Milli güçler Kobani’ye değil Kandile!

dd111

Türkiye artık ateş çemberi içine alınmış. Ülke savaş çığlıkları ile çepe çevre sarılmış siyasal iktidarın yıllarıdır komşularında beslediği taraf olduğu iç savaşın artık Türkiye’ye sıçraması an meselesi. Ülke büyük bir badirenin sınır hattında dolanmakta..

Bu yazılanlar bir korku senaryosu değil yaklaşmakta tehlikenin belirtileri. AKP rejimi Esad’ı devirmek ve Suriye’ye dizayn verebilmek için bir hamle yaptı ve bu hamle başarısız oldu. Şimdi karşı hamle geldi ve Türkiye bu hamleyi nasıl savuşturacağını bilemez halde.

Ülke bir kaç gündür yangın yerine dönmüş vaziyette. Ayrılıkçı Kürt gruplar ülkeyi ateşe vermiş vaziyetteler. Bir çok ilçede neredeyse bütün kamu kuruluşları ateşe verildi ve siyasi iktidar hala bu insanlar ile medeni bir şekilde müzakere yapılabileceğini ve bu sayede barışçıl bir çözüm bulunabileceğini sanmakta veya bu oyunun bir parçası olarak ihanetin ortaklığını yapmakta.

Türkiye’yi ayrılıkçı Kürt gruplarının kontrolü altında ki kentleri korumak için Suriye’de ki iç savaşın içine sokmaya ve böylelikle ülkenin parçalanması için gerekli olan çatışma ortamını sağlamak için fırsat yaratmak peşinde olanların politikaları ülkeye dayatılıyor. Siyasi iktidar ABD’den döner dönmez ilk iş olarak Suriye için tezkere çıkarmış ve bu yönde ne kadar istekli olduğunu ortaya koymuş.

Ülkenin vatansever gençlerine sesleniyoruz. Ülke sahip çıkılmak için hiç bu kadar sahipsiz kalmamıştı!

Bu karanlığı ortadan kaldırmak için ülkesini milletini bayrağını seven her vatandaş her fert milli birliğimizi bütünlüğümüzü koruma adına vazifelidir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s