi”nden bile zevk alan bir “homoseksüel”dir!..


 

Hem “Demokrasi” diyeceksin, hem “Demokratik tepki hakkımı kullanıyorum” diyeceksin, hem de polise taş ve molotof atarken yüzünü “maske” ile gizleyeceksin!..
Ulan “köpek oğlu köpek!”
Ulan pezevenk!..
Ulan kaltak!..
(1 Temmuz 2013 – Gezi Olayları sırasında)


 

Şu mübarek Ramazan günlerinde “sapık eğilimleri meşrulaştırıcı” bir eylem yapmak, üstüne üstlük “Müslümanın inancına saldıran bir slogan”atıp, pankart taşımak, düpedüz “orospuluk”tur!..

Kadınının da, erkeğinin de yaptığı, tek kelimeyle “orospuluk”tur!..


 

Sonra da, utanmadan; “Ben Kürdüm” diyeceksin!.. Hasss!.. Hadi ordan! (Son yazısı)


 

İşte ağzı bok çuvalı gibi olan bir adamdı, küfür ede ede geberdi. Son nefesinden de kelime-i şehadet yerine muhtemelen yine küfürler etmiştir.

Böyle bir insana Allah rahmet etsin denmez, dense dense toprağı bol olsun denir.


 

Vakit yazarı Karakaya’nın kızının yarıçıplak fotoğrafları” üzerine 45 yorum

 1. Iste böyleee,
  Müslüman ayleler heryil bir cocuk yapiyorlar,Allahlari RIZIKLARINI VERIR DiYE.Ama RIZIK MIZIK veren cikmiyor hic.Bu sefer cocuklara bakamayan ayleler,Karpuz kabugunu atar gibi cocuklarini cöle atiyorlar.Cok COK akilli müslümanlarda 10m lik bir cukur kazipda su cikarmayi bile akil edemiyorlar.Kurandada nasil su cikartilir deye yazmiyor.Ama nasil evlatlih garisi alinir deye yaziyor AHZAB suresi 37 inci ayatta.

  gefähr 26 Ergebnisse (0,80 Sekunden)

  Meintest du: somali’de acliktan cle birakilan cocuga aglayan fransiz kadin
  Suchergebnisse
  somali – çocuklar açlıktan böyle ölüyor – somaliye yardım – YouTube
  Video zu “somalide acliktan cle birakilan cocuga aglayan firansiz kadin”
  ▶ 4:38

  12.08.2011 – Hochgeladen von Davut DEMİR
  SOMALİYE GİDEN AMERİKALI BİR İŞ KADINI YARDIM ETMEK İÇİN KÖYLERE GİDİYOR.ANCAK GÖRDÜĞÜ MANZARA …
  Açlıktan ölen bir çocuk insanlığın ölümüdür! – YouTube
  Video zu “somalide acliktan cle birakilan cocuga aglayan firansiz kadin”
  ▶ 1:45

  05.02.2012 – Hochgeladen von Milli Gençlik
  somali – çocuklar açlıktan böyle ölüyor – somaliye yardım – Duration: 4:38. Davut DEMİR 139,487 views. 4:38 …
  Açlıktan ölmenin normalleştiği ülke: Somali… – Hilalhaber
  http://www.hilalhaber.com/…/acliktan-olmenin-normallestigi-ulke-som...
  Diese Seite übersetzen
  vor 20 Stunden – Dünyanın en refah ülkelerinden biri olan Somali nasıl oldu da dünyanın … Bir kadını kucağında çocuklarıyla kavurucu sıcakta kilometrelerce … Ya da çocukların bir deri bir kemik halde akan gözyaşlarından açlığın nasıl bir acı …

 2. Bu adam kızının fotoğrafları ortaya çıkınca inkar edememiş bir duğünde eğlence mekanında çekilmiş sıradan fotoğraflar diye savunmuş. Videosunu ekledim u konuşmasınin. Fotoğraflara bakın sıradan mi duruyor. Doğru eğer bir hayat kadını olsaydı bu fotoğraflar sıradan olurdu

 3. bence bu kadar sapık bir adam kesin kızıyla bile yapmıştır. bu kadar sapık bi aileden ne beklenir. bu şerefsizi savunanlarından bence aile hayatı böyledir. insan kendinden olanı savunur. sizin gibi şerefsizlerin elinde müslümanlık acınacak bir hale geldi. sizin gibiler yüzünden dünyada müslüman sayısı azalıp sapık ve terörist ilan edildi. sizin için tayyip 1 allah 2 dir. hatta utanmasanız allahı tayyip yarattı diyeceksiniz. bu kadar azgın bir millet dünyaya gelmemiştir. dünyada sizin kadar şerefsiz bir toplum olduğunu düşünmüyorum. türklüğü rezil ettiniz. kağıt üstünde türkler. ulan firavuna nemruta vs ye bu kadar tapan olmadı. Allah ettiniz be adamı. lanet olsun size. Sizler müslümanlıktan çıkmış şeytana iman ediyorsunuz.

  • Tebrik ediyorum, Allahı unutup tayyibe kulluk eden bu onun bunun çocuklarına en gúzel örnek bu geberen karakaya zavallısıdır.

   Allahı kendilerine maske dini kemsilerine paravan yapan bu hırsız ve soysuzlar çetesi ve ona destek verenler Türk milletinin en büyük düşmanıdır.

