Arfin Operasyonu, istikamet Başkanlık

arfinSözde çözüm sürecini hatırlayan var mı? Vardır ancak hatırlamak istemeyen çoktur. İşte o sözde çözüm tiyatrosunun iki aktörü hala sahnede. Şimdi ise Suriye’den Türkiye’ye yeni cephe açmak için operasyonlar genişliyor.

Arfin Operasyonunum kamuoyu algısını yönetmek ceph hattında ki operasyonlardan daha önemli, zira cepheden çok halk üzerinde ki Arfin algısıyla ilgileniyor Erdoğan ve bu algıyı da başarı ile yöneten bir Erdoğan var Anadoludan bir çok insan Mehmetçiğe yardım için seferber olmuş durumda. PKK ile 40 yıldır Güneydoğu’da çarpışan Mehmetçik için böyle bir seferberlik ben hatırlamıyorum.

Kilis’e roket yağarken ülke olarak buna önlem dahi alamıyor olmamız Kuzey Irak’dan Hakkari’de ki askeri üssü vuran pkk füzelerini saymaktan başka bir şey yapamıyor olmak bu operasyonun ne denli plansız yürütüldüğünün aşikar ipuçlarından.

İşte medyanın gücü de tam burada. Halk üzerinde Arfin baskısı etkisi ve Erdoğan’ın Arfin üzerinden popülerliğinin yükselmesi, muhtemelen Arfin operasyonu bir yıla yayılacak ve başkanlık sandığı halkın önüne konulduğunda Erdoğan seçime Arfin fatihi olarak girmiş olmanın avantajını kullanacak. Seçimin ve savaşın tek kazananı yine Erdoğan olacak.

PYD ne zaman terör örgütü oldu?? Erdoğan ne zaman isterse o zaman…

PYD lideri 2014 de Türkiye’ye RESMİ temaslarda bulunmak üzere 3 günlük ziyaret gerçekleştirdi. Bürokrat ve MİT görevlileri ile görüştü ve gerisin geri gitti. PYD terör örgütü ise bu örgütün lideri elini kolunu sallayarak Türkiye’ye geliyor ve aynı şekilde gidiyor.. Bu işte bir gariplik yok mu, düşünen her insanın anlayacağı netlikte bir tiyatro var ortada.

53029fft81_mf2507787salih müslimsalihsalih_muslim_cnn_turk

 

Arfin Operasyonu, istikamet Başkanlık” üzerine 8 yorum

  • Doğru hatırlamışsın, 2002 yılında Akp ye büyük ümitler bağlamıştık değişen biz değil akp zihniyeni oldu. Liberal demokrasi, özgürlük, adalet, insan hakları, hukukun üstünlüğü kankınma sanayileşme bütün bu beklentiler için akp ye destel vermiştik ilk yıllarında ama onlar despot bir baas rejimi inşa etmeyi seçtiler. Birlikte yürümemiz mümkün değildi artık

   • Haklı çıkmak güzel. Yıllarca bunu diyorduk işte, hala da diyoruz ama o zamanki durum daha ılımlı idi şimdi ise daha sert.
    Soğanın fiyatı bile artınca seni beni suçlayan bir kesim varken, iş işten geçti. Doğruyu bulman güzel ama geç olmuş :). Zira daha önce uyanma olsa idi, bazı şeyler değişebilirdi belki. Neyse, uzun uzun yazmak isterim ama yazmak bile artık sıkıntı oldu :).

 1. yaw he he he
  kimler değişmedi ki Erdoğan değişmesin
  bir Erdoğan mı kaldı
  chp’nin vekillerinin öldürülen pkk’lıların cenazesine gittiğine ne diyeceksin
  yani Atatürk diyeceksin hem bölücülerin cenazesine gideceksin
  pkk sizi tükürüğüyle boğar diyenlerle beraber olduğunda rahatsız olmayacaksın
  iki yüzlülüğe gerek yok kardeşim
  barış sürecinde aslı olanı herkes biliyor inkar etmenin de bir faydası yok
  barış süreci silah bırakılması kan göz yaşının son bulması içindi
  bunun olması da normal
  ispanya da silahlı terör örgütü (ETA) sorununu böyle çözmüşlerdi 25 yıl sonra silahlarını devlete teslim ettiler

  • AKP vekili terörist taziyesinde, zırvan çok ama bir nane bildiğin yok

   İmralı’da APO ile Oslo’da PKK işe gerdeğe girenler bize vatanseverlik dersi veremez. Değişmiş miş başka da bir numara yok zaten değiştik, iyi bok yediniz. PKK kıtır kıtır adam keserken onu muhatap alıp masaya oturmak VATANA İHANETTİR. Zamanı geldiğinde HEPSİ SALLANDIRILACAK

 2. Ya gercekten secimlere kadar süreceği doğru olabilir. Ama Afrin degil Mümbic bitene kadar güvenlik bölgesi kurulana kadar sürer. Ama size birsey söyleyim mi? Güneydoğu da PKK artik istediği gibi cirit atamıyor. Yaşasın Türk askeri.

  • Türk askerinin yanındayız elbette, ama bu işte bir terslik var. PYD terör örgütü ise Salih Müslim Türkiye’ye resmi temaslar için nasıl gelebiliyor, Türk televizyonlarında canlı yayınlara nasıl çıkabiliyor, salak mısınız siz bu kadarcık soruyu dahi kendinize soramıyor musunuz? Erdoğan’ın PYD umurunda değil o Türk askerinin kanı üzerinden ne kadar oy toplarım hesabını yapıyor

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s