Latif Erdoğan Gülen cemaatinden neden ayrıldı?

Gülen latifİktidar  yıllarca cemaatte aktif vazife yapan ve Ankara’da önemli noktalarda bulunan Kemalettin Özdemir’den sonra eline cemaate karşı yeni bir koz daha geçirmiş.

Latif ERDOĞAN

Bu isim cemaate az çok yakın olan kişiler tarafından gayet net bilinir. Yıllar önce Gülen’in talebeliğini de yapmış bir isim.

Gülen’in hayatını anlatan KÜÇÜK DÜNYAM kitabının da yazarı. Ancak  cemaatten kopalı daha doğrusu uzaklaştıralı epey oldu.

Gülen’in İzmir’de ki vaizliği döneminde 10-11 yaşlarında talebe yurdunda kalan Latif Erdoğan Gülen’in de ilk talebeleri arasındaydı diyebiliriz.

Gülen cemaatinde uzun yıllar önemli hizmetler gördü.

Ancak gelin görün ki her makamı her vazifeyi her karakter taşıyamıyor. Bir süre sonra İzmir’de kendisini daha etkin kılmak camia içinde daha etkili olmak bulunduğu konumu ve payeyi yetersiz görmek gibi bir heves içine düştü.kucuk-dunyam-fethullah-gulen20120312085525

Kendini İzmir’de öne çıkartmaya çalışıp camia içinde farklı bir yol tutup taraftar kazanmaya da çalıştı.

Derken dışlandı pasifize edildi ve yıllar önce hareket ile yolları ayrıldı. Şuan Üsküdar!da birisinin yanına takılıyor, kendince bir cemaati var.

Cinli Latif olarak da bilinir, yıllar önce Istanbul’da öğretmen arkadaşları onu KOCAMUSTAFAPAŞA‘da bir leğenin içinde cinlere karşı yarı çıplak dualar okurken ki halini bilenler kulaktan kulağa bu hikayeyi anlatmaya devam ediyor.

İşte hikaye bu. Şimdi iktidar ve Camia arasında ki gerilimi fırsat bilip sanırım kendini kullandırmayı ve yıllar önce dışlandığı insanlardan da intikam alabilme fırsatını ve bunu parasal imkanlara çevirmeyi de kendine vazife bilmiş olmalı.

Bursa`da cemaat içinde abilik yaptığı yıllarda Bursa`da ki cemate haber gönderip Hoca Efendi gelecek (Gülen) şurada toplanın sohbet edecek dedikten sonra herkes hoca efendiyi beklerken sohbete cübbeyi giyip kendisi başlamış ve millet şaşkınlıkla izlemişti. O yıllardan problemli bir tip.

Kendi ailesiyle de sorunu olan bir kişi. Ağabeyi Mehmet Erdoğan ““Üzerine tül gibi titremelerle seni yetiştiren, maddi ve manevi desteğini senden esirgemeyen, ilmiyle seni besleyen bir hayırhah, bir şefkat ve merhamet meleğine karşı kadirşinas davranman gerekirken bu karşı duruş ve samimiyetsiz, düşmanca ve nankörce davranıştan vazgeç” şeklinde sözleri de malumdur.

 

Latif Erdoğan Gülen cemaatinden neden ayrıldı?” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s