 4. Bu yobaz güruhunun tek bildiği dil, kendilerini Allahın sevgili kulu sanıp herkesi kafir diye aşağılamaktır. Bu son yüzyılın marifeti değil. İslam’ın ortaya çıktığı günden başladı. Dünyanın geri kalanının lanetli, kendilerinin kutsanmış ve yüceltilmiş olduğunu sanıp kendileri gibi olmayanlara tepeden bakmak onların yaşam anlayışı. Kendi kızının olduğunu kabul ettiği fotograflara rağmen bu güruh onun yüceliğine inanıyor. Otelde VİAGRA aldığı için öldüğü ortaya çıkınca onu kollayıp kullanan iktidar bu haberi de PARALELe bağladı ya, tam rezalet…

 5. http://millicumhuriyet.com senin kimliğin kişilğin yok ki, haber diye yayınladığın bu pespaye iftiraların bir hükmü olsun. Millet, Arkadaşlar, bu site uyduruk bir twitter hesabından bile daha uyduruktur. Sitede yer alan hiçbir yazı ciddiye alınmaya değmez. Ne yorum yapmak için ne de okumak için zaman harcamayın.

 6. Abi adam ölmedi resmen geberdi, Millet de Medine’de öldü diye avunuyor.
  La adam Medine için değil Erdoğan için gitti orada geberdi. Erdoğan yolunda can verdi
  Bok yoluna gitti anlayacağınız
  Tıpkı Ebu Cehilin Mekke’de gebermesi gibi
  Gazete dediğiniz paçavrada her gün ona buna orospu çocuğu diye yazı yazardı.
  Kim orospu çocuğu şimdi görecek ebesini

  • Zebaniler çekmiş sorguya veriyorlarmış alttan verildikçe kıpraşıyor zevk-i sefam olsun diye bağırıyormuş..

  • Amin Misirli bir Firavunun adinin sonunda söyleniyurdu AMONNN bu ordan Misir Yahudularina gecti,onlardan Hiristiyanlarda oldu AMENNN,onardan müslümanlara oldu AMiNN.Hani gavurlarin kullandigi seyi kullanmiyacakti müssssmüslümanlar.Onu GÖT ister yapmamaya.———————————————————————————————————————–Telefonla konusmamasi gerek müslümanin,Radyo dinlememesi,Televizyon seyretmemesi ucaga binmemesi,Tirene,otobüse arabaya,motora binmemesi gerek,Kan tahlili yaptirmamasi,rontgen cektirmemesi.Oktan,yaydan,kilictan baska sey kullanmamasi gerek.Bunlari kullanan müslümana göre GAVUROGLU GAVUR OLUR.Simdi söyleyin dünyada müslüman varmi?

 7. Bunlar yapmadılar mi reisimize ses kaydıyla kumpas hasan abinin kızına benzeyen birinin resmini koymuşlardır oraya Allah ıslah etsin kendileri zinanın fuhuşun içinde yüzüyor hiç ona bakmıyorlar siz onun bunun çocuğunu yargilayacaginiza kendi çocuklarınızın terbiyesini verin once

 8. zengin adamın biri babası ölür hanbalın birine bolca para verir babamın yanına yat amelini ögre der
  sabah olunca mezara gider hanbala sorar nedir babamın ameli ne gördüysen anlat der hanbal adama ben sabaha kadar urganın hesabını veremedim allah babanıza yardım etsin der bu kadar insan atıyorsa laf söylüyorsa hasan abinize pekte günahsız degil bundan sora gercekten hesap verecek orasını allah bilir artık ama tarafımdan allah rahmet eylemesin

 9. La Millet siz neyi savunuyorsunuz. Adam Umre diye malum s.x turizmine gitmiş. El Cezirenin tarafsız haberinden haberiniz yok mu? Can Dündar’ın karısı ile ilişkisine Zina diye bu Münafık adam Mundar gitmiştir. Kadınlar çalışmasın tesettüre girsin diyen bu adamın kızı pavyonlarda volta atmakta siz hala adamı savunuyorsunuz? Adam resmen Cenabet gitti. hemde Kutsal Cenabet olarak Mundar olarak diğer tarafı boyladı. Siz burada adam hurilere gitti, diye tevil yapıp durun. O neyse onu savunanlarda odur. Yakında sizde Umreye Allahın takdirini kazanmak yerine Umrede Viagra yutup nasıl Arap kızını yatakta inletirim diye giderseniz NAH GİDERSİZNİ CENNETE. Gideceğiniz yer GILMANLARIN yatağı olur. Tabi o tarafa meyilliyseniz zaten sorun yok.

  • Iste böyleee

   Karaman,hankisi o tarafa meyilli degilki.Allahlari veriyür bunlari.72 dene memeleri portikel gibi kizlar, 72 denede etrefe sacilmis inciler kimin Tüysuz oglanlar,Ayatta etrefe sacilmis inciler kimin oglanlar deye yaziyor.GILMANIN Türkcesi OGLAN.Cennetliklerin tümüne verilecek bu oglanlarda.Sanslarina Amarikan zecileri kimin ZABANILARDA cihabülür.O zaman ayvayi yerler. Cünkü coh eyi bülüyemki Allah ona buna gari oglan verme isiyle ugrasmaz,.O TANRIYA ENBÜYÜK iFTiRADIR CEZESINIBEN söylemiyim cennetlikler ögrensin..

