Türki’ye güneyinde “KÜRT KUŞATMASI” tehdidiyle karşı karşıya

SKURT_TURKSuriye iç savaşının özünde batı Kürdistan savaşı olduğunu anlamak için çok büyük bir öngörüye gerek yok. Tıpkı Irak savaşının Kuzey Kürdistan savaşı olduğu gibi. Bağdat’ın Kuzeyinde ki fiili Kürt devletinden sonra Suriye’nin Kuzeyinde batı Kürdistan savaşı yürütülmekte ve ABD bu savaşta YPG yanında tavır alarak Türkiye’yi bir uçtan öbür uca saran Kürt kuşatmasının önünü açmaya devam etmekte.

Yakın bir gelecekte Türki’yenin güney komşuları sayılırken artık Irak ve Suriye denmeyecek zira şuanda bile fiili olarak Irak ve Suriye ile sınırımız kalmadı. Bu sınırlar tamamen Kürtlerin kontrolünde ki özerk yönetimlerin eline geçti.

Kürtler tarihlerinde hiç olmadığı kadar silah ve savaş ile kendilerine yeni bir devlet bedeni oluşturmak için kendi bedenlerini ortaya koyarken Türk milleti kendi bekasını da tehdit eden bu gelişmeleri sadece seyrediyor ve savaşın hamallık kısmını yapıyor.

Milyonlarca mülteciye bakıyor ve ihtiyacı olanlara silah gönderiyor bütün yapabildiği bu. Diğerleri ise adım adım toprak ve iktidar ele geçiriyor.

Yarın çok geç olabilir, ülke halkı ve siyasileri seçimler ile saraylar ile ve bunun gibi saçmalıklar ile gün kaybederken geleceğini de kaybetmek üzere. Zira Türkiye’yi çepe çevre bir Kürt+İran+Ermeni kuşağı sarmış olacak ve özellikle enerji bölgelerine olan ulaşımı ve Arap halkları ile olan fiili toprak ve sınır bağını da kaybetmiş olacak ve kendisine düşman 3 devlet tarafından kuşatılmış olacak. Uyan Türk milleti yarın çok geç olacak.

Türki’ye güneyinde “KÜRT KUŞATMASI” tehdidiyle karşı karşıya” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s