Cumhurbaşkanı Erdoğan elinde Kuran meydan meydan dolaşıyor

kur'an şov

Kişiler aynı inanca sahip olsa da farklı siyasi düşüncelere sahip olabilir. Bu tür farklılaşmalar insan tabiatının bir gereği. Yani aynı dini paylaşıyor olmak aynı dünya görüşünü paylaşıyor olmak ile eş değer bir durum değil. Bu yüzden hem kendi ülkemiz hem dünyanın geri kalan Müslüman ülkelerinde farklı farklı siyasi hareketler var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan özellikle Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kürtleri etkileyebilmek için 16 ay önce seçim propagandası yaparken eline Kürtçe mealli Kur’anı kerimi almış ve kendi dönemlerinde basıldığını söyleyerek Kürtleri etkileyeme çalışmıştı.

Aradan 16 ay geçmesine rağmen Erdoğan yine eline Kürtçe Kur’anı Kerim’i almış Diyarbakır Batman ve Siirt’de AKP ve Başkanlık sistemi için oy isterken halka eline aynı Kur’anı Kerim’i almış yine benzer sözler söylemiş oldu.

Bu hareket son derece yanlıştır, M.Kemal’in eline Elmalılı Hamdi Yazır’ın Kur’an mealini alıp meydan meydan dolaşmasından farksızdır.

Kur’anı Kerim siyasete alet edilmemeli o hepimizin tüm inananların ortak değeridir oradan siyaset üretmek son derece çirkin bir davranıştır.

16

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s