Erdoğan TEOG’u neden kaldırmak istiyor?

69006

Erdoğan her zaman gizli ajandası olan bir kişidir. Söylediğiyle yaptığı hiç bir zaman birbiri ile örtüşmez. En son olarak liselere girişte kullanılan TEOG sınavını hedef aldı. Hatırlarsınız dershaneleri kapatırken de “çocuklar hafta sonu aileleri ile vakit geçirsin” demişti ancak okullarda hafta sonu kurslarını yine kendisi başlattı.

TEOG neden hedefte ?

Çünkü Erdoğan’ın İMAM HATİP projesi elinde patladı. Ülkenin her yerine mantar gibi imam hatip liseleri açtı ancak ne öğrenciler nede veliler ilgi göstermedi. Hiç bir liseye yerleşemeyen öğrenciler son çare olarak İmam Hatip Liselerine yerleştirildi. İmam Hatip Liseleri de bu yüzden sınav başarısında en son basamakta yani Meslek Liselerinin bile gerisinde kaldı. Başarı sırası şöyle

1-Fen Liseleri , 2- Anadolu Liseleri, 3-Kolejler, 4- Yabancı Kolejler, 5-Temel Liseler, 6- Meslek Liseleri , 7- İmam Hatip Liseleri

Şimdi Erdoğan kurnazlık peşinde başarılı öğrencileri İmam Hatiplere kayıt yaptırmaya mecbur kılacak bir sistem peşinde muhtemelen en yakın liseye kayıt yaptırmak üzerinde yoğunlaşacak böylelikle bölgede ki zeki öğrenciler de burada bulunan İmam Hatip lisesine kayıt yapmak zorunda kalacak.

Peki öğrenci yakınında olan lise başarısız bir lise ise ve başka bir lisede okumak istiyor ise ne yapacak? Her lise kendi sınavını yapacak deniliyor. Bekleyip göreceğiz ama bu sistemin de işe yarayacağını düşünmüyorum zira hedefleri kaliteli bir eğitim değil eğer öyle olsaydı 13 yılda 5 kez sınav sistemi ile oynamazlardı.

Erdoğan TEOG’u neden kaldırmak istiyor?” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s