Furkan Vakfı ve Alparslan Kuytul neden hedefte ?

furkan_vakfinin_subesi_kapatildi

Gülen cemaatinin FETÖ olarak tasfiye edilmesinden sonra Erdoğan bu boşluğu kendine yakın dernek ve vakıflarla doldurmaya çalışıyor. Kendisine bila kaydu şartsız itaat edecek bütün dernek ve vakıflar Erdoğan için muhtemel iş ortaklarıdır diyebilirsiniz. Özellikle İslami camiada kendisine muhalif tek bir isim  görmek istemiyor zira Erdoğan siyasetini biz (dindar Müslümanlar) ve onlar (Laik- amerikancı vs) terazisine inşa etmiş durumda. Kendi mahallesinde muhalefet istemiyor. İşte Kuytul tam da bu mahallede hem de yüksek sesle muhalefet etmeye başlamıştı ve etkili de oluyordu.

Afrin operasyonu sıcaklığında Erdoğan Furkan Vakfı’nın da işini bitirdi. Alparslan Kuytul gözaltına alındı ve Vakıf hizmetleri valilikçe durduruldu.

Peki bu operasyonu nasıl okumalıyız? Erdoğan attığı bütün adımları 2019 başkanlık seçimleri için atmaya devam ediyor ve başkan seçilmek Erdoğan için hayati öneme sahip.

1032023958

Bu yüzden özellikle İslami kesimi dini jargonu kullanarak etki altına almaya ve milliyetçi kesimi ise milliyetçi söylem ve Arfin operasyonu ile etki altına almaya devam ediyor. AKP ve MHP oyları için bu operasyonun başarısı çok önemli kamuoyunda havuz medyasının Arfin algısı dışına çıkabilecek herhangi bir eleştiriye müsade edilmiyor ki bu operasyon algısı halk üzerinde tesir etsin. Aslında Erdoğan Arfin ile pek ilgilenmiyor ilgilendiği bu operasyonun Türk halkı üzerindeki etkisi ve Erdoğan’ın popüleritesine katacağı değer. PYD Erdoğan için önemli olsa PYD lideri Salih Müslim’i 2013 Ankara’ya davet edip görüşmeler yaptırmazdı.

İşte tam bu esnada Kuytul Müslüman camiasında Erdoğan’ın aksine Arfin ile alakalı ciddi eleştiri getirdi. Erdoğan’ın Arfin algısını yaymak için bütün medyayı kullandığı dönemde böyle ters bir algıya izin vermeyeceği aşikardı ve Operasyona karşı çıkıyor vatan haini fetöcü gibi manşetler ile eline kelepçeyi taktı.

Türkiye’de yaşanan savaş ve çatışmaları 2019 başkanlık seçimlerinden ayrı düşünen olayları doğru analiz edemez.

Furkan Vakfı ve Alparslan Kuytul neden hedefte ?” üzerine 5 yorum

  1. Cemaat düşmanı soysuz akp rejimi elbet bir gün yıkılacak. Müslümanlara zulmeden zalimler cehennem onları bekliyor dünyada topladıkları para ve makam onları kurtaramayacak

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s