 10. Hadi diyelim ki kızı öyle…
  Tamam işte, bu sizin önerdiğiniz “çağdaş” yaşama çok uygun. “Kızlı erkekli oturun” diyen sizdiniz. Şimdi nooldu? Adamın kızı gerici değilmiş işte size göre.
  Viyaklamanızdan anlaşılıyor ki Hasan abi size ne şekilde davranması gerektiğini iyi biliyormuş.

  Allah taksiratını affetsin. Nur içinde yat güzel insan. Ümmet seni çok arayacak.

  • Ölenin arkasından konuşulmaz ama bu adam olmediki Gilman ve kız oglan kız hurilerin arasında ırmaklarından mey akan mekanda sonsuz bir yaşam surdurecek.darısı diğer arkadaşlarına.herhalde 70 adet huri ile bir okadar da Gilman arasında keyif ile yaşar. Bayan yazarlar da benzeri bir odule layık olacaklar mi?onlara ne uygun görülecek.aydınlatici bilgi istiyorum.

   • Cennetinde bokunu çıkarttınız önünüze geleni cennete sokuyorsunuz. Len sizler kimsiniz de Allahın yerine hüküm veriyorsunuz, istediğinizi cennete istemediğinizi cehenneme sokuyorsunuz. Adam din tüccarıydı, söylediği ile yaşamı farklıydı eger gidecekse ancak eşek cennetine gider. Kutsal Umrede Viagra ile uğraşan adamdan başka cennete sokacak adam bulamadınız mı? Adamın ne halt olduğu zaten yazılarından yaşadığı hayattan belliydi.

    • ULAN ALÇAK ADAM ADINI VE KİM OLDUĞUNU RUMUZ VERMEDEN YAZ SİZİN GİBİ KÖPEKLER BU İNSANIN ADINI AĞZINA ALAMAZ SENİ TANIYORUM KIÇINDAN KAÇ DEFA KAN ALINDIĞINI BİLİYORUM

   • Iste böyleee.

    Arabin Allahi bayalardan pek memnun olmadigindan onlara cennette hicbirsey yokHatta Muhammet ne dediydi,ben cenneti cehennemi gördüm,cehennemde encok kadinlari gördüm demisti.Bu Adam ölmeden öteyi nerden gördü.Tüm insanlar ölmeden suclular yargilanip cazalari verilmeden Muhammet nasil gördü cehennemi.Bu Adamin kendi dininin kurallarinda habari yok.Bu nasil peygember olmusku?

    • Lan şerefsiz, inanmaya bilirsin adi bir KIZILBAŞ da olabilirsin ama insanların inancıyla alay edemezsin. Senin ananı eşekler sikmiş senin gibi bir katır dünyaya gelmiş. AQ döl israfı

  • Nasıl hırsızlık oğuldan babaya geçmez babadan oğula geçer. Ahlaksızlıkta kızından babay değil babadan kızına geçer. Ne kadar doğru bir söz. Öbür tarafa bile cenabet gitti ahlaksız…

  • kızının ne olduğu değil iki yüzlülüğü söz konusu kızı umurumuzda değil…siz özleyin ..BİZ zaten kendisinden tiksiniyorduk ..kötü bilirdik..

 11. Muhakkak onlar munafiklar ki iman edenler arasında çirkin yaramaz şeylerin yayılmasını arzu ederler o kimseler için dunya da ve ahirette pek acikli bir azap vardir ve Allah bilir sizler ise bilemezsiniz. (nur sure 19.ayet) yorum yapmadan bir daha düşünün gözünüzle görmediğiniz seyleri goruyormussunuz gibi yorumlamayin.

 12. Resimdeki gece kulübündeki kızın karakaya’ nın kızı olmadığını kendisini tanıdığım için çok iyi biliyorum.Çağdaş bir Türk kadını ve bir Anne olarak yapılan yersiz hareketleri kınıyorum .diyelim ki bu gerçek aslında bunu varsaymak bile yanlış olur. Babanın günahını evlada mal etmek demokratik olarak yaşadığımız bu ülkede yakışık alıyormu günahsız bir yavrunun günahını nasıl ödiyeceksiniz boşuna denmemiş bir gözün gördüğüne inanma diğerinlede gör o çocuğun psikolojik durumu sizi hiçmi üzmüyor. varsa sorun. , eleştiriliyorsa. lütfen şahıs hakkında yorum yapın .

  • Ahahaha, ulan adamın kendisi diyorki, benim kızımın eğlence fotoğraflarını yatak fotoğrafı gibi paylaşmışlar diyor, adamın kendisi kabul ediyor, siz niye yüzde 0 alakalı olmanıza rağmen inkar ediyorsunuz. Pu ha ha haaaa

   • Iste böyleee,

    Müslümanlarda müslümanlik icin YALAN söylemek FARZI AYINDIR.Türkan hanim YALAN söylemekle büyük savap kazanmistir AMENNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN,

  • “AYNA”nın SAHİBİ USTA YAZAR HASAN KARAKAYA’nın VAKİTSİZ ve ANİ ÖLÜMÜ DÜŞMANCA KENDİSİNE SALDIRANLARI SEVİNDİRİR mi BİLEMEM AMA GERÇEK DOĞRULARI ÖĞRENMEK İSTEYENLERİ ÜZDÜ. KALEMİYLE CİHAT YAPAN HASAN KARAKAYA’yı ÇOK ARAYIP ÖZLEYECEĞİZ. ALLAH’ın RAHMETİYLE NUR İÇİNDE YATSIN. BÜTÜN SEVENLERİNİN de BAŞI SAĞOLSUN…

