Tahşiyeciler kimdir?

tah

Denemin iç işleri bakanı Muammer Güler Tahşiyeciler operasyonunu anlatıyor

Tahşiyeciler Operasyonunu yapan müdürlerden Tufan Ergüder’in açıklamaları:

“Biliyorsunuz 22 temmuzda operasyonlar silsilesi başlamıştı. 40 civarında polis hala cezaevindeler. Operasyonların da devam edeceği ifade edilmişti. Tahşiye soruşturmasına gelince bu grupta bir grup lideri var. El Kaide grubu bunlar ve silahlı mücadeleyi savunan bir grup. Ve ilk kez bir Nurcu grubunu selefileştirerek El Kaideleştirdiler, eskiden temelde Nurculuk’ta olan bir grup.

Fakat daha sonra bu Molla Muhammet diyorlar. Aslında kitapları o yazmıyor ama  Ruhname adlı kitabları var. Bu kitaplardan Üstad Bediüzzaman’ın Risale-i Nurlarına haşiyeler yazıyorlar açıklamalar yazıyorlar. Taşhiye ismi de oradan geliyor.”

____________

Dönemin iç işleri bakanı Muammer Güler Tahşiyeciler operasyonunu basına açıklıyor ve ele geçirilen silah ve el bombalarını basın ile paylaşıyor. Operasyonu yapan AK Parti operasyonu yürüten AK Parti iç işleri bakanı operasyon emrini veren ve şuan AK Parti milletvekili olan dönemin emniyet müdürü Oğuz Kaan Köksal..

Bütün bunlar ortada iken operasyonun faturasını cemaate kesmek ve buradan gazetecileri gözaltına almak çok komik. Muammer Güler o dönem yaptığı açıklamalar da yalan mı söylüyordu?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s