AK Parti nasıl kuruldu ve Ak Parti (AKP) ABD projesi mi?

Ak Parti’nin bir ABD projesi olduğu tezi yine gündemde. Olayı gündeme taşıyan Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak’ın kendilerine “AKP’nin bir proje partisi” olduğunu ve ABD, İngiltere ve İsrail’in desteğiyle kurulduğunu söylediğini iddia etti.

Ayrıca projenin henüz sonuçlanmadığını, şu anda AKP’nin çok güçlü olduğunu ve bu proje bitene kadar iktidarda kalacağını anlattı. Yani ‘AKP görevini bitirmedi’ demeye getirdi” şeklinde konuştu.

ALİ BULAÇ DOĞRULADI

Zaman Gazetesi yazarı Ali Bulaç da yazısında, Karslı’yı doğruladı. Bulaç, “Karslı beni şahit gösteriyor. Evet, o toplantıda vardım. 1998’lerden başlamak üzere Amerikalılar, sıklıkla bizlerle görüşmeye başladı. Biri gidiyor, üçü geliyordu. Dilipak, Türkiye için bir siyasi proje hazırladı. Onun ifadesine göre Ankara’da birilerine çalıştığı dosyayı verince, Amerikalılar’ın görüşme trafiği değişti. Dilipak, projesinin bazı değişikliklerle AK Parti olarak ortaya çıktığını gördü. Amerikalılar, projeyi Erbakan Hoca’ya uygulatmayı düşünüyorlardı, ancak o reddetti.

Erbakan Hoca son görüşmemizde AK Parti’nin nasıl kurulduğunu anlattı, elindeki bazı belgeleri bana gösterdi; Ertan Yülek Bey şahittir” diye yazdı.

Bulaç devam ederek ; Karslı’nın evinde Dilipak, şunları da söyledi: “AK Parti böyle kuruldu ama Erdoğan artık bağımsız hareket ediyor. sözünü eklemiş

ABD 3 SÖZ VERDİ 3 ŞEY İSTEDİ

Dilipak’ın söylediği iddia edilen ve yalanlanmayan sözlere göre ABD’liler şu teklifte bulundu: “

1. Biz sizi iktidara taşıyalım. Medya sermaye ve batı desteği ile

2. Size iktidarda sorun çıkaracakları operasyonlar ile saf dışı edelim. Ergenekon ve askeri darbe tehditleri

3. Size gerekli finansal destekleri getirelim.”Üretmeden bol para Karşılığında ise AKP’den şunlar istendi:

“A. İsrail’in güvenliğini artıracaksınız, önündeki engelleri kaldıracaksınız.

Muhsin Yazıcıoğlu bu teklifi reddediyor ;

‘FiL iLE YATAĞA GiRERSEN EZiLiRSiN’

Ali Bulaç, yazısında şu bilgiyi paylaştı: “M. Ali Bulut’un yazdığına göre bu proje rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’na da teklif edilmiş. Yazıcıoğlu, Erdoğan’a ‘Kardeşim, Amerika’nın desteğindeki bir siyasete hizmet edilmiyor. Millete dayanarak siyaset yapacaksan geleyim. Amerika hep kendine hizmet ettirir’ diyor. Tayyip Bey ona, ‘Bir müddet Amerika’nın dediklerini yaparız. Mani olurlarsa dirsek vurur, gideriz’ deyince rahmetli, ‘Amerika dirsek vurulacak güç değil. Fil ile gireceğin yataktan ezilerek çıkarsın’ demiş, teklifi
nazikçe reddetmiş.”

B. Büyük Ortadoğu Projesi yani sınırların değişmesi.

C. İslam’ın yeniden yorumlanmasında bize yardımcı olacaksınız.”

AKP’nin ilk yıllarına bakılır ise manzara biraz net. İsrail ile tarihin en güzel dönemi. Erdoğan İsrail devlet başkanları içinde en kanlı olanı ve hiç bir Müslüman liderin el sıkışmadığı Ariel Şaron’u Tel Aviv’de ziyaret ediyor. Soykırım Müzesinde öldürülen Yahudiler için saygı duruşu gerçekleştiriyor, ABD ile Irak üzerinde Erdoğan tezkere geçirip ABD askerlerine Türk toprakları açılması için elinde ki tüm kozu kullanıyor. Ve en önemlisi AKP iktidarına karşı en büyük tehdit olan askeri vesayet ortadan kaldırılıyor hem de iktidarın gücünü aşan bir şiddet ve hızla.

Bu dedikoduların arkasından yine Abdurrahman Dilipak’ın çıkması beni şaşırtmadı zira Dilipak Türkiye’nin yakın tarihinde ki en önemli operasyonların merkez adamıdır.

28 Şubat sürecinde Sincan gecesi provakasyonundan tutun da Türkiye’yi sıcak savağın eşiğine getiren Mavi Marmara provakasyonuna oradan Gülen cemaatine karşı yütütülen projenin yine merkezinde olması. AKP’nin kuruluş döneminde yine projelerin odağında. Konuşan herkes Dilipak’ın ismini zikrediyor. Onyıllardır trajı 40-50 bini geçmeyen bir gazetede yazarlığı yapıyor ama yazarlık bu projelerin her zaman gerisinde kaldı.Perinçek Türkiye’de ki operasyonların sol ve ulusal kolu olurken Dilipak da bu operasyonların sağ ve muhafazakar kolu olarak üstüne düşeni bugüne kadar yerine getirmiş görünüyor.

Peki bunca proje komplo ve tezler karşısında ne yapacağız?ABD projesi nedir? Bir döne Erdoğan’ın “BOP eş başkanlığı görevim var” diyerek kürsülerden açıkladığı ve bu projeyi eş başkanlığı kendisine kimin verdiğini bu güne kadar açıklamamışken süreç nereye doğru gidiyor?

Süreç Türkiye’nin bölünme süreci mi? Yani özü itirabiyle Apo’nun paketlenip ülkeye getirilmesinden sonra onlarca yıl yatırılıp terörist olarak girdiği İmralı’dan bir kahraman olarak çıkarılması projesi midir? Çözüm süreci denilen süreç bu proje midir? Zira cemaate yapılan operasyonun sürpriz olmadığını anlamak gerek. Cemaat kadroları bu ülkede emniyet yargı ve bürokrasi içinde bir emniyet sibobu gibidir. PKK ya karşı mücadele etmiş ve edebilecek olan bu kadrolar ortadan kaldırıldıktan sonra PKK ile mücadele edemeyecek bir ülke noktasına taşınmış olmak proje hakkında fikir veriyor. Zira yıllardır PKK ya karşı ciddi hiç bir operasyon yapılmamış eskiden dağları kontrol edebilen bunda bile başarılı olamayan PKK’nın artık mahalleleri şehirleri kontrol altına aldığını görememek giderek yaklaşmakta olduğumuz kara deliğin gücünü hafife almaktır. Öyle bir güç ki her şeyi içine çekip yutabilecek bir güç.

Proje İmralı’ya terörist olarak giren Apo’nun bir kahraman ve kurucu devlet başkanı olarak dışarı çıkarılması projesi ise şunu unutmamak gerekir Allah’ın takdiri bütün projelerin ve iradelerin üzerinde bir takdir ve iradedir..

Selam ve dua ile

Bu yazı Milli Cumhuriyet için kaleme alınmıştır. www.millicumhuriyet.com

AK Parti nasıl kuruldu ve Ak Parti (AKP) ABD projesi mi?” üzerine 2 yorum

  1. Geri bildirim: بحران قانون، اغمای سیاست | میدان

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s