Atatürk olmasaydı… Sahi ne olurdu?

ataturk.jpg

Atatürk olmasaydı… Sahi ne olurdu?


 

Atatürk olmasaydı, Fransızlar Antep’ten sonra ülkenin bütününü işgal eder, kadınların örtüsünü başından çeken askerlerin baskısı altında kalırdık. Başı örtülü kızlar okullarda okuyamaz ve başörtülü memur olunamazdı. Annesi ve karısı örtülü diye, namaz kılıyor diye subaylar ordudan atılırdı.

Atatürk olmasaydı, İtalyanlar bir yolunu bulup geçmişimizle bağımızı koparmak için harf devrimi yapar. Mesela yeryüzünün en değerli kütüphanelerinden Süleymaniye Kütüphanesi’ndeki el yazma eserleri en az 90 yıl sustururdu.

Atatürk olmasaydı, İngilizler Kastamonu’ya aniden çıkarma yapar. Churchill herkesi şapka giymeye zorlardı. Şapka giymeyi reddeden vatandaşları için seyyar mahkemeler kurar, seri idamlar yaptırırdı. Hatta şapka kanuna karşı çıkıyor diye iki önemli şehri Rize’yi ve Trabzon’u denizden bombalatırdı.

Atatürk olmasaydı, İngilizler İstanbul’u işgal eder sömürgelerinde ki Müslümanları kontrol altında tutabilmek için İslam Halifeliğini kaldırırdı.

Atatürk olmasaydı, Amerikalılar ülkenin yönetimini ele geçirir. Seçilmiş ilk meclisi zorla dağıtır. Ali Şükrü gibi vatansever düşünürleri öldürtür. Kendi keyiflerine göre kurdukları meclis sayesinde, ülkeyi en az 30 yıl tek parti ile yönetirlerdi. Kendi adamları dışında kimseye oy hakkı vermezler, seçilme hakkı tanımazlardı.

Atatürk olmasaydı, Hitler ülkeyi işgal eder. Türk ırkını üstün ırk ilan eder, Kürtleri, Rumları ve Ermenileri aşağı ırk sayar. “Türkiye Türklerindir” dedikten sonra kendilerini Türk saymayanları Anadolu’dan sürerdi. Hitler bununla da yetinmez, Dersim’de sırf Kürt diye çoluk çocuk, kadın erkek on binlerce savunmasızı bombalarla imha ederdi.

Atatürk olmasaydı, Ruslar Anadolu’yu ele geçirir, camileri ahır yapardı. Medreseleri kapatırdı. Devrin en önemli düşünce odakları olan tekke ve zaviyeleri yasaklardı. Ezanı susturur, yerine anlamsız gürültüler koyardı.

Atatürk olmasaydı, ülke batının kontrolüne girerdi ve Müslümanlar için tatil günü olan Cuma günü yerine Yahudi ve Hristiyanların tatil günü olan Cumartesi ve Pazar günleri resmi tatil ilan edilirdi.

Atatürk olmasaydı, İstanbul Yunanlılara kalırdı. Yunanlılar Fatih Sultan Mehmed’den Bizans’ın intikamını almak için Ayasofya Camiini müzeye çevirirdi.

Atatürk olmasaydı, İskilipli Atıf Hoca gibi değerli İslam alimler batıya ve batı emperyalizmine karşı olduğu için işgalciler tarafından idam edilirdi.

Neyse ki Atatürk geldi de…

Atatürk olmasaydı… Sahi ne olurdu?” üzerine 13 yorum

 1. normal insanların aklına şu gelirdi . kemal olmasa ,cemal veya ali olurdu. dıye düşünür böyle soru sormazlardı. ancak mankurt beyinliler böyle düşünür .zaten müslüman sormaz. cevapta hele cevapta aramaz çünkü gaybı allahın bilebileceğini bilir ancak falcılar.müşrikler sorar gaye .,halkı değersizleştirerek sömürmektir

 2. KEŞKE OLMASAYDI İSLAM DÜŞMANI YAHUDİ DİKTATÖR M.KAMAL ATATÜRK ATEŞİ BOL OLSUN İNŞALLAH ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM

  • DEĞİŞEN BİRŞEY YOK.TÜRKİYELİ FAHİŞELERİNİZ GENE GAVURUN ALTINA YATIYOR.YALAN MI?KORE GİBİ SAF IRK OLMADIKTAN SONRA HERŞEY YOK OLSUN.

  • ATAPUT SİZİN …edit.. BİZ OSMANI TORUNLARIYIZ VE HER ŞEYİMİZİ ALLAHA BORÇLUYUZ ANLADINIZ MI ZAVALLI ATAPUTÇULAR SİZİ

   *EDİT:Küfür

 3. ÇAkma dindar Müsrifler Osmanlıyı buhale getirdi..Geçmişle oyalamaktan önüMüze bakamıyoruz..
  adam ol CeMaat!

 4. Ulan var ya ateistler cahilliğinizi görse beyin denen şeyin herkeste olmadığını bir İlah tarafından sadece bazılarına verildiğini anlar imana gelirdi.

  • Bunları işte Atatürk adam etmeye azcık olsun beynin nasıl kullanılması gerektiğini öğretmeye çalıştı ama bunlar daha beynin ne olduğunu bile bilemeyecek kadar cahiller kardeş çok güzel söylemişsin.
   Ulan sanki biz müslüman değiliz namaz kılmıyoruz be embesiller şu yazdıklarının hepsi çarpıtma hepsi göründüğünde farklı hepsi o günlerde yapılması zorunlu şeylerdi.Yoksa araplar gibi petrolümüz de yok bu gerici cahillerin kafasıyla ortadoğu daki satranç tahtası biz olurduk.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s