Uğur Mumcu suikasti ve bilinmeyenler

608120100112105515690

Tarihler 24 Ocak 1993’ü gösterdiğinde Türkiye’nin gündemi tamamen değişiyordu. Arabasına konulan c4 tipi patlayıcı gazeteci Uğur Mumcu’nun ölümüne neden oluyordu.

Uğur Mumcu şeriatçi değildi İslamcıda değildi. İslam düşmanıda hiç değildi. Belki laikliği savunan ancak başörtülü kızların okumalarının engellenmesini eleştiren biriydi. Yazdığı yazılarda İslam’a ve Müslümanlara neredeyse hiç değinmiyordu. Son yazılarında defaatle mit-çevik güç-mossad-pkk bağlantısından bahsediyordu.

Uğur Mumcu çevik güç tarafından kuzey Irak Barzani güçlerine gönderilen silahlarda ki kodların çıkarılıp devlet tarafından gönderildiğinin gizlendiğini ifade ediyordu. Kısacası Mumcu’nun Müslümanlarla bir alıp veremediği yoktu. Müslümanların da Mumcu’yu öldürmeleri için bir gerekçeleri de yoktu.

Ergenekon sanıklarından Veli küçük’ün evinden çıkan gizlidir notuyla damgalı belgede Mumcu’nun pkk içinde ajan olarak bulunan bir Yahudi ajanı tarafından takip edildiği Mumcu’yu öldürenlerin de İsrail’de eğitim alan bir düzine kişi olduğu yazılıydı.

Peki bunlar böylede Mumcu’nun ölümünden kimler zarar gördü.Şimdi ailesi en çok zarar gördü diyenler olacaktır. Acaba öyle mi?

Mumcu’nun cenazesinde kahrolsun şeriat yaşasın kemalim diye nutuk atanlar,geceleri mum söndü yaparak 28 şubat darbesine önayak olanlar, sekiz yıllık eğitim kabusuyla İslami eğitimi baltalayanlar dirilmeyi bekleyen iman şuurunun temellerine ölü toprağı atmış oluyorlardı.

Uğur Mumcu’nun aile efradı ne kadar elem çektiyse bilinmelidir ki Mumcu’nun öldürülmesini Müslümanlara atfedip İslam düşmanlığı yapanların zulümleriyle inleyen Müslümanlar o kadar elem çekmişlerdir.

selam ve dua ile

k.gazioğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s