Hristiyan Yılbaşısını Ülkemize Sokan da M.kamal’di!

1503458_492088310899604_1920664313_n

M.kamal ve Çankaya Alemleri!

Kurbanlarla,dualarla açılan ilk meclis imanlı mebuslarıyla nevi şahsına münhasır duruşlarıyla milletin sesi olmuşlardı.Ali şükrü bey’in M.kamalin muhafız alayı kumandanı Topal osman’ı kışkırtarak kandırarak Ali şükrü bey’i öldürtmesinden sonra ise bu imanlı meclis Türkiye’de ki ilk darbeyle yıkılıp o mebusların yerine İslam düşmanı masonik mebuslar gelecekti.

Bu mebusların hiçbirisi milletin oyuyla değil M.kamalin seçmesiyle meclise alınacaktı.

M.kamal Çankaya’yı adeta kerhaneye döndürecek alemler, eğlenceler, berduşluklar gırla gidecekti.M.kamali savunan kişiler o sefil yaşamı Çankaya’ya getiren M.kamali o zamanlar görselerdi severlermiydi acaba?

İlk yılbaşı 1 Ocak 1926 gününün ilk kez yılbaşı olarak kabul edildiğini zoraki ders “Atatürk ve İnkılâp Tarihi” adlı kitaptan okumuşsunuzdur.

Din ve millete hasım olan Atatürkçü Cumhuriyet’in ilk yılbaşı kutlaması 31 Aralık 1925’tir. Bu kutlamada Batılılaşan devrimci Cumhuriyetin ilk yılbaşı şerefine İstanbul Elektrik İdaresi’nce saat 00.00’da şehrin bütün ışıkları bir dakika söndürülür. Bu âdet, tahrif edilmiş Hıristiyanlıkla paganizmin modern kapitalizmle sentezinden doğmuş gavurlaştırılmaya çalışılan Anadolu insanına bir kemalist dayatmadır.

Yakup kadri bu alemleri anlattığı ”Ankara” kitabında bu rezilliklerden övgüyle bahsetmektedir.
1927’nin 1 Ocak günü haftanın son gününe rastlayınca kemalist modernistler bunu büyük fırsat bilirler.Böylece yılbaşı kutlamaları resmî gelenek hâline getirilir. İnkılapçı Cumhuriyet seçkinlerine hizmet eden Türk Tayyare Cemiyeti 1931 de ilk defa yılbaşı piyangosu düzenler. “Tayyare piyangosu” çekilişi yılbaşı kutlamalarıyla aynileşir.

Ertesi yıl İstanbul’un yılbaşı kutlamalarında piyango çekilişine katılanlar sayısı artmış, eğlence yerleri dolup taşmıştı.Abdülhamid’in ilim yuvası Yıldız Sarayı da âdeta kumarhaneye dönmüş, Kemalist devletin müsaadesiyle ecnebi işletmeci Senyör Maryosera rulet masaları kurmuştu. İstanbul tarihi böyle kumar rezaletinide görmüş değildir.Hatta Osmanlı’da ki gayri müslimler bile gizli gizli bu kadar rezaletleri yapmamışlardı.

Dr.Rıza nur M.kamalin bu rezaletlerini anlatırken ”ÇANKAYA MEŞHUR VE MUTEBER BİR KERHANEYE DÖNMÜŞTÜ!” demekten kendini alamıyordu.

Öyle rezillikler vardı ki;şu şunun karısıyla bir gece geçirse mutlu mesud oluyor,karım rüştünü kanıtladı deniyordu.İran Şah’ı Türkiye’ye gelince raks eden kızdan çok hoşlanmış M.kamalin emri ile ona hediye edilmişti.

Yüce kurtarıcımız ya isterse karımızı kızımızı peşkeş çekebilir!

Selam ve dua ile

k.gazioğlu

Hristiyan Yılbaşısını Ülkemize Sokan da M.kamal’di!” üzerine 6 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s