Bütün Yönleriyle İslam’da Kadın!

kadın

^^Bütün Yönleriyle İslam’da Kadın!^^

Yüce Allah kadın ve erkeği birbirinin tazammun edicisi hemde tamamlayıcısı olarak yaratmıştır. Kuran’da ki biz sizi erkek ve dişi olarak yarattık ayeti bu hususa delil teşkil eder. Hatta Osmanlı’da her erkeğin arkasında bir kadın vardır sözü atasözü gibi kabul görmüş.

İsrailoğullarına gönderilen Peygamberlerden Zekeriya aslm kadınlara zulmeden kavmine cevaben erkekler kadınların terbiyesinde kuvvet bulur demiştir.

Kadınlar gerek vücut yapısı gerekse içtimai durumu sebebiyle faal olamazlar. Kadınların ev işlerine bakması acizliklerinden değil evlerinin kraliçesi olduklarındandır. Bilirsiniz yuvayı dişi kuş yapar.

İslam erkeklerin değil kadınların ayağı altına cenneti sererek ona en büyük değeri vermiştir. Hatta Allah teala Kuran’da erkek suresi indirmemiş Nisa yani kadın suresi indirerek kadının meta olarak kullanılmaması için kurallar koymuştur.

Kadının mirasta erkekten daha az pay almasının sebebi erkeğin dışarıdan kadın alması aldığı kadına da bakması gerektiğinden kadınında erkek evine gideceği için gittiği evin erkeğinin kendinin giyiminden kuşamına kadar bakımını üstleneceğindendir.

İslam’da dört kadın emir değil bir ruhsattır.Kadını hasta olan bir erkek zinaya düşmemesi için İslam o erkeğe zinaya düşme bir kadın daha al evlen amma o hasta karına da eşit şekilde bak demektedir.Zevkin için dört kadın al diye emir yoktur.

Kadına şiddet reklamı yapan kemalist ve sözüm ona ulusalcı kesim namus uğruna katledilen kızlardan çokça bahs ettikleri halde tvlerde manken artist diye erkeklere pazarlanan kadınlara aslında her an cinsi şiddet uygulandığından bahs etmezler. Başörtülü diye okullardan kovulan kızlarımıza yapılan şiddet değilde neydi sorarım.

Kadına şiddetten dem vuran kemalistlerin atası Müslüman ülkemizi kerhanelerle doldurmuş kapılarına da Müslüman vergilerle maaş alan polisleri dikmiştir.

Osmanlı’nın harem üniverstesinden yüzlerce kadın alim yetişmişken kemalist sistemin öve öve bitiremediği üniverstelerden işe yarar bir alim kadın yetişememiştir.

Selam ve dua ile

k.gazioğlu(28-04-2014)

not:üstte ki yazının daha teferruatlı yeni eklemelerle yapılan yeni yazıdır.

Bütün Yönleriyle İslam’da Kadın!” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s