Güneydoğu ısınıyor terör iç savaşa mı dönüyor?

islami_forum_pkk_teror

Seçimlerde istikrar için halkımız ak partiye oy verdi ve %50 ile tekrar iktidara getirdi. Ancak o günden bu güne memleketin hiçbir köşesine yine de huzur refah ve barış gelmiş değil.

isyanSilopi, Cizre, Şemdinli, Yüksekova, Silvan ve diğer yerlerde 200 binden fazla vatandaş şehirleri boşaltmış durumda halkın boşalttığı şehirlerde asker polis ve pkk teröristleri haftalardır aylardır çatışma halinde. Bölgede görev yapan binlerce öğretmen süresiz izne çıkartılmış ve bölgeden öğretmenler ile birlikte binlerce memur daha uzaklaştırılmış durumda. Devlet bölgeden çekildi peki bu öğretmen ve memurlar bir daha bölgeye dönebilecek mi? Huzur ve asayiş sağlanabilecek mi?
Sokağa çıkma yasağının biri bitmeden öteki ilan ediliyor ve bu mağduriyet ile birlikte canını kurtarmak için bölge insanı malını mülkünü terk ediyor.

Peki bu gidiş nereye?

Asker ağır silahlar ile sivillerin boşalttığı yerleşim yerlerinde evlerin kapısını tek tek kırarak operasyon sürdürüyor her ev her bina aranıyor. Operasyonlarda obüsler, tanklar ağır silahlar kullanılıyor. Artık çatışma dağda bitmiş şehirlerde devam ediyor.

asker_tank.jpg

Tek başına ve böylesine güçlü bir iktidar ile aksine ülkede huzurun refahın ve güvenliğin egemen olması gerekirken günden güne huzur refah ve güvenlik tehdit altına giriyor. Bölgede ki öğretmenler dahi süresiz izine çıkartılıyor devlet kamu görevini yapamaz eğitim sağlık ve güvenlik hizmeti veremez duruma gelmiş.

Bu yazdıklarımı abartılı bulanlar olabilir. Yok daha neler diye düşünenler olabilir memlekette böyle bir hava yok diye düşünebilir bunun sebebi ise gece gündüz iktidarın elinde ki medya ile sahte bir ülke manzarasına kanmış olmalarıdır.

Ülkede onlarca ilde sözde paralel yapı ile mücadele bahanesi ile hastaneler okullar yurtlar kapatılır insanlar tutuklanıyor ve iktidar ve damat medyası bütün gün hafta ay ve yıl boyunca bu yayınları yapınca yükselen terör ve iç savaş tehdidine karşı halk bilinçsiz ve duyarsız hale gelmiş oluyor.

Muhalif medya ya susturuldu ya el konuldu yada gazeteciler hapse atılmak sureti ile tehdit ve baskı altına alınarak halkın olan biteni sağlıklı bir şekilde takip edebilmesinin önü alınmış oluyor.
İktidar medyası ise yaşananları basit birer hendek kazma meselesi olarak halka sunuyor ve yükselen iç savaş tehdidini görmezden geliyor halk ise neredeyse 24 saat Erdoğan ve AKP’li yetkilileri televizyondan izliyor adeta büyülenmiş durumda.

12321163_911687578879511_5269135176473085544_n

Peki ne olacak?

Türkiye Suriye ve Irak’ın başına gelen iç savaş ve çatışma ortamına adım adım çekiliyor. Bölgede yükselen dış tehditler Rusya krizi Irak ile yaşanan bölgesel krizler İran’ın mezhepçilik politikası yüzünden karşı tavrı ve batının artık demokrasi ve insan hakları ilerlemesinden kuşku duyduğu bir tek parti iktidarı ile ülke ne yazık ki sonu bilinmez karanlık bir yolculuğa çıkmış durumda.

Osmanlıyı parçalayan içeride ve dışarıda sürdürülen yanlış politikalar sanki bugün genç Cumhuriyetin başına gelecek olanların özeti gibi. Genç Jön Türkler Osmanlıyı sözde kurtarmak hasta adamı iyi etmek adına bir çok entrika ile ele geçirdikleri iktidarı İttihat terakki hareketinin felaket politikaları ile parçalanma savaş ve işgal ile son bulan bir süreç şimdi yeni ittihatçı kadrolarda da devam ediyor gibi.

AKP kurulduğu günden bu güne çok değişti ve artık ne yöne gideceği belli olmayan öngörülemez bir yapı haline geldi. Umarız yaklaşan bu tehlikeyi fark edecek ve bu tehlikeye karşı ülkemizi ve Türk milletini savunacak ve muhafaza altına alacak cesur adımlar atacak cesur insanlar tez zamanda sahne alırlar aksi halde iş işten geçmiş olacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s