Adalet yürüyüşü

adalet yürüyüşü.jpgKılıçdaroğlu’nun CHP vekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasından sonra Ankara’dan yola çıkarak yürüyerek İstanbul’da Maltepe ceza evinde bitmesi planlanan yürüyüş.

Artık bıçak kemiğe dayandı muhalefet olarak sesimizi demokratik yollardan çıkarmak adına bu yürüyüşü yapıyoruz dediği geniş katılımlı yürüyüş.

İstanbul’a yaklaştıkça da katılım artıyor.

Elbette bugün saray ve hükümet talimatlarıyla tutuklamalar yapan sözde adalet sistemine karşı hepimizin sesini yükseltmesi lazım.

Sesini çıkaran muhaliflerin tutuklandığı malına el konulduğu 20 temmuz ohal darbesiyle de onbinlerce insanın hapsedildiği yüzbinlercesinin de işinden atıldığı ve binlerce şirkete ve milyarlarca dolarlık servete el konulduğu ve yandaşlara peşkeş çekildiği bir dönemdeyiz.

Yakın gelecekte bugünlerimiz nasıl yazılacak bilemeyiz ama biz bugünlerimizi olduğu gibi demogoji yapmadan yazmak zorundayız.
Ülkede adalet sistemi hakim ve savcılar hükümetin ve sarayın kontrolü altına girmiş durumda. Bu saatten sonra tek bir adil karar beklemek yanlış olur zira o hakim ertesi gün ya görevden atılır yada terörist diyerek tutuklanır.

Evet adalet için bir şeyler yapmak gerek ama sadece yürümek yeter mi?

Yetmez ama evet, yetmesi için ülkenin tüm demokrasi sevdalılarının tüm Türk ulusunun birlikte kıyama kalkması gerekir ve Türküm diyemeyenlere karşı milli davaya sahip çıkması gerekir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s