Türkler’in İslam Kahramanı Oluşu Serüveni

bayrac49fc4b1mc4b1z

Türkler Takdir-i İlahi gereği İslam’la tanışmadan öncede savaşçı boyun eğmez millettiler.Atilla zamanında sadece yağmacı güruh olarak belli bir yaşam ortamları olmayan türkler Mete han devrinde çadır ortamına alışmışlardı.

Bediüzzaman Kuran’da vaat edilen kavmin Türkler olduğunu buna delil olarak İslam’ı 350 sene Selçuklu’lar 650 sene Osmanlı’lar olmak üzere tam 1000 sene canlarıyla başlarıyla savunmalarını gösterir.

Hz.Peygamber aslm İslam’ı tebliğ ettiği 23 sene zarfında neredeyse tamamı fakirlerden oluşmuş sahabeler ona iman etmişti.Hatta Hz.Ömer ve Hz.Hamza r.anh Müslüman olduğunda asillerden hemde güç bakımından biraz kuvvetli hale gelen Sahabeler bu vaziyete çok sevinmişlerdi.

Birçok müşrik ileri gelenleri çok sonra Müslüman olmuşlar hatta Peygamber Efendimiz İslam garip geldi garip gidecek hadisini Sahabelerinin çoğunun kölelerden yetimlerden fakirlerden oluşması sebebiyle söylemiştir doğrusunu Allah bilebilir.

Emeviler 800 sene İspanya’da Endülüs Emevi devletini kurmuşlar Avrupaya İslam medeniyetini götürmüşlerdir. Ancak ne hazindir ki Hz.Osman’ı Kuran okurken şehit eden kıskanç hariciler gemileri yaktırıp kıyıya ulaşan ya burayı fethederiz yada şehid oluruz diye askerini gayrete getiren Tarık Bin Ziyad’ı çekememiş hapsetmişlerdir.

İlmin kapısı Hz.ali r.anh’ı şehid eden hariciler namaz kılan oruç tutan kişilerden oluşmaktaydı.Mesela İmam Azam’ı şehit edenlerde gene kendilerini Müslüman tabiiyetinde gören kişilerdi.

Bütün bu yanlışlar gerek ihanetler Allah’ın hikmeti gereği İslam liderliğini araplardan alarak başka bir kavme vereceğini ferasetle bakan müslümanlarca aşikardır.

Yavuz han şii baskılarından kurtarmak için mecburi çıktığı doğu seferinde istemediği hatta halifelik niyeti olmadığı halde bu kudsi vazife bizzat Abbasi halifesi tarafından kendisine verilmişti.

Osmanlı’lar hayretvari biçimde sırf Peygamber aslm hürmetine 650 sene araplardan tek kuruş vergi almamıştı.

Karahanlı’lar devrinde kendi istekleriyle İslam’ı seçen türkler İlahi takdir’in kendilerini İslam bayraktarlığına hazırladığından haberdar değillerdi.

Sultan Selahaddin’in ordusunun önemli bölümünü teşkil eden türk süvarileri idi.İlginç olan İlahi Takdir Türkleri bu kutsi göreve hazırlarken onlara asırlar boyu can yoldaşı olacak başka bir kavmi de hazırlıyordu. Bu gizemli kavimde Kürtlerdi.

Osmanlı’da büyük değer verilen Kürt bölgeleri isim olarak Kürdistan namıyla yani Müslüman Kürtlerin yaşadığı yer manasında isimlendirilmiş sürekli olarak orayı tehdit eden Rus-Ermeni-Yahudilerden Müslüman Kürtleri korumak için teyakkuzda bulunulmuştur. Hatta Abdülhamid Han’ın meşhur Hamidiye Alayları Müslüman Kürtleri Ermeni Rus saldırılarından korumak hedefini gütmekteydi.

Sultan Alparslan’ın ordusunda bulunan Müslüman Kürtler büyük yararlılık göstermişler can yoldaşları Müslüman Türklerin Sultan Selahaddin-i Kürdi’nin ordusunda büyük hizmetler görmeleri gibi kendileri de Türk lider Alparslan ordusuyla adeta biz sizden siz bizden ayrı yapamayız demek istiyorlardı İlahi Takdir hikmeti gereğince.

Müslüman türklerle müslüman kürtlerin arası 1000 senelik Selçuklu ve Osmanlı’da asla bozulmamış hatta Osmanlı’da ki ayaklanmaların mümessilinin şii,alevi,yahudi ve ermeni kürtler olduğunu biliyoruz.

Müslüman türklerle müslüman kürtlerin bu kudsi ittifağına en büyük darbeyi m.kemal liderliğinde ki kemalist sistem vuracaktı.

Hem dersim hemde Ağrı, Erzurum, Bitlis başta olmak üzere bütün doğu Anadolu’da Müslüman Kürtler sırf şapka takmadı diye tanrı uludur saçmalığına uymadılar diye katledilip adlarına ne mutlu türküm diyen bu mason ve dinsiz güruh 1000 senelik Türk-Kürt ittifakını sekteye uğratacaklardı.

Bugün adına kürt sorunu denilen vaka-i şerriyyenin aslında rejim sorunu olduğunu ifade edebiliriz.

Nihayetinde bu sorun ne apoyla görüşerek nede kürt tv radyo kurarak tam teşekküllü olarak çözülemeyecektir.

Her meselenin kökü nerden geliyorsa o manada kürt meselesinin köküde kemalist rejimdedir.

Kemalist rejim ne zaman yıkılırsa anayasada m.kamal değil İslam yazarsa bakın o zaman kürt sorunu diye birşey kalıyormu.

Selam ve dua ile

k.gazioğlu

Türkler’in İslam Kahramanı Oluşu Serüveni” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s