Müslümanız biz, yılbaşı veya noel kutlamayız

Müslümanlar olarak yılbaşı gibi bize ait olmayan batıl adetlerden ailemizi ve kendimizi uzat tutmalıyız. O geceyi sıradan bir gece gibi geçirmeli belkide fazladan ibadet ile değerlendirmeliyiz.

İLELEBET MİLLİ CUMHURİYET!

noel_agaci_susu2Ne yazık ki popüler bir kültürün parçası haline getirildi. Devrin egemen gücü, devleti, inancı, kültürü ne ise diğer bütün kültürlere inançlara baskın geliyor onlara nüfus ediyor.

Noel kutlaması da bunlardan biri. Hristiyan aleminin İsa’nın doğumu temelli yeni yıl kutlamaları Budist, Müslüman Yahudi topluluklarda da taklit ediliyor ve benimsenmiş.

Oysa Müslümanlar Hristiyanları taklit etmemeli onların batıl adetlerini kendi ailesinden çevresinden uzat tutmalı. Biz Hristiyanların Noelini kutlamıyoruz gelen yeni yılı kutluyoruz türünden açıklamalar ise sadece şeytanın sağdan yanaşmasından ibaret. Basit gibi görünen yeni yıl kutlaması gençlerimizi gayri meşru ve İslam dışı ne kadar davranış var ise bunlara alıştırarak günah için yol oluyor.

O yüzden bilinçli her Müslümanın vazifesinden biri de Noel gibi bir takım batıl adetleri ailesinden uzak tutmaktır. Bu konuda bütün inananları duyarlı davranmaya ve yılbaşı kutlaması gibi İslam’da yeri olmayan adetlerden uzak durmaya davet ediyoruz.

View original post 21 kelime daha

Müslümanız biz, yılbaşı veya noel kutlamayız” üzerine bir yorum

  1. Zorlayan mı vardı? Bırak herkes ne istiyorsa onu yapsın! Ben Müslüman değilim Noel kutlarım diyen var mı? Sen niye böyle bir başlık atma ihtiyacı duyuyorsun? Dininden şüphen mi var? Yoksa aklın sıra milleti mi yönlendiriyorsun?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s