Müslümanız biz, noel kutlamayız

noel_agaci_susu2Ne yazık ki popüler bir kültürün parçası haline getirildi. Devrin egemen gücü, devleti, inancı, kültürü ne ise diğer bütün kültürlere inançlara baskın geliyor onlara nüfus ediyor.

Noel kutlaması da bunlardan biri. Hristiyan aleminin İsa’nın doğumu temelli yeni yıl kutlamaları Budist, Müslüman Yahudi topluluklarda da taklit ediliyor ve benimsenmiş.

Oysa Müslümanlar Hristiyanları taklit etmemeli onların batıl adetlerini kendi ailesinden çevresinden uzat tutmalı. Biz Hristiyanların Noelini kutlamıyoruz gelen yeni yılı kutluyoruz türünden açıklamalar ise sadece şeytanın sağdan yanaşmasından ibaret. Basit gibi görünen yeni yıl kutlaması gençlerimizi gayri meşru ve İslam dışı ne kadar davranış var ise bunlara alıştırarak günah için yol oluyor.

O yüzden bilinçli her Müslümanın vazifesinden biri de Noel gibi bir takım batıl adetleri ailesinden uzak tutmaktır. Bu konuda bütün inananları duyarlı davranmaya ve yılbaşı kutlaması gibi İslam’da yeri olmayan adetlerden uzak durmaya davet ediyoruz.

ubaiChristmas

Neredeyse bütün alış veriş merkezleri dükkanlar yeni yıl bahanesi ile bu batıl adete uyarak Müslümanların yaşam tarzlarında batıl bir yara açıyorlar

müslüman yıl başı

noel_kapitalizmin_uydurmasi_h8478

noel

Müslümanız biz, noel kutlamayız” üzerine 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s