Kemalizm Mantık Dışı Bir İdeolojidir!

574957_457055841034835_672018275_n

Tarih 8 Aralık 1951 gösterdiğinde İstanbul Şişli Camiinde çok ilginç bir mevlid ekutulmuştu.Mevlid okutmanın nesi ilginç diyeceksiniz.Hz.Peygamber’i öven bir güzel şiiri okumanın mahsuru nedir diyen olabilir. Ben bundan bahsetmiyorum. Ama bu mevlid Arjantin’in devrik kraliçesi Eva Peron için okutulursa buna şaşmamak mümkün mü?

Mevlid Hz.Peygamber aslm’a atıfta bulunulmuş onun nurlu hayatından kesitler yansıtan Süleyman Çelebi’nin pek muteber manzumesidir. Tıpkı önceleri Peygamberimiz’i yeren şiirler yazan sonra tövbe edip Müslüman olan Kab bin eşref’in Kaside-i Bürde’si gibi Süleyman Çelebi’nin Mevlidi de Hz.peygamber’i bize edebi olarak tanıtan eserlerdir.

Bir ölü ardından illa Mevlid okutmak farz vacip değildir. Belki okutsan şiirde övülen şahıs insanlığın önderi olduğundan ölüye rahmet olur.Ancak Hz.Peygamber’in risaletini tasdik etmeyene ne mevlid nede Kuran’dan bir dua okunamaz. Belki Allah sana şifa versin denilebilir.

Müslümanların ezanını tanrı uludur okutan kemalist zihniyet elin Arjantin kraliçesi Eva peron’a şifa olsun diye camide mevlid okutursa bunun adına iki yüzlülük denir.

Unutmadan söyleyeyim Eva peron senelerce felçli yaşamıştı.Ben onun zamanında yaşamış olsaydım Allah şifa versin derdim onun hastalığına şifa olsun diye Mevlid okutmazdım.

Selam ve dua ile

k.gazioğlu

Kemalizm Mantık Dışı Bir İdeolojidir!” üzerine 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s