   • Ah be insanlar gozunuze hersey sokulurda goremessiniz tarafgirlik ve kinden gozunuz kapanir ama pamuk girince bir yerlere herseyin bittigi yerdir orasi simdi kufurlu yazilar iftiralar yalanlar he birde vakitsiz olum ne demek okumun vaktimi var sizin inanisinizda onuda nalmak zor her garip insanciklar

   • Iste böyleee.Hasankayayi sevenlerin GICI sagolsun.Arkadaslar bas sagolupda GIC hasta olursa BASDA üzüntüsünden hasta olur.Bu nedenle kimimiz bas deyelim kimimizda gic deyelimki iki tarafda sagolsun.Okadar bile düsünemiyorsunuz.Birde coh ahilliyiz deyonuz.Bu müslümanlar bu gica negederde düsmanlar.Amaaaaaaaaaa gafaya DANG edince GIC gIymata biniy,deli divana oliysiz.Pervana gibi döniysiz etrefinde.Sizigidi yamuhlar sizi :-))))

  • Yahu insanlara iftiralar atip intiharlara surukleyen din simsarligi yapan adama denezlermi kapinin onunu temizle evvelaaa

 13. YARABBİ BİZ BİLMİYORUZ. SEN BİLİYORSUN.YOLUMUZU AÇIKET.ÜMMETİ MUHAMMETE FERASET NASIP ET.DAHİLİ VE HARİCİ DÜŞMANLARIMIZA FIRSAT VERME.YA RABBİ.! BUNLARI SANA HAVALE EDİYORUZ. HASAN KARAKAYA KARDEŞİME SABIRLAR İHSANEYLE.CÜMLEMİZİ.! NEFSE VE ŞEYTANA UYDURMA.İFTİRALARDAN,GÜNAHI KEBAİRLERDEN .DEVLETİMİZİ,MİLLETİMİZİ VE BÜTÜN İSLAM ALEMİNİ KORU.BİZLERİ KALBİ SELİM ÜZERE YAŞAT.AMİN.YA MUİN.

 14. ey kafirler şunu aklınıza iyi yazın bu tür alçakça iftiralar insanların ailesiyle haysiyetiyle oynamalarınız yaptığınız planlarınız kesinlikle ve kesinlikle ALLAH nezdinde bozulacaktır.ALLAH (cc] her zaman mazlumun yanındadır. Ey fettullah gülen Yada BÖLEN şunu bilki daha önce sana inanan ve seni çok seven biri olarak ALLAH a kurban olayım ki seni bizlere öyle bir gösterdiki seni bizlere öyle bir tanıttıki bizden aldıgın bizden topladıklarınla kurduğun imparatorluğu emin ol hepsini teker teker haysiyetin ve şerefin hatta ittibarında dahil olmak üzere ALLAhın izniyle geri alacağız.bundan sonra senin cemaatin yok sadece bu imparatorluğu yemek için kalmış birkaç paragöz insanla yoluna devam edeceksin tabiki edebilirsen yerle yeksan olana kadar biz bu işin arkasında olacağımıza ALLAH katında kendimizxe söz veriyoruz

  • ey kafirlerle yaziya baslamak en büyük günahtir bir müslüman allaha inaniyorsa kafir kelimesini kulanmaz demek oluyorki sen allaha inanmiyan bir ataistsin bu arada fetocuda karakayacida özeliklen yahudi tayipcide deylim sadece kendi halinde bir vatandasim ama yorum yaparkende yazarkende biraz bilincli yapin fetoya para kaptirmissan arkasindan sende gitmissen zaten körsün demek bilincli ilerici geleceyi gören bir insan ne fettonun nede hirsiz tay.itin arkasindan kosar din gösteris icin deyil ALLAHA ibadet ALLAHA olan sevgin icin bu seninlen ALLAH arasinda olur aklindan gecir
   irsen dahi komsulardan is arkadaslarimdan ayip bende namaza gideyim o namaz kabul edilemez namaz kul icin deyil ALLAH icin olur sevgi feto yada tay.it icin olmaz ALLAH icin olur

 15. Bilmiyorum gerçekten kızı mı, orası başka,
  Ama ne biliyorsun belki gece gündüz ağlıyor kızı için. Çocukları kafir olan peygamberler var,
  Bu haber yakışıyor mu?

  Allahtan çok korkun.

   • Iste böyleee,

    TEİSTFORUM: KURAN ve TEVRATTAKi Sümer yasantisi.

    exnihilo
    ———-
    kuran ve tevrattaki sümer kültü

    Başlatan: exnihilo, April 9, 2008

    Konuyu değerlendir.

    Oluşturuldu: April 9, 2008 · Mesajı raporla

    kuran ve tevrattaki sümer kültü
    —————————————–

    Şimdi, Kuran, Tevrat ile benzer dediğimizde, aynı Allahtan geldiği için diyen arkadaşımız bu mantığını yürütmeye devam ederse, Sümer Metinleri, Tevrat’a, Tevrat da Kuran’a benzer çünkü üçü de aynı Allah’tan gelmiştir demeye devam edebilir mi?

    Hayır?

    Neden?

    Aynı Allahtan gelemez,

    Çünkü Sümerler Çok Tanrılıdır.

