Hükümet cemaat kavgasında hangisi haklı? Anket

haklı

Türkiye normal bir ülke değil, hiç bir zaman da olmadı. Neredeyse 200 yıldır Osmanlı’dan günümüze bu anormal gündemler mirastır. Alemdar Mustafa Paşa olayını düşünün, IV Murad tahttan inmek istemiyor ve sabık padişah III. Selim’i ortadan kaldırıyor, kılıç darbeleri ile başını ikiye bölüyorlar. Hızını alamayıp II. Mahmut’u da ortadan kaldırmak istiyor ancak bereket saray cariyeleri şehzadeyi saklıyor eğer onu da öldürse hanedanda yaşayan tek erkek kendisi kalacağı için doğal padişah olacaktı. 

 

Hz.Ali ve Hz.Aişe yine iktidar mücadelesi ve güç anlaşmazlıkları ve fitne ateşinin yakılması ile birbirlerine düşmüşlerdi. Dile kolay bir yanda Hz.Ali öte yanda Hz.Aişe, şüphesiz ikisi de Müslüman ikisi de faziletli kişiler peki neden ayrı düştüler neden Hz.Aişe vafatına kadar Hz.Ali ile konuşmadı?
Güç savaşı her zaman bu toprakların kaderidir, sadece bu toprakların değildir bütün coğrafyaların kaderidir, iktidar savaşı her zaman canların yanmasına masumların zarar görmesine haksızlıkların pervasızca yaşatılmasına yol açmıştır.

Şimdi 2013 yılında yeni bir savaş başladı cemaat hükümet savaşı. Birisi sivil güç diğeri siyasi güç. Birisi toplum için ve dünya için gerekli diğeri devlet için gerekli. İstikrarlı bir şekilde 10 yıl ülke iyi idare edildi ama gördük ki işler öyle değilmiş.

Şimdi siyasi iktidar bir yanda pkk elebaşı ile müzakereler yürütürken ona terörist demekten itina ederken şimdilerde cemaati terör örgütü olarak ilan etti.

Ellerinde tek bir silahı dahi olmayan bu insanları terörist ilan etti. Peki ama buna kimi inandırdı?

Cemaat ise iktidar içinde ki yolsuzluk ve hırsızlığı rüşveti öne çıkarıp siyasi iktidarın zayıflıklarını ortaya çıkarmaya devam ediyor. Halk ise olanı biteni izliyor ve hangisine inanacağına dair ciddi bir bilgiye sahip düzeyde de değil.

Peki ne olacak

Hükümet cemaati bitirebilecek mi?

Yada cemaat hükümeti bitirebilecek mi?

Yada cemaati ve hükümeti bitirmek isteyenler Ergenekon gibi derin yapılar her ikisini birden bitirebilecek mi?

Size göre hangisi haklı ve neden haklı?

Hükümet cemaat kavgasında hangisi haklı? Anket” üzerine 2 yorum

  1. Tabi ki cemaat haklı, bir kere akp siyasi ama cemaat dini duygular içeriyor ayrıca hükümet tamamen akpin elinde oysa cemaatin elinde ne hükümet var ne de başka bir şey

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s