Milli Eğitim Kitabında Mu’ta ve Şia Propagandası

11-sinif-din-kitabi2 (1)Anadolu Ehli Sünnet itikadı yüzyıllarca İran Şia inancının tahdidi altında oldu. Özellikle Yavuz Sultan Selim Han’a kadar Anadolu’da İran Şia faaliyetleri Amerikan beşinci kol faaliyetlerinden daha az değildi. Köylere kentlere Şia sempatizanları gönderilip ehli sünnet halka propagandası yapılıyor özellikle Anadolu aleviliğini kendi siyasi etkilerine almaya çalışıyorlardı.

Zira mezheplerine itikatlarına etki ettikleri anda siyasal olarak da etki altına alacaklarını düşünüyorlardı. Bugün Şia’nın etkili olduğu bölgelerde İran etkisinin yaşanması da bu sebeptendir.

Ancak Anadolu yetiştirdiği alimler veliler evliyalar ve önemli din ve siyaset ve devlet adamları sayesinde Şia propagandasına bugüne kadar geçit vermemişti. Ancak AKP iktidarının özellikle son döneminde Türkiye’de artan Şia etkisi artık tehdit boyutuna gelmiş durumda. İlköğretim 7.sınıf öğrencilerine ehli sünnet inancını doğru dürüst anlatmayı beceremeyen AKP iktidarı MEB okullarında artık caferiliği hanefilik gibi şafilik gibi bir hak mezhep anlayışı ile anlatmakta ve evlatlarımızın bilinç altlarına daha12-13 yaşında caferilik ve şia ile tanıştırmakta.

Ders kitaplarında artan oranda bu propagandaların devam etmesi Anadolu Ehli Sünnet itikadına karşı ciddi gevşeklikler ve gelecek nesiller adına da ciddi uzaklaşmalar meydana getirecektir.

MEB bu yanlışından geri dönmeli ve İslam inancına karışmış olan ehli sünnet dışı inanç ve itikatları İslamın farklı yorumuymuş gibi anlatmaya devam etmesi gençlerimizin inanç dünyasında ciddi kopuşlar meydana getirebilr. Günümüz anne ve babalarının itikat noktasında da evlatlarını doyuracak donanım ve birikime sahip olmadıkları da düşünülür ise gençlerimiz büyük tehlike altında demektir.

Milli Eğitim Kitabında Mu’ta ve Şia Propagandası” üzerine 5 yorum

 1. Tıp ilmi hakkında ilmi olmadığı halde ya bu doktorlar her hastaya niye farklı farklı ilaçlar veriyorlar diyen elbette cahildir. Konu ile ilgili ilmi olmayanları mı dinleyip o ilmin gereksizliğine karar vereceğiz? 1400 yıldır binlerce alimin ve müçtehitin bilmediğini 3-5 ilimsiz mi keşfetti?
  Doktorsuz tıp kitabından istifade etmek istiyen kendini öldürür sadece.

  Konu ile ilgili samimi olarak bilgi almak ve gerçekten didişmek değil öğrenip hakikati arayanlar şuradan istifade edebilirler.
  https://goo.gl/ECwM8t

 2. Doktorluk ilmi hakkında ilmi olmadığı halde ya bu doktorlar her hastaya niye farklı farklı ilaçlar veriyorlar diyen elbette cahildir. Konu ile ilgili ilmi olmayanları mı dinleyip o ilmin gereksizliğine karar vereceğiz? 1400 yıldır binlerce alimin ve müçtehitin bilmediğini 3-5 ilimsiz mi keşfetti?
  Doktorsuz tıp kitabından istifade etmek istiyen kendini öldürür sadece.

  Konu ile ilgili samimi olarak bilgi almak ve gerçekten didişmek değil öğrenip hakikati arayanlar şuradan istifade edebilirler.
  https://goo.gl/ECwM8t

 3. 1000 yıldır bu topraklara ecdadımız tarafından sokulmayan sapık mezhepler akp ile okullarda öğretiliyor. Hayaldi gerçek oldu!

  Hak mezhepler ile sapık mezheplerin usül farkını bilmeyen cahil süslümanlarda mezhepçilik yanlış diyerek büyük sahabelere küfür eden itikadi sapıkları meşrulaştırma çabasında. Niye?; ustalarına çok güvendikleri için! Geçmişin faşist halifeleri de 4 büyük mezhep imamına yapmadık cefayı bırakmazken halkın bir kısmıda o halifeleri desteklerdi. Şimdi ne anları ne sanları kaldı o faşistlerin. Ama hakperest mazlum imamların ruhlarıda isimleride baki inşallah.

 4. Selamın aleyküm. Size birkaç sorum olacak öncelikle Kitabımız Kuran’da mezhepten bahsediliyor mu? Peygamberimiz(S.a.s) hangi hadisinde mezhepten bahsetmiş? Hak mezhep diyoruz. Nerde hak hak yazıyor Kuran`da. Hangi hadiste bahsediliyor mezhepten bırakın Allah aşkına. Yıllarca, asırlardır Mezhepcilikle Müslümanları birbirine kırdırdılar. Kardeş kanı aktı. Bakın hristiyanlara onlarda böyle mezhep çatışmaları var mı Ulkemizde bir Ermeni ölse (ortadoks) , hemen Avrupa(Katolik) ayağa kalkar. Tabi biz müslümanlara gelince durum değişiyor tabi… resimde gormusken Benimde caferi bir arkadaşım var. Görüş farkı olabilir. Adam benle beraber namazda aynı safa duruyor.sen hak mezhep degil diyorsun. Allahın evinde yapılan bu ibadet olmayacak sizin dediginize göre. UNUTMAYALIM DINE SIYASET KARISTIRMAYALIM. Son olarak Yunus`un dediği gibi:
  YARADILANI SEVERİZ, YARADANDAN OTÜRÜ….

  • Mezhepsizlik islam seriatini tehdit eden en büyük bidattir. Mezhepsizlik dinsizlige köprüdür.
   Gelelim sorunuza. Size bir soru ile cevap vereyim. Peygamber Efendimiz zamanında şu an kullandığımız şekilde mushaf (Kuran Kerim kitap hali) var mıydı?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s