    Tek olan Allah’ın çok Tanrılı metinler vaaz etmeyeceğini takdir edersiniz.
    ——————————————————————————————
    Musa ile başlıyoruz.

    Kuran( Bkz. Kassas Suresi) ve Tevrat okunduğunda, çok tanıdık bir hikaye ile karşılaşırız.

    ——————-Doğan erkek çocuklar öldürülmektedir, ve bir erkek bebek öldürülmekten kurtarılarak, bir sepet veya bir sal ile suya veya nehre bırakılır ve bebek soylu bir aile veya simgeleyen hayvan vs tarafından bulunarak büyütülür ve mutlaka öz annesi ortaya çıkar bazen kimliğini gizleyerek çocuğun süt annesi olur. Çocuk büyür ve önemli bir şahsiyet olur, kendi milletine lider olur onları kurtarır vs vs.
    ——————————————————————————————
    Seyretmiş olanlar kahpe Bizans filmini aklına getirsin.

    Şimdi bu hikaye veya efsane din kitaplarında olduğu gibi, ilkel tüm inanış ve efsanelerde benzer olarak vardır.

    Babil’in kurucusu——— Agadeli Sargon (MÖ 2800) kendi anlatır,

    ‘——————-Annem bir BAKİRE idi (Burada Meryem İsa bağlantısı kurulabilir), Annem beni Fırat kıyısında gizlice doğurdu, kamıştan yapılmış bir sandığın içine kapatarak nehre bıraktı, Sucu Akhi beni sudan çıkardı büyüttü ve bahçıvanı yaptı, Tanrıça iSTAR beni sevdi ve Kral oldum’
    ——————————————————————————————-
    ——————————–Sümerler Tapınağa girerken, kurban keserken, dua ederken vücutça temiz olmaya özen gösterirler.(islamdada)
    ——————————————————————————————–
    Sümer de Tanrılar ‘OL’ der ve her şey olur.(kur,andada ayni)

    Sümer’de, Tanrılar kızdı mı azab ediyor, kendi milletlerin helak ediyor.(kurandada ayni)

    Sümer Ay Tanrısının sembolu, cami ve minarelerin tepesinde gördüğümüz yarımaydır.(islamdada öyle)
    ————————————————————————————————————-
    Hamurabi (İÖ 1750) Güneş Tanrısından kanunu alır, Musa’da Tevrat’ın Tanrısından kanunu alir ,kuranda aynisini yapar (dinlerin kaynagini görüyürsünüz).

    Sümer’de kadın kısırsa, kocasına çocuk doğurması için cariye verir ve cariye haddi aşarsa kapı dışarı eder.

    (Bknz Tevrat taki İbrahim Sara Hacer ilişkisine.Sümerlerdeki yasantidan alinma.

    Hamurabi kanunu madde 165 ile, Tevrat Tekvin Bap 25-32-34 teki hüküm aynıdır.(dinlerin kaynagina iyi dikkat edince cogu Sümerlerden alinmadir.)

    Taşlanma cezası Sümerlerde var, İÖ 2200 de Lagaş kralı Urukagina, iki koca alan kadınların (yanlış okumadınız)

    Yazılı taşlarla (Bknz Kurandaki işaretli taşlar) taşlanmasını emretmiş.

    Sümerliler kadınları Tarlaya benzetir, Tevrat ve Kuran da. Alinti sümerlerden (Ama kitaplari yazanlar Allahin kelami demislerdir)

    Sümer de 7 sayısı önemli, Yeraltı dünyasının 7 kapısı var.

    Kuran da da 7 kat gök, cennetin 7 kapısı şeklinde var.
    ——————————————————————————————-
    Sümerlerde Tanrılara Kurban kesiliyor, sağ kalça ve iç organlar Tanrıya takdim edilir, gerisi dağıtılır.Islamdada ayni nerdeyse.

    Sümerlerde 6 gün çalışma 7. Gün dinlenme var,

    Tevrat ta da aynı şey sözkonusu ŞABAT günü !
    ——————————————————————————————–
    Sümer Tanrılarının gökte toplandıkları—— DUKU——-adlı bir yerleri var.

    Kuran da Göklerde bir meclis var, Kuran okunur, şeytanlar bu meclisi dinler, ve ARS (buda sümerlerden alinma)

    Sümer de Bilgelik Tanrısı ENKi, Tufanın olacağını, Nuh’un karşılığı olan ZiUSUDRAYA’ duvar arkasından söyler,

    Tevrat ta ve Kuran da da Tanrı Musa ile perde arkasından konuşur ve Tufan olayı vardır.(buda Sümerlerden alinma)

    Sümerde günah çıkaran rahipler var.

    Burada pek çok müslümanın aklına şu gelmektedir: ‘Biz hemen hemen bütün kavimlere peygamber geldiğine inanıyoruz. Dolayısıyla, belki de bu benzerlikler normaldir. ‘

    Tevrat ve Kuran, Sümer metinleri ile benzeşiyorsa elbette Sümer metinlerini de ilahi kabul etmek adına onlara de Peygamber geldiğine inanmaktan başka çıkar yolunuz yok.

    Ancak Sümer metinlerinde, ne böyle bir Peygamber vardır ne de tek Tanrı inancı, ne de kitap !

