Google AdSense nedir nasıl üye olunur?

Google AdSense , internette kullanılan en yaygın reklam verme uygulamasıdır. Google reklamları diye de meşhur olmuştur. Basit bir mantığı var sitenize google çerez bırakıyor ve sitenizde ki içeriklerle ilgili reklamları sitenizde gezinen kullanıcılara taşıyor. Örneğin sitenizde Hz.İsa kelimsi aratılmış ise google reklamları ona hemen kutsalkitap ile ilgili reklam linklerini gösterebiliyor.

Tabi ki önce bir site veya blog kuruyorsunuz,  şuanda ücretsiz blog sitelerinin başvurularını kabul etmiyorlar. Yani başvuru yaptığınız sitenin domain adresinin satın alınmış olması ve sitenin kontrol paneline yani kod ekleyip çıkarabileceğiniz panele erişebiliyor olmanız gerekiyor.

http://www.onrnekblog.com gibi bir adrese sahipseniz ve içeriğiniz google hesap içeriklerine uygun ise yani pornografik veya alkol şans oyunu gibi içeriklerden uzaK yasal içeriklere sahip ise başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak wwww.ornekblog.wordpress.com gibi ücretsiz alt adlara sahip bloglarla google adsense reklamları için başvuru şansınız yok.

*Ancak google’nin sahibi olduğu ücretsiz blogger ve youtube gibi hesaplardan gelir elde etmek istiyorsanız bu ücretsiz sitelerin alt alan adı altında ki başvurularını kabul ediyorlar. Buralarda ki başvurular ise blogger veya youtube hesap girişlerinden yapılıyor.

Siteniz eğer iyi tık alıyorsa örneğin ayda yüz tık yapabilen bir reklamdan 0.5 x 100 = 50$ kazanabilirsiniz. Ancak tabiki sıkı şartları var ve bu şartları yerine getirdikten sonra sitenizin kayıt ve onay işlemi yapılıyor. Yayıncılar, kendi reklamlarını tıklayamaz veya manuel olarak uygulananlar da dahil olmak üzere, gösterim ve/veya tıklama sayısını yapay olarak artıran hiçbir yöntem kullanamalısınız.

– Başvuruyu nasıl yaparım?

https://www.google.com/adsense/signup?sourceid=asos&subid=ww-ww-et-HC_entry&medium=link&gsessionid=MbkMZ7sx_vQOh0dg31qGwA

goo

Yukarıda ki linki tıklayarak başvuru işlemlerini adım adım takip edin. Zaten önce sizden bir Google hesabı açmanızı isteyecek eğer Google hesabınız varsa onu girmeniz başlamak için yeterli olacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s