Teröristbaşı İmralı’dan çıkarılmamalı, aksi halde…

ilanTürk milleti çağlar boyu tarihin neredeyse her döneminde zorlu dönemleri aşmış kendi varlığına kastedenleri cesareti ile ortadan kaldırmış Türklüğü, Türklük ile beraber İslamiyet anlayışını ve Türk devletini bugünlere getirmiştir. Son 30 yılda ise ayrılıkçı PKK terör örgütü ve onun ele başları ile içeride dışarıda mücadele etmiş ve PKK silahlı mücadele ile bir gram yol alamamış Türk devleti bölücülüğe ayrılıkçılığa şehitler vermiş ama asla izin vermemiştir.

Oysa şimdi pkk terör örgütü ve onun elebaşı teröristbaşının silah ile yapamadığını masada ve siyasi oyunlar ile yapmak üzereler. AKP iktidarı ne yazık ki çözüm süreci diyerek halkı kandırmış ve ülkeyi büyük bir yıkım ve çözülme sürecine doğru götürmüştür. PKK meşru bir örgüt haline getirilmiş İmralı canisine TERÖRİST diyemez hale gelmiştir.

Ülkemizde her kişinin her azınlığın özgür biçimde yaşaması bütün milletimizin arzusudur. Barış ve kardeşlik içinde demokrasiyi ve evrensel değerleri yerleştirdiğimizde zaten Kürt sorunu veya benzer sorunları geride bırakmış olacağız ancak bu süreç demokrasi süreci olmaktan çıkmış adete siyasi müzakereler ve savaşan tarafların birbirine taleplerini dayatması haline gelmiştir ve masada ki en büyük tezgah İmralı canisini tutulduğu delikten canlı olarak çıkarıp hayalini kurdukları Kürdistan eyaletinin başına oturtmak.

Bütün bu olup biteni ise milletimiz sadece seyretmekte ve henüz müdahil olmuş değildir. Ancak gün gelir bıçak kemiğe dayanır ise  İmralı canisini milletin gözünün içine baka baka oradan çıkartmaya çalışırlar ise ise o zaman işler değişecektir. Bu ülkede yer yerinden oynayacaktır. Buna kimse cesaret etmemeli cüret etmemeli..

Teröristbaşı İmralı’dan çıkarılmamalı, aksi halde…” üzerine 2 yorum

  1. Öncelikle onu İmralı’ ya neden hapsettiklerini sorgulamalı ve Sayın Bahçeli açıklamalıdır. Kahraman olur korkusu ile idam etmediler, Avrupa’ nın da tabii ki etkisi var bunda. AKP ise çözüm süreci ile bu işi çözmenin daha iyi olacağı kanaatindeydi, bir taraftan Avrupa baskısı, diğer yandan UN ve Amerika’ nın da baskısı vardı. AKP’ nin bunu iyi niyetiyle yaptığına inanıyorum bunları meclise sokar ve de silah bıraktırırsalar büyük bir başarı elde edeceklerine inanıyorlardı ve hala bu inancı taşıyorlar ama artık eskisi gibi olmayacak bu süreç silah bıraksalar dahi PKK yi yok etmeye yemin etmiş durumdalar. Terör örgütünün başını sayın demekle sayın olmaz bütün bunlar siyaset icabı yapılan şeylerdir. Dünya’ daki tüm ayrılıkçılarla devlet görüşür ve bu açıklanır medya’ ya biz de ise Asparagas ne olduğu anlaşılamayan karaktersiz bir kısım medya olduğu için bu görüşmeler gizli yapıldı. Duyulması ile birlikte de spekülasyona yolaçtı. Bu konudaki değerlendirmenizin bir tespit olarak alıyorum, eleştiri olarak. İşin arka boyutunu ve tüm hatlarıyla bilmeden suçlayamazsınız.

    Seçimlerden sonra AKP kazanacak hem de ezici çoğunlukla, MHP meclise ya milim girer ya da dışında kalır, CHP ne alır ne verir aynı kalır. HDP ise oy kaybına uğrayacak ve onun akibeti belli değil, bukalemun siyaseti yapıyorlar, oyun oynuyorlar. Aralarında anlaşmalı olarak içerde fikir çatışması var gibi gösteriyorlar halbuki Demirtaş dağdan yetişme, abisi hala orda aralarında yani bir ayırım yok. Dağdan inme siyasetçi de bu kadar olur. Geçmişte hükümetlerin zaaflarından ve ordaki ihmalkarlıktan vb başka nedenlerden dolayı güçlü gözüküyorlardı ve Avrupa ve Amerika’ nın ve de İsrail’ in ebediyyen yanında olacaklarını sanıyorlar ve bu yanılgıyı son zamanlarda yapılan hava saldırıları ve operasyonlarla daha iyi anladılar ve camii duvarına işiyorlar.

    Haa Apo’ yu çıkarıp asarsanız iyi mi olur evet iyi olur ama müttefiklerinizi ikna edip veya diplomasi ile halledersiniz çünkü onların menfaatine alternatif bir yol bulursanız hiç çekinmeden asın derler, PKK’ yı da kandırırlar çünkü kendi ülkelerinde izin veriyorlar faaliyetlerine. Bu konuda çok teori üretebiliriz asmak ya da asmamak üzerine ama sonuç olarak bu örgütle mücadele sonuna kadar devam etmeli ve bitirilmelidir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s