    Üstelik Sümer de Cebrail’in rolünü Bilgelik Tanrısı Enki oynuyor, insanlara diğer Tanrı arkadaşlarından haber getiriyor.Muhammedin haberciside CEBRAIL)

    Sümer de Tufanı yapmaya 4 büyük Tanrı karar veriyor !

    Hint efsanelerindeki Adomim in nasıl Adem’e dönüştüğü var !

    Yine Hintili bakire Rohini, bir Tanrı oğlu doğuracak,

    Buna benzer onlarca konu daha var !

    ***

    Dilimizden pek eksilmeyen, din kitaplarına girmiş, “Eyüp Peygamber’in Sabrı” hikâyesinin de, Sümerlerden kaynaklandığı ancak bu yüzyılın ikinci yarısından sonra anlaşılabilmiştir. ——————————————————————————————-Bu metnin yazıldığı tabletin bir kısmı Philadelphia Üniversitesi’nde, diğer kısmı İstanbul Arkeoloji Müzelerinde bulundu. Bunlar ayrı ayrı okunup birleştirilince 135 satıra ulaşan, şiir tarzında yazılmış bir hikâye ortaya çıktı. ————————————————————————————————————Fakat parçaların birçok yeri kırık veya bozuk olduğundan metnin tümü tam olarak elde edilemedi.
    ————————————————————————————————————-
    Sümer şiirinden bazı bölümler: (Tarih Sümer’de Başlar, s. 96-98. )

    “Ben anlayışlı insandım, şimdi bana kimse değer vermiyor

    Doğru sözüm yalana döndü

    Hilenin adamı beni güney rüzgarı gibi sardı, ona iş yapmaya zorlandım.

    Bana saygı duymayan, senin önünde beni utandırdı

    Bana durmadan yeni üzüntüler verdin

    Eve girdim ruh ağır, sokağa çıktım kalp sıkıntılı.

    Cesur, dürüst çobanım bana kızdı, düşmanca baktı.

    Düşmanı olmadığım çobanım bana fenalık aradı,

    Yoldaşım doğru bir söz söyleyemedi bana,

    Arkadaşım dürüst sözümü yalanladı.

    Hilenin adamı bana tuzak kurdu,

    Ve sen Tanrım ona engel olmadın!

    Ben bilgin, neden genç cahiller içine sokuldum?

    Ben anlayışlı, neden bilgisizler arasında sayıldım?

    Her yerde yiyecek var, şimdi benim aşım açlık,

    Herkese paylar verilirken benim payım üzüntü oldu.

    Tanrım önünde durmak istiyorum,

    İniltili sözlerimi söylemek istiyorum,

    Acılarımı bildirmek istiyorum.

    Tanrım gün ışıdı, benim günüm karanlık,

    Gözyaşları, ağıt ve sıkıntı sardı beni.

    Göz yaşlarımdan başka bir seçeneğim yokmuş gibi üzüntü kapladı beni.

    Kötü kader eline aldı beni, çalıyor yaşam soluğumu,

    Fena hastalıklar yakıyor bedenimi.

    Tanrım, beni var eden babam, yüzünü kaldır,

    Ne zamana kadar beni ihmal edecek, beni korumayacaksın?

    Ne kadar zaman beni rehbersiz bırakacaksın?

    Bir doğru söz söylüyor akıllı bilginler,

    ‘Asla günahsız bir çocuk annesinden doğamaz,

    Günahsız bir genç, en eski zamandan beri yoktu. “‘

    Bundan sonra mutlu sonuç şöyle:

    “İnsanın Tanrısı onun acı gözyaşlarına ve ağlamalarına kulak verdi.

    Genç adamın yalvarış ve yakarışları tanrısının kalbini yumuşattı.

    Söylediği doğru sözü Tanrısı kabul etti,

    Adamın dua dolu tövbeli sözünü.

    Tanrısı fenalıklardan elini çekti.

    Kanatlarını geren hastalık cinlerini uzaklaştırdı.

    Adamın üzüntüleri sevince döndü,

    Tanrısı yanına koruyucu bir cin koydu,

    Ona müşfik bir melek verdi. Tevrat’ta bu hikâye, birçok bilge dolu sözle süslenmiş 1040 satırı kapsayan bir şiir halinde anlatılmıştır. (Tevrat, Eyüb. )Yahidular bu siirleri Sümerlerde üsürüp alip tevrata yazmislar.

    Tevrat’taki şiirden, Sümer şiirine paralel olan bazı satırlar:

    Bap 63:15-16:
    ——————-

    “Kardeşlerim hainlik ettiler, bir vadi gibi,

    Akıp giden vadilerin yatağı. ”

    Bap 7:3:
    ————

    “Miras olarak bana sefalet ayları verildi,

    Pay olarak da meşakkat geceleri. ”

    Bap 7:11:
    ———–

    “Ruhumun sıkıntısı ile söyleyeyim,

    Canımın acılığı ile şekva edeyim. ”

    Bap 7:11
    ————-

    “Niçin günahımı bağışlamaz,

    Fesadımı gidermezsin?”

    Bap 10:2:
    ————-

    “Allah! diyeyim, beni mahkum etme!

    Niçin benimle çekişiyorsun bana bildir!”

    Bap 13:1:
    ————–

    “Bana günahımı ve suçumu bildir,

    Niçin yüzünü göstermiyorsun?”

    Bap 13:23:
    —————

    “Fesatlarım ve suçlarım ne kadar? Bana günahımı ve suçumu bildir!”

