Yakın Tarihin Kuyruklu Yalanları!

pad30Hiç kuşkusuz muammalarla dolu yakın tarih bilhassa 1923-1938 arası adeta hayalvari vehimlerle doludur. 1933’de bizzat M.Kemal tarafından 10 yılda birçok icraat yaptık diye mecliste alkışlanan meşhur 10.yıl nutkunun arka planında nice bilinmeyen gerçekler barınmaktadır. Tarihimizin en karanlık devresi olan 1923-1938 arası dönemin bazı yalanlarını ve cevaplarını yazıyorum. Gerçek tarihi hakikat sahipleri görebilir.

1-) M.Kemal aleykümselam diyerek öldü!

(M.Kemal gece yarısı ölmüştür. Yanında doktorları yoktu. Çünkü ağrılarımı dindiremediniz diye doktorlarına bağırıyordu. Şahsi doktorlarından Şahsuvaroğlu ve Mim Kemal Öke’nin hatıralarında öldüğünde aleykümselam dediği yoktur, hemde öldüğünde yanında olduklarını söyleyen hatıratları mevcut değildir, bknz:(meşhurların son anları-Burhan bozgeyik)

2-)10 kasım 9’u 5 geçe öldü yalanı:(cevabı yukardadır)

3-) Şeyh said İngiliz ajanıdır Kürtçülük yapmıştır.(Şeyh Said idam edilirken benim davam İslam davasıdır. Senin şeriat karşıtı devrimlerine itaat edemezdim demiştir.

bknz: İsmet inönü-hatıralarım…….chp arşivleri-Ankara……Tarihçe-i hayat-Bediüzzaman)

4-) Lozan zaferdir  (Lozan misak-ı milli şartlarına göre hesap edilmelidir.Mesela lozan’dan önce bizde olan On İki Ada, Batı Trakya, Musul, Kerkük, Batum, Kıbrıs galip devlet olan bizim olmalıyken Yunana bırakılmıştır. Batum, Musul, Kerkük, Kıbrıs Lozan’da çözüme kavuşturulamamış yunanın Kıbrıs’ta nüfus yoğunluğu kazanması sağlanmıştır.

5-) Sevr imzalanmıştır. (Hayır sevr imzalanmamıştır. Sevr İngiltere’nin Vahidüddin Han’a imzalaması için sıkıştırdığı bir proje olarak kalmıştır.Vahidüddin han’ın sevri imzaladığını iddia edenler imzalı metni getirsinler.)

dipnot:Yakın tarihin yalanlarına iler ki yazılarımda cevap vermeye devam edeceğim İnşallah.

Selam ve dua ile

k.gazioğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s