    Bap 16:6:
    ————-

    “Ağlamaktan yüzüm kızardı. ”

    Bap 19:2:
    ————-
    “Ne zamana kadar canımı üzecek,

    ve beni sözle ezeceksin?”

    Bap 19:13:
    ————–`

    “Kardeşlerimi benden uzaklaştırdı

    ve tanıdıklarım bana bütün bütün yabancı oldular. ”

    Bap 19:14:
    —————

    “Akrabalarım gelmez oldu,

    Yakın dostlarım da beni unuttu. ”

    Bap 19:19:
    ————–

    “Hep sırdaşlarım benden ikrah ediyorlar,

    Sevdiklerim de yüz çevirdiler. ”

    Bap 30:1:
    ————-

    “Yaşça benden küçük olanlar üzerime gülmekte!”

    Bap 34:5:
    ————-

    “Hakkım varken yalancı sayılmaktayım. ”

    Bap 30:26:
    —————

    “Ben ışık beklerken karanlık geldi,

    Ruhum kırıldı, günlerim karardı. ”

    Bap 34:6:
    ————-

    “Hakkım varken yalancı sayılmaktayım. ” .

    Bap 42:
    ———–

    Şiirin sonu. Eyüb Allah’a söylüyor:

    “Sen her şeyi yaparsın!

    Anlamadığım şeyleri söyledim,

    Benden üstün olanı bilmediğim, şaşılacak şeyleri

    Niyaz ederim, dinle de ben söyleyeyim!

    Sana sorayım da bana anlat!

    Senin için kulaktan işitmiştim,

    Şimdi ise seni gözlerim gördü.

    Bundan ötürü kendimi hor görmekteyim,

    ve tozda külde tövbe etmekteyim. ”
    Bunlarda Tevratta görülür.

    ——————————–Kurân’a gelince, bütün konularda olduğu gibi, bu da çok yüzeysel; ancak dört sure içinde birkaç ayette bulunuyor. ——————————————————————————————————————————————–Nisâ Suresi, ayet 163 ———–ve En’âm Suresi, ayet 84’te, İbrahim’den başlayarak bütün peygamberler arasında Eyüb’e de vahiy edildiği yazılı.

    Enbiyâ Suresi, ayet 83-94:

    “Eyüb’e gelince: O Rabbine ‘başıma bu dert geldi, sen merhametlilerin en merhametlisisin!’ diye niyaz etmişti. Bunun üzerine biz, tarafımızdan bir rahmet ve kulluk edenler için bir hatıra olmak üzere onun duasını kabul ettik. Kendisinden dert ve sıkıntı olarak ne varsa giderdik ve ona aile efradını, ayrıca bunlarla birlikte bir mislini daha verdik. ”

    Sâd Suresi, ayet 41-44:

    “Kulunuz Eyüb’ü de an! ——O Rabbine nida etmiş ve ‘doğrusu şeytan bana bir yorgunluk ve azap verdi’ diye seslenmişti.—— ‘Ayağını yere vur!——- İşte yıkanacak,——- içilecek soğuk su!’—– Bizden bir rahmet ve olgun akıl sahipleri için de bir ibret olmak üzere ona,——– hem ailesini hem de onlarla beraber bir mislini bağışladık.——— Eline bir sap al da onunla vur,——– yeminini bozma!——– Gerçekten biz Eyüb’ü sabırlı bulmuştuk.—– . O ne iyi bir kuldu,—– daima Allah’a yönelirdi.

    Gılgameş destanı ve Nuh Tufanı:

    Utnapiştim ona, Gılgamış’a dedi:

    “Gılgamış, sana gizli bir şey açayım. ——-Tanrıların gizini söyleyeyim:—— Şurippak (103), ——–senin bildiğin bir kent,—– Fırat’ın kıyısındadır. ——-Bu kent çok eskiden varken,–_— tanrılar bu kentin yanındaydılar.——– Tanrıların aklına bir tufan yapmak geldi.———- Bunların babaları soylu Anu,——– hükümdarları yiğit Enlil,——— büyük vezirleri Ninurta,——– su yolcuları Ennagi ve Bilge Ea da onların toplantısında yer aldı.—– Ea,——-tanrıların verdikleri kararı,——- kamıştan bir çite anlattı:

    “Kamış çit, ——–kamış çit!——- Duvar, duvar!——-Kamış çit dinle,—— duvar anımsa (104)! ———Şurippaklı Ubar-Tutu’nun (105) oğlu (106), evi sök——– Bir gemi yap.——– Serveti bırak.——– Yaşamı ara!——–Mülkten nefret et!——- Canını kurtar! ———Canlı yaratıkların her türünden geminin içine yükle. ———Yapacağın geminin her yanı uyumlu bir ölçüde olsun.——— Onun eni ve boyu bir ölçüde olsun.——– Yağmura karşı onun her yanına bir çatı kur.——— ”

    ‘Küçük yavrular bile gemi için zift taşıyorlardı.—— Güçlü erkekler gemiye yedek kereste getiriyorlardı.——– Beşinci günde geminin kaburgasını oluşturdum.——— Geminin temeli (omurgası) bir iku (108) genişliğindeydi.——— Kenarları (küpeştesi) iki kez on kamış (109) yüksekliğindeydi.——– Üst güvertesi de alt güverteye tümüyle eşitti.—————————————————————————————————— Bunun da her yanı,——–iki kez on kamış uzunluğundaydı.——– Bundan sonra geminin dış yüzünü (bordasını) hazırladım ve onları boyadım.——— Gemiyi altı katlı yaptım.———- Geminin alt ve üst güvertelerini yedi bölüme ayırdım,——— ambarını da dokuza böldüm.——– Ortasına da su kazıkları çaktım (110).——– Güzel kürek seçtim.——– Ve geminin yedeklerini ambara koydum.——— Eritmek için kazana 21600 . . . . . . zift döktüm (111).——– Bunun yarısını saf zift olarak gemiye sakladım.———- Tekneciler, gemiye 10800 şırlık (112) getirdiler.———- Bunun üçte biri peksimet kızartmak için harcandı;——–üçte ikisini de gemici sakladı.——— İşçilere çok sığır kestim.——– Ve her gün koyun boğazladım.——– Ustalara, ırmak suyu gibi bira, rakı, şırlık ve şarap akıtıldı.——– Bunlar, Nevruz bayramına benzer bir bayram kutladılar.——- Ustayı yağlamak için kendi elimi de bulaştırdım.———- Gemi yedinci günde tamam oldu.——— Gemiyi kızaktan indirmek güç oldu. ——–Çünkü,——- geminin üçte ikisi suya girinceye dek,——- onu, kızak üzerinde aşağıdan ve yukarıdan itmek zorunluğu vardı.

    Elime geçen her şeyi içine yükledim. Elime geçen her gümüşü içine yükledim. Elime geçen her altını içine yükledim.

    Bütün soyumu, sopumu ve kavmimi gemiye bindirdim. Yazının yabanıl, yazının evcil hayvanlarını ve bütün ustaları gemiye aldım. ‘

    ‘Fırtına ve tufan, altı gün, yedi geceyi geçti. Fırtına yurdu silip süpürüyordu. Artık yedinci gün gelince tufan fırtınası savaşımı durdurdu. ‘

    ‘Yedinci gün gelince, dışarı bir güvercin çıkarıp uçurdum. Güvercin gitti, geldi. Onca konacak bir yer belli olmayınca geri döndü. ‘

    ***

    Kaynaklar:
    —————

    S. N. Kramer The Sümerians Their History Culture and Character

    Muazzez İlmiye Çığ , Kuran İncil ve Tevratın Sümerdeki Kökenleri

    Ayrıca sümer mitolojisinde INSANIN TOPRAKTAN YARATILDIGI ANLATILIR.Yunan mitolojisinde de öyle

    ekleme:

    Gılgamış Destanı: “Ellerimi yıkadım. Bir parça çamur koparıp yazıya attım. Ve bu yazıda ,kahraman Engidu’yu yarattım.”

    2)Sümer’lilerin Enuma-eliş Destanı: “Bunun üzerine ben de Ea’nın yardımını istedim.——– Toprağı, Kingu’nun kanıyla yoğurdum. İlk insanı meydana getirdim.”

    3)Çin Efsanelerinden:——–“Bunun üzerine Tanrıça Ngüho yengeç elleriyle gökyüzünü yukarıya kaldırdı, denizleri yeniden sınırlarına itti.———- VE CAMURDAN YENi BiR iNSAN TÜRÜ YARATTI.(“Din kitaplari icindekilerin nerelerden alindigina sahat oldunuz dimi)Birde Allahdan demezlermiiiii.

    4)Mısır’da Luxor Tapınağı’nda bulunan kabartma bir resim:—— “Kral Amonhotap III olarak betimlenen Tanrı Khnemu CÖMKAKCi CARKINDA ERKEK ve DiSi iKi INSANI YARATIYOR.

    5)Hesiodos Destanı: “Namlı, şanlı Hephaisdos’u çağırdım hemen. ‘BiR PARCA TOPRAK AL SUYLA KARISTIR DEDiM. ‘İçine insan sesi koy, insan gücü koy.”————————————————————-
    —————
    6)Yunan Efsaneleri’nden: “GÖZYASLARIMLA TOPRAGI CAMUR HALiNE GETiRDiM ve YOGURDUM. (Prometheus anlatıyor.) BiR iNSAN HEYKELI YAPTIM.. Sonra bu heykele ruh verdim. iLK ÖLÜMLÜ YARATIKLAR OLUSTU BÖYLECE..)
    —————
    7)Tevrat’tan: “Ve Rab Allah yerin toprağından Adam’ı yaptı ve onun burnuna hayat nefesini üfledi ve adam yaşayan can oldu.”Hep Sümerlerden üsürülmüs. ve–Allahdan deyip cikmislar.
    —————-
    8) Kur’an, Mü’minün 12-16: “And olsun ki Biz insanı süzme çamurdan yarattık.”

    ——————————–9) Kur’an, Es-Safaat 11: “Hakikat Biz onları cıvık bir çamurdan yarattık.”

    ——————————–10)Kur’an, Sad 71-76: “Ben muhakkak çamurdan bir insan yaratacağım. Artık onu tamamlayıp içerisine de ruhumdan üfürdüğüm zaman kendisi için derhal ona secdeye kapanın.”

    ——————————-Ayrıca 10 emir akhenaton tapınağının giriş sutunlarında yazılıdır.Görüyürsünüz SAPKA DÜSTÜ KEL göründü.

    Sonuç olarak kutsal bilinen kitapların kökeni Sümer-Mısır kaynaklarindan alinmistir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s